Jump to content

Zazdroszczę innym...


Kerosine

Recommended Posts

Posted

... no właśnie, czego?

Ja na przykład - i między innymi - umiejętności spontanicznego nawiązywania i płynnego prowadzenia rozmów [zwłaszcza o przysłowiowej dupie Maryni].

Link to comment
Posted

Własnego, nie obciążonego kredytem mieszkania, ani wynajmowanego. Fajnie byłoby się nie martwić, czy za rok-dwa nie będziemy zmuszeni szukać mieszkania albo organizować zdolności kredytowej na trzydziestoletni (jak dobrze pójdzie) łańcuch.

Link to comment
Posted

Zdolności do mobilizacji, wytrwałości i pewności siebie.

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

Powodzenia u płci przeciwnej, pogody ducha oraz tego że czasem potrafią mieć na pewne rzeczy wyje**ne.

Link to comment
Posted
umiejętności spontanicznego nawiązywania i płynnego prowadzenia rozmów [zwłaszcza o przysłowiowej dupie Maryni]

braku problemów finansowych i konieczności liczenia każdego grosza oraz wieloletnich przyjaźni.

Link to comment
Posted

Zazdroszczę tym, którzy mogą pozwolić sobie na dalekie podróże i tym, którzy mają pierwsze wydania moich ulubionych książek. Czasami też jak każda kobieta pozazdroszczę drugiej, że wygląda lepiej, nosi "eskę" i nie ma mężczyzny, który nie zwróciłby na nią uwagi.

Link to comment
Posted

Najbardziej zazdroszczę innym łatwości w nawiązywaniu znajomości i wspomnianej wyżej umiejętności rozmawiania o niczym konkretnym.

+ przebojowości chyba

Link to comment
Posted

Większej otwartości

Link to comment
Posted

Braku poważniejszych problemów ze zdrowiem.

I samodzielności, tego, że w ogóle mogą sobie na nią w pewnym momencie pozwolić.

Link to comment
Posted

Odważnych decyzji

Link to comment
Posted

Własnego mieszkania czy tego braku przejmowania się tym, co będzie jutro.

Link to comment
Posted

Odwagi, pozwalającej na zbieranie nowych, interesujących doświadczeń i spontaniczności.

Link to comment
Posted

Zazdroszczę innym tej cennej umiejętności wypierania uczuć, czy myśli. Że potrafią się ich tak po prostu pozbyć. Zdaje mi się, że to chyba jedyna supermoc jakiej może nabawić się człowiek.

Ja jej nie posiadam i jest to sytuacja co najmniej tragiczna.

Link to comment
Posted

Głównie dystansu do wielu głupot, które mnie rozbrajają w bardzo prosty sposób. Otwartości na ludzi w życiu codziennym? Choć nie wiem czy aż tak bardzo brakuje mi tego.

Link to comment
Posted

Wewnętrznej równowagi.

Link to comment
Posted

...że im się kilka lat po maturze nie zgubiło.

Link to comment
Posted

/\ Props

...że mają całe życie z górki.

Link to comment
Posted

Życia, podstawowych rzeczy z których się ono składa, kumpli z podwórka, dzieciństwa spędzonego na grze w piłkę, małych oczekiwań wobec siebie, samorealizacji.

Link to comment
Posted

Pozwolę sobie jeszcze dodać - przyjaźni (tych prawdziwych, o ile coś takiego jeszcze istnieje) i związków. Szkoda, że tak wielu ludzi, tak bardzo tego nie docenia.

Link to comment
 • 1 month later...
Posted

Pewności siebie, odwagi, podejścia do życia.

Link to comment
plus.osiemnaście
Posted

Że mają GŁOWĘ. JA NIE MAM. Nie zostałam obdarowana GŁOWĄ.

latest?cb=20100408125639&path-prefix=pl

Link to comment
Posted

Zdrowia i tego, że już na samym starcie nie mieli mniejszych szans niż inni.

Link to comment
Posted

Pojawiłam się tylko po to, by zasygnalizować, że jestem kompletnie wyprana z uczucia zazdrości. Nie interesują mnie i nie kłują w oczy, ani bogactwo, ani wygląd, ani żadne cechy charakteru innych ludzi. Skupiam się na sobie i jestem wdzięczna losowi za wszystko, co mi się w życiu przydarza, za wszystkie szanse, ale też przeszkody do pokonania, bo nic tak nie umacnia charakteru jak poczucie uporania się z problemem. Brzmię jak jakaś nawiedzona i natchniona amiszka, co nic nie wie o życiu, ale uwierzcie mi, że mocno stąpam po ziemi, a skupienie się na sobie zamiast pielęgnowanie żalu, że się nie ma tego co inni, bardzo w tym pomaga.

Link to comment
 • 2 months later...
Posted

Pewności siebie, własnego pokoju, urody, kochającej rodziny, możliwości wyciszenia się, dostępu do rzeczy, które w moim przypadku są z 20 km dalej, możliwości rozwoju, chodzenia na koncerty, znajomych, drugiej połówki, zdrowia, dostawania od tak czegoś, na co muszę zapracować wiele lat...

Link to comment
Posted

Wcale nie uważam, że zazdrość do pewnych rzeczy jest niezdrowa, a jej całkowity brak świadczy o dojrzałości. Uważam, że jest ona potrzebna, żeby czasami zmotywować nas do pewnych działań. Kiedy zazdrościmy takich cech jak samoogarnięcie, samodzielność, to (w zależności od tego jak na kogo to oddziałuje) może to stać się dla nas dobrą motywacją i przykładem. Ja zazdroszczę innym, że potrafią sami z siebie zebrać się do spraw, nie tylko wtedy kiedy mają przysłowiowy nóż na karku. Zazdroszczę również organizacji; uwielbiam patrzeć na ludzi, którzy są zorganizowani, mają wszystko zaplanowane (nie do przesady ofkors) i jak widzę, że to pozwala im zaoszczędzić stresu, czasu i rozczarowań, co często towarzyszy mnie czyli osobie totalnie nieogarniętej, robiącej wszystko na ostatnią chwilę, spontanicznie, bez planowania. 

Z rzeczy materialnych zdrowo zazdroszczę pięknym dziewczyną urody, fajnych kosmetyków, ludziom pięknych domów i zajebistej pracy. To nie jest zazdrość na zasadzie "mam nadzieję, że szybko zaznasz życie biedaka", tylko tak zwyczajnie, patrzę i sobie myślę, że mają superowo i nie byłoby mi smutno, gdybym znajdowała się w ich sytuacji. Z drugiej jednak strony - znajdzie się zawsze ktoś piękniejszy, bogatszy, z większym szczęściem życiowym, dlatego popatrzę, pozazdroszczę, pójdę dalej i będę robić swoje. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Celt
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up