Sign in to follow this  
Followers0
Orlica

Jak jeść, żeby były efekty?

Recommended Posts

Czołem, mam 18 lat i od niedawna zacząłem przygodę z siłownią. Chodziłem już kilka razy, ale to tak po 4 miesiące, i wiecie bez żadnej diety, czyli ot tak, teraz chcę to zmienić.Mam 180cm i jakieś 67 kg, i mam niby taką dietę, ale nie wszystko jest dla mnie dostępne. Jeżeli chodzi o dietę to rano : 5 jajek, i 120 g płatków owisanych, o godz 11: 100 g ryżu i 100 g piersi z kurczka, o 14 : 100 g ryżu i 150 g piersi z kurczaka, o 17 ; 100 g ryżu i 150 g piersi z kurczka i o 20 : 150 g twarogu i 20 ml oliwy z oliwek. Problemem jest tutaj mięso, bo jest praktycznie najdroższe, bo reszta jako takiego problemu nie sprawia. No jeszcze nie mam tej oliwy z oliwek, i mam w diecie zielone warzywa, które spożywam sporadycznie. Teraz moje pytania. Co zastąpić taką ilością mięsa ( 400 g), czy jeść co dzień dokładnie to samo, czy jakoś modyfikować dietę? Proszę o odpowiedź i rady.

Share this post


Link to post

Pamiętaj o białku, główny budulec. Kurze cyce mają go dużo, szeroko rozumiany nabiał - ser biały, serki wiejskie etc. Moga być też ryby, osobiście lubię tuńczyka. Możesz też pić szejki proteinowe. Ale sterydów nie ładuj. 

Share this post


Link to post

Trochę późno, no ale się wypowiem. Nikt Ci tutaj raczej diety nie rozpisze. Ba, trudno będzie znaleźć miejsce, gdzie ktoś Ci dietę indywidualnie rozpisze. Po prostu poszukałbym na necie jakiegoś przykładu i dobrał do własnych preferencji. Na start nie jest konieczna aż tak restrykcyjna dieta, ważne żebyś się dobrze czuł i odpowiednio dużo jadł + pilnował makroskładników. No i pamiętaj, że na ujemnym bilansie kalorycznym nie nabierzesz masy mięśniowej, nawet jakbyś miał najlepszą dietę. 

Z innej beczki, tak samo jak dobra dieta, ważny jest dobry, solidny trening. Dobieraj ciężary tak, żeby były one faktycznie wyzwaniem dla Twoich mięśni. Nie liczy się to, ile założysz na sztangę. Staraj się bardziej wyczuć, jak dane ćwiczenie na Ciebie działa i czy faktycznie dana grupa mięśniowa pracuje tak, jakbyś tego oczekiwał. Jeśli chodzisz na jakąś sensowną siłownię, nie bój się pytać instruktora o rady przy konkretnym ćwiczeniu. Osobiście z paroma ładnymi latami stażu, z miesiąca na miesiąc widzę, że coś bym poprawił jeszcze i tak w kółko. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   I'm a negative creep,
   I'm a negative creep,
   I'm a negative creep and I'm stoned!
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Razem z @mw2 planujemy spotkanie forumowe za jakiś tam czas. Są tu chętni?  
   · 7 replies
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Miło, że są tu jeszcze osoby, które mnie pamiętają. Mam nadzieję, że tym razem osiądę tu na dłużej
   · 4 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Borowy

   Do lasu grzybów szukać! 
   · 7 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  mw2

   Dawaj koty do wyprzytulania! ♥
   · 15 replies
 • Popular Now

 • Posts

  • Gloria
   Czy życie w obecnych czasach jest łatwe?
   Myślę, że postęp technologiczny narzucił pewne podejście do różnych spraw, a szerzej do naszego światopoglądu. Tak samo pewne zachowania są niejako narzucane i w różnych środowiskach szeroko akceptowane i uznawane jako normalne. Być może momentami mamy za łatwo... nieograniczony dostęp do pożywienia, nieograniczony dostęp do zaspokajania swoich potrzeb... następnie rodzi się pytanie: co dalej? Co chcemy dalej robić? Czy wystarcza nam ten (iluzoryczny) świat czy może szukamy czegoś innego? 
  • Kerosine
   Co aktualnie porabiacie?
   Patrzymy razem na świat - ja i <ona, która jest we mnie>. Wspólnie próbujemy dotrzeć do prawdy [choć ona od zawsze wydaje się po prostu wiedzieć] i za każdym razem podjąć decyzję, która okaże się dla nas najlepszą. – Jedynie przeszkadzasz. – I know.
  • Kerosine
   O czym teraz myślisz?
   Pokonam więc siebie, pokonam siebie... Tak często mówi nam się, że powinniśmy dążyć w życiu właśnie do tego. Tylko, że... jeśli naprawdę pokonuję siebie... kto tak naprawdę jest stroną przegraną?
  • Gloria
   Okazywanie uczuć w związku przez mężczyznę
   Tutaj pytanie kieruję bardziej do Pań, a mianowicie jak podchodzicie do okazywania uczyć przez mężczyznę w związku? Czy jest to niejako dla was fundament związku i na tym wszystko opieracie? I jak rozumiem wyrażanie uczuć wiąże się przede wszystkim z ich werbalizowaniem? Czy postawa chłopaka/mężczyzny w stosunku do was (a więc działania podejmowane w stosunku do was - np. wspólne wyjście na spacer, do kina) w zasadzie nic nie znaczy, jeżeli nie ma werbalizowania myśli/uczuć? Wydaje mi się,
  • yiliyane
   Co ostatnio oglądałeś?
   Supergirl SE01E01-SE01E06. Ten serial jest kretyński, ma godne pożałowania efekty komputerowe, a jednak się wciągnęłam :/