Jump to content

Nietypowy związek a dziecko.

matrix18

Recommended Posts

Posted

Witam wszystkich ciepło i dziękuję za stworzenie tak wspaniałego forum i że mogłem tutaj powrócić.Proszę o wyrozumiałość i brak ostrej krytyki, gdyż nikt na świecie nie jest idealny, tak jak moje serce. Żyje w dość nie typowym związku i nie będę pisał jak to się stało, ponieważ jest to długa historia a po drugie to nie na tym problemie chce się tu skupić. To co mnie dręczy ciągnie się już przez długi czas, moja dziewczyna z którą jestem już prawie 3lata jest o demnie starsza o 21lat. Ma dziecko które teraz idzie do 4klasy, ja mam 21lat ale już bagaż różnych przygód i doświadczeń. Nie wyobrażam sobie życia bez nich, często myślę co mam zrobić aby nie stracić tej szansy gdyż czas szybko leci. Chodzi o to że jej córka jest trochę nieśmiała do mnie ale z początku była nawet w miarę do mnie przywiązana. Czasem gdy siedziałem przy stole to koło mnie coś malowala albo siedziała na kolanach oglądając telewizję. Teraz widzę i dziewczyna też mi to powiedziała że dla niej jestem obojętny, chociaż raz jak jechałem załatwić jedna sprawę to chciała jechać ze mną ale nie powiedziała mi tego tylko przez swoją mamę. Były czasem drobne zabawy takie jak ciągnięcie jej na kocu co lubiała itp. Ale to jest już za bardzo dziecinne. Nie wiem jak spędzać z nią czas, moim zdaniem to jest trudne dziecko, jak w autobusie powiedziało mi ze się nudzi to myślałem że szału dostanę. Za dzieciaka jazda w aucie czy autobusem to mega frajda, ona to by tylko przed komputerem siedziała na grach, czasem potrafi się zająć cały dzień sama ale widać że komputer jest jej rodzicem zastępczym. Na pytania czy zagramy w karty albo gry planszowe to bez zachęty ciężko coś zdziałać, dopiero jak rozłoży plansze wszystko jest ok. Chciałbym jej umilić czas, być jej wsparciem oraz pomocą i aby mi ufała, nie wstydziła się i umiała prosić mnie o pomoc jak i żeby była szczera ponieważ już kilka razy kłamała jej mamie. Wiem że dla nie jednej osoby wydawać się to może głupie ale pomimo pracy na dwa etaty i nie przespanych czasem nocach chce mieć również dla niej czas, jestem notowy nawet zrobić mięśnie oraz przejść u fryzjera transformację aby upodobnić się do wieku dziewczyny. Chętnie pójdę na kurs albo przeczytam o tym książkę. Chcę być dobrym opiekunem,wiem że do prawdziwego taty mi brakuje. Dziś mała wróciła z wakacji i nie mogę się doczekać kiedy ja zobaczę :)

Posted
jestem notowy nawet zrobić mięśnie oraz przejść u fryzjera transformację aby upodobnić się do wieku dziewczyny

Bądź sobą po prostu, zwłaszcza, że dzieci nie lubią zmian.

Posted
jestem notowy nawet zrobić mięśnie oraz przejść u fryzjera transformację aby upodobnić się do wieku dziewczyny

Bądź sobą po prostu, zwłaszcza, że dzieci nie lubią zmian.

Dzięki za dobrą radę :) ale potrzebuję jeszcze jakieś tajniki spędzania wolnego czasu z nią :roll:

Posted

Może porozmawiaj o tym problemie z partnerką? Po prostu. Ona najlepiej Was zna i może najwięcej pomóc w tej sprawie. Według mnie taka zmiana relacji może wynikać z jej postępującego dojrzewania, większej świadomości itp. Wydaje mi się, że przedtem traktowała Cię, jak starszego brata a nie kogoś kto ma zastąpić ojca.

Może to brutalne, ale z roku na rok może być coraz ciężej i mówię o Tobie i partnerce. Teraz jest okej, bo Ty masz 20 lat, ona 40, ale co będzie za 10 lat? Inne priorytety, inne potrzeby i wymagania oraz aspiracje.

Niemniej jeżeli jesteście zaangażowani to życzę powodzenia :)

Posted

Wchodzę, czytam jedyny wątek którego o dziwo nie przeczytałem i... kolejny raz zazdroszczę ludziom ich problemów. No, ale i tak bym się z nikim na życie nie zamienił. Mniejsza już z tym.

Ma dziecko które teraz idzie do 4klasy

Ok, to ważne.

Chodzi o to że jej córka jest trochę nieśmiała do mnie ale z początku była nawet w miarę do mnie przywiązana. Czasem gdy siedziałem przy stole to koło mnie coś malowala albo siedziała na kolanach oglądając telewizję.

Z początku, czyli jak rozumiem jakieś 3 lata wcześniej? 1-2 klasa podstawówki.

A teraz słuchaj.

Dzieci w wieku 4-7 lat, zależnie od środowiska w jakim się wychowują, na tym etapie zaczynają w sobie wykształcać coś takiego, co się nazywa popularnie "ego", czyli ten wewnętrzny głos, z którym każdy rozmawia, a część ludzi później przez to zamykają w psychiatrykach, bo "ego" chce wyjść bardziej na świat niż "ja" i nazywają to schizofrenią. Na tym etapie "ego" nie jest jeszcze dobrze wykształcone, to się dopiero zaczyna.

Ale chodzi o to, że dzieci zaczynają kłamać, podłapywać zachowania od rodziców, myśleć logicznie, i zamiast myśleć na głos, jak mają w zwyczaju małe dzieci, od tego momentu więcej rozmawiają ze sobą w myślach. Dużo się zmienia, bo w tym momencie dzieci przestają być w pełni szczere, jeśli coś im się nie podoba, albo czegoś nie lubią, to nie powiedzą tego wprost, bo nie chcą komuś zrobić przykrości. Co według mnie nie jest zdrowym archetypem.

Dziewczyna jest teraz w wieku, w którym małolaty mówią bardzo często, może nie na głos, ale na pewno w myślach "jak to jestem z młoda, przecież mam już 12 lat". Wszystkich starszych to bawi, ale to jest całkiem serio. Dorastanie - każdy lubi jak łechce się jego ego, albo traktuje jako dorosłego. Proste.

btw. jeśli zbyt często mówisz jej, że "NIE ma czegoś tam/coś tam/ NIE rób, NIE wolno, NIE możesz", to też możesz ją do siebie zrażać, jak to rodzice mają w zwyczaju, a polecenia z zaprzeczeniem po prostu nie działają. O wiele skuteczniej jest, jeśli trochę się wysilisz i zamiast zaprzeczenia, używać bardziej wyrafinowanych poleceń "Odłóż zabawki na miejsce" - nie ma zaprzeczenia, nie ma słowa "nie", więc szybciej zrozumie, co od niej chcesz.

• 2 weeks later...
Posted

Cóż komputer na pewno nie zastąpi ojca, ale Ty możesz. Postarajcie się wspólnie z partnerką znaleźć jakieś zainteresowanie, które będziecie mogli uprawiać z młodą razem, bądź w towarzystwie jej matki.

Cóż dziewczynki bywają humorzaste. Ale będzie ona musiała w końcu zrozumieć, że to Ty jesteś partnerem życiowym jej matki i zaakceptuje cię jako tego co jeśli ona poprosi o pomoc, to zawsze jej udzieli. Bądź do niej wyrozumiały i nie staraj się odgrywać na siłę ojca z poleceniami, bądź jak starszy wspierający brat.

Posted
Nie wiem jak spędzać z nią czas, moim zdaniem to jest trudne dziecko, jak w autobusie powiedziało mi ze się nudzi to myślałem że szału dostanę. Za dzieciaka jazda w aucie czy autobusem to mega frajda, ona to by tylko przed komputerem siedziała na grach, czasem potrafi się zająć cały dzień sama ale widać że komputer jest jej rodzicem zastępczym.

O rany, skoro Ty to uwielbiałeś to ona również POWINNA. Mnie też jazda samochodem czy autobusem nużyła i usypiała. Moje młodsze rodzeństwo również nie wykazuje zbytniego entuzjazmu.

Ty chyba nie masz pojęcia, co to jest "trudne" dziecko, a znudzenie podczas podróży wcale nie jest tu wyznacznikiem.

Na pytania czy zagramy w karty albo gry planszowe to bez zachęty ciężko coś zdziałać, dopiero jak rozłoży plansze wszystko jest ok.

No wiesz... są dzieci nadaktywne i są dzieci leniuszki. Musisz to zaakceptować.

Wiesz, osobiście nie mam aż tak dużego doświadczenia z dziećmi, ale wydaje mi się, że Ty trochę nie wiesz, czego od niej oczekiwać, a trochę chcesz zbyt wiele. Wasza sytuacja rodzinna jest dziwna. Ty to czujesz, mała z pewnością również nie do końca to akceptuje. Może gdybyś włączył się do rodziny w momencie, gdy była maleńka, wszystko wyglądałoby inaczej. Teraz kończy 12 lat, zaczyna rozkładać tą sytuację na czynniki pierwsze i dostrzega, że jesteś od niej niewiele starszy, czepiasz się, marudzisz i ją to irytuje. Przygotuj się na prawdziwy wulkan za 2-3 lata. Wtedy dopiero da Ci w kość.

Poza tym, nie szukaj rozrywek na siłę, nie w tym rzecz. Pokazuj jej, że może na Ciebie liczyć, proponuj pomoc w zadaniu domowym, rozmawiaj szczerze, opowiedz może jakieś historie ze swojego życia, żeby nie wyjść na kompletnie papierowego. Twoja partnerka również powinna rozmawiać z nią o Tobie, wplatać Cię w plany na przyszłość, włączać Cię w jak najwięcej zwykłych, codziennych aktywności. Jedźcie w góry, upieczcie babeczki, zróbcie piknik lub zabierz dziewczyny do aqua-parku. Pamiętaj jednak, że jak z dnia na dzień wyjdzie z Ciebie jakieś nowe, hiperaktywne i nastawione na nieustanny kontakt "ja" nie przekona jej do Ciebie, może wręcz przeciwnie. Głębokie więzi rodzą się z czasem, potrzebują pokładów cierpliwości - zwłaszcza w takich nietypowych rodzinach.

• 4 months later...
Posted

Cieszę sie że wątek nie został jeszcze zamknięty (nie sądziłem że ktoś jeszcze odpowie). Widzę że dostałem trzy bardzo ważne opinie oraz spostrzegłem co być może robię żle, jak to mówią człowiek się cały czas uczy :huh::huh:

O 12.09.2015 at 00:59, elljot napisał:

Ale chodzi o to, że dzieci zaczynają kłamać, podłapywać zachowania od rodziców, myśleć logicznie, i zamiast myśleć na głos, jak mają w zwyczaju małe dzieci, od tego momentu więcej rozmawiają ze sobą w myślach.

A można ich jakoś obronić przed kłamstwem aby tego nie robili?

O 12.09.2015 at 00:59, elljot napisał:

btw. jeśli zbyt często mówisz jej, że "NIE ma czegoś tam/coś tam/ NIE rób, NIE wolno, NIE możesz", to też możesz ją do siebie zrażać, jak to rodzice mają w zwyczaju, a polecenia z zaprzeczeniem po prostu nie działają. O wiele skuteczniej jest, jeśli trochę się wysilisz i zamiast zaprzeczenia, używać bardziej wyrafinowanych poleceń "Odłóż zabawki na miejsce" - nie ma zaprzeczenia, nie ma słowa "nie", więc szybciej zrozumie, co od niej chcesz.

Tutaj być może byłem faktycznie za bardzo negatywnie nastawiony w tych sprawach, przez co było więcej "nie".

O 24.09.2015 at 18:19, annka17 napisał:

Pokazuj jej, że może na Ciebie liczyć, proponuj pomoc w zadaniu domowym, rozmawiaj szczerze, opowiedz może jakieś historie ze swojego życia, żeby nie wyjść na kompletnie papierowego.

Czasem jak nic nie wychodzi to człowiek się robi jak spalony papier. co do zadań jestem zielony :blush: ale jakieś historie być może by coś zdziałało? :)

O 24.09.2015 at 18:19, annka17 napisał:

Jedźcie w góry, upieczcie babeczki, zróbcie piknik lub zabierz dziewczyny do aqua-parku. Pamiętaj jednak, że jak z dnia na dzień wyjdzie z Ciebie jakieś nowe, hiperaktywne i nastawione na nieustanny kontakt "ja" nie przekona jej do Ciebie, może wręcz przeciwnie.

Chyba jednak skorzystam z twojej opini i tak zrobię, będę się starał ale po cześci będę obojętny co ona wybierze. Jak nie to nie.

O 24.09.2015 at 12:53, musiczone napisał:

Bądź do niej wyrozumiały i nie staraj się odgrywać na siłę ojca z poleceniami, bądź jak starszy wspierający brat.

Bardziej skorzystam z twojej wypowiedzi :biggrin:

• 1 month later...
Posted
O 13.02.2016 at 21:24, Piotrz napisał:

21 lat różnicy i to FACET jest tym młodszym? Z hoyem na głowę się zamieniłeś? Pracujesz na 2 etaty dodatkowo? Wygodnie Ciebie kobita ustawiła. Młody ujek, kaski przyniesie, dziecko pobawi. Gratulacje, dałeś się omotać 40 babce której bliżej jest do babci niż do "dziewczyny". 
A teraz możecie wylać na mnie wiadro gunwa za pisanie suchych faktów. Go ahead.

Nie tylko ty mi to powiedziałeś... Sorki, byłem trochę nie szczery. :blush:

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Celt
      Jak dla mnie, najbardziej wkurzające cechy kobiet to: nieszczerość, brak empatii, obrażanie się o byle co i milczenie lub owijanie w bawełnę zamiast mówienia wprost o co chodzi - połączone ze skazywaniem drugiej osoby na domysły, co owa druga osoba zrobiła źle (według kobiety). Wkurzających cech ludzi ogólnie jest znacznie więcej. Jednak brak empatii razi, przynajmniej mnie, szczególnie u kobiet, zaś obrażanie się o byle co i silna niechęć do mówienia wprost, o co chodzi, to rzeczy, które spotykam wyłącznie u kobiet - i doprowadzają mnie wtedy do szewskiej pasji. To szczególny rodzaj nieszczerości, wyjątkowo rażący.
    • Celt
      Zależy, co właściwie ma oznaczać zwrot "wspólna depilacja". Depilacja których części ciała (nóg, pach, miejsc intymnych), i czy chodzi o wspólne pójście do kosmetyczki z zamiarem wspólnego wydepilowania się przez Was, czy o wzajemną depilację Ciebie i dziewczyny. I czy mowa o depilacji sensu stricto, czyli woskowaniu lub podobnym zabiegu, czy o usuwaniu owłosienia w inny sposób, np. poprzez golenie. Ogólnie to IMHO lepiej zostawić depilację kosmetyczce, chyba że samemu/samą ma się kompetencje w tej kwestii. A jeśli chodzi o wzajemne golenie miejsc intymnych, to na pewno zależy od wprawy obojga - choć w sumie, nie miałbym nic przeciwko temu. Jednak sam raczej bym tego nie zasugerował - po prostu, byłbym otwarty na taką propozycję, gdyby wyszła od drugiej strony.
    • Celt
      Elektryczną maszynką. Choć ogólnie, nie lubię się golić.
    • Doradca
      Chciałem się tylko przywitać, cześć wszystkim!  
    • Tatiana876
      Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Martusiaaaaaa92
      Martusiaaaaaa92
      2
    2. 2
      Gloria