Jump to content

Pierwsza wizyta u weterynarza.


Borowy

Recommended Posts

Posted

Witam Was.

Link to comment
Posted

Odrobaczanie, szczepienia pewnie, zależy czy ma świerzb, koci katar, etc.

Nie wiem w jakim stanie zdrowia jest.

Szczepienia to ok 100 zł, odrobaczanie ok 50, koszty wizyty zależą już od weta (czy bierze za samą wizytę, czy nie).

Link to comment
Posted

Ma ten kocikatar ciągle z nosa mu/jej leci i wydaje mi się, że jeszcze coś z oczami bo ma jakiś dziwne :/ Ale nic innego chyba nie prócz wychudzenia.

Link to comment
Posted

Dostanie antybiotyki, będziesz musiał brać regularnie na kolejne badania.

Na razie trzymaj go w domu, niech nie wyłazi nigdzie.

Link to comment
Posted

No tak, tak nigdzie nie wychodzi tylko do weterynarza, ale to 10 minut drogi w jedną stronę :wink:

Link to comment
Posted

Skąd mam to wiedzieć? Nie znam cennika weterynarza do którego pójdziesz. Podejrzewam, że może się zacząć od 50 zł. Na jednej się nie skończy jeśli kotek jest chory.

Link to comment
Posted

Zostałem zadziwiony, kot dostał lek na kocikatar, odrobaczony, a i jeszcze dostałem 5 tabletek na 10 dni. Za to zapłaciłem 20 zł! Plus jeszcze pełno porad i pomoc w szukaniu nowego domu dla niej. :mrgreen:

Link to comment
Posted

Borowy, masz zaje*tego weta :D. Załóż na forum temat dla kota, może akurat ktoś przygarnie :D

Link to comment
Posted
Borowy, masz zaje*tego weta :D. Załóż na forum temat dla kota, może akurat ktoś przygarnie :D

Pani weterynarz bardzo dobra w piątek znów musimy się przejść, a kota bym wolał oddać komuś znajomemu żeby sprawdzać co z nią jest. :wink:

Link to comment
Posted

Wiesz, że jak się do Ciebie i Twojego otoczenia przyzwyczai, może być jej trudno później zmienić dom?

Link to comment
Posted

Jest jeszcze młoda 2.5 miesiąca i jak na razie woli uciekać wszędzie niż siedzieć w domu. :wink: Ale też bym wolał jak najszybciej ją wydać.

Link to comment
Posted

O ile mianem "zajebistego" można określić kogoś, kto nie zrobił żadnych podstawowych badań u bezdomnego kota, który potencjalnie może mieć każdy możliwy syf. Lepiej nie śpij z nim w jednym łóżku.

Miała przebadane uszy, oczy, skórę czy nie ma świerzba, kleszczy, pcheł, kołtunów itp. Więc mogę spać spokojnie.

Nie ma leku na koci katar. To nie jest jedna choroba, tylko zespół chorób.

Dlatego dostała antybiotyk i tabletki na kilka schorzeń.

Link to comment
Posted
A co z pasożytami wewnętrznymi? Jedna tabletka na odrobaczanie nie jest skuteczna u kota, u którego nigdy wcześniej nie było żadnej profilaktyki - zdaje się, że lek trzeba podawać 3 albo nawet 4 razy. Glistnica i tasiemczyca są groźne dla człowieka.

Tabletka jedna dziennie kot dostał antybiotyk w szczepiące i za 2 dni znów mamy iść.

Chyba, że jeszcze w ramach tych dwóch dych zrobiła badanie kału?

Nie zrobiła.

Jakie dokładnie?

"Preparat jest przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniami mikroflory przewodu pokarmowego powodowanymi np. biegunkami, antybiotykoterapią lub odrobaczaniem, a także dla zwierząt rosnących oraz ze skłonnościami do zaparć."

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up