to ja jestem Jezus

Smartfon - najczęściej używane aplikacje

Recommended Posts

Muzyczne Spotify zdecydowanie na pierwszym miejscu, reszta daleeeko w tyle.

Telefon: Samsung Galaxy SII Plus (albo jak kto woli GT-I1905P)

System: Andrzej 4.1.2

-> ES Explorer - dość fajny programik do przeglądania zawartości plików i folderów w Androidzie. Sporo fajnych funkcji, np. można sobie ustawić zrzucanie plików z telefonu przez wi-fi na komputer bez używania kabla.

-> Quick Pic - przeglądarka zdjęć. Ta wbudowana jak dla mnie jest niewystarczająca.

-> Chrome - wiadomo. Był Firefox, ale strasznie mi crashował i go wywaliłem.

-> Youtube - wiadomo. Zresztą w Andrzeju 4.1.2 jest preinstalowany.

-> Klawiatura Swiftkey - fajniejsza klawiaturka od standardowej.

-> Edytor Zdjęć - głównie do przerabiania grafik ściągniętych z neta. Fotek zrobionych aparatem nie ruszam z poziomu telefonu.

-> Polskie Tablice Rejestracyjne - czasem chcę rozkminić skąd jest dane autko :P

-> Sound Hound - szukajka do piosenek, które np. lecą w radiu a radyjko nie ma RDS.

-> Convert Pad - świetny konwerter wag, objętości, odległości i w ogóle przydatne toto :wink:

-> jetAudioBasic - odtwarzacz muzyczny, bo ten wbudowany jest dla mnie "pfu".

-> MX Player - analogicznie do pozycji :P wyżej, tylko tyczy się wideo.

-> Polaris Office - wiadomo. Lepiej mieć i pół roku nie używać, niż raz żałować że się go nie ma.

-> Latarka Elektryczna - oczywiście latarka + kilka fajnych funkcji (można zobaczyć jak brzmi "dupa" w alfabecie Morse'a :lol: ).

-> OsmAnd - oflajnowa mapka Polski. Troszkę waży, ale jeszcze się nie zdarzyło żeby mnie zawiodła. Można przerzucić pliki map na microSD.

Aktualnie jedynymi aplikacjami z jakich korzystam są Endomondo, słownik wielojęzyczny offline i od czasu do czasu Audioteka.

Z muzycznych był już SoundCloud, był Spotify. Po zakupieniu iPoda są nieprzydatne. Oprócz tego używam Endomondo do śledzenia postępów w treningach, Chrome, Skype, Allegro, Hangouts, WhatsApp, aplikacji do obsługi konta bankowego, YouTube, pakietu Office, Google Maps, Adobe Reader, Groupon, Dropbox i Google Drive, czegoś do czyszczenia pamięci (raz po raz zmieniam), aplikacji Kindle'owej, Twittera, Star Walka do podglądania gwiazd i pierdół do sprawdzania pociągów, filmów w kinach itd., bo tak szybciej.

Jeśli chodzi o mnie to najczęściej korzystam z facebook(wiadomo), potem jest instagram. Endomondo również, fajna motywująca apka. Open FM - do treningów idealne. Jeszcze ford service, bardzo przydatna aplikacja jak ktoś jest kierowcą, przydaje się.

Najczęściej korzystam z... kalkulatora.

Potem jeszcze fb i chrome (głównie żeby sprawdzić rozkład jazdy).

U mnie nic nowościowego:

Aparat, Instagram, Facebook, Messenger, PhotoGrid, Retrica, RuntasticPro, Spotify, Alarm, jakdojade, Internet, Tabata ; )

Innych używam bardzo rzadko, tych najczęściej/nałogowo

U siebie mam raptem cztery aplikacje, facebook, viber, ford service(aplikacja dla kierowców) oraz instagram. Może z czasem poszerzę listę, ale na ten moment tyle mi wystarczy. Gier nie instalowałem bo to tylko zbędny bajer, który za dużo czasu pochłania a doba jest krótka, oj krótka. 

Poza standardowymi używam tylko kilku:

do wykrywania muzyki Shazam

Keep do tworzenia list

odtwarzacz video VLC

i File Commander do zarządzania plikami

O 28.08.2015 at 19:01, Kerosine napisał:

Muzyczne Spotify zdecydowanie na pierwszym miejscu, reszta daleeeko w tyle.

"Odtwarzacz muzyczny" to wciąż jedna z głównych funkcji mojego telefonu, poza tym jednak korzystam bardzo często z przeglądarki internetowej, aplikacji bankowej, kalkulatora, jakdojade.pl i Fitatu. Fajną [choć niekoniecznie taką, z której korzysta się często] apką dla kobiet jest również Mój Kalendarz, polecam.

Mobilnie korzystam także często z aplikacji, nazwijmy to, rozrywkowych [Tumblr, Pinterest, a przede wszystkim Recolor/Pigment], jednak ze względu na komfort użytkowania zdecydowanie bardziej wolę robić to na tablecie niż na telefonie.

cały czas jest wlączony antywirus gdata, więc w sumie to chyba najczęściej używana apka ;), a poza tym to chyba apka banku, insta, messenger, sporo apek ściągam i zaraz wywalam, wiem że i w sklepie play coraz więcej się pojawia tych zhakowanych

Spotify, Audioteka, Chrome, Evernote, Millennium Bank, nc+ Go pilot

Spotify i messenger to 90% korzystania przeze mnie z telefonu

Chrome, Google Maps, Netflix / HBO GO, YT, Mój Orange, Uber, PS App. A czasem się zdarzy że i z funkcji Telefon skorzystam 

O 1.09.2019 at 18:48, Vertigos napisał:

Spotify i messenger to 90% korzystania przeze mnie z telefonu

Mam podobnie, z wyjątkiem tego, że miejsce Messengera zajmuje u mnie Chrome =)

W dalszej kolejności najczęściej używanymi przeze mnie apkami są Facebook, Instagram [obydwie wykorzystywane zdecydowanie częściej do zapoznawania się z treścią publikowaną przez innych niż tworzenia własnej], Pacer, Moje ING oraz mBank, wspomniany Messenger, Aparat, Allegro, Flo, Daff.

Na tablecie dodatkowo odpalam często Stellarium i HBO GO / Netflixa [o ile mam aktywną subskrypcję].

Pomijając aplikacje wbudowane w telefon, najczęściej korzystam z przeglądarki internetowej blokującej reklamy, słownika offline, scrobblera Last.fm, pakietu Office na telefon i Messengera.

WhatsApp, YouTube, Google Chrome, Budzik - codziennie.

Aparat, Messenger, Gmail, Jakdojade, mBank - prawie codziennie.

Odtwarzacz muzyczny. Instagram. WhatsApp. Messenger. Aparat. Wyszukiwarkach chrome. Pogoda. Aplikacja zdrowie. Różne inne. W sumie jestem już tak przyzwyczajona do smarta, że praktycznie wszystko na nim robię :)