Jump to content

Tosca

Kerosine

Ogólna ocena użytkownika  

5 members have voted

1. 1.

• 10
      0
    • 9
      0
    • 8
      0
    • 7
      1
    • 6
      0
    • 5
      1
    • 4
      0
    • 3
      0
    • 2
      1
    • 1
      1
    • Nie umiem okreÅ?liÄ?
      1

Recommended Posts

Posted

Jak zwykle, 7 dni na zadanie max. 10 pytań tym razem Tosce =)

Posted

1. Co najbardziej Cię denerwuje w ludziach, których możemy spotkać w dzisiejszych czasach?

2. Jaką książkę byś mi poleciła po całym tygodniu pracy, na weekendowe czytanko?

3. Czym jest Fyler 13B-445-K i czemu tak Cię wzruszył/o? :D

4. Byłaś kiedyś w Zamościu? (woj. Lubelskie)

5. Co myślisz o muzyce obecnie granej w radio? Mamy coraz więcej audycji internetowych, różne spotify'e itd. więc czy starodawne audycje radiowe mają jeszcze szanse przetrwania w perspektywie kilkunastu lat? ;)

6. Ulubiony trunek?

7. Wypada Ci jeden dzień w pełni wolny, do Twojej dyspozycji - na co poświęcasz ten dzień?

8. Jaki masz telefon? Może mi coś doradzisz z własnego doświadczenia - może bym coś zmienił ;)

9. Ulubiony user na tym forum?

Come on, wyciągnijmy z niej jak najwięcej :3

Posted

Kim właściwie jesteś? Skąd tutaj przybyłaś?

Posted
1. Co najbardziej Cię denerwuje w ludziach, których możemy spotkać w dzisiejszych czasach?

Że pakują plastik w plastik.

I za to, że są

2. Jaką książkę byś mi poleciła po całym tygodniu pracy, na weekendowe czytanko?

Idzie jesień, więc spróbój "Golema" Gustava Meyrinka. Albo którąś z książek Philipa Rotha - amerykański klasyk dobry jest zawsze.

3. Czym jest Fyler 13B-445-K i czemu tak Cię wzruszył/o?

Fyler to robot, bohater opowiadania Harryego Harrisona ze zbioru "Wojna z robotami". Fyler to robot bibliotekarz, który interesuje się kobietami tak, jak zwykły mężczyzna. Fyler jest bardzo inteligentny. Jest robotem, który chciałby wiedzieć wszystko, na przykład co to jest miłość. Pewnego razu przebiera się za człowieka i idzie na bal kostiumowy próbując szukać tego, co dotyczyć powinno tylko ludzi. Znajduje na balu miłość, ale przecież Fyler jest tylko robotem a w dodatku udaje. Ostatecznie pęka mu serce, a właściwie pompa smarownicza...

4. Byłaś kiedyś w Zamościu?

Nie.

5. Co myślisz o muzyce obecnie granej w radio? Mamy coraz więcej audycji internetowych, różne spotify'e itd. więc czy starodawne audycje radiowe mają jeszcze szanse przetrwania w perspektywie kilkunastu lat?

W radiu grają muzykę dla mas. Masa najczęściej bywa nieświadoma i karmi się tym, co jej radio podstawi pod nos. Umówmy się, że i muzyka popularna i jej nośnik, czyli radio raczej nie zginą i jeszcze długo będą się miały dobrze.

6. Ulubiony trunek?

Słodkie, czerwone wino.

7. Wypada Ci jeden dzień w pełni wolny, do Twojej dyspozycji - na co poświęcasz ten dzień?

Na czytanie.

8. Jaki masz telefon? Może mi coś doradzisz z własnego doświadczenia - może bym coś zmienił

Jakąś marną nokię. Szlag ją trafia, a przez to i mnie. Jestem laikiem jeżeli chodzi o sprzęt elektroniczny. Niczego się ode mnie się do wiesz na ten temat.

9. Ulubiony user na tym forum?

Nie myśl, że Ci powiem.

Kim właściwie jesteś?

tumblr_my4dqdqyST1sgsrdio3_1280.jpg

Skąd tutaj przybyłaś?

Z Kątowni.

Posted
Sherlock Holmes versus Arsène Lupin - kto wygrywa?

Holmes, bo był pierwszy.

Posted

Czytałaś może coś Nesbo lub Hjortha/Rosenfeldta?

Przyjęłabyś uchodźcę pod swój dach?

Posted
Czytałaś może coś Nesbo lub Hjortha/Rosenfeldta?

Z ciekawości rozbroiłam swoją biblioteczkę, żeby zobaczyć jakie mam tytuły duetu Hjorth Rosenfeldt. Mam aż trzy: "Ciemne sekrety", "Uczeń", "Grób w górach", ale nie przeczytałam jeszcze ani jednego. Jeżeli zaś chodzi o Nesbo, to czytałam tylko "

Posted

O kurczę, nie spodziwałem się. Miłe zaskoczenie! Ja przeczytałem wszystkie trzy książki szwedzkiego duetu i jestem oczarowany. Sebastian Bergman to jednak przekozak! Jeżeli masz czas to przeczytaj, warto. Wczoraj zabrałem się za czwartą część pt. "Niemowa" i ciekawi mnie czy utrzymają poziom. Najlepiej czytało mi się "Grób w górach", ale "Ciemne sekrety" i "Uczeń" też super. Szkoda, że w trzeciej części zabrało fajtłapy Haraldssona. Tak bardzo mnie przypomina <3

Co do Nesbo to mam już za sobą 6 książek, skończyłem na "Wybawicielu". Chyba najlepsza część zaraz po/przed "Czerwonym Gardłem". Ja osobiście polecam zacząć od "Człowieka Nietoperza" i "Karaluchów", bo w dalszych częściach są spojlery co do wydarzeń z dwóch pierwszych książek.

Jakich autorów kryminałów mogłabyś polecić? Wiem, że nie przepadasz za nimi.

Posted

To trzeba czytać po kolei? No widzisz, dobrze, że mi napisałeś.

Skończyłeś na "Wybawicielu", więc zostały Ci jeszcze cztery tytuły z komisarzem Harrym Hole. Tak głosi okładka "Czerwonego gardła". A może teraz tych części jest jeszcze więcej? Pewnie tak.

Narobiłeś mi ochoty na te kryminały.

Co ja mogę Ci polecić, chyba tylko Akunina. Części z Erastem Fandorinem jest chyba aż piętnaście (akcja ostatniej, jeszcze niewydanej ma się toczyć ponoć w Polsce!). "Azazel" to pierwsza część, absolutnie genialna i prześmiewcza. Mocno Ci polecam.

Posted

Po kolei trzeba czytać i Nesbo, i Panów H. oraz R. Każda kolejna część zawiera jakiś spoiler, co do wcześniejszej. Powiem szczerze, że po tych lekturach zakochałem się w kryminałach :)

Kiedy już skończę przygodę z Nesbo, Kavą oraz H-R to wezmę się za Akunina.

Ulubiony napój i danie?

Posted

Akunin w swoich książkach osadził wszystkie wydarzenia w XIX wieku. Jeżeli lubisz tamte klimaty, to będziesz kontent.

Ulubiony napój i danie?

Zadałeś mi to pytanie bardzo nie w porę. Od kilku miesięcy jestem na diecie i jem bardziej zdrowo niż smacznie. Ale skoro pytasz, to chyba makaron z sosem pomidorowo-paprykowym i dużą ilością żółtego sera. Mogłabym też napisać o typowym śląskim obiedzie, ale wolę o tym nie myśleć.Wszystko, czego sobie zakazuję jest mi podwójnie bliskie (z żarciem jest jak z ludźmi, których się utraciło).

Lubię gorące herbaty i sok pomarańczowy.

Posted

Jako że Tosca nie będzie już miała możliwości brania udziału w swoim ostrzale, jej przepytywanie kończymy nieco wcześniej =)

• Kerosine unlocked this topic
Posted

@Tosca 
Jestem leniwy(I za często o tym piszę), więc na pytania mogłaś gdzieś odpowiedzieć:
Czemu właściwie Tosca? Kim jest Tosca? Jest prawdziwą osobą czy fikcją stworzoną dla tego forum?
Jak opisałabyś swoją obecność na forum?
Co sądzisz o otaczającej Cię rzeczywistości? Jesteś nią zawiedziona czy nie? Jeśli tak to co zmieniłbyś mając moc niczym Bóg? A może po prostu chciałabyś się urodzić w innych czasach? 
Słońce czy księżyc?

Posted
5 godzin temu, LaFleur napisał:

Czemu właściwie Tosca?

Trochę od sztuki Victoriena Sardou. Tosca, to tragiczna postać i to mi wystarczy.
Trochę też dlatego, że Tosca to imię matki mojej ulubionej pisarki. To z nią związana jest jedna z moich ulubionych anegdotek, która mówi o tym jaką odważną kobietą była.

Kim jest Tosca? Jest prawdziwą osobą czy fikcją stworzoną dla tego forum?

To nikt, kim ludzie chcieliby zawracać sobie myśli i nikt, komu można zazdrościć wrażliwości i zbytniej dojrzałości jaka się w niej wytworzyła i zbytniej dojrzałości. To tylko udręka, bo Tosca widzi więcej i czuje więcej niż by chciała. A wiesz, ona bardzo by chciała, żeby to była tylko jakaś poza. Ale nie jest. Nie potrafi utrzymywać znajomości, ani nawet rozmów, bo zwykle szybko milknie, więc jakoś tak wychodzi, że całe życie spędza najczęściej w swoim towarzystwie. Ale ma swoją literaturę, którą potrafi umniejszyć sobie samotność.

Jak opisałabyś swoją obecność na forum?

To trochę jak droga bez powrotu. Nie chcę tu być, ale ciągle jestem. Od jakiegoś czasu myślę, żeby stąd zniknąć. Lubię to miejsce, chociaż czuję się jak intruz. Rejestrowanie się tutaj, to w żadnym momencie nie był najszczęśliwszy pomysł. Ale jestem nadal, bo mam nadzieję.

Co sądzisz o otaczającej Cię rzeczywistości?

Staram się nie sądzić. Staram się też, żeby jak najmniej jej do mnie docierało. Unikam portali informacyjnych w których zawsze natknę się na rzeczywistość, która jest zwykle naga i sprowadza się tylko do jednego. Męczy mnie to i już same nagłówki powodują lekkie podłamanie bajzlem, który ciągle wisi nad naszymi głowami i który sami sobie tworzymy. Jest płytko i smutno. A w tym wszystkim ja. Więc jeszcze płycej i smutniej.

Jesteś nią zawiedziona czy nie?

Jestem nią zawiedziona. Ale umówmy się, że rzeczywistość to przede wszystkim my sami dla siebie i taka zawodzi mnie najbardziej.

eśli tak to co zmieniłbyś mając moc niczym Bóg?

Dałabym wszystkim po metaforycznym kluczu francuskim, którymi mogliby naprawiać rzeczy, które popsuli. Żeby mogli naprawiać i doceniać to wszystko, co mogli definitywnie zaprzepaścić, gdyby nie Bogini Tosca i jej walizka pełna śrubek, gwoździ, kluczy francuskich i śrubokrętów.

A może po prostu chciałabyś się urodzić w innych czasach? 

A to swoja drogą.

Słońce czy księżyc?

Księżyc, ponieważ do jego oglądania nie potrzeba ciemnych szybek i zmarszczonego nosa. Widać go w nocy jak i za dnia. I też świeci. Nie robi ludziom plam pod pachami i jest piękny.

Posted

Czemu czujesz się tutaj jak intruz?

Posted

Co by spowodowało, żebyś stała się szczęśliwa? 

Nie masz dosyć samotności, czy się z nią pogodziłaś?

• Kerosine locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Celt
      Jak dla mnie, najbardziej wkurzające cechy kobiet to: nieszczerość, brak empatii, obrażanie się o byle co i milczenie lub owijanie w bawełnę zamiast mówienia wprost o co chodzi - połączone ze skazywaniem drugiej osoby na domysły, co owa druga osoba zrobiła źle (według kobiety). Wkurzających cech ludzi ogólnie jest znacznie więcej. Jednak brak empatii razi, przynajmniej mnie, szczególnie u kobiet, zaś obrażanie się o byle co i silna niechęć do mówienia wprost, o co chodzi, to rzeczy, które spotykam wyłącznie u kobiet - i doprowadzają mnie wtedy do szewskiej pasji. To szczególny rodzaj nieszczerości, wyjątkowo rażący.
    • Celt
      Zależy, co właściwie ma oznaczać zwrot "wspólna depilacja". Depilacja których części ciała (nóg, pach, miejsc intymnych), i czy chodzi o wspólne pójście do kosmetyczki z zamiarem wspólnego wydepilowania się przez Was, czy o wzajemną depilację Ciebie i dziewczyny. I czy mowa o depilacji sensu stricto, czyli woskowaniu lub podobnym zabiegu, czy o usuwaniu owłosienia w inny sposób, np. poprzez golenie. Ogólnie to IMHO lepiej zostawić depilację kosmetyczce, chyba że samemu/samą ma się kompetencje w tej kwestii. A jeśli chodzi o wzajemne golenie miejsc intymnych, to na pewno zależy od wprawy obojga - choć w sumie, nie miałbym nic przeciwko temu. Jednak sam raczej bym tego nie zasugerował - po prostu, byłbym otwarty na taką propozycję, gdyby wyszła od drugiej strony.
    • Celt
      Elektryczną maszynką. Choć ogólnie, nie lubię się golić.
    • Doradca
      Chciałem się tylko przywitać, cześć wszystkim!  
    • Tatiana876
      Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Martusiaaaaaa92
      Martusiaaaaaa92
      2
    2. 2
      Gloria