Jump to content

Czy sobie poradzę?

Kurapika

Recommended Posts

Posted

Od września idę do klasy o profilu biologiczno-chemicznym i mam jak zawsze obawy.

Niepokoję się,że mogę sobie nie poradzić albo nie zdać do następnej klasy.

Profil ma 3 tylko rozszerzenia: biologia,chemia i angielski.

Z tych 3 przedmiotów dobrze sobie radzę,dotychczas miałem z nich 4 i 5.

Moją największą obawą jest matematykę czyli jedyny przedmiot z którego jestem słaby i niezbyt go rozumiem.

Oczywiście matematyka jest na podstawie a nie na rozszerzeniu tylko babka jest wymagająca ale u niej każdy zdaje maturę.

Mam obawę,że mogę mieć z nią problemy albo czeka mnie zdawka w sierpniu bądź nie dopuści mnie do matury.

Co radzicie mi zrobić?

Księżycowa
Posted

Przy obecnym poziomie matur to trzeba mieć talent, żeby sobie nie poradzić. Skup się na przedmiotach, które są dla Ciebie ważne. Jeśli czujesz się niepewnie z tą matematyką, to może zacznij chodzić na korepetycje. Trening czyni mistrza, także w przypadku matmy. Uwierz, ja jestem antytalentem matematycznym, a poradziłam sobie bez większych problemów właśnie dzięki korepetycjom. Trzeba dużo liczyć, a pojawią się efekty ; )

Posted

Tak,na korki będę chodził i nawet teraz powtarzam po mału podstawy z matematyki. :)

Posted

Kurapika, nie martw się na zapas :), w razie problemów korki Ci pomogą na pewno. Nie rzucaj się w oczy nauczycielce i nie podpadnij, to może uda się bez bólu :)

Posted

No i chwilowo ciesz się wakacjami, nie ma co sobie nerwów w wolnym czasie :) jak trafisz na dobrego korepetytora, to te 50% sobie osiągniesz na maturze, ale jeszcze kupa czasu do tego

dariawalasek
Posted

Matematyka z początku na pewno będzie problemem, bo różnica między matematyką w gimnazjum a liceum to niebo a ziemia. Ale jak już zaczniesz ogarniać to potem z górki. Poza tym dlaczego miałbyś sobie nie poradzić? Po prostu musisz się uczyć, a nie nastawiać się, że jakoś to będzie. W liceum trzeba trochę posiedzieć nad książkami, ale jeśli lubisz te przedmioty to nie powinno być problemu.

Posted
Matematyka z początku na pewno będzie problemem, bo różnica między matematyką w gimnazjum a liceum to niebo a ziemia

W takim razie albo miałam wybitną matematyczkę (była bardzo dobra, nie przeczę), która mimo że nie miała zbyt często przyjemności stawiać mi ocen powyżej 3 (za to musiała być znudzona moją kolejną pałą czy dwóją), nauczyła mnie bardzo dużo, albo zwyczajnie jestem dziwadłem. W gimnazjum matematyka była dla mnie koszmarem, a jak zaczęło się LO, to miałam ochotę płakać z radości, że to wszystko takie proste jest.

A co do tematu. Po pierwsze, nie stresować się radzę, jest połowa wakacji, trzeba korzystać z wolnego póki czas. Po drugie - myślę, że wystarczy szczerze się starać. Jeśli nauczycielka zobaczy, że chcesz, to nawet jeśli nie będzie Ci do końca wychodziło, musiałaby być ostatnią świnią, żeby Cię tępić. A maturą naprawdę nie ma co się przejmować. Z perspektywy czasu - maturę pisałam 2 lata temu - uważam, że byle sprawdziany były trudniejsze od tego egzaminu. Naprawdę, jest kalkulator do dyspozycji, są tablice - kwestia nauczenia się, jak z nich korzystać. Da się, bez problemu ;)

leavemeblind
Posted
W takim razie albo miałam wybitną matematyczkę (była bardzo dobra, nie przeczę), która mimo że nie miała zbyt często przyjemności stawiać mi ocen powyżej 3 (za to musiała być znudzona moją kolejną pałą czy dwóją), nauczyła mnie bardzo dużo, albo zwyczajnie jestem dziwadłem. W gimnazjum matematyka była dla mnie koszmarem, a jak zaczęło się LO, to miałam ochotę płakać z radości, że to wszystko takie proste jest.

Zależy też, czy byłaś w klasie z podstawową matematyką czy rozszerzoną. Ja w gimnazjum z matematyki miałam same piątki, las jedynek tylko za to, że nigdy nie odrabiałam prac domowych i regularnie byłam przyłapywana, potem 100% z egzaminu gimnazjalnego z matmy, a w liceum w klasie z rozszerzoną matematyką przez pierwsze pół roku totalnie nie wiedziałam co się dzieje i dlaczego nagle x w równaniu może mieć kilka rozwiązań :D po pół roku zaczęłam już w miare ogarniać czym okazała się być matematyka i potem już z górki. A też uważam, że moja matematyczka w liceum była świetna.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Olcia15273
      Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
    • yiliyane
      Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
    • Kerosine
      ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
    • Kerosine
      Założyłeś już taki temat:
    • MightyWozz
      Witam mam 11 lat chodzę do 6 klasy od 1 chodzi do szkoły taka pewna dziewczyna, no tam anime lubi, jest wesoła, no ogólnie bomba. Dałem jej już różę ale teraz mam w planach ją objąć no ale wszystko tkwi w tym że ona cały czas łazi z dwoma koleżankami więc jakby to ująć nie mam jak jej "przytulić" zaprosić na jakieś pogadanko też raczej jest trudno bo albo ona wraca z tymi koleżankami do domu albo... No no poprostu się nie da.. Plis dajcie radę co zrobić w takiej sytuacji bo jeszcze ta klasa i następne dwie to niedługo a później jej raczej nie spotkam. 
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane
      yiliyane
      3
    2. 2
      wolnaczeczenia