Sign in to follow this  
Followers0
xxonaxx

wypadek drogowy

Recommended Posts

Witam!

Niedawno wydarzyl sie wypadek samochodowy.sprawca wypadku byl pijany kierowca ok.1.4 promila. Co moze mu grozić za spowodowanie wypadku gdzie byłam poszkodowana i w ciężkim stanie hospitalizowana?

W nowych przepisach zaostrzono kary dla pijanych kierowców oraz tych, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali wypadek drogowy. Okres, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów został wydłużony z 10 do 15 lat, minimalną karą będą 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości będą musiały się także liczyć z wysokimi karami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie stosował karę w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł., dla recydywistów. Jeśli kierowca spowoduje wypadek drogowy pod wpływem alkoholu nawiązka nie będzie mogła być mniejsza niż 10 tys. zł. Pieniądze uzyskane z tego tytułu będą przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

- Przepisy prawa zostały znowelizowane w taki sposób, aby pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują, czyli osobom, które w wyniku wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców stracili zdrowie – powiedział mł. insp. Marek Konkolewski.

źródło:

https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13294 ... owcow.html

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

• Who's Online (See full list)

• Mario9
    • alegoria
    • mw2
  • Chatbox

Load More
    You don't have permission to chat.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

· 2 replies
    • Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
      Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
      W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
      W godzinie – nieskończoność czasu.
      ["how the universe ends is how it begins"]
      · 0 replies
    • Maggie
      Książka, którą aktualnie czytasz
      Książke miałam na swojej liście "do przeczytania" od kiedy tylko zainteresowałam się tematem osobowości dyssocjalnej. Jest napisana w przystępny sposób - tak, aby zwykły czytelnik, nieposiadający wiedzy z zakresu psychologii czy psychiatrii mógł dobrze zapoznać się z tematem.  Polecam osobom, które podejrzewają, że mogli kiedyś spotkać na swojej drodze psychopatę (lub wciąż z nim obcują). Książka pokazuje na co uważać podczas wchodzenia z nim w relację - bowiem psychopaci to nie tylko morde
    • Shady-Lane90
      Co właśnie wyczynia twój zwierzak?
      Zajmuje większą część mojego łóżka. Chociaż w sumie mam wrażenie, że to bardziej jej labradorowe łoże, niźli moje, ludzkie ;D 
    • Martusiaaaaaa92
      Cześć
      Hej Pozdrawia również matka trójki dzieci również pochodząca z kuj-pom
    • Kerosine
      Spadające gwiazdy
      Będziecie oglądać [a być może nawet fotografować] w tym roku Perseidy?  Maksimum aktywności roju - jak już pisałam wcześniej w sąsiednim temacie - przypada oficjalnie w nocy z 12 na 13 sierpnia*, jednak wyraźnie zwiększona liczba "spadających gwiazd" powinna być widoczna już po 9-10 dniu obecnego miesiąca, a pierwsze meteory można upolować nawet na jego początku.  Wskazówka obserwacyjna: chcąc zobaczyć jak największą liczbę Perseidów paradoksalnie nie należy patrzeć na gwiazdozbiór, od któr
    • Shady-Lane90
      O czym teraz myślisz?
      Wiesz, że jesteś pracoholikiem, kiedy ze smutkiem wychodzisz z pracy w ostatni dzień przed urlopem. Cała ja. Chyba zwariuję przez te 2 tygodnie ;D