Jump to content

Jakie państwo jest najbliższe do Twoich poglądów?

Kurapika

Recommended Posts

• 1 month later...

Królestwo Niebieskie.

Chciałabym tam żyć, ponieważ nie ma tam bólu ani śmierci. I nie trzeba płacić składek na ZUS. Nie wspominając o użeraniu się z dżihadystami :wink:

Nie wspominając o użeraniu się z dżihadystami :wink:

Jeśli musisz to nie zazdroszczę Ci sąsiedztwa.

Jeśli możemy brać jakieś fikcyjne twory to chyba mam parę kandydatów.

Przede wszystkim Oceania,Republika Świata lub Państwo Jedyne. ; x

Tak zupełnie serio to chciałbym czegoś na wzór przeróżnych rad obrazowanych w kulturze science fiction. Rządów opartych na udziale każdej rasy, jednak tutaj oparłbym to na przedstawicielach każdego poglądu, choć skończyłoby się to tragicznie. Szukanie konsensusu, który byłby po prostu najlepszy i zapewniał dalszy rozwój.

Królestwo Niebieskie.

Chciałabym tam żyć, ponieważ nie ma tam bólu ani śmierci. I nie trzeba płacić składek na ZUS.

+ 1 podpisuje się rękami i nogami,

tylko że w moim przypadku chcieć, leży daleko od móc

no ale wszystko mogę?/muszę zmienić!

Arabia Saudyjska, gdyż iż:

bogate kraje muzułmańskie, nie przyjmując wyznającej islam części uchodźców, dbają bardziej o swoją wygodę niż o braci w wierze.

Myślę, że wolałabym też kraj, który zadbałby o swoją wewnętrzną wygodę.

Kalafior_Grozy

Węgry.

Rząd pokazał że ma jaja, potrafi się przeciwstawić prześmierdłej lewacką propagandą "unii", nie ulega ich śmiesznym szantażom, potrafi jasno powiedzieć że w ich sprawie nikt nie ma prawa decydować za nich. Głośno mówią to, co przedstawiciele innych krajów nigdy nie powiedzą z powodu śmiesznej "poprawności politycznej". Zwłaszcza ostatnie dni pokazały, że to jest moje miejsce na Ziemi :wink:

• 3 weeks later...

Bawi mnie ta fascynacja Węgrami ;]

Choć w sumie za potraktowanie sektora wielkiego biznesu, i zwalczanie liberalnych dogmatów w ekonomii należałoby docenić. ;]

Pewnie któryś z krajów Skandynawskich, może Islandia, czy Norwegia... gdyby nie było tam tak zimno...

Wulf, co do fascynacji Węgrami to myślę, że wiele osób nie wie nic o konkretnych działaniach węgierskiego rządu, lecz według mnie chodzi im o ogólny obraz kraju. O to, że Orban na swój sposób dba o interes narodowy. O to, że potrafi się przeciwstawić dyktatowi UE, który jest niekorzystny dla Węgrów. O to, że po rządach socjalistów duma narodowa jest odbudowana.

• 1 month later...

Dla mnie zabawne są fascynacje innym krajem w momencie kiedyś ktoś posiada, nawet nie śladową wiedzę na jego temat.

Natomiast zwalczanie liberalnych dogmatów nie jest czymś pozytywnym. Wielki biznes powinien być traktowany tak samo jak mniejszy. Tylko przepisy powinny być tak konstruowane aby egzekwować od tych dużych to samo co egzekwuje się od małych.

• 3 weeks later...
  • 3 months later...

Australia, Nowa Zelandia, Szwajcaria, względnie Estonia. Do tego Liechtenstein, Hongkong, Singapur. Głównym kryterium jest wolność i swoboda gospodarcza.

• 2 weeks later...
Strangelove
O 11.03.2016 at 14:50, Pizzaro napisał:

Hongkong

To nie je państwo ; a skoro już przy niepaństwach jesteśmy to Cesarstwo Sosnowca 

No to wiadomo, że nie jest to państwo, ale umiejscowiłem je na liście z wiadomych przyczyn, które raczej rozumiesz ;)

Australia, Nowa Zelandia, Szwajcaria, względnie Estonia. Do tego Liechtenstein, Hongkong, Singapur. Głównym kryterium jest wolność i swoboda gospodarcza.

To widzę Pizzaro,iż celujesz podobnie jak ja. ;)

Bawi mnie zestawienie Singapuru z kryteriami ;D

O 28.09.2015 at 11:27, Pizzaro napisał:

Wulf, co do fascynacji Węgrami to myślę, że wiele osób nie wie nic o konkretnych działaniach węgierskiego rządu, lecz według mnie chodzi im o ogólny obraz kraju. O to, że Orban na swój sposób dba o interes narodowy. O to, że potrafi się przeciwstawić dyktatowi UE, który jest niekorzystny dla Węgrów. O to, że po rządach socjalistów duma narodowa jest odbudowana.

Tyle, że to w dużej mierze wrażenie. ;] Swoją drogą warto pamiętać, że z kilku pomysłów dość szybko się wycofał gdy ta straszna UE krzywo spojrzała. Zresztą tam jest wiele ciekawych rzeczy które karzą patrzeć na niego bardziej jak na chytrego polityka niż męża stanu.

• 1 year later...

Z jednych względów Holandia, z innych Czechy, Australia i Nowa Zelandia.

Holandia - za wysoką kulturę polityczną, wysoką frekwencję wyborczą, otwartość i politykę wobec substancji psychoaktywnych.

Czechy - za politykę wobec imigrantów i uchodźców, a także za laicyzm.

Australia i Nowa Zelandia - za politykę gospodarczą.

Węgry.

Rząd pokazał że ma jaja, potrafi się przeciwstawić prześmierdłej lewacką propagandą "unii", nie ulega ich śmiesznym szantażo

Na Węgrzech nie ma niezawisłego sądownictwa ani niezależnych mediów.

Arabia Saudyjska

Tam kobiety nie mają praktycznie żadnych praw, mogą być bezkarnie bite, gwałcone i maltretowane. O wszystko muszą pytać męża lub innego męskiego opiekuna - bo każda kobieta musi mieć tam męskiego opiekuna. Kobiety boją się swoich mężów, którzy traktują je jak pola uprawne i biją je, jeśli te są nieposłuszne (zgodnie z wersetami Koranu). Od najmłodszych lat mówi się im, że mają być potulne, uległe i posłuszne. Nie chodzi się tam na randki. Małżeństwa są aranżowane przez rodziców. Jeśli kobieta chce wyjść za mąż bez zgody rodziny, to może zostać zabita za "splamienie honoru rodziny". Kobiety nie mogą tam prowadzić samochodów. Do większości miejsc mogą wchodzić tylko mężczyźni - dla kobiet nie ma nic. Segregacja płciowa jest tam posunięta do absurdu. Zero kontaktów damsko-męskich poza rodziną.

Za homoseksualizm grozi kara śmierci. Tak samo za czary, za apostazję, bluźnierstwo i za sprzeciwienie się królowi.

Naprawdę chciałabyś tam żyć?

• 2 years later...
Gloria

Australia, Nowa Zelandia - za klimat, gospodarkę, kulturę

Kanada - za wielokulturowość i naturę

Holandia, Dania - poziom życia

Wielka Brytania, Irlandia - klimat, krajobrazy

kraje Azji - za odmienną kulturę i klimat ;) 

Też do tego dochodzą państwa wyspiarskie, ale nie orientuje się, czy wytrzymałbym na 1 wyspie :biggrin:

Też zawsze przewijają się Stany Zjednoczone, tak wielce wychwalane w filmach - to już musiałbym na miejscu być, żeby lepiej się zorientować w temacie, czy mi ten kraj odpowiada.