Jump to content

Podstawowe Ubezpieczenie zdrowotne


siwy937

Recommended Posts

Posted

Witam, mój problem polega na tym że w ostatnim czasie zrezygnowałem z pracy. Zarejestrowałem się w urzędzie pracy jednak otrzymałem kiepską ofertę pracy, odmówiłem pracodawcy przyjęcia przez co zostałem wyrejestrowany z urzędu pracy. Oznacza to że nie posiadam obecnie ubezpieczenia zdrowotnego. Moje pytanie brzmi czy istnieje możliwość wykupienia jakiegoś ubezpieczenia żebym w razie choroby lub wypadku nie został na lodzie? Pozdrawiam

Link to comment
Posted

Możesz podczepić się pod ubezpieczenie członka rodziny - matkę, ojca czy nawet pracującego dziadka...

Link to comment
Posted

Możesz sam sobie opłacać składki, najlepiej tak by mieć ciągłość, bowiem po roku czasu bez ubezpieczenia, są one coraz wyższe później. Zadzwoń do ZUSu i im przedstaw, jak to wygląda, wtedy wyliczą ile będziesz musiał sobie miesięcznie wpłacać.

Link to comment
Posted

ZUS wyliczy mi gigantyczne składki już o tym wiem...

Link to comment
Posted

wykup sobie ubezpieczenie w prywatnej firmie, np. Luxmed (to nie lokowanie produktu! nie znam innych :mrgreen: ). Ja też ne mam ubezpieczenia zdrowotnego z ZUSu od maja i wystarcza mi to z prywatnej firmy. Ja wykupuję przez pracę, więc płacę niiecałe 70zł miesięcznie za jeden z lepszch pakietów, ale wiem że dla osób prywatnych te ceny też nie są wysokie.

Link to comment
Posted

Nie orientujecie się czy jest możliwość podpiąć się pod ubezpieczenie członka rodziny do Krus? Pozdrawiam

Link to comment
Posted

Jest taka możliwość jeżeli pozostajesz z nim we wspólnym gospodarstwie domowym i nie jesteś jego pracownikiem (tak w skrócie).

Link to comment
 • 2 months later...
Posted

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne to możesz skorzystać z tzw. dobrowolnego ubezpieczenia w NFZ. Wtedy opłacasz miesięczną składkę i masz te same przywileje co osoby prowadzące działalność gospodarczą czy te zatrudnione na umowę o pracę. Z tego co pamiętam, to możesz wtedy też zgłosić dodatkowych członków rodziny.

 

Napisałeś ciekawą rzecz:

O 1.11.2015 at 20:59, siwy937 napisał:

 Moje pytanie brzmi czy istnieje możliwość wykupienia jakiegoś ubezpieczenia żebym w razie choroby lub wypadku nie został na lodzie? Pozdrawiam

Ubezpieczenia w prywatnych firmach typu luxmed, medicover itp to dodatkowe ubezpieczenia, dzięki którym możesz w miarę szybko wykonać większość badań profilaktycznych itp, a także masz dostęp do lekarzy z wielu dziedzin medycyny. Problem pojawią się gdy zachorujesz na jedną z chorób przewlekłych lub na coś poważniejszego. Wtedy prywatne firmy ubezpieczeniowe moga tego nie leczyc. Spojrz sobie na oferte, zazwyczaj oferuja profilaktyczne badania np markery nowotworowe itp, dowiedz sie co sie stanie w sytuacji gdy stwierdza raka. Czy oferuja naswietlanie, cos jak program onkologiczny itp?

 

Takie prywatne ubezpieczenia sa idealne dla mlodych i zdrowych osob, wydaje mi sie ze nie sprawdza sie w przypadku powazniejszych chorob, choc moge sie mylic. Chetnie poznam informacje, czy medicover i luxmed oferuja pakiety w ktorych lecza z powaznych chorob.

Link to comment
 • 3 months later...
Posted

Tak jak ktoś wcześniej wcześniej wspomniał, podpięcie się pod ubezpieczenie członka rodziny to najlepsze wyjście. Sam pracując na umowę zlecenie musiałem z takiego rozwiązania skorzystać. Ewentualnie jeśli jesteś studentem do ubezpieczenia może cię zgłosić uczelnia, musisz tylko sam się tym zainteresować i udać się do dziekanatu.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up