Jump to content

Kilgore.

Kerosine

Ogólna ocena użytkownika  

3 members have voted

1. 1.

• 10
      0
    • 9
      0
    • 8
      0
    • 7
      0
    • 6
      0
    • 5
      0
    • 4
      0
    • 3
      0
    • 2
      0
    • 1
      0
    • Nie umiem okreÅ?liÄ?
      3

Recommended Posts

Posted

Jak zwykle, 7 dni na zadanie max. 10 pytań tym razem Kilgore'owi. =)

Posted

Mniemam, że czytałeś Vonneguta. Prawda to? I jeśli tak, to która z książek podobała Ci się najbardziej?

Posted

Kim jesteś? Nic o Tobie nie wiem.

Posted

Nie będę oryginalny jeżeli powiem, że Rzeźnia nr 5 i Matka noc, prawda? Śniadanie mistrzów także lubię.

Kilgore jest z twórczości Vonneguta ale też Czasu Apokalipsy, który bardzo lubię.

Kim jesteś? Nic o Tobie nie wiem.

Może powiedz mi co chcesz o mnie wiedzieć, to wspólnie coś na to poradzimy.

Posted

Myślałam, że jednak przy wyborze nicka inspirowałeś się Troutem.

Ulubiony album Bowiego?

Posted

Lubisz Bowiego- jak się zaczęła twoja przygoda z tym artystą, ulubiony utwór?

Posted

Kiedyś miałem bardzo irytującą zasadę w ostrzała. Zestaw czterech pytań, które chciałbym Ci zadać.

1. Masz możliwość życia w dowolnym uniwersum lub okresie czasowym- co wybierasz?

2. Jak postrzegasz się na forum?

3. Co sądzisz o otaczającej Cię rzeczywistości? Jesteś nią zawiedziony czy nie? Jeśli tak to co zmieniłbyś mając moc niczym Bóg?

4. Czym kierujesz się w życiu?

Posted
Myślałam, że jednak przy wyborze nicka inspirowałeś się Troutem.

Miałem go również na uwadze ;) (jedno nie wyklucza drugiego).

Ulubiony album Bowiego?

Ciężko wybrać mi album, Bowie to dla mnie przede wszystkim genialne single. Jeśli miałbym patrzeć na album całościowo byłby to Ziggy Stardust, mimo że nie ma na nim moich ulubionych utworów Bowiego- Space Oddity i Heroes.

Lubisz Bowiego- jak się zaczęła twoja przygoda z tym artystą, ulubiony utwór?

Zaczęła się wiele lat temu, prawdopodobnie na zasadzie "kojarzę gościa, zobaczmy jakie ma utwory".

Heroes i Space Oddity, jak wyżej ;)

1. Masz możliwość życia w dowolnym uniwersum lub okresie czasowym- co wybierasz?
Tak na zawsze? Chyba bym jednak nie skorzystał, z tego powodu że nie lubię zmian (a jaka jest większa zmiana od zmiany całego uniwersum?)
2. Jak postrzegasz się na forum?
Jako nowa osoba, której wielu nie kojarzy.
3. Co sądzisz o otaczającej Cię rzeczywistości? Jesteś nią zawiedziony czy nie? Jeśli tak to co zmieniłbyś mając moc niczym Bóg?
Rzeczywistość, która mnie otacza nie powoduje u mnie depresji ani hurraoptymizmu. Chociaż nie zgadzam się z niektórymi poglądami jakoby nasz kraj był "w zgliszczach i ruinie".

Gdybym miał moc Boga nie wiem co bym zmienił, muszę nad tym pomyśleć- w końcu moc niczym Bóg to poważna sprawa ;)

4. Czym kierujesz się w życiu?

Nie mam jednej sentencji, którą kieruję się przy dokonywaniu wyborów tych dużych i małych. Zasady religii, choć szlachetne zostały tak wypaczone (patrz kościół katolicki w Polsce, który z chrześcijańskim Bogiem ma niewiele wspólnego), że również co do zasady się z nimi nie identyfikuję. Kodeks moralny jest bardzo subiektywnym określeniem, różnie interpretowanym przez każdego z nas, więc to także nie będzie satysfakcjonującą odpowiedzią.

Emocjami choć lubię myśleć, że rozumem.

Posted

Cholernie lakoniczny jesteś, choć w moim odczuciu lepsze to, niż ściana tekstu.

Odnośnie pytania o uniwersum...

Mam do tego specjalny portal, który nie ogranicza Cię niczym, zaś po przeniesieniu czas pobytu określasz Ty. Na co się wtedy decydujesz?

Posted

W takim razie chciałbym odwiedzić uniwersum Diuny (oczywiście nie mam na myśli słabej filmowej wersji).

Jeśli mógłbym podróżować w czasie (bo specjalny portal nie ogranicza mnie niczym) to chciałbym odwiedzić różne epoki XVIII, XIX i XX wiek (szczególnie lata 20-30te), oraz bliżej nieokreśloną przyszłość.

Cholernie lakoniczny jesteś, choć w moim odczuciu lepsze to, niż ściana tekstu.

Dobry sposób, żeby nie powiedzieć niczego głupiego :)

Strangelove
Posted

Wiemy więc że nie lubisz lynchowskiej diuny, jaką adaptację książki uważasz za udaną?

Posted

Ulubiony film i dlaczego ten?

Jesteś typem wrażliwego romantyka, czy twardziela twardo stąpającego po ziemi?

Posted
Wiemy więc że nie lubisz lynchowskiej diuny, jaką adaptację książki uważasz za udaną?
Oczywistościami są takie pozycje jak Ojciec Chrzestny, trylogia Władcy Pierścieni, Lot nad kukułczym gniazdem,
Posted

Lubisz muzykę klasyczną, jakiego kompozytora i utwory najbardziej?

Posted

Jakie cechy lubią w Tobie bliscy?

Czy lubisz mówić o sobie, sprawia Ci to raczej dyskomfort, a może jest obojętne?

Jesteś krytyczny wobec innych, czy nie zważasz na ich błędy i potknięcia?

Posted
Jakie cechy lubią w Tobie bliscy?

Spokój, poczucie humoru (mimo, że raczej go tutaj nie widać to posiadam) i fakt, że można na mnie liczyć. Tak mi się wydaje, bliscy równie dobrze mogliby wymienić tutaj inny zestaw cech, albo o zgrozo nie wymienić żadnej.

Czy lubisz mówić o sobie, sprawia Ci to raczej dyskomfort, a może jest obojętne?
Nie jestem tak ciekawym tematem do rozmów żebym z pasją opowiadał wciąż o samym sobie, ale nie czuję dyskomfortu kiedy już mówię. Jest mi to trochę obojętne w sensie to nic takiego.
Jesteś krytyczny wobec innych, czy nie zważasz na ich błędy i potknięcia?

Kiedyś byłem bardzo krytyczną osobą, teraz widzę, że warto czasem próbować zrozumieć popełnianie przez ludzi błędy choćby dlatego by samemu ich nie popełniać, albo by nie wrzeszczeć bezsensownie na innych, albo nawet by pomóc (szlachetna wersja).

Lubisz muzykę klasyczną, jakiego kompozytora i utwory najbardziej?

J.S. Bach, który pozostawił po sobie olbrzymi (w tym wypadku to nie jest przesada) dorobek.

Znane

i

czy skromne

Skoro Amadeusz jest moim ulubionym filmem to wypada wspomnieć o muzyce Mozarta.

Dies Irae

(dyrygenci zawsze wyglądają zabawnie, zwłaszcza gdy wyciszy się muzykę)

Requiem

https://www.youtube.com/watch?v=AoT8YV9qi1g

Verdi ze swoim Nabucco https://youtu.be/fH3J3SODX6c?t=1m9s

Planety Gustawa Holsta, szczególnie Mars.

Walce Czajkowskiego

Szostakowicz

Korsakow

Chopin

https://www.youtube.com/watch?v=-eQYJ82SuHQ

https://www.youtube.com/watch?v=h8LFJ6So_ss

Liczne nokturny, polonezy, mazurki i inne formy

Na Chopinie Polacy się nie kończą, mamy przecież Kurpińskiego

czy Wieniawskiego.

Jak widać lubię sporo kompozytorów romantyzmu.

I żeby nie przeciągać swoją listę zakończę tak jak należy, czyli Straussem

Posted

Co spowodowało, że lubisz muzykę klasyczną, jak się to zaczęło:P?

Kalafior_Grozy
Posted

1) Interesujesz się sportem?

2) Masz ulubione dyscypliny sportu?

3) Masz jakieś ulubione gry komputerowe?

4) Czego najbardziej nie lubisz u ludzi?

5) Jaki jest Twój ulubiony trunek?

6) Jakiej muzyki nie potrafisz znieść?

7) Kawa czy herbata?

Posted
Co spowodowało, że lubisz muzykę klasyczną, jak się to zaczęło:P?

Zaczęło się od wycieczki w liceum do filharmonii i choć dzisiaj kompletnie nie pamiętam na czym konkretnie byliśmy to wiem, że spodobało mi się na tyle, że zacząłem szukać na YouTubie innych utworów.

1) Interesujesz się sportem?

Zapalonym kibicem jeżdżącym na mecze nie jestem (właściwie to chciałbym kiedyś pójść na jakiś), ale wiem mniej więcej co się dzieje w świecie futbolu.

2) Masz ulubione dyscypliny sportu?

Jako Polak muszę lubić piłkę nożną (prawda? :) ), choć ta dotychczas nas nie lubiła. Z uprawianych przeze mnie to tylko jazda na nartach.

3) Masz jakieś ulubione gry komputerowe?

Lubię serie GTA, Legend of Zelda, Europa Universalis i Civilization (IV-V oraz Beyond Earth) i NFS, oraz The Last of Us.

4) Czego najbardziej nie lubisz u ludzi?

Hipokryzji, tego że widzą wady innych nie dostrzegając ich u siebie samych, próżności i patrzenia na wszystko tylko z jednej perspektywy. A czasem kogoś nie lubię bo po prostu.

5) Jaki jest Twój ulubiony trunek?

Nie jestem wielkim znawcą alkoholi, ale lubię piwo.

6) Jakiej muzyki nie potrafisz znieść?

Dubstep, na szczęście moda na to cholerstwo przeminęła. Poza tym jednym gatunkiem nie chyba takiego, którego nie potrafiłbym wręcz znieść.

7) Kawa czy herbata?

To trudne pytanie bo jestem kawoszem i herbaciarzem w jednym. Gdyby jednak zabroniono mi do końca życia pić któregoś z nich to odmówiłbym sobie herbaty, bo ta nie postawi mnie na nogi.

Posted

Kogo lubisz na forum, a kogo nie i dlaczego?

Posted

Trochę za wcześnie bym zdążył kogoś polubić lub nie lubić. Myślę, że za kilka miesięcy będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Kalafior_Grozy
Posted

8 ) Skoro lubisz piwo, to czy masz jakieś swoje ulubione?

9 ) Na jakim kraju według Ciebie Polska powinna się wzorować? Dlaczego na tym?

10 ) Masz ulubioną markę/model samochodu?

Posted

Poddajesz się czy walczysz do samego końca?

Optymista czy pesymista? A może bliżej Ci do realisty?

Czym się w życiu kierujesz? Może masz jakieś swoje główne zasady?

Posted
8 ) Skoro lubisz piwo, to czy masz jakieś swoje ulubione?

Lubię Perłę. Ktoś kto zna się na markach, dolnych, górnych fermentacjach, pilznerach i lagerach powie pewnie, że to siki i powinienem spróbować jakiegoś regionalnego, o którym nigdy nie słyszałem. A no powinienem.

9 ) Na jakim kraju według Ciebie Polska powinna się wzorować? Dlaczego na tym?
Mieliśmy być drugą Japonią, drugą Irlandią, drugim Budapesztem, ciekawe kiedy ktoś będzie chciał być drugą Polską. Ale to tak na marginesie.

Na Niemcach, bo to spokojny, normalny, odpowiedzialny i dobrze zorganizowany kraj, planujący na znacznie dłużej niż 4 lata kadencji. Niestety wszystko wskazuje na to, że od jesieni będziemy zmierzać całkowicie w przeciwnym kierunku nad czym ubolewam.

Do tego wolałbym gdybyśmy mieli tak jak jak w Niemczech model kanclerski, z silnym rządem i Prezydentem od przecinania wstęg (serio, obecnie Prezydent w najlepszym wypadku nie przeszkadza, w najgorszym- jest utrapieniem).

Jeśli chodzi o społeczeństwo to przydałoby nam się trochę więcej europejskiej otwartości i amerykańskiego luzu oraz zaradności (nie wszystkie ludzkie niepowodzenia są zaraz winą rządu).

Politycy mogliby też wziąć kilka lekcji kultury od tych zza Oceanu (nie mylić odrobiny kultury i standardów z przesadną polityczną poprawnością).

10 ) Masz ulubioną markę/model samochodu?

Zawsze podobały mi się Mercedesy. Z tych mniej osiągalnych Aston Martin.

Poddajesz się czy walczysz do samego końca?

Choć walka do samego końca brzmi pięknie i dumnie warto zastanowić się czy walka ta ma jeszcze sens, bo jeśli nie ma to stracę czas i nic nie osiągnę, albo wygram lecz będzie to pyrrusowe zwycięstwo. To racjonalne podejście, niestety tak jak każdy wiele razy podejmuję nieracjonalne decyzje.

Optymista czy pesymista? A może bliżej Ci do realisty?

Bywam optymistą, bywam pesymistą, a czasem moje założenia okazują się zgodne z prawdą więc bywam także realistą.

Czym się w życiu kierujesz?

Już odpowiedziałem na to pytanie na poprzedniej stronie, w skrócie Emocjami choć lubię myśleć, że rozumem. ;)

Może masz jakieś swoje główne zasady?

Najbardziej uniwersalna.
Posted

Thin White Duke to Twoje ulubione wcielenie Bowiego?

• Kerosine unlocked this topic
  • Kerosine locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Kerosine
  • Najnowsze posty

• Celt
      Jak dla mnie, najbardziej wkurzające cechy kobiet to: nieszczerość, brak empatii, obrażanie się o byle co i milczenie lub owijanie w bawełnę zamiast mówienia wprost o co chodzi - połączone ze skazywaniem drugiej osoby na domysły, co owa druga osoba zrobiła źle (według kobiety). Wkurzających cech ludzi ogólnie jest znacznie więcej. Jednak brak empatii razi, przynajmniej mnie, szczególnie u kobiet, zaś obrażanie się o byle co i silna niechęć do mówienia wprost, o co chodzi, to rzeczy, które spotykam wyłącznie u kobiet - i doprowadzają mnie wtedy do szewskiej pasji. To szczególny rodzaj nieszczerości, wyjątkowo rażący.
    • Celt
      Zależy, co właściwie ma oznaczać zwrot "wspólna depilacja". Depilacja których części ciała (nóg, pach, miejsc intymnych), i czy chodzi o wspólne pójście do kosmetyczki z zamiarem wspólnego wydepilowania się przez Was, czy o wzajemną depilację Ciebie i dziewczyny. I czy mowa o depilacji sensu stricto, czyli woskowaniu lub podobnym zabiegu, czy o usuwaniu owłosienia w inny sposób, np. poprzez golenie. Ogólnie to IMHO lepiej zostawić depilację kosmetyczce, chyba że samemu/samą ma się kompetencje w tej kwestii. A jeśli chodzi o wzajemne golenie miejsc intymnych, to na pewno zależy od wprawy obojga - choć w sumie, nie miałbym nic przeciwko temu. Jednak sam raczej bym tego nie zasugerował - po prostu, byłbym otwarty na taką propozycję, gdyby wyszła od drugiej strony.
    • Celt
      Elektryczną maszynką. Choć ogólnie, nie lubię się golić.
    • Doradca
      Chciałem się tylko przywitać, cześć wszystkim!  
    • Tatiana876
      Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Martusiaaaaaa92
      Martusiaaaaaa92
      2
    2. 2
      Gloria