Jump to content

Wybory parlamentarne 2015

Jezabel

Recommended Posts

Posted

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory parlamentarne. Czy śledziliście całą kampanię wyborczą? Za nami też dwie debaty - jakie są Wasze wrażenia? Na kogo planujecie oddać swój głos, albo czy w ogóle macie zamiar pójść do urn?

Posted

Mój głos pójdzie na Razem,:)

Posted

Wrażenia? Jak zwykle niczego się nie dowiedziałem. Rozmowa odbywa się głównie o tym co Kaczyński zrobił, co powiedział, a Polaków przestało to już interesować i przestali się go bać. Jednak platforma nadal stara się narzucić swoją narrację, a media to podłapują, bo boją się nowej rzeczywistości z nową władzą. Osobiście po raz pierwszy zastanawiałem się, czy nie zagłosować przeciw platformie na PiS, ale Pani Szydło mnie nie przekonała. Zrobił to Korwin (oszołom), bez którego w sejmie nie będzie aż tak zabawnie, dlatego mój głos zawędruje właśnie do niego. Kukiz też się pokazał z dobrej strony wczoraj.

Posted

Jeśli pójdę na wybory to również zagłosuję na Razem. Może nie ze wszystkim się zgadzam, ale w tej chwili to jedyna startująca partia na którą jestem skłonny oddać swój głos.

Wczorajsza debata była bardzo zachowawcza, rzekłbym, że wręcz nudna. Sporą winę ponosi jednak sama formuła która nie daje żadnej możliwości konfrontacji stanowisk między liderami. Nie powiedziałbym aby ktoś szczególnie wyróżniał się na plus, ale minus na pewno idzie do Pawła Kukiza który w pierwszej połowie miał problemy z wysłowieniem się i robił za wsparcie dla Korwina, a w drugiej marnował czas na przepychanki z dziennikarzami z powodu pytań które pewnie sam wcześniej zaakceptował. Paradoksalnie za najciekawszy element wczorajszego dnia uważam wyjście ze studia premier Kopacz i jej wystąpienie już po debacie. Połączenie istnej politycznej szopki (mam na myśli to piłowanie mordy randomów PO co każde dwa zdania jakby premier zniszczyła tam wszystkich) z kilkoma ważnymi zdaniami. W tym:

Aby nie głosować na mniejsze partie w sytuacji gdy to PO goni PiS i raczej już nie dogoni.

Straszenie totalitaryzmem PiSu i udawanie startu z czystą kartą, wygląda to tak jakby PiS rządził przez ostatnie lata, a PO jest opozycją.

Wbijanie gwoździ we własne ciało, przestrzeganie przed partią która będzie dyktować Polakom co mówić, co myśleć, co jeść w sytuacji gdy to obecny rząd przetrzepał szkolne sklepiki z cukru i soli, a po kraju szaleje echo afery drożdżówkowej :D

Posted

Nie wierzę w realne zmiany w korycie, może poza nowymi mordami, które przyjdą się jeszcze więcej nachapać.

Czy pójdę na wybory? Jeśli pogoda będzie sprzyjać, wezmę Małego na spacer sprawdzić, jak tam frekwencja wygląda. Tymczasem boję się wyjść z domu, za dużo tych twarzy, wiszą wszędzie, łapczywie zaglądają mi niemal do wózka, czy wyrósł im już przyszły podatnik.

Te same twarze, te same hasła, obietnice obietnic.

Posted

Byłem na spotkaniach Razemków jeszcze przed Kongresem. Wiele poza zebraniem kilkudziesięciu podpisów i spamowaniem przyjaciół jedyną nadzieją dla Matki Partii nie wyfedrowałem. Niemniej teraz po debacie jestem taki podjarany, że mógłbym całe dnie biegać z ulotkami, gdyby nie zapalenie oskrzeli :)

Ogółem jestem niesamowicie zadowolony z tego, że po raz pierwszy, odkąd w 2010 głosowałem na Korwina, wrzucę kartę wyborczą do urny z czystym sumieniem. Naprawdę świetne uczucie. Długo czekałem, ale nareszcie się udało. Jeżeli w niedzielę zdobędziemy 3% to piję przez tydzień. Jeżeli 5%, to naprawdę może być groźnie!

A tym, którzy się zastanawiają polecam spojrzeć na kalkulatorek podatkowy Razem i przekonać się na własne oczy czy to naprawdę tacy trockiści, którzy chcą odebrać nam uczciwie zarobione pieniądze. Ja jestem za biedny, żeby mi się głosowanie na Razem nie opłacało, ale chętnie wpadnę kiedyś w próg 75%. Wtedy mogę rzucać hajsem w Skarb Państwa.

Na stronie jest wszystko, co byście chcieli http://partiarazem.pl/

A tutaj dowód, że nawet będąc, jak na polskie warunki, bogatym warto się Razemkami zainteresować - https://www.facebook.com/chojnackipawel ... 0784610817

Posted

PiS- nigdy, nie ta mentalność, nie te poglądy, nie ci ludzie (Kaczyński, Macierewicz, Pawłowicz)

PO- 8 lat im wystarczy. Jak pobędą trochę w opozycji to może się ogarną, określą jaką właściwie są partią, o jakich poglądach, bo dzisiaj najzwyczajniej tego nie wiem (a raczej oni sami nie wiedzą). No i niech zmienią Kopaczową.

Zjednoczona Lewica (SLD+Palikot+jakieś inne nieznaczące partie)- czyli Miller i Palikot kryjący się za plecami Nowackiej. Kolejny twór skupiony wokół SLD (jak kiedyś LiD), który rozpadnie się po wyborach. Jedyny ich program to przekroczenie 8%, gdzieś mają postulaty lewicy czy to gospodarczej czy światopoglądowej

PSL- nie bo nie

Korwin- nie chciałbym żyć w państwie tego człowieka, jego stosunek do innych jest żenujący

Kukiz- głosuj na pralkę, pralka ma program, również żenujący człowiek

Razem- jedyna partia lewicowa, która faktycznie jest lewicowa (no dobra prawicowy pis jest lewicowy gospodarczo). Podoba mi się oddolność tej partii, mam nadzieję, że wejdą do Sejmu, nie rozpadną się i wyprą w przyszłości pseudolewicowe SLD.

Nowoczesna- nie wiem co z tego będzie, ale chyba na nich zagłosuję.

Posted

Żadna partia mnie nie przekonała, wręcz przeciwnie- wypowiedzi polityków z każdej opcji mnie coraz bardziej zniechęcały. Pójdę ale oddam pusty głos.

Posted
Byłem na spotkaniach Razemków jeszcze przed Kongresem. Wiele poza zebraniem kilkudziesięciu podpisów i spamowaniem przyjaciół jedyną nadzieją dla Matki Partii nie wyfedrowałem. Niemniej teraz po debacie jestem taki podjarany, że mógłbym całe dnie biegać z ulotkami, gdyby nie zapalenie oskrzeli :)

Ja to ich poznałem wpierw od tej strony która się z KP wywodziła, więc zachwyt szybko mi się udzielił ;]

Jeżeli w niedzielę zdobędziemy 3% to piję przez tydzień. Jeżeli 5%, to naprawdę może być groźnie!

Cóż Ja będę musiałbyć nieco bardziej wstrzemięźliwy, bo wyzysk klasy pracującej ;p

Nowoczesna- nie wiem co z tego będzie, ale chyba na nich zagłosuję.

Tylko dlaczego chcesz to (sobie i innym) zrobić? Gospodarczo jest chyba tylko trochę mniej radykalny od Korwina, i uniżenie latał z teczką za tymi którzy podobny kurs obierali w przeszłości (Balcerowicz, UW).

Posted
Tylko dlaczego chcesz to (sobie i innym) zrobić?

Bo sądzę, że to całkiem dobra, liberalna przeciwwaga dla lewicy gospodarczej.

Posted

Idę i zagłosuję. Pewnie KORWiN, ale zobaczę jeszcze jakich kandydatów wystawił PiS oraz Cookies. ZLew, mienszewicy z Razem, PO, NowoczesnaPO i PSL odpadają na pewno. To będą cholernie ciekawe wybory :mrgreen:

Posted
mienszewicy z Razem

No w końcu ktoś coś lepszego od trockistów wymyślił i nawet się uśmiałem :D

To ja 15 minut przed ciszą zdradzę mojego dotychczasowego Pana. Sorry, mr. C.

CSA1lMyWIAAeweI.png

Posted

Największą głupotą jest nie pójść na wybory. Krzyczycie głośno o zmiany, ale jak trzeba się ruszyć to już to jest problem...

Posted

Kero, głupoty wypisujesz. Niedostrzeganie różnic pomiędzy poszczególnymi ugrupowaniami jest lekceważące. Najlepiej siedzieć z założonymi rękoma i czekać na cud.

Posted

To mentalność typu: "Nie pójdę na wybory, bo to tylko dżuma i cholera"

Ja jestem obecnie w domu, o 7:30 mam autobus do Gdańska, myślałem, że dam radę i zdążę, ale nic z tego. I kiedy widzę postawę: mogę zagłosować, ale oni niczym się nie różnią to owa cholera mnie strzela. Nie wiem czy to pozostałość po latach niedemokratycznych wyborów, ale przez nią większość społeczeństwa nie oddaje głosu i muruje tę scenę polityczną dwiema max trzema lub czterema partiami. Tu nawet nie trzeba interesować się polityką, ale chęć decydowania o własnym państwie. Te srogie hasło antysystemowców, że Polacy stracili państwo jest prawdą, ale sami je oddajemy. Większości? Nie, tym którzy idą na wybory.

Kalafior_Grozy
Posted

Cóż, ja swój głos już oddałem. Licze że ugrupowanie, na które oddałem głos uzyska jak najlepszy wynik.

I tyle z mojej strony :wink:

Posted

Byłem, zagłosowałem, to teraz mogę narzekać.

Posted
Byłem, zagłosowałem, to teraz mogę narzekać.

o to to! ^^

Posted

Nie rozumiem dlaczego nie wzięcie udziału w wyborach miałoby odbierać prawo do narzekania.

Posted

A ja poszłam i tak jak mówiłam- wrzuciłam pustą kartę do urny.

Posted

Bo to oznacza, że tak naprawdę ma się gdzieś to, kto rządzi w kraju i w jaki sposób. Nie masz na kogo głosować? To idź i oddaj nie ważny głos - chociaż akurat tych wyborach było na kogo głosować, były tak różne poglądy polityczne, że każdy mógł znaleźć kandydata dla siebie.

Zdarza wam się oglądać MaxTVNews? Polecam. Chociażby ostatni filmik na temat debaty.

Posted

No cóż, wracamy do roku 2005 - szkoda.

Plusem jest chociaż dostanie się Nowoczesnej, szkoda że Razem nie wejdzie.

Zdarza wam się oglądać MaxTVNews? Polecam.

Jakoś nie jestem w stanie słuchać mądrości tego człowieka

Posted

To, że PiS wygra te wybory było rzeczą oczywistą, zwłaszcza od czasu porażki Komorowskiego. Dziwi mnie jednak, że wynik jest aż tak wysoki, że rozmawiamy teraz o bezwzględnej większości. Tak naprawdę z komentarzem poczekałbym na całościowe wyniki wyborów bo wyniki wielu partii są na takim skraju, że ich sytuacja może się jeszcze zmienić.

Bo to oznacza, że tak naprawdę ma się gdzieś to, kto rządzi w kraju i w jaki sposób. Nie masz na kogo głosować? To idź i oddaj nie ważny głos

Czy to ma być jakimś przejawem buntu? Czy w takim razie tym przejawem nie może być zwyczajne zostanie w domu? Na pewno nikomu w komisji kopara nie opadnie gdy zobaczą pustą kartę.

Posted
MaxTVNews? Polecam

PRYCH

Posted
Na ten moment już średnio

PSL ma 5,2, Korwin 4,9 więc mogą jeszcze trochę zamieszać sytuację. ZL i Razem raczej nie mają już co liczyć na Sejm.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Kalafior_Grozy
    • yiliyane
  • Najnowsze posty

• Tatiana876
      Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
    • majorka
      Szczerze mówiąc nie zwalałabym tego kompletnie na wygląd. Widziałam wielu nieatrakcyjnych mężczyzn (jak i nieatrakcyjne kobiety), które były w związkach. Myślę, że to jest bardziej może kwestia tego, że możesz wyglądać przeciętnie + te introwertyczne cechy. Faktycznie, mężczyzna który słucha, uśmiecha się i raczej nigdy wprost nie zainsynuuje, że byłby zainteresowany (zgaduję, że nie jesteś też bezpośrednią osobą) jest dość łatwy do wrzucenia do friendzona. Ale niekoniecznie chodzi o sam wygląd. Druga kwestia - pomysł z prostytutką - nie powiedziałabym, że był taki głupi. Sama uprawiałam seks nieco później niż wszyscy i do pewnego stopnia z własnego doświadczenia wiem, jaka byłam zestresowana na myśl, co ta osoba o mnie pomyśli, kiedy dowie się, że mam tyle lat, ile mam i nie mam żadnego doświadczenia. Czy mnie nie zostawi po prostu, bo jestem jakimś dziwakiem czy coś w ten deseń. Więc to, że masz już jakieś doświadczenie, na pewno odejmie ci stresu przy wchodzeniu w przyszłą relację. A tym, co twoja przyszła dziewczyna może pomyśleć na ten temat, że pierwsze doświadczenia miałeś z prostytutką bym się nie martwiła, bo nie musisz jej właściwie nic mówić. Twoja sprawa prywatna. A gdyby ta dziewczyna pytała o twoje przeszłe związki, a nie chciałbyś powiedzieć, że nikogo nie miałeś, to na dobrą sprawę też nie musisz. Możesz wtedy powiedzieć, że nie chcesz o tym rozmawiać albo że w sumie nikogo na poważnie jeszcze nie miałeś.  Jak najbardziej zgadzam się z wcześniejszym komentarzem - raczej, patrząc na jakąś dziewczynę, powinieneś się skupić na zaprzyjaźnieniu się z nią, a niekoniecznie od razu podejść do niej jak do obiektu zainteresowania. Najlepiej postaraj zaprzyjaźniać się po prostu z dziewczynami, postaw sobie za cel poznanie i zaprzyjaźnienie się z, nie wiem, czteroma dziewczynami. Może trzema, pięcioma, jak dasz radę. Tylko zaprzyjaźnieniu się. To powinno trochę odjąć stresu i te rozmowy raczej będą luźniejsze i bardziej naturalne z twojej strony, a na pewno bardziej przekonujące dla nich. I po jakimś czasie, po może kilku miesiącach, podejrzewam, będziecie ze sobą na tyle blisko, że 1) istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będziesz się czuł z nią tak komfortowo, że sam może zaczniesz mimowolnie swobodnie okazywać jakieś zainteresowanie, 2) ona po prostu przejmie pałeczkę.  Sytuacje, w których się zapoznajesz i od razu gadacie a potem jesteście razem, mam wrażenie działają raczej u tych spontanicznych, ekstrawertycznych osób. Dla introwertyka chyba bardziej skuteczny sposób to - na początku przyjaźń, a potem (i też nie od razu, mówię, kilka miesięcy może zejść) dopiero zaczynasz wchodzić w jakiejś bardziej romantyczne rzeczy. Też co do introwertyzmu - może spróbuj właśnie znaleźć nie tyle przez warsztaty, ale jakieś, hm, nie wiem fora, albo właśnie przez tą stronę czy tam grupę, którą obserwujesz na Facebooku kogoś poznać? Ludzi można poznawać przez internet niekoniecznie tylko przez Tindera, ale właśnie jakieś wspólne grupy zainteresowań. I chyba one są bardziej skuteczne, bo na start masz coś wspólnego z tą osobą. Mam nadzieję, że chociaż coś pomogłam  
    • Shady-Lane90
      Przed chwilą odebrałam Dodę od weterynarza. Moje psie maleństwo przeszło dzisiaj zabieg i teraz powoli dochodzi do siebie. Łzy jednak cisną się do oczu, kiedy patrzę na to, jak cierpi. We wrześniu zaś, psią miłość mojego życia również czeka zabieg w anestezji. Labo - Bubka to moje oczko w głowie, a z racji jej wieku boję się co może się wydarzyć. Guz jednak musi zostać usunięty. Od jutra zaczynam dwutygodniowy urlop. Nie zmienia to jednak faktu, że będę pracować w domu. Ach ten pracoholizm ♥
    • yiliyane
      @Kreciolek16, cieszę się, że mogłam pomóc  
    • Gloria
      To znaczy najpierw wypadałoby, żebyś się sam sobie podobał, a wtedy oceny innych osób zejdą na drugi plan. Nie będą aż tak istotne.
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Gloria
      Gloria
      2
    2. 2
      xxxhunnybunnyxxx