Jump to content

Dlaczego ludzie nie kupują odzieży w sklepach internetowych

insa

Recommended Posts

Posted

Odkąd prowadzę swój sklep z koszulkami (raczej w ramach hobby ale w gruncie rzeczy poświęcam mu sporo czasu) nurtuje mnie pytanie jak w temacie, czyli Dlaczego ludzie nie kupują odzieży w sklepach internetowych? Z tego co wiem największym problemem jest trudność w dopasowaniu rozmiaru ale co jeszcze? ...może kwestią jest cena (bo przecież ubrania z sieciówek są obecnie naprawdę tanie)? Czy są takie powody które można by wyeliminować i zatrzymać niechętną osobę w sklepie?

Posted

Nigdy nie ma sie pewności, czy otrzymamy produkt z gody ze zdjęciem i z opisem. Wystarczy popatrzeć na odpowiednie fanpage gdzie ludzie zamieszczają zdjęcia produktów, które mieli otrzymać, a jak w rzeczywistości wyglądają.

Posted
Z tego co wiem największym problemem jest trudność w dopasowaniu rozmiaru
Zgadza się, to bardzo ważne i osobiście nie kupuję ubrań w sklepach internetowych właśnie głównie z tego powodu. Odzież jest towarem, który po prostu trzeba wcześniej przymierzyć i kropka - nie tylko aby mieć pewność, że na nas pasuje i dobrze leży, ale i móc ocenić jakość jego wykonania, sprawdzić czy nie ma wad itp.

Istotnym czynnikiem jest dla mnie także czas realizacji zamówienia - kupując w sklepie stacjonarnym mam towar od ręki, a nabywając go przez Internet muszę czekać kilka-kilkanaście dni aż do mnie dotrze.

Nigdy nie ma sie pewności, czy otrzymamy produkt z gody ze zdjęciem i z opisem. Wystarczy popatrzeć na odpowiednie fanpage gdzie ludzie zamieszczają zdjęcia produktów, które mieli otrzymać, a jak w rzeczywistości wyglądają.
To też prawda.
Posted

Dla mnie również głównym powodem jest to, że wpierw muszę przymierzyć czy na mnie dane ubranie pasuje. Poza tym lubię chodzić po sklepach często "przy okazji" tam trafiam, więc ciężko byłoby mi zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć kupować w sklepach internetowych.

Posted

Dla mnie sklepy stacjonarne pozostają numerem jeden, bo tam mogę sprawdzić materiał - jego jakość, upewnić się, że rozmiar jest okej i sprawdzić jak w danej rzeczy wyglądam. Bo to co ładnie wygląda na wyretuszowanych zdjęciach/przestylizowanych modelkach niekoniecznie musi dobrze wyglądać i na mnie. Mam ubranie od razu, nie muszę czekać na dostawę, zastanawiając się czy produkt w ogóle dotrze, a jeśli dotrze to czy nie będę musiała go wymieniać, bo coś jest nie tak.

Kalafior_Grozy
Posted

Stwierdzenie że "ludzie nie kupują w sklepach internetowych" jest zbyt ogólnikowe. Wiesz, akurat ja nie mam problemu z kupowaniem ubrań np. na allegro. Oczywiście takie zakupy są opatrzone pewną dozą ryzyka, ale bywa że tylko w necie spotkamy fason, który nam w danej chwili najbardziej odpowiada.

Rozmiarówka to dla mnie osobiście żaden problem. W kwestii spodni wiem tyle, że muszą mieć powyżej 112 cm długości. Jestem chudzielcem więc w pasie zawsze będę musiał ścisnąć się paskiem. Jeden jedyny wymiar wystarczy mi by nie wygłupić się przy kupnie spodni. Kupiłem 4 pary spodni i jestem mega zadowolony bo w swoim mieście nie dostał bym takich w ogóle. Bluzy i kurtki też nie są jakimś wielkim wyzwaniem. Biorę jakiś sweter czy coś, co rozmiarowo odpowiada, mierzę i porównuję z tabelką na stronce. Zwykle podają długość rękawa albo wysokość od dolnego ściągacza do kołnierza.

Do tej pory na allegro kupiłem 2 kurtki, bluzę i 4 pary spodni. Chyba tylko w kwestii butów miabym jakieś opory. A tak przy okazji, na zdjęciu w wiadomym temacie mam na sobie ciuchy kupione właśnie w necie :wink:

Posted

a co zrobisz jak nie będzie pasowało - to, że na modelce wygląda super nie znaczy, że na Tobie będzie wyglądało równie dobrze. Co innego jak mamy czas na zabawę w odsyłanie ciuchów ale jak potrzebujemy coś na teraz to nie ma czasu na niedopasowaną garderobę

Posted

NO nie wiem, lekko przesadzony ten tytuł ;)

Non stop spotykam się z sytuacjami kiedy to jakaś znajoma kupuje ciuchy w necie, czy to jakaś Szafunia czy inne zalando, sam pare razy kupiłem coś w internecie.

a co zrobisz jak nie będzie pasowało

O dziwo, dokonujesz zwrotu, masz na to prawnie 14 dni :)

Jak Ci trzeba coś na teraz to idziesz i szukasz w mieście, wiadomo że sukienki na wesele które masz za 5 dni nie kupisz w internecie :roll: :roll:

Posted

ja tam się nie boję, często zamawiam w sieci

Posted

Tematu już zmienić nie mogę ale nie chodzi o to że ogólnie ludzie nie kupują bo kupują na potęgę w internecie. Bardziej chodzi o to dlaczego ci co nie kupują nie kupują ;) hehe

Posted
Dla mnie sklepy stacjonarne pozostają numerem jeden, bo tam mogę sprawdzić materiał - jego jakość, upewnić się, że rozmiar jest okej i sprawdzić jak w danej rzeczy wyglądam.

Jestem tego samego zdania. Teoretycznie zawsze można zwrócić zamówioną rzecz, ale to wiąże się ze stratą czasu i pieniędzy.

• 1 month later...
Posted

Nie sądzę, żeby nie kupowali, jak wiem, że kupują...większość moich znajomych to robi. Ale dlaczego mogą nie kupować? Cóż, zdarza się, że w XXI wieku sklep wygląda naprawdę tragicznie i przez to zniechęca do zakupu. Czemu? Bo wydaje się mało wiarygodny i bezpieczny. Druga sprawa. Sklepy często zamieszczają złe lub słabe jakościowo zdjęcia - co na szczęście zaczyna się zmieniać. Dobrym chwytem jest przykładowo możliwość przybliżenia grafiki i zobaczenia/ocenienia struktury materiału. W końcu kupując przez Internet nie jesteśmy w stanie dotknąć sukienki czy płaszcza, a chcemy się dowiedzieć, jak jest wykonany.

Posted

Ja z kolei 90% moich ciuchów zakupuję w sieci, ale ja wiem w czym będę dobrze wyglądać, a w czym nie. Mojemu partnerowi również takie zakupy najbardziej odpowiadają. Z rozmiarem miałam problem tylko raz. Od tamtej pory zaczynęłam się mierzyć - strony z których kupuję, czy nawet sklepy na allegro/ebay podają tabelę rozmiarów, więc nie ma z tym problemu. Myślę, że dużo zależy od oprawy wizualnej Twojego sklepu oraz ciuchów. :) 

• 2 weeks later...
Posted

Chyba chodzi o to, że nie można tych ubrań przymierzyć i nie wiadomo jak konkretna rzecz będzie wyglądała na danej osobie. Bo na modelce czy manekinie to większość rzeczy wygląda nieźle, ale nie każdy ma figurę modela ze zdjęcia. A czasami po prostu juz nie chce nam się bawić w odsyłanie, zwroty i wymiany :) 

• 2 weeks later...
Posted

Poza okresem wyprzedaży w galeriach handlowych bardzo dużo kupuje w internecie. Śmiało można kupować ubrania jak i buty, jeśli nie pasują to po prostu zwracam. Także w wielu przypadkach istnieje możliwość zmierzenia czegoś w sklepie stacjonarnym i kupienia taniej w necie:D

• 3 weeks later...
Posted

Dużo sklepów ma źle podane rozmiary. Spotkałem się też że na zdjęciach rzeczy wyglądają zupełnie inaczej niż są w rzeczywistości. Podejrzewam że na zdjęciach były pospinane klamerkami żeby wyglądały na bardziej dopasowane. Ale nie mogę powiedzieć że tak jest we wszystkich bo z niektórymi nie miałem złego doświadczenia.

• 2 weeks later...
Posted

Ja często kupuje w necie, ale wcześniej staram się znaleźć daną rzecz w sklepie i przymierzyć. Ostatnio też zaczęłam trochę szyć i sprawia mi to ogromną radość, bo mam świadomość, że mam coś oryginalnego :) 

Posted

Wielu ludzi kupuje odzież w sklepach internetowych. Jedni kierują się ceną, drugim brakuje czasu na połowy w zwykłych sklepach, jeszcze inni lubią ubrania mniej popularne, niż te widniejące na witrynach. Sądzę, że ta część, która nie dokonuje zakupów w Sieci, mogła przykładowo zrazić się problemem z oddaniem/wymianą towaru.

Posted

Wydaje mi się, że jednak mimo wszystko nadal ceny ubrań itd. na internecie są dużo tańsze, ale to pewnie zależy od sklepu. Wydaje mi się, że chodzi o właśnie rozmiar albo trudności z ewentualnym zwrotem lub strach, że przyjdzie coś zupełnie innego niż zamawialiśmy.

• 3 weeks later...
Posted

Ja często kupuję ubrania i buty w sklepach internetowych. Chociaż muszę przyznać, że zwykle wybieram te, w których nie muszę płacić za przesyłkę/zwrot albo jest to na tyle niewielki koszt, że opłaca się zaryzykować.

Posted

Bo lepiej przymierzyć w tzw. realu czy ubranie pasuje i mieć gwarancję, że kupiony ciuch ma właściwy rozmiar.

• 2 weeks later...
Posted

Nie rozumiem Was, ja prawie wszystko kupuję w necie i jeszcze nigdy nie musiałam nic zwracać. Trzeba znaleźć sklep, do którego będzie się miało zaufanie i z dobrą renomą, taki nie pozwoli sobie na sprzedaż bubli. Ja do takich sklepów zaliczam Sneakr .pl, pieniądze, które tam wydałem nigdy nie były wyrzucone w przysłowiowe błoto.

Posted

Obuwie przeważnie kupuje w e-sklepach, jednak do kupowania nie jestem przekonany, z tego względu, że są rożne kroje, nawet kiedy znam dana firmę to wszystko inaczej leży. No i zdjęcia nie oddają w 100% rzeczywistego wyglądu, dlatego wolę się wybrać do sklepu osobiście.

Posted

Większa część mich ciuchów pochodzi ze sklepów internetowych, problem polega na tym, że wolę kupować ze stron sprawdzonych lub po prostu ciuchy sprawdzonych marek, a nie przypadkowe, które mogą przyjść w różnym stanie. Grunt to wyrobić sobie renomę w działalności klepu internetowego może być trudne. 

Posted

Nie kupuję ciuchów w Internetach głównie z powodu ryzyka, że rozmiar jednak będzie nie ten. Wolę sklepy, choć i one mnie ostatnio irytują - zdarza się, że za jedną rzeczą muszę łazić przez pół miasta.