Jump to content

Kącik dla Bezrobotnych


ziomus400

Recommended Posts

Posted

Jak wiadomo wiele osób na forum pozostaje niezatrudniona, więc przyda się kąt gdzie będą mogli oni porozmawiać na wspólne tematy. Jest to po części temat tabu, bowiem w internecie każdy jest pięknym, młodym, bogatym amantem, ale mam nadzieję, że wspólnie uda nam się to tabu przełamać.

Jakie są powody waszego bezrobocia? Szukacie pracy? Jeśli nie to dlaczego? Jeśli tak to w jaki sposób? Jak postępy? Kto was utrzymuje? Co na to rodzina i znajomi?

Link to comment
Posted

Moim zdaniem bardzo dobry temat :-) obecnie jestem bezrobotny, poszukuje pracy oraz zastanawiam się nad własną działalnością jednak bez wsparcia finansowego się to nie uda. Pracy szukam na własną rękę. Urząd pracy i jego system działania jest moim zdaniem do du... Na własnym przykładzie wcisnęli mi skierowanie do jakiejś pracy. Po rozmowie z pracodawcą obejrzeniu zakładu pracy i po omówieniu rzeczywistych zarobków które oczywiście różniły się od tych podanych w urzędzie odmówiłem pracodawcy. W urzędzie zostałem za to wyrejestrowany. Na pytanie o dofinansowanie dla młodych przedsiębiorców zostałem zbytY...

Link to comment
Posted

taki jest system niestety w Polsce! zostaje tylko wyjechać zagranice.

Link to comment
Posted

"system jest zły" jak mawia mój faworyt polityczny :D Miejmy nadzieję że nie długo coś się zmieni. W ostateczności zaczniemy robić dzieci wkońcu 500zł na jedno :D

Link to comment
Posted

Tylko ciekawe kiedy to wejdzie w życie :D

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

pewnie jeszcze dlugo poczekamy

Link to comment
Posted

A może byście się tak wzięli za siebie.. Idźcie na jakieś kursy doszkalające, może pomyślcie o jakiejś własnej firmie, cokolwiek a nie czekacie aż wam spadnie z nieba.. Na system narzekać każdy może, tak samo jak odgrażać się, że wyjedziecie z kraju wspierać obce gospodarki.. 

Jak ktoś CHCE to praca JEST. 

Link to comment
Posted

Dziwny temat. Część jest przekonana, że praca leży na ulicy i wystarczy się schylić, a część, że zastana sytuacja jest typowa dla kraju polskiego i lepiej uciec. Bezrobotni dostają propozycje pracy z urzędu, ale to nie jest praca ich marzeń, ani nawet akceptowalne minimum, więc wolą jechać za granicę i robić takie samo byle co za wypłatę w innej walucie. Różnica w wysokości wypłaty polskiej i zagranicznej równa się temu, jak wysoko cenimy komfort mieszkania na terenie ojczyzny, częstsze spotkania z rodziną i znajomymi.

Praca jest, ale głównie w dużych miastach, a żeby dostać coś sensownego, należy się faktycznie wysilić, a nie tylko zrzędzić. Z drugiej strony takie motywacyjne gadki z puentami w stylu "all you have to do is try" i przekonywanie, że dla wszystkich się coś znajdzie - to bzdury płynące zazwyczaj z ust osób uprzywilejowanych, które pracę mają. Bezrobocie w Polsce plus fakt, że ludzie studiują i uczą się na kierunkach, które nie dadzą im zawodu (nie zaspokoją potrzeb rynku) oznacza w skrócie, że nigdy nie będzie idealnie. Nigdy nie wystarczy się schylić. 

Zwłaszcza, że praca nie jest już tylko pracą. Przez te wszystkie historie czytane-oglądane-wysłuchiwane choćby w sieci ludziom wmówiono, że praca ma wyrażać człowieka, być jego pasją i powodem do dumy. Praca jako źródło utrzymania jest passé i dla plebsu. Przez to wiele osób pozostaje na utrzymaniu rodziców i czeka na cud. Ciekawe jak długo wytrzymają. 

Link to comment
 • 3 weeks later...
Posted (edited)

Wydaje mi się, że jesteście zbyt pesymistyczni. W całej Polsce jest ogrom ofert pracy. Zawsze lepiej przenieść się do innego miasta, niż od razu wyjeżdżać na obczyznę.

 

Edited by Kerosine
Usunięcie linka (see edit history)
Link to comment
Posted
O 3.11.2015, 12:16:21, ziomus400 napisał:

bowiem w internecie każdy jest pięknym, młodym, bogatym amantem, ale mam nadzieję, że wspólnie uda nam się to tabu przełamać.

IgreKowiCz :wub:

piękny - checkbox-303113_960_720.png

młody -  checkbox-303113_960_720.png

bogaty amant - true2 xDDD  checkbox-303113_960_720.png

 

Co tu Panie drogi przełamywać? 

 

 

Link to comment
 • 4 years later...
Posted
O 3.11.2015 at 12:16, ziomus400 napisał:

Jakie są powody waszego bezrobocia?

Ukończyłam dwa miesiące temu studia I stopnia i mam wolne do października. Nie jestem już studentem, ale nie pracuję, więc wychodzi na to, że jestem bezrobotna. Nie planowałam pracy w tym okresie, ale sytuacja związana z pandemią zmusiła mnie do rozpoczęcia poszukiwań - na razie bez skutków. Moja branża (lotnictwo) stoi, szukałam więc czegoś innego. Wysłałam nawet CV, ale firma się nie odezwała.

O 3.11.2015 at 12:16, ziomus400 napisał:

Szukacie pracy? 

Tak, chociaż już nie tak gorączkowo jak jeszcze miesiąc temu. Zaczynam się łudzić, że pandemia minie w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy i że sytuacja finansowa mojej rodziny wróci do normy. Wówczas nie będę musiała szukać na siłę pracy, tylko udam się na zasłużone (i okrutnie przerwane) wakacje :P 

O 3.11.2015 at 12:16, ziomus400 napisał:

Jeśli tak to w jaki sposób?

Przeglądałam popularne portale z ofertami pracy.

O 3.11.2015 at 12:16, ziomus400 napisał:

Jak postępy?

Jak już wyżej pisałam, żadne.

O 3.11.2015 at 12:16, ziomus400 napisał:

Kto was utrzymuje? 

Utrzymuję się z rodzinnych oszczędności, czyli z pieniędzy zarobionych w poprzednich latach przez ojca.

O 3.11.2015 at 12:16, ziomus400 napisał:

Co na to rodzina i znajomi?

Rodzice nie naciskają zbytnio, bardziej babcia (matka ojca). Znajomi o niczym nie wiedzą, bo nie zwierzam się im z prywatnych spraw.

Link to comment
Posted
O 3.11.2015 at 12:16, ziomus400 napisał:

Jakie są powody waszego bezrobocia?

Czynnik zdrowotny ma zdecydowanie największe znaczenie, aczkolwiek muszę także przyznać, że nie należę do osób, które brak aktywności zawodowej w jakimś większym stopniu by unieszczęśliwiał.

O 3.11.2015 at 12:16, ziomus400 napisał:

Szukacie pracy?

Nie.

O 3.11.2015 at 12:16, ziomus400 napisał:

Jeśli nie to dlaczego?

Zły stan zdrowia + chęć pozostania w obecnej strefie komfortu i utrzymania dotychczasowego trybu życia + trudność w znalezieniu [a następnie zdobyciu] pracy rzeczywiście dopasowanej do moich potrzeb i oczekiwań + brak pilnej potrzeby podjęcia zatrudnienia.

O 3.11.2015 at 12:16, ziomus400 napisał:

Kto was utrzymuje?

Głównie rodzina, choć otrzymuję również własne świadczenia z pomocy społecznej + okazjonalnie udaje mi się skombinować kasę z alternatywnych źródeł.

O 3.11.2015 at 12:16, ziomus400 napisał:

Co na to rodzina i znajomi?

Rodzina oczywiście życzyłaby sobie, abym posiadała pracę [najlepiej stałą, dobrze płatną i w przyzwoitych warunkach (dostosowaną do moich możliwości)] - zarazem jednak zdaje sobie sprawę z szeroko pojętych realiów. Znajomych w realnym świecie nie posiadam ;) 

O 20.04.2020 at 20:58, yiliyane napisał:

Wysłałam nawet CV, ale firma się nie odezwała.

Nic zaskakującego - poszukując [dobrej] pracy należy niestety z góry nastawić się na wysłanie kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu życiorysów zanim w ogóle ktokolwiek się do nas odezwie.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up