• Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
LaFleur

Gry, które...

Recommended Posts

Dział trochę odżywa, jednak nie będę rozdrabiał tego na dwa tematy. Chciałbym poruszyć te dwie kwestie:

a) Gry, które lubią inni, ale Wy ich nie lubicie.

b) Gry, które lubicie Wy, ale inni ich nie lubią.

Share this post


Link to post

Na potrzeby wyczerpującej odpowiedzi bedę bazował na gustach moich znajomych.

1. Gry które lubią inni ale ja ich nie lubię:

- Minecraft - kilku znajomych gra, mimo wieku zbliżonego do mojego, ogólnie dużo ludzi lubi, zresztą widać to po ilości wyświetleń na YT, jest popyt - jest podaż, widać to jak na dłoni,

- League of Legends - ogólnie granie online jakoś nigdy mnie nie kręciło a ta gierka kompletnie nie potrafi do mnie przemówić,

- CS - podobnie jak LoL. Oczywiście szacun dla wszystkich, którzy wygrywają turnieje, ale ja się do miłośników tych produkcji nie zaliczam.

- FIFA, PES - mam pierdzielca na punkcie piłki nożnej a nigdy nie grałem w nią na komputerze, bądź konsoli. Po prostu jakoś nie lubię. Znajomi cisną we wszystkie najnowsze części a ja w tej materii się od nich pięknie róznię :devil:

2. Gry które ja lubię a nie lubią inni:

- Postal 2 - nikt z moich znajomych nie trawi klimatu Postala. Według mnie jest unikatowy, pełen niepoprawnych żarcików i przemocy, czyli tego czego szukam,

- Knights and Merchants - dość stara strategia, podobno zajebiście trudna i tu się zgadzam, to nie jest powiedziane na wyrost. Jednak do nikogo z kumpli ten tytuł nie przemawia,

- Heroes III - znajomi wolą nowsze części. Dla mnie trójeczka była i jest najlepsza,

- Traffic Giant - projektowanie komunikacji miejskiej, dla mnie bomba (jak by to powiedział Achmed w sklepie z materiałami wybuchowymi) a dla znajomych nuda.

Share this post


Link to post

Myślę, że taką grą jest Diablo 3, pomimo tego, że już nie gram, to spędziłem przy tej grze masę czasu. Wielu zatwardziałych fanów jedynki i dwójki (grałem 3 lata w D2 na battle necie), po macoszemu przyjęła trzecią część. Trójka bardzo mi się podoba, pomimo uproszczeń w systemach rozwoju postaci, nadrabia miodnością podczas ubijania potworów.

Podbijam też kolegę powyżej, pomimo tego że grałem więcej w lola niż w dotę, to pograłem trochę w tą drugą i uważam, że jest grą ciekawszą. Wyższość lola polega na tym, że nie trzeba poświęcać dużo czasu aby grać na w miarę normalnym poziomie. Dota posiada więcej mechanik, przedmioty mają więcej aktywów, po prostu gra wymaga więcej poświęcenia i treningu, za to sprawia więcej satysfakcji.

Lubię też stare, japońskie rpgi z turowym systemem walki. Byłem jednym z pierwszych dzieciaków na osiedlu, który zagrywał się w wspaniałości typu Seria Final Fantasy czy Chrono Cross. Wielu uważało mnie za "frika", mi to nie przeszkadzało, bo jrpg to cudowny gatunek.

Share this post


Link to post

a) Gry, które lubią inni, ale Wy ich nie lubicie.

Seria Wiedźmin, gdzie pierwsza część po 1,5 godziny odrzuciła mnie gameplayem, choć fabularnie chciałem ją przejść to odpychała mnie z całych sił. Dopiero nahajpowana trójka swoim dynamizmem i otwartym światem jakoś mnie przekonuje.

LoL- gra mnie zupełnie nie przekonała o ile w Dote miałem okazję zagrać i nie zachęciła mnie, ale była w porządku to każde zetknięcie z tą grą kończy się negatywnie. Gatunek MOBA nie jest dla mnie, choć dynamiczny i dość prosty HoTS wciągnął mnie.

b) Gry, które lubicie Wy, ale inni ich nie lubią.

Z konkretnych przykładów?

Miałbym problem, bo każda gra ma jakąś grupę do której trafia. Jednak myślę, że do tej kategorii pasuje Original War, dość stara strategia, której grafika kupiła mnie od samego początku.

Share this post


Link to post

Odniosę się tutaj do jednej serii- GTA:

a. Większość ludzi uważa, że San Andreas jest najlepszą częścią cyklu. Owszem mapa była świetna (wielka i różnorodna), ale fabuła, większość misji i klimat nie podobały mi się.

b. IV uważa się za słabą część bo fabuła była ciężka, inna od typowego gta a mapa mała. Jak dla mnie ta ciężka fabuła była właśnie najlepsza w całej serii i miała postacie, które dało się zapamiętać. Do topornego prowadzenia przyzwyczaiłem się do tego stopnia, że było mi dziwnie grając pierwszy raz w V z uproszczonym modelem jazdy.

Share this post


Link to post

a) cala seria gier CYWILIZACJA ja nie wiem jak w to mozna grac nienawidze tego

b) truck symulatory i inne kogo nie pytam to mowia ze to strata czasu i nie graja a ja uwielbiam :faja:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0