Sign in to follow this  
Followers0
Orlica

Jak jeść, żeby były efekty?

Recommended Posts

Czołem, mam 18 lat i od niedawna zacząłem przygodę z siłownią. Chodziłem już kilka razy, ale to tak po 4 miesiące, i wiecie bez żadnej diety, czyli ot tak, teraz chcę to zmienić.Mam 180cm i jakieś 67 kg, i mam niby taką dietę, ale nie wszystko jest dla mnie dostępne. Jeżeli chodzi o dietę to rano : 5 jajek, i 120 g płatków owisanych, o godz 11: 100 g ryżu i 100 g piersi z kurczka, o 14 : 100 g ryżu i 150 g piersi z kurczaka, o 17 ; 100 g ryżu i 150 g piersi z kurczka i o 20 : 150 g twarogu i 20 ml oliwy z oliwek. Problemem jest tutaj mięso, bo jest praktycznie najdroższe, bo reszta jako takiego problemu nie sprawia. No jeszcze nie mam tej oliwy z oliwek, i mam w diecie zielone warzywa, które spożywam sporadycznie. Teraz moje pytania. Co zastąpić taką ilością mięsa ( 400 g), czy jeść co dzień dokładnie to samo, czy jakoś modyfikować dietę? Proszę o odpowiedź i rady.

Share this post


Link to post

Pamiętaj o białku, główny budulec. Kurze cyce mają go dużo, szeroko rozumiany nabiał - ser biały, serki wiejskie etc. Moga być też ryby, osobiście lubię tuńczyka. Możesz też pić szejki proteinowe. Ale sterydów nie ładuj. 

Share this post


Link to post

Trochę późno, no ale się wypowiem. Nikt Ci tutaj raczej diety nie rozpisze. Ba, trudno będzie znaleźć miejsce, gdzie ktoś Ci dietę indywidualnie rozpisze. Po prostu poszukałbym na necie jakiegoś przykładu i dobrał do własnych preferencji. Na start nie jest konieczna aż tak restrykcyjna dieta, ważne żebyś się dobrze czuł i odpowiednio dużo jadł + pilnował makroskładników. No i pamiętaj, że na ujemnym bilansie kalorycznym nie nabierzesz masy mięśniowej, nawet jakbyś miał najlepszą dietę. 

Z innej beczki, tak samo jak dobra dieta, ważny jest dobry, solidny trening. Dobieraj ciężary tak, żeby były one faktycznie wyzwaniem dla Twoich mięśni. Nie liczy się to, ile założysz na sztangę. Staraj się bardziej wyczuć, jak dane ćwiczenie na Ciebie działa i czy faktycznie dana grupa mięśniowa pracuje tak, jakbyś tego oczekiwał. Jeśli chodzisz na jakąś sensowną siłownię, nie bój się pytać instruktora o rady przy konkretnym ćwiczeniu. Osobiście z paroma ładnymi latami stażu, z miesiąca na miesiąc widzę, że coś bym poprawił jeszcze i tak w kółko. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  • Ankaflorczak
  • Chris1991
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 1 reply
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   · 0 replies
  • Borowy

   Borowy

   Witajcie, mam do Was ogromną prośbę... potrzebuje wypełnionych ankiet do badań naukowych... na koniec maja mam termin oddania. Temat Tabu - SEKSUALNOŚĆ, dlatego rodzice do których kierowałem tą ankietę nie chcą mi jej wypełniać, choć uważam, że nie ingeruję w ich życie intymne. 2 miesiące temu ankieta już istniała online, a dostałem tylko 4 odpowiedzi :c Zajmie od 5 do 10 minut. Prawie wszystkie zadania zamknięte.
   Musielibyście wcielić się w rodzica, który ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ankieta jest oczywiście anonimowa.

   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc35FjqvALX9OYdkmC8p4LFMjfvp9sEyGFAuHiG6MCFurqWBQ/viewform?fbclid=IwAR0BBy3Clovc9HZH-pMkOzC8sUF6UJ-LuOPcDC2HSLdZsHL_dVYN5zb9mzE
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Czy posiadanie "judasza" w drzwiach to już antysemityzm?
   · 3 replies
 • Posts

  • michaelowax3
   O czym teraz myślisz?
   Ludzie właśnie tacy są. Dopóki świetnie im się układa nie potrzebują nikogo a gdy tylko wali im się porządek przypominają sobie nagle i oczekują wsparcia.  Można liczyć tylko na siebie. 
  • Kerosine
   Opisz siebie jednym słowem!
   Ruina Wyłącznie do utylizacji.
  • natiii95
   Cześć - anonimowa krótka ankieta POMOCY
   Poniżej zamieszczam ponownie link do ankiety (działa): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPbLCEi1N3wcekFnSVfzbo0aQzdl8PiNKXuVaFq_AzriBiWw/viewform?usp=sf_link Będę wdzięczna za poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety pozdrawiam
  • yiliyane
   Pomożecie mi?
   Takie huśtawki nastrojów, o których piszesz prawdopodobnie wynikają z burzy hormonów. Takie są uroki dojrzewania. Jednych dopada to w większym stopniu, innych w mniejszym. Zastanów się na spokojnie co czujesz do tego chłopaka. Czy jednak skłaniasz się ku temu, że mu nie ufasz, czy jednak sądzisz, że jest on jedną z nielicznych osób, które Cię w pełni akceptują? Nie sądzę, żeby przy takich huśtawkach nastrojów związek był dobrym pomysłem (musisz mieć też na uwadze jego uczucia), ale może z
  • 空白愛
   Nieodwzajemniona miłość?
   Witam wszystkich, którzy to czytają. Piszę to, ponieważ uważam, że nie jestem w stanie myśleć już trzeźwo, a nie mam osoby, która mogłaby mi z tym pomóc. Jestem 19-letnim chłopakiem, który niedługo zacznie studia. Około półtora miesiąca temu zakochałem się w swojej znajomej, przez pierwszy tydzień nie byłem świadomy swoich uczuć, ale powoli zaczęło do mnie docierać co do niej czuję. Zacząłem sobie wyobrażać nas razem, po paru dniach od uświadomienia sobie co do niej czuję zacząłem myśleć „P