Sign in to follow this  
Followers0
mateuszp

Zabrane prawo jazdy za thc...

Recommended Posts

Witam, wczoraj miałem kontrole drogową, alkomat, 0.00, alkotest, wykrył THC... więc policjanci przeszukali mi samochód, zawieźli na badanie krwi, zabrali prawo jazdy na miesiąc, i czekam na wyniki krwi.... Do tego przeszukanie domu... Czekam na wyniki krwi, potem droga sądowa, są 2 opcje, wykroczenie lub przestępstwo...

Trawke paliłem 6 godzin przed jazdą, ponoć badania krwi są robione pod względem THC oraz jego metabolitu THC-COOH... Czy to prawda? jeśli tak to pewnie leże... dodam że spaliłem jedną lufke, ale przy zatrzymaniu nie miałem żadnej fazy.... THC już na mnie nie działało...

Co mi może pomóc? o ile coś istnieje..

Share this post


Link to post
Co mi może pomóc? o ile coś istnieje..

Adwokat, który może pomóc odebrać prawko do czasu rozprawy i starać się by wszystko zostało tylko wykroczeniem, a najlepiej by zostało umorzone.

Jeżeli zostaniesz skazany prawomocnym wyrokiem na zakaz prowadzenia pojazdów, sąd skieruje taki wyrok do wykonania do właściwego Urzędu Komunikacji. Zostaniesz wtedy wezwany do zwrotu posiadanego dokumentu właśnie do nich. Na okres zakazu prowadzenia pojazdów zostanie zaliczony okres zatrzymania prawa jazdy przez policję.

Share this post


Link to post

Mam nadzieję, że nic Ci nie pomoże. ; )

Powinieneś stracić prawko na rok co najmniej, nie jestem przeciwko trawce, ale przeciwko takim ludziom jak Ty, których już faza nie trzyma, już alko nie czuję i którzy wsiadają za kółko.

Share this post


Link to post

Adwokat, papug, jeden, drugi trzeci.

Opisać mu sprawę i się dogadać, coś razem wymyślicie. Samemu nic nie zwojujesz.

Ale fakt, siadanie za kółko z myślą, że nic już przecież w głowie nie szumi to czysta głupota. Jak byłem na ostrej imprezie u znajomego, u którego były chyba wszystkie teoretycznie niedozwolone substancje, to na drugi dzień pomimo tego, że nie miałem kaca i czułem się dobrze, to samochód u niego został a do domu wróciłem z buta. Odebrałem go za dwa dni, kiedy potrzebowałem.

Share this post


Link to post

Pomoc Co moze solidna nauczka, licze ze sad zagwarantuje Ci taka. Twoje zachowanie wtedy bylo czystym kretynizmem. Glupota jest twierdzic, ze po uzywce wplywajacej na umysl, nic nie czujesz, bo to juz na Ciebie nie dziala. Mialbys mocno przekichane, gdybys spowodowal jakis wypadek (szczegolnie z poszkodowanymi lub ofiarami). Mam nadzieje, ze zmadrzejesz i wiecej takiej glupoty nie zrobisz. Nie mysl, ze poglaszczemy po glowce kierowce, ktory siada za kolko po narkotykach lub innych uzywkach.

Share this post


Link to post
Co mi może pomóc?

Młotek i w łeb. Na głupotę nie ma wielu skutecznych środków jeśli sam pacjent nie chce się wyleczyć.

Share this post


Link to post

Wszelkie następne komentarze poza tematem nagradzane będą ostrzeżeniami, jeśli nie macie nic do poradzenia autorowi, darujcie sobie.

Share this post


Link to post

Jeżeli nie miałeś jeszcze przeszukania domu a masz jakiś towar to wyrzuć albo schowaj, bo może wyrzucać szkoda, jeżeli jest go dużo.

Jeżeli będziesz przesłuchiwany to NIE MÓW, że paliłeś 6 godzin przed jazdą, lecz ileś dni temu. To na pewno będzie jakaś okoliczność łagodząca, jeżeli sytuacja będzie krytyczna. Dalszy tok postępowania będzie zależny od wyników badania. Możesz powiedzieć, że paliłeś np. w Holandii, ale musiałbyś mieć kwity, więc wątpię, że masz.

Co do badania to może to potrwać nawet 2-3 miesiące i do tego czasu prawko pozostanie w Wydziale Komunikacji. Wszystko zależy od tego, co biegły powie o stężeniu THC wykrytym u Ciebie. Jeżeli będzie to znikoma ilość to raczej zostanie umorzone.

Najlepiej to idź do prawnika i mu wszystko opowiedz. Powinien Ci pomóc, ale to będzie kosztować. Jeżeli będziesz miał wątpliwości to nie żałuj tej stówki na wizytę w kancelarii.

Share this post


Link to post

następnego takiego razu nie będzie... postaram sie jakoś "utargować" o większą grzywne, oraz oddanie prawa jazdy od razu, lub po 3 miesiącach. licze sie z tym że może to być nawet 5 tys zł. no cóż, za głupote trzeba płacić

Share this post


Link to post

mateuszp, niestety kara bedzie Cie kosztowac, ale mam nadzieje ze Cie ona zniecheci do kilejnych takich wybrykow. Nigdy wiecej nie siadaj za kierownice po alkoholu i innych psycjoaktywnych substancjach. Gdybys spowodowal powazny wypadek pod wplywem, mialbys zniszczone zycie. Zycze powodzenia i rozsadku na drodze:).

Share this post


Link to post

Mam brata policjanta i on mówi, że po tym co jest we krwi to biegły nawet po 2 tygodniach może uznać to za poziom wpływający na zdolność reakcji. Generalnie jedyne co możesz ugrać to dobrowolnne poddanie się karze..

Share this post


Link to post

witam, tydzień po wynikach badań krwi przysłali postanowienie sądowe o zatrzymaniu prawa jazdy, byłem na składaniu wyjaśnień, odmówiłem, chciałem zeznawać przed sądem, do dziś czekam na rozprawe... ile jeszcze ? jest szansa na umorzenie ? 

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0