Jump to content

Problem z wielkim stresem

Stresoholik

Recommended Posts

Stresoholik
Posted

Cześć.

Mam problem z opanowaniem stresu.

2 dni temu miałem egzamin praktyczny na prawo jazdy, który oblałem na placu(dokładnie na łuku). Zaraz po wejściu do samochodu lewa noga zaczęła mi się trząść. Ledwie dojechałem do łuku i przy cofaniu niestety najechałem na linię. Zupełnie nie mogłem się skupić na jeździe. Byłem skupiony na opanowaniu nogi, żeby naciskać sprzęgło i hamulec.

Dodam, że na jazdach jeździłem perfekcyjnie. Nawet mój instruktor mówił, że jestem tak przygotowany że nie ma możliwości żebym nie zdał.

Zawiodłem się na sobie, a w dodatku straciłem 150 zł na kolejny egzamin(dla mnie bardzo dużo kasy).

Pierwszy raz w życiu odczuwałem taki stres. Przyznam, że czasami zdarza mi się stresować i czasami się "trzęsę" np. przy jakiejś prezentacji albo przy zarywaniu do dziewczyny.

Macie jakieś rady jak opanować stres i zdać egzamin? Za drugim razem muszę zdać, ponieważ nie mam więcej kasy na kolejne egzaminy :/

Posted

Benzodiazepiny. Poza tym nie musisz zdać. Fajnie by było, jakbyś zdał, ale jeśli będziesz podchodził do tego w ten sposób jak za pierwszym razem, to będziesz zawsze się spinał

Stresoholik
Posted

Skupiałem się na tym, żeby uspokoić moją nogę i nie myślałem o tym, że muszę zdać.

Przed egzaminem 0 stresu, wsiadam do samochodu i nie wiem co się ze mną dzieje...

Są jakieś sposoby, żeby się pozbyć stresu w 2 dni?

Posted

Seks (z kimś, bądź w pojedynkę :wink:), porządny sen, dobre śniadanie i woda do picia. Nie jedz słodyczy, nie pij słodkich napoi, ponieważ cukier wyzwala chwilowy zastrzyk energii, a później jesteśmy... "klapnięci".

Mam tak samo ze stresem, tylko, że u mnie to jest przed każdym egzaminem i to są sposoby, które mi pozwalają się uspokoić. Spróbuj, może Ci przypasują, albo chociaż któryś z nich.

Posted

O rany, nigdy nie podchodź do takiej sprawy na zasadzie muszę, bo to spina.

Porady _Avalon_ są dobre. Tylko nie walnij kielona na odwagę! Uspokój się poprzez medytację/modlitwę i do dzieła!

Stresoholik
Posted

Dzięki za rady.

Porządny sen odpada, ostatnio nie spałem całą noc przez stres.

Dobre śniadanie też, bo nie mam kompletnie apetytu przed egzaminem.

Ale resztę wypróbuję :P

Posted

Porządny sen odpada, ostatnio nie spałem całą noc przez stres.

Dobre śniadanie też, bo nie mam kompletnie apetytu przed egzaminem.

Spróbuj chociaż się przespać. Może się zmęcz poprzez ćwiczenia?

Co do jedzenia to ponownie spróbuj w siebie wymusić chociaż owoca lub jogurt. Tutaj chodzi o pracę mózgu, która na pewno po dobrym śnie i z paliwem, będzie lepsza = będziesz mniej narażony na popełnienie gafy.

Posted

O benzo to sobie pierw poczytaj. Mniejsze ilości działają właśnie relaksacyjnie, ale jak nieco za dużo weźmiesz, to koncentracja całkowicie spada. No i są dostępne tylko na receptę

Stresoholik
Posted

Kupiłem sobie tabletki Extra Spasmina.

Na ulotce jest napisane, że nie powinno się prowadzić po nich samochodu, ale w aptece farmaceutka powiedziała mi, że można jedną wziąć przed jazdą. Na opakowaniu jest napisane "w łagodnych stanach napięcia nerwowego" oraz "w okresowych trudnościach z zasypianiem".

I teraz zastanawiam się czy je brać czy nie. :/ Nie chcę mieć osłabionej reakcji podczas jazdy.

Posted
nieznaju, ty chyba na głowę upadłeś, że polecasz chłopakowi faszerowanie się psychotropami. Benzodiazepiny i ich pochodne to leki, które powinno się stosować pod kontrolą lekarza (psychiatry) i to w wyjątkowych sytuacjach. Na pewno nie jako sposób na wyluzowanie się przed egzaminem.

;)

Następnym razem może spróbuj wykrzesać z siebie odrobinę więcej, hm? Mr.N.

Posted

Oj znam to, mi się udało zdać za 3-cim razem, za pierwszym był taki stres że noga mi drżała jak szalona i oblałam na jeździe pod górkę, spróbuj tych metod, możesz też wypić sobie melisę a jak nie lubisz naparu to dobry jest nervomix. Nie myśl o tym, że musisz zdać bo to dodatkowo stresuje.

Posted

Zjedz czekoladę przed egzaminem, a poza tym to nie podchodź do egzaminu ze "sraczką"... Zdasz to zdasz, nie to nie - ja za pierwszym razem miałem to samo i wracałem już do wordu, aż tu nagle na ostatnim skrzyżowaniu wyskoczył zza drzewa STOP! I po egzaminie... Za drugim razem na bez paniki zdałem.

Stresoholik
Posted

Udało się!

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Kerosine
  • Najnowsze posty

• Celt
      Jak dla mnie, najbardziej wkurzające cechy kobiet to: nieszczerość, brak empatii, obrażanie się o byle co i milczenie lub owijanie w bawełnę zamiast mówienia wprost o co chodzi - połączone ze skazywaniem drugiej osoby na domysły, co owa druga osoba zrobiła źle (według kobiety). Wkurzających cech ludzi ogólnie jest znacznie więcej. Jednak brak empatii razi, przynajmniej mnie, szczególnie u kobiet, zaś obrażanie się o byle co i silna niechęć do mówienia wprost, o co chodzi, to rzeczy, które spotykam wyłącznie u kobiet - i doprowadzają mnie wtedy do szewskiej pasji. To szczególny rodzaj nieszczerości, wyjątkowo rażący.
    • Celt
      Zależy, co właściwie ma oznaczać zwrot "wspólna depilacja". Depilacja których części ciała (nóg, pach, miejsc intymnych), i czy chodzi o wspólne pójście do kosmetyczki z zamiarem wspólnego wydepilowania się przez Was, czy o wzajemną depilację Ciebie i dziewczyny. I czy mowa o depilacji sensu stricto, czyli woskowaniu lub podobnym zabiegu, czy o usuwaniu owłosienia w inny sposób, np. poprzez golenie. Ogólnie to IMHO lepiej zostawić depilację kosmetyczce, chyba że samemu/samą ma się kompetencje w tej kwestii. A jeśli chodzi o wzajemne golenie miejsc intymnych, to na pewno zależy od wprawy obojga - choć w sumie, nie miałbym nic przeciwko temu. Jednak sam raczej bym tego nie zasugerował - po prostu, byłbym otwarty na taką propozycję, gdyby wyszła od drugiej strony.
    • Celt
      Elektryczną maszynką. Choć ogólnie, nie lubię się golić.
    • Doradca
      Chciałem się tylko przywitać, cześć wszystkim!  
    • Tatiana876
      Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Martusiaaaaaa92
      Martusiaaaaaa92
      2
    2. 2
      Gloria