Kurapika

Czy w Polsce zapanuje totalitaryzm?

Recommended Posts

Na pewno słyszeliście o Trybunale Konstytucyjnym oraz o sankcjach na Polskę przez polityka Jeana Asselborna.

Jeśli teraz u władzy jest PiS to można spodziewać się zakończenia demokracji i nadejścia stalinowskiej dyktatury?Czy wg Was mogą zamknąć granicę oraz więzić obywateli jak to jest w Korei Północnej?

O 25.12.2015, 20:58:36, Kurapika napisał:

sankcjach na Polskę przez polityka Jeana Asselborna.

Sankcje to niech sobie ten wąsaty przygłup nakłada na własne gacie. Niech się lepiej wezmą za pilnowanie "mateczki unii" bo jeszcze trochę a ją araby na emiraty przerobią.

Jeśli teraz u władzy jest PiS to można spodziewać się zakończenia demokracji i nadejścia stalinowskiej dyktatury?Czy wg Was mogą zamknąć granicę oraz więzić obywateli jak to jest w Korei Północnej?

LOL-GIF_1.gif?gs=a

Na pewno słyszeliście o Trybunale Konstytucyjnym oraz o sankcjach na Polskę przez polityka Jeana Asselborna.

Zacznijmy od tego że ci zachodni politycy to tak znają się na sytuacji w Polsce jak ja na malarstwie współczesnym. Śmiać mi się chce gdy politycy pokroju Schultza czy jakiś ministrów z Luksemburga prawią Polakom kazania, podczas gdy sami mają burdel u siebie, a przeciętny mieszkaniec Brukseli, Paryża albo Berlina boi się wyjść na ulicę bo nie wie czy mu ktoś nie odstrzeli łba albo nie utnie ręki machetą... . Akurat to jest plus rządów PiS-u (ten ból dupy wszelkiej maści zachodnich "elit politycznych"), ponieważ teraz bardzo wyraźnie widać jak zachodniemu kapitałowi ulokowanemu w Polsce nie pasuje obecna sytuacja i dziennikarze niektórych stacji lub gazet za zachodnią mamonę próbują zgrywać wielkich i uciśnionych obrońców demokracji. Przykład to Lis, który jest redaktorem w szwajcarsko-niemieckim piśmie i w zamian biega jak piesek do niemieckiej telewizji szczekać na swoje państwo, a ostatnio nawet aspiruje do miana demagoga III Rzeczypospolitej :] To kolejna sprawa, która mnie niesamowicie wkurza. Rozumiem że jest się po stronie opozycji, przeciwnej do rządzącej opcji politycznej, ale bieganie na skargę do zagranicznych mediów to już jest szczyt. Dla mnie jest to analogiczne do Targowicy i tyle. Jakiś nadgorliwy/liwa dziennikarzyna z GW ma podobno pisać artykuły do niemieckiej gazety, w których ma szczekać na własny kraj. WSTYD.

WUT?? :D A wyjaśnij dlaczego mieliby z nas robić drugą Koreę? :]

Polska to Polska nie popadajmy ze skrajności w skrajność :P Bo ja już nawet słyszałam że Polska zniknie z mapy i się to stanie już niebawem.. ot takie nowinki :P

a może jeszcze Hitler wróci i nas wszystkich rozpierniczy! Wszystko jest możliwe :ph34r:

20 godzin temu, Spór w doktrynie napisał:

Zacznijmy od tego że ci zachodni politycy to tak znają się na sytuacji w Polsce jak ja na malarstwie współczesnym. Śmiać mi się chce gdy politycy pokroju Schultza czy jakiś ministrów z Luksemburga prawią Polakom kazania, podczas gdy sami mają burdel u siebie, a przeciętny mieszkaniec Brukseli, Paryża albo Berlina boi się wyjść na ulicę bo nie wie czy mu ktoś nie odstrzeli łba albo nie utnie ręki machetą... . Akurat to jest plus rządów PiS-u (ten ból dupy wszelkiej maści zachodnich "elit politycznych"), ponieważ teraz bardzo wyraźnie widać jak zachodniemu kapitałowi ulokowanemu w Polsce nie pasuje obecna sytuacja i dziennikarze niektórych stacji lub gazet za zachodnią mamonę próbują zgrywać wielkich i uciśnionych obrońców demokracji. Przykład to Lis, który jest redaktorem w szwajcarsko-niemieckim piśmie i w zamian biega jak piesek do niemieckiej telewizji szczekać na swoje państwo, a ostatnio nawet aspiruje do miana demagoga III Rzeczypospolitej :] To kolejna sprawa, która mnie niesamowicie wkurza. Rozumiem że jest się po stronie opozycji, przeciwnej do rządzącej opcji politycznej, ale bieganie na skargę do zagranicznych mediów to już jest szczyt. Dla mnie jest to analogiczne do Targowicy i tyle. Jakiś nadgorliwy/liwa dziennikarzyna z GW ma podobno pisać artykuły do niemieckiej gazety, w których ma szczekać na własny kraj. WSTYD.

WUT?? :D A wyjaśnij dlaczego mieliby z nas robić drugą Koreę? :]

Ponieważ PiS lubi kontrolować własnych obywateli oraz ma ciągotki do dyktatury.

Ciekawi mnie dlaczego przywódca Korei Północnej oraz Chin gratulowali wygraniu Dudzie wyborów,ale to już temat na inny tor.

W każdym razie,możliwe że przesadzam aczkolwiek nie chciałbym by jakiś pseudopolityk zabronił własnym obywatelom  studiowaniu za granicą albo emigracji.

3 godziny temu, Avrukk napisał:

Ten temat to prowokacja?

Dlaczego niby prowokacja?

Pytam całkowicie serio,bo z tego co widzę to Polska powoli idzie śladami dyktatury.

1 godzinę temu, Kurapika napisał:

A "peło" nie lubiło kontrolować obywateli? Nie mieli totalniackich zapędów? Kto uchwalił ustawę 1066 w myśl której obce wojsko może wkroczyć na teren Polski na wypadek zamieszek? Za czyich rządów ABW wpadła do redakcji "Wprost"? Kto nasłał ludzi, którzy dziennikarzowi na oczach setek tysięcy telewidzów wyrywali z rak laptopa? Łagodna liberalna władza?

Daleko mi do PiS'u ale wygrali wybory nie po żadnym zamachu stanu czy innym puczu. Wygrali wybory bo na nich zagłosowało najwięcej wyborców (chociaż mnie wśród nich nie było). Raz rządzą jedni a raz drudzy.

Ciekawi mnie dlaczego przywódca Korei Północnej oraz Chin gratulowali wygraniu Dudzie wyborów,ale to już temat na inny tor.

Hmm... Może dlatego że Polska utrzymuje z tymi państwami stosunki dyplomatyczne?

nie chciałbym by jakiś pseudopolityk zabronił własnym obywatelom  studiowaniu za granicą albo emigracji.

A co? ktoś Ci lotnisko zamknie przed nosem?

O 25.12.2015 at 20:58, Kurapika napisał:

To jak już to propozycje sankcji które i tak przynajmniej na razie nam nie grożą, a patrząc na historię niedawną są mocno wątpliwe. Spójrz choćby na Węgry gdzie robiono podobne rzeczy i nikogo to, do takich działań nie skłoniło.

Dyktatura to nie totalitaryzm, wątpliwe jest też zlikwidowanie formalnej demokracji na rzecz formalnej dyktatury, bardziej wygląda to na jakąś formę anokracji. 

4 godziny temu, Kalafior_Grozy napisał:

A "peło" nie lubiło kontrolować obywateli? Nie mieli totalniackich zapędów? Kto uchwalił ustawę 1066 w myśl której obce wojsko może wkroczyć na teren Polski na wypadek zamieszek? Za czyich rządów ABW wpadła do redakcji "Wprost"? Kto nasłał ludzi, którzy dziennikarzowi na oczach setek tysięcy telewidzów wyrywali z rak laptopa? Łagodna liberalna władza?

Daleko mi do PiS'u ale wygrali wybory nie po żadnym zamachu stanu czy innym puczu. Wygrali wybory bo na nich zagłosowało najwięcej wyborców (chociaż mnie wśród nich nie było). Raz rządzą jedni a raz drudzy.

Hmm... Może dlatego że Polska utrzymuje z tymi państwami stosunki dyplomatyczne?

A co? ktoś Ci lotnisko zamknie przed nosem?

Tak,masz rację co do PO.

Co do wyborów to polemizowałbym.Frekwencja głosujących wynosiła 52 procent,więc nie można mówić że "większość" Polski chciało PiS.Poza tym Hitler też wygrał w wyborach i nastąpiła nazistowska dyktatura.

A czemu ma nie zamknąć?Przecież państwo ma duże korzyści gdy obywatel pozostanie w kraju.Z kogo państwo będzie "doiło" pieniądze?Wiadomo że dla osób o poglądach lewicowych,liberalnych bądź kapitalistycznych Polska nie jest rajem lecz więzieniem więc takie osoby będą chciały emigrować do krajów zbliżonych do ich kultury,światopoglądu etc.Poza tym jak powiedzmy wyemigrowałoby tyle osób to kto zastąpi miejsca pracy?Kto będzie pracował i z kogo państwo będzie brało pieniądze z podatków?

Właśnie sam obawiam się tego,bo na pewno nie zamierzam spędzić w Polsce całego życia.

8 godzin temu, Kurapika napisał:

Mądra dyktatura jest lepsza niż ta obecna ochlokracja. Nie wiesz że panuje zwyczaj gratulowania przywódcy państwa wygranych wyborów przez innych przywódców? Poza tym Chiny liczą teraz na współpracę gospodarczą z Polska ze względu na jej położenie w samym centrum Europy, co nie było możliwe w czasie "panowania" PO, która wykonywała każdy rozkaz Niemiec, a jak wiemy Niemcy też starali się o zwiększenie ich roli w Jedwabnym Szlaku.

2 godziny temu, Kurapika napisał:

Co do wyborów to polemizowałbym.Frekwencja głosujących wynosiła 52 procent,więc nie można mówić że "większość" Polski chciało PiS.Poza tym Hitler też wygrał w wyborach i nastąpiła nazistowska dyktatura.

Ten ochlos i tak w większości nie powinien posiadać praw wyborczych.

2 godziny temu, Kurapika napisał:

A czemu ma nie zamknąć?Przecież państwo ma duże korzyści gdy obywatel pozostanie w kraju.Z kogo państwo będzie "doiło" pieniądze?Wiadomo że dla osób o poglądach lewicowych,liberalnych bądź kapitalistycznych Polska nie jest rajem lecz więzieniem więc takie osoby będą chciały emigrować do krajów zbliżonych do ich kultury,światopoglądu etc.Poza tym jak powiedzmy wyemigrowałoby tyle osób to kto zastąpi miejsca pracy?Kto będzie pracował i z kogo państwo będzie brało pieniądze z podatków?

Hahaha a jaki ma PiS w tym interes? Utrzymywanie kolejnych bezrobotnych na zasiłkach? Doić? z czego? jak ktoś nie ma ani pracy ani pieniędzy to i nie ma z czego go doić. Poza tym obowiązują postanowienia z Schengen, których nikt nie ruszy bo oprócz swobody przepływu ludzi dotyczą też przepływu kapitału i towarów.

17 minut temu, Spór w doktrynie napisał:

Mądra dyktatura jest lepsza niż ta obecna ochlokracja. Nie wiesz że panuje zwyczaj gratulowania przywódcy państwa wygranych wyborów przez innych przywódców? Poza tym Chiny liczą teraz na współpracę gospodarczą z Polska ze względu na jej położenie w samym centrum Europy, co nie było możliwe w czasie "panowania" PO, która wykonywała każdy rozkaz Niemiec, a jak wiemy Niemcy też starali się o zwiększenie ich roli w Jedwabnym Szlaku.

Ten ochlos i tak w większości nie powinien posiadać praw wyborczych.

Hahaha a jaki ma PiS w tym interes? Utrzymywanie kolejnych bezrobotnych na zasiłkach? Doić? z czego? jak ktoś nie ma ani pracy ani pieniędzy to i nie ma z czego go doić. Poza tym obowiązują postanowienia z Schengen, których nikt nie ruszy bo oprócz swobody przepływu ludzi dotyczą też przepływu kapitału i towarów.

Żadna dyktatura nie jest lepsza.

Dlaczego uważasz,że większość nie powinna posiadać praw wyborczych?

Ja tu mówię o osobach,które mają pracę a nie o bezrobotnych.Wiem,że Schengen obowiązuje poza tym w artykule 13 Deklaracji Praw Człowieka jest wyraźnie napisane o migracjach ludności...

5 minut temu, Kurapika napisał:

Żadna dyktatura nie jest lepsza.

Dla państwa mądra dyktatura jest lepsza niż rządy nieświadomej masy.

5 minut temu, Kurapika napisał:

Dlaczego uważasz,że większość nie powinna posiadać praw wyborczych?

A dlaczego tak? :] Większość obywateli nie ma pojęcia na kogo głosuje, dlaczego i po co. Robi to "bo tak trzeba". Lud jest podatny na wszelkiego rodzaju demagogiczne zabiegi i łatwo ulega prowokacjom. Lud nie ma wykreowanego jednolitego programu dla siebie jako jednego organizmu. Ideałem byłby system, o którym pisałem już w innym temacie czyli udowodnienie przez obywatela że zasługuje na umożliwienie mu brania udziału w decydowaniu o przyszłości państwa (np. egzaminy z ogólnej znajomości historii państwa, sytuacji geopolitycznej i ogólnego orientowania się w tym co to prawica, lewica, konserwatyzm - po prostu typowe pojęcia ważne dla polityki etc.)

11 minut temu, Kurapika napisał:

o osobach,które mają prac

A w jakim celu ktoś kto ma stałą pracę będzie wyjeżdżał za granicę? Gdyby miał to zrobić, to już by to dawno zrobił. Niewielki ułamek takich osób zdecydowałby się na stałą emigrację.

57 minut temu, Spór w doktrynie napisał:

A dlaczego tak? :] Większość obywateli nie ma pojęcia na kogo głosuje, dlaczego i po co. Robi to "bo tak trzeba". Lud jest podatny na wszelkiego rodzaju demagogiczne zabiegi i łatwo ulega prowokacjom. Lud nie ma wykreowanego jednolitego programu dla siebie jako jednego organizmu. Ideałem byłby system, o którym pisałem już w innym temacie czyli udowodnienie przez obywatela że zasługuje na umożliwienie mu brania udziału w decydowaniu o przyszłości państwa (np. egzaminy z ogólnej znajomości historii państwa, sytuacji geopolitycznej i ogólnego orientowania się w tym co to prawica, lewica, konserwatyzm - po prostu typowe pojęcia ważne dla polityki etc.)

A w jakim celu ktoś kto ma stałą pracę będzie wyjeżdżał za granicę? Gdyby miał to zrobić, to już by to dawno zrobił. Niewielki ułamek takich osób zdecydowałby się na stałą emigrację.

"Mądra dyktatura" istnieje w bajkach a nie w rzeczywistości......

Tu się zgodzę,żeby przeprowadzić taki egzamin,ponieważ lud jest "lalką" systemu oraz propagandy.Ale na pewno nie można całkowicie ograniczyć praw wyborczych bo to prowadzi prosto do dyktatury.

Z prostych przyczyn:

-wyższe zarobki

-obyczajowość

-brak przymusu płacenia na ZUS,KRUS etc

-wyższa/e emerytura/własne oszczędzanie na starość 

12 minut temu, Kurapika napisał:

"Mądra dyktatura" istnieje w bajkach a nie w rzeczywistości.....

No raczej nie... jak mam wybierać między mądrym dyktatorem a ochlosem to wybieram to pierwsze.

Tu się zgodzę,żeby przeprowadzić taki egzamin,ponieważ lud jest "lalką" systemu oraz propagandy.Ale na pewno nie można całkowicie ograniczyć praw wyborczych bo to prowadzi prosto do dyktatury.

Co oznacza "całkowicie ograniczyć"? Wg mnie to znaczy tyle samo, co całkowicie pozbawić praw wyborczych, a jak zauważyłeś (mam nadzieję) to nie o tym pisałem.

Z prostych przyczyn:

-wyższe zarobki

-obyczajowość

-brak przymusu płacenia na ZUS,KRUS etc

-wyższa/e emerytura/własne oszczędzanie na starość 

Jak już wspomniałem, z osób mających tutaj stałą pracę to tylko niewielki ułamek zdecyduje się na emigrację (a o stałym przeniesieniu się do innego państwa to już w ogóle myśleć będzie garstka takich osób, a raczej ktoś kto pracuje okresowo to nie będzie liczył na tamtejsze emerytury :] )

Obyczajność? Sorry, ale nie znam nikogo kto by przeprowadzał się z Polski do Holandii czy Wielkiej Brytanii tylko dlatego że ma tam więcej kolegów wyznających lewicową ideologię albo może kupić bez problemu zioło :]

11 godzin temu, Spór w doktrynie napisał:

No raczej nie... jak mam wybierać między mądrym dyktatorem a ochlosem to wybieram to pierwsze.

Co oznacza "całkowicie ograniczyć"? Wg mnie to znaczy tyle samo, co całkowicie pozbawić praw wyborczych, a jak zauważyłeś (mam nadzieję) to nie o tym pisałem.

Jak już wspomniałem, z osób mających tutaj stałą pracę to tylko niewielki ułamek zdecyduje się na emigrację (a o stałym przeniesieniu się do innego państwa to już w ogóle myśleć będzie garstka takich osób, a raczej ktoś kto pracuje okresowo to nie będzie liczył na tamtejsze emerytury :] )

Obyczajność? Sorry, ale nie znam nikogo kto by przeprowadzał się z Polski do Holandii czy Wielkiej Brytanii tylko dlatego że ma tam więcej kolegów wyznających lewicową ideologię albo może kupić bez problemu zioło :]

A ja już wolę "ochlos" niż tą wspaniałą mądrą dyktaturę.

Na szczęście zauważyłem.

Skąd możesz wiedzieć ilu Polaków chce emigrować?Umiesz czytać w myślach większości społeczeństwa?Fakt,starsze pokolenie godzi się na swój nędzny los ale młodzi na pewno nie.Dużo moich znajomych wręcz marzy o emigracji a nawet o zmianie obywatelstwa.

Jeśli chodzi o obyczajowość to nie tylko żeby zapalić zioło czy znalezienie kolegów lewicowców.Powiedz mi,jakie jest sens życia geja/lesbijki czy ateisty w Polsce?Państwo gardzi tymi osobami,uważa ich za dewiację,ma ich za degeneratów i  z jakiego powodu oni mają mieszkać,pracować,płacić podatki czy chociaż służyć w wojsku?Polska nie da im nic,jedynie ból i nędze.Przecież w takiej Holandii czy Szwajcarii są legalne związki tej samej płci,istnieje ogólny zakaz dyskryminacji,społeczeństwo tamtejsze jest tolerancyjne,nowoczesne,silniejsze,bogatsze,lepsze.Tak samo tyczy to ateistów.W Polsce nie istnieje wolność religii ani laicyzm.Ateiści oraz inne grupy wyznaniowe płacą podatki na kościół,w szkołach są aż 2h religii,krzyże są niemal wszędzie oraz posągi bożków.W Szwajcarii,Austrii,Czechach,Estonii osoby niewierzący nie płacą podatków na kościół,w szkołach nie ma krzyży ani religii,ponieważ panuje laickość.

18 godzin temu, Kurapika napisał:

Frekwencja głosujących wynosiła 52 procent,więc nie można mówić że "większość" Polski chciało PiS

Ale z tych 52% najwięcej zagłosowało na PiS, więc to oni wygrali. Jak by frekwencja wyniosła 52% i wygrała by PO to też byś wtedy powiedział że większość Polski nie była za PO?

Godzinę temu, Kalafior_Grozy napisał:

Ale z tych 52% najwięcej zagłosowało na PiS, więc to oni wygrali. Jak by frekwencja wyniosła 52% i wygrała by PO to też byś wtedy powiedział że większość Polski nie była za PO?

Tak,też tak powiedziałbym.

Nie wiem czemu uważasz,że jestem zwolennikiem PO.Śmieszy mnie to przekonanie w Polsce ,że jest podział na popleczników PiS i PO.Więc tylko te partię muszą rządzić cały czas?Sądzę,że są inne partie,które mają zdecydowanie ciekawszy program gospodarczy oraz obyczajowy.

Czy w Polsce zapanuje totalitaryzm?

Nie. Chaos i absurd zostawiony po innych rządach i komunie zostanie jedynie powielony.

3 godziny temu, Kurapika napisał:

Nie wiem czemu uważasz,że jestem zwolennikiem PO

Gdzie zarzut z mojej strony że jesteś za PO?

Śmieszy mnie to przekonanie w Polsce ,że jest podział na popleczników PiS i PO.

Nie tylko Ciebie.

Sądzę,że są inne partie,które mają zdecydowanie ciekawszy program gospodarczy oraz obyczajowy.

Jestem podobnego zdania.

Nie wiem czy się zgodzisz z tym co teraz napiszę, ale moim zdaniem to nie Kaczor ani nie Tusek podzielili Polaków. Jeżeli ktoś podzielił Polaków to tylko i wyłącznie media, to one spolaryzowały społeczeństwo. Dlatego, że nie ma mediów obiektywnych. Akurat tu odniosę się do dwóch największych partii bo w aspekcie medialnym ten podział jest jak najbardziej adekwatny. Są media platformerskie i są media pisowskie. I pluralizmu w mediach nie będzie bo stacje prywatne są prywatne i ten ich właściciel zawsze będzie mieć swoje polityczne preferencje (ewentualnie teczkę TW) i siłą rzeczy linia tej stacji będzie zgodna z preferencjami właściciela. A media publiczne? Publicznymi będą z nazwy bo nasz system jest tak inwazyjny że partia rządząca natychmiast obstawi media publiczne swoimi pionkami. To co się teraz dzieje z ustawą medialną nie jest w moim odczuciu dobre, ale nie oszukujmy się, gdyby ostatnie 8 lat rządził PiS i do władzy doszła PO z większością to robiliby dokładnie TO SAMO. Bo te partie to jest to samo tylko w innym opakowaniu. I osobiście jedni ani drudzy na mój głos liczyć nie mogą.

Dziękuję.

O 29.12.2015 at 15:29, Kalafior_Grozy napisał:

Kto uchwalił ustawę 1066 w myśl której obce wojsko może wkroczyć na teren Polski na wypadek zamieszek?

Tak w sumie do dziś nie rozumiem czepiania się tej ustawy która jedynie porządkowała przepisy w tej kwestii, wszak i przed tą ustawą dochodziło do takowej współpracy.

O 29.12.2015 at 22:35, Spór w doktrynie napisał:

Poza tym Chiny liczą teraz na współpracę gospodarczą z Polska ze względu na jej położenie w samym centrum Europy, co nie było możliwe w czasie "panowania" PO, która wykonywała każdy rozkaz Niemiec,

Sądzę, że zmian rządu w tej kwestii nie miała żadnego znaczenia, po prostu Chiny postanowiły zmienić model rozwojowy. Z tym wykonywaniem rozkazów też bym nie przesadzał, po prostu rządzący w obu krajach mieli podobny światopogląd, i pomysł na UE.

O 29.12.2015 at 23:07, Spór w doktrynie napisał:

Dla "państwa" być może, dla jego ludności niekoniecznie.

O 29.12.2015 at 23:07, Spór w doktrynie napisał:

Większość obywateli nie ma pojęcia na kogo głosuje, dlaczego i po co. Robi to "bo tak trzeba". Lud jest podatny na wszelkiego rodzaju demagogiczne zabiegi i łatwo ulega prowokacjom. Lud nie ma wykreowanego jednolitego programu dla siebie jako jednego organizmu. Ideałem byłby system, o którym pisałem już w innym temacie czyli udowodnienie przez obywatela że zasługuje na umożliwienie mu brania udziału w decydowaniu o przyszłości państwa (np. egzaminy z ogólnej znajomości historii państwa, sytuacji geopolitycznej i ogólnego orientowania się w tym co to prawica, lewica, konserwatyzm - po prostu typowe pojęcia ważne dla polityki etc.)

Dlaczego jednolity plan "ludu" to wada? Chyba nie chcesz głosić czegoś w stylu: Jeden lud jeden plan... (ein volk, ein plan...)  :))
No i rzecz jasna skąd to wspaniałe przekonanie, że lud głupi i łatwowierny? I skąd pomysł, że nie jesteś jego częścią? 

O 30.12.2015 at 12:22, Kurapika napisał:

A ja już wolę "ochlos" niż tą wspaniałą mądrą dyktaturę.

Kwestia subiektywna :]

Skąd możesz wiedzieć ilu Polaków chce emigrować?Umiesz czytać w myślach większości społeczeństwa?Fakt,starsze pokolenie godzi się na swój nędzny los ale młodzi na pewno nie.Dużo moich znajomych wręcz marzy o emigracji a nawet o zmianie obywatelstwa.

Widzisz. To chyba zależy od towarzystwa w jakim się obracamy. Nędzny los? Jak ktoś ma tutaj pracę i nie narzeka to wg ciebie wiedzie nędzny los? Wg mnie to jest super że ktoś nie musi wynosić się z miejsca w którym się urodził i w którym dorastał. Poza tym, "marzyć" to trochę coś innego niż "zrobić". Wiele osób gada mnóstwo rzeczy, a realizuje niewielką część z nich. Też mi się podoba wiele miast, wiele rzeczy za granicą, ale jednocześnie nie chciałbym wynosić się z tego kraju, ponieważ tutaj jest mój kraj ojczysty, rodacy, rodzina, znajomi tak więc to że chciałbym mieszkać np. w Pradze albo w Nowym jorku nie oznacza że zaraz biegnę się pakować i na lotnisko :]

Jeśli chodzi o obyczajowość to nie tylko żeby zapalić zioło czy znalezienie kolegów lewicowców.Powiedz mi,jakie jest sens życia geja/lesbijki czy ateisty w Polsce?Państwo gardzi tymi osobami,uważa ich za dewiację,ma ich za degeneratów i  z jakiego powodu oni mają mieszkać,pracować,płacić podatki czy chociaż służyć w wojsku?

Nikt tutaj ich nie trzyma.

Przecież w takiej Holandii czy Szwajcarii są legalne związki tej samej płci,istnieje ogólny zakaz dyskryminacji,społeczeństwo tamtejsze jest tolerancyjne,nowoczesne,silniejsze,bogatsze,lepsze.

Tak jak wspomniałem wyżej, większość dużo gada, ale niewiele robi... albo gdyby naprawdę im tak się podobało w tej Holandii czy Szwajcarii to już dawno by tam byli.

silniejsze,bogatsze,lepsze

Bogatsze to może i jest, ale silniejsze? Lepsze? Wg mnie to nie są ani silniejsi ani lepsi zwłaszcza Holendrzy.

W Szwajcarii,Austrii,Czechach,Estonii osoby niewierzący nie płacą podatków na kościół,w szkołach nie ma krzyży ani religii,ponieważ panuje laickość.

Tutaj akurat się zgodzę. Partie rządzące od centro po prawicę nie ruszą u nas Kościoła bo będą się bały utraty elektoratu, szczególnie wśród starszych pokoleń.

O 31.12.2015 at 13:20, Wulf napisał:

Sądzę, że zmian rządu w tej kwestii nie miała żadnego znaczenia, po prostu Chiny postanowiły zmienić model rozwojowy. Z tym wykonywaniem rozkazów też bym nie przesadzał, po prostu rządzący w obu krajach mieli podobny światopogląd, i pomysł na UE.

Te kwestie można było poruszyć już w Chinach dużo wcześniej, ale jakoś nie było zbyt wielkiej chęci ze strony polskiego rządu. Co do PO i Niemiec to osobiście nie będę się wdawał w polemikę bo swoje zdanie mam wyrobione na ten temat i nie chce mi się po raz n-ty poruszać tego tematu :]

Dlaczego jednolity plan "ludu" to wada?

Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi bardziej o to jak wygląda sposób myślenia ludzi w takiej demokracji jak nasza. Ludzie przez brak świadomości politycznej skaczą od jednej partii do drugiej. Jest to myślenie w kategoriach "Im się nie udało to może teraz ci?" Brak edukacji w szkołach w tym kierunku prowadzi do tego, że kampania wyborcza polega na obiecaniu złotych gór, mleka i miodu z kranów, a masa to kupuje bo jak pisałem wcześniej, masa lubi proste hasła, odnoszące się do najprostszych potrzeb. System w którym każdy może decydować o całym narodzie tylko dlatego że skończył 18 lat i nie mając do tego żadnych podstaw intelektualnych jest zły i nie będzie dobry ani wydolny. Niewielki ułamek ludzi, który ma jakąś wiedzę (bardziej ze względu na to że sami z siebie interesują się pewnymi kwestiami, a nie wyniesioną chociażby z etapu edukacji szkolnej) jest traktowany na równi z "Panem Zdzichem" spod monopolowego. Gdyby system stawiał ludziom jakieś wymagania to więcej osób samych z siebie szukałaby informacji, dodatkowej wiedzy i dążyła do większej świadomości politycznej.

No i rzecz jasna skąd to wspaniałe przekonanie, że lud głupi i łatwowierny? I skąd pomysł, że nie jesteś jego częścią?

Wyniki wyborów ostatniego 25-lecia, ostatnie marsze KOD-u, historia. Skąd pomysł? Dyskutując z ludźmi na te tematy odnoszę dziwne wrażenie że jakieś 70% przez okres między wyborami ma to wszystko gdzieś, a jedyny czas w którym zastanawiają się nad czymkolwiek to okres kampanii wyborczej i dzień wyborów.

17 godzin temu, Spór w doktrynie napisał:

Kwestia subiektywna :]

Widzisz. To chyba zależy od towarzystwa w jakim się obracamy. Nędzny los? Jak ktoś ma tutaj pracę i nie narzeka to wg ciebie wiedzie nędzny los? Wg mnie to jest super że ktoś nie musi wynosić się z miejsca w którym się urodził i w którym dorastał. Poza tym, "marzyć" to trochę coś innego niż "zrobić". Wiele osób gada mnóstwo rzeczy, a realizuje niewielką część z nich. Też mi się podoba wiele miast, wiele rzeczy za granicą, ale jednocześnie nie chciałbym wynosić się z tego kraju, ponieważ tutaj jest mój kraj ojczysty, rodacy, rodzina, znajomi tak więc to że chciałbym mieszkać np. w Pradze albo w Nowym jorku nie oznacza że zaraz biegnę się pakować i na lotnisko :]

Nikt tutaj ich nie trzyma.

Tak jak wspomniałem wyżej, większość dużo gada, ale niewiele robi... albo gdyby naprawdę im tak się podobało w tej Holandii czy Szwajcarii to już dawno by tam byli.

Bogatsze to może i jest, ale silniejsze? Lepsze? Wg mnie to nie są ani silniejsi ani lepsi zwłaszcza Holendrzy.

Tutaj akurat się zgodzę. Partie rządzące od centro po prawicę nie ruszą u nas Kościoła bo będą się bały utraty elektoratu, szczególnie wśród starszych pokoleń.

Te kwestie można było poruszyć już w Chinach dużo wcześniej, ale jakoś nie było zbyt wielkiej chęci ze strony polskiego rządu. Co do PO i Niemiec to osobiście nie będę się wdawał w polemikę bo swoje zdanie mam wyrobione na ten temat i nie chce mi się po raz n-ty poruszać tego tematu :]

Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi bardziej o to jak wygląda sposób myślenia ludzi w takiej demokracji jak nasza. Ludzie przez brak świadomości politycznej skaczą od jednej partii do drugiej. Jest to myślenie w kategoriach "Im się nie udało to może teraz ci?" Brak edukacji w szkołach w tym kierunku prowadzi do tego, że kampania wyborcza polega na obiecaniu złotych gór, mleka i miodu z kranów, a masa to kupuje bo jak pisałem wcześniej, masa lubi proste hasła, odnoszące się do najprostszych potrzeb. System w którym każdy może decydować o całym narodzie tylko dlatego że skończył 18 lat i nie mając do tego żadnych podstaw intelektualnych jest zły i nie będzie dobry ani wydolny. Niewielki ułamek ludzi, który ma jakąś wiedzę (bardziej ze względu na to że sami z siebie interesują się pewnymi kwestiami, a nie wyniesioną chociażby z etapu edukacji szkolnej) jest traktowany na równi z "Panem Zdzichem" spod monopolowego. Gdyby system stawiał ludziom jakieś wymagania to więcej osób samych z siebie szukałaby informacji, dodatkowej wiedzy i dążyła do większej świadomości politycznej.

Wyniki wyborów ostatniego 25-lecia, ostatnie marsze KOD-u, historia. Skąd pomysł? Dyskutując z ludźmi na te tematy odnoszę dziwne wrażenie że jakieś 70% przez okres między wyborami ma to wszystko gdzieś, a jedyny czas w którym zastanawiają się nad czymkolwiek to okres kampanii wyborczej i dzień wyborów.

>Ale to ty nie chciałbyś się wynosić,ale inni z wielką chęcią.Akurat teraz młodzi coraz częściej wyjeżdżają za granicę,nawet w statystykach jest pokazane ile rocznie opuszcza Polskę.Bo ty myślisz że wszystko jest takie łatwe jak w bajce.Nie każdy ma możliwość wyemigrować w trybie natychmiastowym z wielu przyczyn np: nie ma odpowiedniego wykształcenia,które pozwoli mu na pracę albo brak znajomości danego języka.Poza tym są też wizy,które ograniczają pobyt.Zwróć uwagę że nie każdy jest patriotą tak jak ty.Niektórzy są kosmopolitami albo wręcz nie cierpią swojego kraju ale muszę poczekać do określonego wieku aż będą mieć możliwość uciec.Poza tym czym jest "ojczyzna"?Ojczyzna to miejsce,w którym czujesz się bezpiecznie i wolno więc w Polsce jak już wyżej pisałem niektóre osoby nie czują się wolni ani bezpiecznie,więc nie ma sensu wspierać tego kraju czy uważać go za "ojczyznę" to zwykły kawałek ziemi,a ojczyzna wg mnie to zwykłe złudzenie.

>Co do Holendrów nie wypowiem się bo jeszcze nie byłem w Holandii ale w Szwajcarii byłem i znam wiele osób.Akurat Szwajcarzy są lepsi i silniejsi,nie bez powodu przeżyli tyle lat bez wojen.Są również lepsi bo potrafią zgrać się,nie dyskryminują nikogo i każdemu dają szansę a Polacy są różni pod tym względem...

40 minut temu, Kurapika napisał:

Ale to ty nie chciałbyś się wynosić,ale inni z wielką chęcią.

Mi też się nie podoba wiele rzeczy w tym kraju i tak jak społecznie Polacy cały czas ewoluują to gospodarczo cały czas podnosimy się po komunie, bo kolejne rządy tego nie ułatwiają. Sam nie pędzę ku emigracji bo chciałbym tutaj żyć i starać się zmienić jakoś ten kraj, nawet jakimś małym swoim udziałem, a nie tylko nieustannie narzekać że podatek na kościół mi się nie podoba, albo 500 zł na dziecko. Nie ma miejsc idealnych. Tak jak mówiłem, nie znam osoby która miałaby tutaj pracę z której byłaby zadowolona i pakowała się do Londynu albo Amsterdamu.

44 minut temu, Kurapika napisał:

Zwróć uwagę że nie każdy jest patriotą tak jak ty.Niektórzy są kosmopolitami albo wręcz nie cierpią swojego kraju ale muszę poczekać do określonego wieku aż będą mieć możliwość uciec.

Tym bardziej nie ma co trzymać takich osób tutaj na siłę bo słabi z nich będą obywatele.

46 minut temu, Kurapika napisał:

Ojczyzna to miejsce,w którym czujesz się bezpiecznie i wolno więc w Polsce jak już wyżej pisałem niektóre osoby nie czują się wolni ani bezpiecznie,więc nie ma sensu wspierać tego kraju czy uważać go za "ojczyznę" to zwykły kawałek ziemi,a ojczyzna wg mnie to zwykłe złudzenie.

Kawałek ziemi, ale na którym się urodziłeś, mówisz językiem osób tutaj mieszkających, wyniosłeś pewne tradycje i zwyczaje z tej ojczyzny i czy chcesz czy nie to pozostawiło to znamię na całym twoim życiu.

48 minut temu, Kurapika napisał:

Akurat Szwajcarzy są lepsi i silniejsi,nie bez powodu przeżyli tyle lat bez wojen.

Szwajcarzy to akurat ewenement na skalę europejską. Te lata bez wojen to bardziej kwestia tego jak oni wykorzystali swoje położenie geograficzne.

49 minut temu, Kurapika napisał:

Polacy są różni pod tym względem...

U Polaków cały czas to się zmienia. Obecnie wg dokonał się duży postęp pod tym względem w porównaniu do tego co było np. 10 lat temu. Młode pokolenia wchodzą.

18 godzin temu, Spór w doktrynie napisał:

Biorąc pod uwagę, że to prezydent Komorowski podpisał z ChRL umowę o strategicznym partnerstwie gospodarczym, i to za PO-wskich oficjeli odbyła się wizyta władz państwa środka w Polsce. Oczywiście byli za to wszystko mocno krytykowani przez radiomaryjne media, które pewnie teraz jarają się wielkim sukcesem Dudy. :)

Co do rzekomej wasalizacji to chętnie jednak bym przeczytał, dla mnie takie gadanie jest po prostu bzdurą.

Chodziło mi bardziej o to jak wygląda sposób myślenia ludzi w takiej demokracji jak nasza. Ludzie przez brak świadomości politycznej skaczą od jednej partii do drugiej. Jest to myślenie w kategoriach "Im się nie udało to może teraz ci?"

No nie wiem. Od 2005 roku praktycznie nie ma przepływu elektoratu z PiS do innych partii, zresztą PO i PIS to partie powstałe na gruzach AWS, które to zresztą powstało jako sojusz innych partyjek bądź ich pogrobowców. Słowem, na prawej stronie prawie bez zmian jeśli idzie o ludzi, mieszają się jedynie szyldy. PO potrafiło też zrobić drugą kadencję.
Rzekoma lewica w postaci SLD do załamania w 2004 roku co wybory (parlamentarne) zyskiwała wyborców, a klęska no cóż była naturalna. 
PSL przez większość trwania III RP miało mniej więcej stały elektorat. 
Korwinistyczne oszołomstwo też dalej pod kreską.
Szczerze? Ja tego skakania wcale nie widzę. :)

Brak edukacji w szkołach w tym kierunku prowadzi do tego, że kampania wyborcza polega na obiecaniu złotych gór, mleka i miodu z kranów, a masa to kupuje bo jak pisałem wcześniej, masa lubi proste hasła, odnoszące się do najprostszych potrzeb.

Oczywiście patrzysz na sprawę bardzo jednostronnie, a zupełnie nie przyszło Ci na myśl, że ów lud realizuje własne interesy łudząc się, że ktoś może w końcu dotrzyma słowa? I skoro faktycznie tak leci na owe redystrybucyjne hasła, to może warto zapytać dlaczego tak silnie działają? Bo wiesz, moim zdaniem to obraźliwe dla ludzi mówić, że np. sprzedali się za 500 zł, w sytuacji gdy dla ogromnej części obywateli zaspokajanie jak sam to określiłeś podstawowych potrzeb bywa sporym wysiłkiem. 
Z najnowszych badań GUS wynika, że najczęściej otrzymywaną pensją jest taka w okolicach 1700-1800 zł Brutto. Ciężko o samodzielne życie z czymś takim. Państwo też częściej przeszkadza niż pomaga, a jak już coś "daje" (a raczej oddaje), to zwykle jest to obarczone stosem trudności.
Piszesz też o tym takim językiem jakby te obiecanki (bo zwykle na tym się kończy) były w sumie nie wiadomo jaką fanaberią, a ich spełnienie miało rozwalić budżet, brakuje już naprawdę tylko żebyś dodał coś o cięciu socjalu. Tymczasem w tym kraju mamy jedną z najniższych stóp redystrybucji w całej UE. Ostatnio pokazało się też sporo statystyk jak to od nas wyprowadza się podatki, sporo o tym jak to klasa polityczna robiła dobre wolnorynkowe interesy kosztem rodzimego kapitału.

Szczerze to uważam, że realistyczne byłoby też wprowadzenie nawet minimalnego dochodu dla obywatela w każdym wieku (a nie tylko na jakieś tam dziecko), tylko rzecz jasna trzeba by w zasadzie przemodelować cały system i zrobić to odpowiednio.  

3 godziny temu, Spór w doktrynie napisał:

Mi też się nie podoba wiele rzeczy w tym kraju i tak jak społecznie Polacy cały czas ewoluują to gospodarczo cały czas podnosimy się po komunie, bo kolejne rządy tego nie ułatwiają. Sam nie pędzę ku emigracji bo chciałbym tutaj żyć i starać się zmienić jakoś ten kraj, nawet jakimś małym swoim udziałem, a nie tylko nieustannie narzekać że podatek na kościół mi się nie podoba, albo 500 zł na dziecko. Nie ma miejsc idealnych. Tak jak mówiłem, nie znam osoby która miałaby tutaj pracę z której byłaby zadowolona i pakowała się do Londynu albo Amsterdamu.

Tym bardziej nie ma co trzymać takich osób tutaj na siłę bo słabi z nich będą obywatele.

Kawałek ziemi, ale na którym się urodziłeś, mówisz językiem osób tutaj mieszkających, wyniosłeś pewne tradycje i zwyczaje z tej ojczyzny i czy chcesz czy nie to pozostawiło to znamię na całym twoim życiu.

Szwajcarzy to akurat ewenement na skalę europejską. Te lata bez wojen to bardziej kwestia tego jak oni wykorzystali swoje położenie geograficzne.

U Polaków cały czas to się zmienia. Obecnie wg dokonał się duży postęp pod tym względem w porównaniu do tego co było np. 10 lat temu. Młode pokolenia wchodzą.

>Ale co jednostka może zmienić?

>Dlaczego uważasz że słabi będą z nich obywatele?Sam mówisz że niektórzy są ofiarami systemu ale czyż ty teraz tą osobą nie jesteś?Wybacz,ale ja jestem egoistą racjonalnym,który wyznaje filozofię Ayn Rand i dla mnie w życiu liczą się własne cele bez żadnego solidaryzmu o którym mówisz.Idąc twoją logiką,można by rzec że przykładowo osoba X,która jest ateistą i mieszka w Iraku ma wspierać ten kraj mimo że za ateizm grozi kara śmierci.Niestety,ale prawda jest taka że człowiek z natury jest egoistą i sam powinien kształtować swój los i to w jego rękach leży gdzie będzie chciał mieszkać,jaki kraj wspierać,w co wierzyć etc.

>Skąd możesz wiedzieć że urodziłem się w tym kraju oraz że "wyniosłem tradycje"?Tak na prawdę podział na kraje jest najzwyklejszą iluzją.Życie każdego człowieka jest filogenezą,więc to nie stawia żadnego znamienia na moim życiu.

>Akurat znam więcej niż jeden język....

>Tu nie chodzi nawet o położenie lecz o prowadzenie polityki,na pewno słyszałeś o Republice Helweckiej?

>Mnie jedno zastanawia o co chodzi ci z komunizmem?Obwiniasz komunizm za szereg nieszczęść,dyskryminacji,megalomanii wśród Polaków.Przecież Czechy czy Estonia również były okupowane przez komunizm,więc dlaczego one nie są zacofane ani nietolerancyjne?