• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
Jezabel

Wybory parlamentarne 2015

Recommended Posts

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory parlamentarne. Czy śledziliście całą kampanię wyborczą? Za nami też dwie debaty - jakie są Wasze wrażenia? Na kogo planujecie oddać swój głos, albo czy w ogóle macie zamiar pójść do urn?

Wrażenia? Jak zwykle niczego się nie dowiedziałem. Rozmowa odbywa się głównie o tym co Kaczyński zrobił, co powiedział, a Polaków przestało to już interesować i przestali się go bać. Jednak platforma nadal stara się narzucić swoją narrację, a media to podłapują, bo boją się nowej rzeczywistości z nową władzą. Osobiście po raz pierwszy zastanawiałem się, czy nie zagłosować przeciw platformie na PiS, ale Pani Szydło mnie nie przekonała. Zrobił to Korwin (oszołom), bez którego w sejmie nie będzie aż tak zabawnie, dlatego mój głos zawędruje właśnie do niego. Kukiz też się pokazał z dobrej strony wczoraj.

Jeśli pójdę na wybory to również zagłosuję na Razem. Może nie ze wszystkim się zgadzam, ale w tej chwili to jedyna startująca partia na którą jestem skłonny oddać swój głos.

Wczorajsza debata była bardzo zachowawcza, rzekłbym, że wręcz nudna. Sporą winę ponosi jednak sama formuła która nie daje żadnej możliwości konfrontacji stanowisk między liderami. Nie powiedziałbym aby ktoś szczególnie wyróżniał się na plus, ale minus na pewno idzie do Pawła Kukiza który w pierwszej połowie miał problemy z wysłowieniem się i robił za wsparcie dla Korwina, a w drugiej marnował czas na przepychanki z dziennikarzami z powodu pytań które pewnie sam wcześniej zaakceptował. Paradoksalnie za najciekawszy element wczorajszego dnia uważam wyjście ze studia premier Kopacz i jej wystąpienie już po debacie. Połączenie istnej politycznej szopki (mam na myśli to piłowanie mordy randomów PO co każde dwa zdania jakby premier zniszczyła tam wszystkich) z kilkoma ważnymi zdaniami. W tym:

Aby nie głosować na mniejsze partie w sytuacji gdy to PO goni PiS i raczej już nie dogoni.

Straszenie totalitaryzmem PiSu i udawanie startu z czystą kartą, wygląda to tak jakby PiS rządził przez ostatnie lata, a PO jest opozycją.

Wbijanie gwoździ we własne ciało, przestrzeganie przed partią która będzie dyktować Polakom co mówić, co myśleć, co jeść w sytuacji gdy to obecny rząd przetrzepał szkolne sklepiki z cukru i soli, a po kraju szaleje echo afery drożdżówkowej :D

Nie wierzę w realne zmiany w korycie, może poza nowymi mordami, które przyjdą się jeszcze więcej nachapać.

Czy pójdę na wybory? Jeśli pogoda będzie sprzyjać, wezmę Małego na spacer sprawdzić, jak tam frekwencja wygląda. Tymczasem boję się wyjść z domu, za dużo tych twarzy, wiszą wszędzie, łapczywie zaglądają mi niemal do wózka, czy wyrósł im już przyszły podatnik.

Te same twarze, te same hasła, obietnice obietnic.

Byłem na spotkaniach Razemków jeszcze przed Kongresem. Wiele poza zebraniem kilkudziesięciu podpisów i spamowaniem przyjaciół jedyną nadzieją dla Matki Partii nie wyfedrowałem. Niemniej teraz po debacie jestem taki podjarany, że mógłbym całe dnie biegać z ulotkami, gdyby nie zapalenie oskrzeli :)

Ogółem jestem niesamowicie zadowolony z tego, że po raz pierwszy, odkąd w 2010 głosowałem na Korwina, wrzucę kartę wyborczą do urny z czystym sumieniem. Naprawdę świetne uczucie. Długo czekałem, ale nareszcie się udało. Jeżeli w niedzielę zdobędziemy 3% to piję przez tydzień. Jeżeli 5%, to naprawdę może być groźnie!

A tym, którzy się zastanawiają polecam spojrzeć na kalkulatorek podatkowy Razem i przekonać się na własne oczy czy to naprawdę tacy trockiści, którzy chcą odebrać nam uczciwie zarobione pieniądze. Ja jestem za biedny, żeby mi się głosowanie na Razem nie opłacało, ale chętnie wpadnę kiedyś w próg 75%. Wtedy mogę rzucać hajsem w Skarb Państwa.

Na stronie jest wszystko, co byście chcieli http://partiarazem.pl/

A tutaj dowód, że nawet będąc, jak na polskie warunki, bogatym warto się Razemkami zainteresować - https://www.facebook.com/chojnackipawel ... 0784610817

PiS- nigdy, nie ta mentalność, nie te poglądy, nie ci ludzie (Kaczyński, Macierewicz, Pawłowicz)

PO- 8 lat im wystarczy. Jak pobędą trochę w opozycji to może się ogarną, określą jaką właściwie są partią, o jakich poglądach, bo dzisiaj najzwyczajniej tego nie wiem (a raczej oni sami nie wiedzą). No i niech zmienią Kopaczową.

Zjednoczona Lewica (SLD+Palikot+jakieś inne nieznaczące partie)- czyli Miller i Palikot kryjący się za plecami Nowackiej. Kolejny twór skupiony wokół SLD (jak kiedyś LiD), który rozpadnie się po wyborach. Jedyny ich program to przekroczenie 8%, gdzieś mają postulaty lewicy czy to gospodarczej czy światopoglądowej

PSL- nie bo nie

Korwin- nie chciałbym żyć w państwie tego człowieka, jego stosunek do innych jest żenujący

Kukiz- głosuj na pralkę, pralka ma program, również żenujący człowiek

Razem- jedyna partia lewicowa, która faktycznie jest lewicowa (no dobra prawicowy pis jest lewicowy gospodarczo). Podoba mi się oddolność tej partii, mam nadzieję, że wejdą do Sejmu, nie rozpadną się i wyprą w przyszłości pseudolewicowe SLD.

Nowoczesna- nie wiem co z tego będzie, ale chyba na nich zagłosuję.

Żadna partia mnie nie przekonała, wręcz przeciwnie- wypowiedzi polityków z każdej opcji mnie coraz bardziej zniechęcały. Pójdę ale oddam pusty głos.

Byłem na spotkaniach Razemków jeszcze przed Kongresem. Wiele poza zebraniem kilkudziesięciu podpisów i spamowaniem przyjaciół jedyną nadzieją dla Matki Partii nie wyfedrowałem. Niemniej teraz po debacie jestem taki podjarany, że mógłbym całe dnie biegać z ulotkami, gdyby nie zapalenie oskrzeli :)

Ja to ich poznałem wpierw od tej strony która się z KP wywodziła, więc zachwyt szybko mi się udzielił ;]

Jeżeli w niedzielę zdobędziemy 3% to piję przez tydzień. Jeżeli 5%, to naprawdę może być groźnie!

Cóż Ja będę musiałbyć nieco bardziej wstrzemięźliwy, bo wyzysk klasy pracującej ;p

Nowoczesna- nie wiem co z tego będzie, ale chyba na nich zagłosuję.

Tylko dlaczego chcesz to (sobie i innym) zrobić? Gospodarczo jest chyba tylko trochę mniej radykalny od Korwina, i uniżenie latał z teczką za tymi którzy podobny kurs obierali w przeszłości (Balcerowicz, UW).

Idę i zagłosuję. Pewnie KORWiN, ale zobaczę jeszcze jakich kandydatów wystawił PiS oraz Cookies. ZLew, mienszewicy z Razem, PO, NowoczesnaPO i PSL odpadają na pewno. To będą cholernie ciekawe wybory :mrgreen:

mienszewicy z Razem

No w końcu ktoś coś lepszego od trockistów wymyślił i nawet się uśmiałem :D

To ja 15 minut przed ciszą zdradzę mojego dotychczasowego Pana. Sorry, mr. C.

CSA1lMyWIAAeweI.png

Największą głupotą jest nie pójść na wybory. Krzyczycie głośno o zmiany, ale jak trzeba się ruszyć to już to jest problem...

Kero, głupoty wypisujesz. Niedostrzeganie różnic pomiędzy poszczególnymi ugrupowaniami jest lekceważące. Najlepiej siedzieć z założonymi rękoma i czekać na cud.

To mentalność typu: "Nie pójdę na wybory, bo to tylko dżuma i cholera"

Ja jestem obecnie w domu, o 7:30 mam autobus do Gdańska, myślałem, że dam radę i zdążę, ale nic z tego. I kiedy widzę postawę: mogę zagłosować, ale oni niczym się nie różnią to owa cholera mnie strzela. Nie wiem czy to pozostałość po latach niedemokratycznych wyborów, ale przez nią większość społeczeństwa nie oddaje głosu i muruje tę scenę polityczną dwiema max trzema lub czterema partiami. Tu nawet nie trzeba interesować się polityką, ale chęć decydowania o własnym państwie. Te srogie hasło antysystemowców, że Polacy stracili państwo jest prawdą, ale sami je oddajemy. Większości? Nie, tym którzy idą na wybory.

Cóż, ja swój głos już oddałem. Licze że ugrupowanie, na które oddałem głos uzyska jak najlepszy wynik.

I tyle z mojej strony :wink:

Bo to oznacza, że tak naprawdę ma się gdzieś to, kto rządzi w kraju i w jaki sposób. Nie masz na kogo głosować? To idź i oddaj nie ważny głos - chociaż akurat tych wyborach było na kogo głosować, były tak różne poglądy polityczne, że każdy mógł znaleźć kandydata dla siebie.

Zdarza wam się oglądać MaxTVNews? Polecam. Chociażby ostatni filmik na temat debaty.

No cóż, wracamy do roku 2005 - szkoda.

Plusem jest chociaż dostanie się Nowoczesnej, szkoda że Razem nie wejdzie.

Zdarza wam się oglądać MaxTVNews? Polecam.

Jakoś nie jestem w stanie słuchać mądrości tego człowieka

To, że PiS wygra te wybory było rzeczą oczywistą, zwłaszcza od czasu porażki Komorowskiego. Dziwi mnie jednak, że wynik jest aż tak wysoki, że rozmawiamy teraz o bezwzględnej większości. Tak naprawdę z komentarzem poczekałbym na całościowe wyniki wyborów bo wyniki wielu partii są na takim skraju, że ich sytuacja może się jeszcze zmienić.

Bo to oznacza, że tak naprawdę ma się gdzieś to, kto rządzi w kraju i w jaki sposób. Nie masz na kogo głosować? To idź i oddaj nie ważny głos

Czy to ma być jakimś przejawem buntu? Czy w takim razie tym przejawem nie może być zwyczajne zostanie w domu? Na pewno nikomu w komisji kopara nie opadnie gdy zobaczą pustą kartę.

Na ten moment już średnio

PSL ma 5,2, Korwin 4,9 więc mogą jeszcze trochę zamieszać sytuację. ZL i Razem raczej nie mają już co liczyć na Sejm.