Jump to content

Avrukk (III)

Kerosine

Ogólna ocena użytkownika  

8 members have voted

1. 1.

• 10
      0
    • 9
      1
    • 8
      1
    • 7
      2
    • 6
      1
    • 5
      0
    • 4
      1
    • 3
      1
    • 2
      1
    • 1
      0
    • Nie umiem okreÅ?liÄ?
      0

Recommended Posts

Posted

Jak zwykle, 7 dni na zadanie max. 10 pytań tym razem Avrukkowi =)

Posted

Jak się czujesz, jako admin? :D

Co z kolorami dla modów?

Posted

1. Jakie zmiany przeprowadziłbyś na tę chwilę [lub planujesz przeprowadzić przy najbliższej okazji] w poszczególnych rangach?

2. Co zmieniłbyś na samym forum?

3. Czy gdyby znalazł się ktoś, kto zastąpiłby Cię tak na stanowisku admina, jak moderatora zmieniłbyś kolor [wrócił do zieloności lub przybrał błękit]? Dlaczego tak bardzo wzbraniałeś się przed objęciem obu funkcji - chodzi głównie o odpowiedzialność i obawę przed "skopaniem" czegoś czy jest jeszcze inny powód/powody?

4. Kto jest najlepszym modem? ^^

Posted

1. Czemu Stjepan Filipovic w avatarze?

2. Interesujesz się historią Jugosławii, II wojną światową, czy ogólnie historią?

3. Jakie masz poglądy?

Posted
Jak się czujesz, jako admin?

Prawdę mówiąc to lepiej niż myślałem ;). Ranga ma jednak też swoje minusy. Już kilka razy kasowałem swoją wiadomość stwierdzając, że adminowi nie wypada wysłać czegoś w złym tonie.

Co z kolorami dla modów?

Właściwie to pisałem do Quby, ale nie doczekałem się odpowiedzi zwrotnej. Jednak dobrze, że mi o tym przypomniałaś, spróbuję jeszcze raz.

1. Jakie zmiany przeprowadziłbyś na tę chwilę [lub planujesz przeprowadzić przy najbliższej okazji] w poszczególnych rangach?

Nie licz, że zacznę tutaj sypać nickami bo nie uważam, aby to było grzeczne. Mogę tylko napisać, że widzę na forum paru przyszłych kumpli jeśli utrzymają swoją formę. Modów aktualnie jest wystarczająco dużo, ale jeśli ktoś się wykruszy to również kogoś znajdziemy ;)

2. Co zmieniłbyś na samym forum?

Ciągle jestem zwolennikiem subtelnego odświeżenia designu.

3. Czy gdyby znalazł się ktoś, kto zastąpiłby Cię tak na stanowisku admina, jak moderatora zmieniłbyś kolor [wrócił do zieloności lub przybrał błękit]?

Myślę, że nie miałbym z tym najmniejszego problemu.

Dlaczego tak bardzo wzbraniałeś się przed objęciem obu funkcji - chodzi głównie o odpowiedzialność i obawę przed "skopaniem" czegoś czy jest jeszcze inny powód/powody?

Brutalna prawda jest taka, że lubię przywileje, ale obowiązki i odpowiedzialność już niekoniecznie mnie kręci. Poza tym to część mojego charakteru, nigdy nie widziałem się w roli przywódcy.

4. Kto jest najlepszym modem? ^^

Lubisz być chwalona, prawda? :*

1. Czemu Stjepan Filipovic w avatarze?

Jestem zaskoczony, że ktoś w ogóle rozpoznał jego postać ;)

To zdjęcie niesamowicie na mnie działa. Czy tak wygląda człowiek który żegna się ze światem, który za kilka chwil zostanie poddany egzekucji? Czy tak wygląda człowiek pokonany, przestraszony i zaszczuty czy zwycięzca? Dostosowując to zdjęcie do avatara zastanawiałem się czy zostawić widoczną linę, ale bez niej efekt jest chyba jeszcze mocniejszy.

2. Interesujesz się historią Jugosławii, II wojną światową, czy ogólnie historią?

Interesuję się historią Jugosławii, II wojną światową i ogólnie historią. W tej kolejności.

3. Jakie masz poglądy?

Niektórzy mogliby mnie nazwać wstrętnym lewakiem.

Posted

Avrukk, wrzucisz swoje selfie :D?

Posted
Jestem zaskoczony, że ktoś w ogóle rozpoznał jego postać

a jednak :)

4. Który okres w historii Jugosławii najbardziej cię interesuje?

5. Który kraj byłej Jugosławii interesuje cię najbardziej? Który chciałbyś odwiedzić, a może już tam byłeś?

6. Czy twór taki jak Jugosławia, wielonarodowościowy miał/ma sens?

7. Jako wstrętny lewak co sądzisz o naszym konserwatywnym kraju? Co ci się podoba a co nie?

8. Dobrze, że jesteśmy w UE, czy powinniśmy uciekać z niej jak najprędzej?

Posted
Avrukk, wrzucisz swoje selfie?

Kto wie, może kiedyś tak się stanie ;)

4. Który okres w historii Jugosławii najbardziej cię interesuje?

Interesuje mnie szczególnie działalność Narodowej Armii Wyzwolenia Jugosławii oraz zwykłe życie codzienne w latach 60/70tych.

5. Który kraj byłej Jugosławii interesuje cię najbardziej? Który chciałbyś odwiedzić, a może już tam byłeś?

Myślę, że najciekawszym krajem z historycznego punktu widzenia jest Serbia, z turystycznego punktu widzenia - Chorwacja. Jeśli chodzi o wycieczkowanie to z chęcią wybrałbym się w taką roczną podróż po całych Bałkanach.

6. Czy twór taki jak Jugosławia, wielonarodowościowy miał/ma sens?

Narody które wchodziły w skład Jugosławii mają ze sobą więcej wspólnego niż są skłonne przyznać. Oczywiście, że Jugosławia miała sens. Jednak po tej krwawej wojnie która nastąpiła ten sens został zaprzepaszczony. Tak długo gdy rany i wspomnienia są świeże, ponowne zjednoczenie nie przyniosłoby niczego dobrego.

7. Jako wstrętny lewak co sądzisz o naszym konserwatywnym kraju? Co ci się podoba a co nie?

Muszę przyznać, że to bardzo ciężkie pytanie. Długo nad nim myślałem i zasadniczo nie przyszła mi do głowy ani jedna rzecz bym mógł napisać "drodzy politycy, dobra robota". Oczywiście należy się cieszyć, że nie mamy na ulicach żadnej otwartej wojny gangów, że policja działa całkiem sprawnie itd. lecz nie widzę w tym żadnej szczególnej zasługi. Jeśli chodzi o rzeczy które mi się nie podobają to na pewno jest to wpływ kleru na rytm życia politycznego, wysyłanie żołnierzy na misje zagraniczne, byle przypodobać się USA, regularne ośmieszanie się polskich polityków, wrzucanie do niszczarki podpisów dot. referendum, prowadzenie wojenki z Rosją i jeszcze parę innych rzeczy.

8. Dobrze, że jesteśmy w UE, czy powinniśmy uciekać z niej jak najprędzej?

Uważam się za przeciwnika UE, zwłaszcza w obecnej formie. Może nie należy uciekać jak najprędzej, już jutro, ale uciekłbym w ciągu najbliższych kilku lat. Są pewne pozytywne skutki działalności UE takie jak swoboda przy przekraczaniu granic, tyle, że do czegoś takiego nie potrzeba nam wcale UE.

Posted

O co chodzi z kolorami dla modow, szykuja sie awanse, czy zmiana koloru dla modow? Dlaczego tak bardzo interesujesz sie historia Jugoslawii?

Posted

5. Jak tam postępy w domowym browarnictwie? Uwarzyłeś coś ciekawego przez te osiem miesięcy [pamiętam, że ten temat był ostatnio poruszany w Twoim poprzednim wątku]?

6. Jakie smakowe/ciemne piwo mi polecisz [wieeem, że smakowce to według Ciebie szajs, no ale c'mon]?

7. Spożywasz w większych ilościach jakieś inne trunki czy jesteś przede wszystkim fanem piwa?

Posted
wrzucanie do niszczarki podpisów dot. referendum
W jakiej sprawie według ciebie należałoby przeprowadzić referendum?
Uważam się za przeciwnika UE, zwłaszcza w obecnej formie.

Jaka forma byłaby dobra?

Są pewne pozytywne skutki działalności UE takie jak swoboda przy przekraczaniu granic, tyle, że do czegoś takiego nie potrzeba nam wcale UE.

A brak wojen? ;)

Posted
O co chodzi z kolorami dla modow, szykuja sie awanse, czy zmiana koloru dla modow?

Myślę, że mogę napisać iż pojawił się pomysł zmiany kolorów rang ;)

Dlaczego tak bardzo interesujesz sie historia Jugoslawii?

Ponieważ czuję jakieś ciągi do tych rejonów. Dlaczego akurat Jugosławia, a nie np. Albania? Nawet nie wiem, obstawiam, ze zaczęło się od jakiegoś niewinnego artykułu, a ja zacząłem kopać coraz głębiej i głębiej.

5. Jak tam postępy w domowym browarnictwie? Uwarzyłeś coś ciekawego przez te osiem miesięcy [pamiętam, że ten temat był ostatnio poruszany w Twoim poprzednim wątku]?

Z ciekawszych rzeczy uwarzony został Russian Imperial Stout, AIPA, piwo Grodziskie oraz piwo ze słodem wędzonym.

6. Jakie smakowe/ciemne piwo mi polecisz [wieeem, że smakowce to według Ciebie szajs, no ale c'mon].

Mogę polecić piwo z Grodziska z kwiatem czarnego bzu i z czerwoną porzeczką. Byłem zaskoczony tym jak bardzo pasowało mi to połączenie. Z jakiegoś powodu kobiety unikają "zwykłego piwa", ale spróbuj też czegoś z dodatkami użytymi przy warzeniu/fermentacji i na pewno będą to inne doświadczenia.

Jeśli chodzi o portery to uważam, że stoją w Polsce na bardzo wysokim poziomie i można ze smakiem wypić nawet ten żywiecki czy okocimski. Moim faworytem jest Komes Porter. Unikałbym natomiast porterów z Raciborza, Krajana, Perły i Sulimaru.

Jeśli chodzi o stouty to ciekawym doświadczeniem jest z pewnością piwo z dodatkiem kawy np. z Kormorana czy laktozy np. Sweet Cow z AleBrowaru.

Tmave itp. to raczej nuda, ewentualnie pod ciemne można by podciągnąć jeszcze Koźlaka z browaru Amber.

7. Spożywasz w większych ilościach jakieś inne trunki czy jesteś przede wszystkim fanem piwa?

Gdy jest jakaś okazja i na stole stoi wódeczka to nie odmówię, ale nie widzę niczego przyjemnego w piciu destylatów, liczy się tylko efekt upojenia. Poza takim okazjonalnym piciem raczej nie miałem długich przygód z innymi trunkami.

Posted

Jak to się stało, że nie pamiętam Cię nawet jako kumpla a jesteś Adminem :) ?

Co uważasz o powojennych rządach Karadziordziewiciów (chyba dobrze) w Jugosławii?

Posted
W jakiej sprawie według ciebie należałoby przeprowadzić referendum?

W każdej sprawie ważnej z punktu widzenia obywateli i funkcjonowania państwa, jeśli zebrana została wystarczająca ilość podpisów.

Jaka forma byłaby dobra?

Żadnych struktur, żadnych eurodeputowanych, żadnych flag na urzędach, żadnych członkostw za to przeprowadzane cyklicznie spotkania przedstawicieli rządów, zainteresowanych dialogiem w pewnych konkretnych sprawach.

A brak wojen?

Pokój mamy zaledwie od siedemdziesięciu lat, nie uważam by to był niesamowicie długi okres czasu.

Jak to się stało, że nie pamiętam Cię nawet jako kumpla a jesteś Adminem

Cóż mogę napisać, sprawy potoczyły się szybciej niż zakładałem.

Co uważasz o powojennych rządach Karadziordziewiciów (chyba dobrze) w Jugosławii?

Jakich rządach? W 1945 roku parlament ustanowił republikę i pozbawił dynastię tronu.

Posted
W każdej sprawie ważnej z punktu widzenia obywateli i funkcjonowania państwa, jeśli zebrana została wystarczająca ilość podpisów.

Miałem bardziej na myśli w jakiej konkretnie sprawie chciałbyś aby przeprowadzono referendum, jeśli jest jakaś.

Swoją drogą wybierasz się na referendum w sprawie JOWów? Jak się na nie zapatrujesz?

Pokój mamy zaledwie od siedemdziesięciu lat, nie uważam by to był niesamowicie długi okres czasu.

Na kontynencie z tak bogatą historią wojen? Jak dla mnie to bardzo długi czas ;)

Posted
Miałem bardziej na myśli w jakiej konkretnie sprawie chciałbyś aby przeprowadzono referendum, jeśli jest jakaś.

Choćby kwestie zwiększenia podatku, zwiększenia wieku emerytalnego, wcześniejszego posyłania dzieci do szkół i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy.

Swoją drogą wybierasz się na referendum w sprawie JOWów?

Jeśli będę miał taką możliwość to się wybiorę.

Jak się na nie zapatrujesz?

Uważam, że JOWy to idea szkodliwa która jeszcze bardziej zabetonuje scenę polityczną, a cała ta szopka ma na celu zagarnięcie kapitału politycznego Kukiza.

Na kontynencie z tak bogatą historią wojen? Jak dla mnie to bardzo długi czas

Świat się zmienia, dzisiejsze relacje między państwami są znacznie głębsze niż dawniej. Na dzień dzisiejszy wojna nie wydaje się być opłacalną, ale w każdej chwili może mieć miejsce jakieś wydarzenie które rozda karty na nowo. Nie uważam by pokój był nam dany raz na zawsze.

Posted

Jakich rządach? W 1945 roku parlament ustanowił republikę i pozbawił dynastię tronu.

Chodziło mi o okresie po I wś :)

Monarchista czy republikanin?

Posted
Są tu jacyś użytkownicy którzy Ciebie w postach denerwują lub lubisz ich czytać, czy wszystkich traktujesz na równi jak wujek Stalin :D?

Staram się nie patrzeć na innych użytkowników w kategorii lubię/nie lubię. Czytam konkretne posty w konkretnych tematach i albo się z nimi zgadzam, albo nie.

Chodziło mi o okresie po I wś

Piotr I był nawet niezłym królem, dostrzegał konieczność przeprowadzenia reform.

Aleksander I miał ciągoty do absolutyzmu. Nie skończył zresztą zbyt przyjemnie.

Paweł chciał się dogadywać z III Rzeszą.

Piotr II był z kolei chłopaczkiem który chyba myślał, że może stawić jakiś opór Osi. Cóż, trochę się przeliczył i po 3 tygodniach było po wszystkim. Niesamowicie mi się też podoba to zdanie z Wikipedii:

W czasie kiedy J. Tito odnosił zwycięstwa w walce z hitlerowskim okupantem i jego sprzymierzeńcami, Piotr II studiował na Uniwersytecie Cambridge.

Nie wiem czy ten geniusz jest zamierzony, czy przypadkowy, ale działa to na mnie. Później zapijał się na śmierć w Stanach.

Monarchista czy republikanin?

Naprawdę pytasz się mnie czy jestem monarchistą? Nie znasz odpowiedzi?

Posted
Świat się zmienia, dzisiejsze relacje między państwami są znacznie głębsze niż dawniej. Na dzień dzisiejszy wojna nie wydaje się być opłacalną, ale w każdej chwili może mieć miejsce jakieś wydarzenie które rozda karty na nowo.
Nie sądzisz, że to właśnie wspólnoty europejskie (rynek wewnętrzny) przyczyniły się do tego, że wojny nie opłaca się prowadzić?
Posted

Dlaczego chcesz z ekipą zmienić kolory rang:D?

Posted
Nie sądzisz, że to właśnie wspólnoty europejskie (rynek wewnętrzny) przyczyniły się do tego, że wojny nie opłaca się prowadzić?

Uważam, że odpowiada za to postępująca globalizacja. Nie wszystkie europejskie państwa są członkami UE, niektóre są nimi od stosunkowo niedawna, a kolejnej wojny jakoś nie zobaczyliśmy.

Dlaczego chcesz z ekipą zmienić kolory rang:D?

Ponieważ ekipie kolory się opatrzyły.

Posted

8. Jak myślisz, skąd takie stosunkowo niskie oceny?

9. Zgodzisz się z moją prywatną teorią, że raz przyklejonej łatki [w Twoim przypadku - wyjątkowo nijakiego użytkownika] praktycznie nie da się pozbyć, niezależnie od podjętych przez siebie działań/ewidentnych dowodów na to, że jest inaczej?

Posted
8. Jak myślisz, skąd takie stosunkowo niskie oceny?

Widocznie nie jestem lubiany. I właściwie nie widzę powodu dla którego ktoś miałby minie lubić. Nigdy nie zależało mi na zdobywaniu popularności, a moje posty są często chaotycznym zlepkiem kilkunastu myśli.

9. Zgodzisz się z moją prywatną teorią, że raz przyklejonej łatki [w Twoim przypadku - wyjątkowo nijakiego użytkownika] praktycznie nie da się pozbyć, niezależnie od podjętych przez siebie działań/ewidentnych dowodów na to, że jest inaczej?

Raczej tak, chyba, że ktoś jest w stanie z dnia na dzień zaprezentować zupełnie nowy wizerunek i konsekwentnie się go trzymać tak długo, aż wszyscy zapomną o tym starym.

Posted

1. Co sądzisz o ostatnim hicie:

I ciągnąc dalej to pytanie czy jak Krystyna Pawłowicz widzisz podobieństwo ostatniego okresu(zaprzysiężenie Dudy) do wizyt papieża?

2. A teraz tak na poważnie, czy zgodzisz się z moją opinią, że w Polsce panuje kult woja i wojny?

3. Nie znoszę ciemnego piwa, jakbyś mnie spróbował do niego przekonać?

4. Cydr cz perry?

Posted
1. Co sądzisz o ostatnim hicie:

Piosenka niczym z dennego kabaretu. Rani moje uszy i posłuchałem do końca chyba z grzeczności.

I ciągnąc dalej to pytanie czy jak Krystyna Pawłowicz widzisz podobieństwo ostatniego okresu(zaprzysiężenie Dudy) do wizyt papieża?

Tak oczywiście. Prezydent Duda odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. A imię jego czterdzieści i cztery.

2. A teraz tak na poważnie, czy zgodzisz się z moją opinią, że w Polsce panuje kult woja i wojny?

Kult to może zbyt duże słowo, ale mogę się zgodzić z twoją opinią.

3. Nie znoszę ciemnego piwa, jakbyś mnie spróbował do niego przekonać?

Na początek zaproponowałbym kilka testów organoleptycznych. A jeśli nic z tego nie wyjdzie no to trudno, nic na siłę, nie każdy musi lubić. Picie piwa powinno być przyjemnością, a nie katorgą.

4. Cydr cz perry?

Muszę przyznać, że do cydru nastawiony byłem bardzo entuzjastycznie. Do czasu gdy zakupiłem kilkanaście butelek a wszystkie smakowały takim starym, przefermentowanym jabłkiem. Właściwie to nie wiem czego innego mógłbym się spodziewać. Moim wrażeniem było to, że cydr jest czymś pomiędzy jabolem, a ruskim szampanem. Po tej przygodzie perry nawet nie próbowałem.

• Kerosine unlocked this topic
  • Kerosine locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• grzechu98
      @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
    • Gloria
      Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
    • Gloria
      Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
    • grzechu98
      Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
    • yiliyane
      I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane
      yiliyane
      4
    2. 2
      wolnaczeczenia