Jump to content

Co studiować, aby móc pracować w wydawnictwie książkowym?


mięta96

Recommended Posts

Posted

Mam pytanie

chciałabym pracować w przyszłości w wydawnictwie książkowym

Jakie studia polecacie ? :)

za każdą odpowiedź serdecznie dziękuję :D

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

Na dobrą sprawę ciężko teraz wybrać kierunek po którym na pewno dostaniesz pracę w zawodzie, możesz próbować szczęścia na dziennikarstwie i komunikacji społecznej, polonistyce, socjologii czy nawet bibliotekoznastwie.

-- Dodano 30 Cze 2015, 12:38: --

Szczerze powiedziawszy, ciężko zdecydować co można studiować, bo teraz po niczym nie mamy gwarancji że będziemy pracowali w zawodzie. Możesz spróbować na dziennikarstwie i komunikacji społecznej, polonistyce, socjologii, ale rownież bibliotekoznastwie.

Link to comment
Mr.November
Posted

Najbardziej przyda Ci się ukończone edytorstwo, choćby podyplomowe. Są też jakieś specjalizacje wydawnicze na filologii polskiej (w trakcie których należy odbyć staż w wydawnictwie), ale to niewiele da. Z rozmów ze znajomymi z różnych uczelni wiem, że tam przedmioty specjalizacyjne to przede wszystkim zbiory anegdot ludzi, którzy tylko otarli się o duże domy wydawnicze i prześlizgiwanie się po powierzchni zagadnień. Lepiej zrobić sobie kurs redakcji technicznej w PTWK, a potem dzwonić po wydawnictwach i wykonywać próbki.

A może jednak wolisz składać tekst? W takim razie Adobe InDesign. Wolisz projektować okładki? Redagować? Robić korektę? Tłumaczyć? Praca w wielu przypadkach jest zupełnie zdalna i na zlecenie, nie wszystkie wydawnictwa zatrudniają na etat redaktorów i korektorów, bo to się im nie opłaca. To nie jest taka prosta sprawa, choć da się. Mnie to kosztowało raptem kilka lat zleceń (tłumaczenia/korekta/copywriting/recenzje wewnętrzne), ale konsekwencja czasem się opłaca.

Możesz sprecyzować kim byś chciała być w takiej redakcji?

Link to comment
 • 1 month later...
Posted

Myślałam nad kierunkiem edytorstwo... :)

Link to comment
Posted

Praca w wydawnictwie, to za bardzo ogólne stwierdzenie. Co konkretnie chcesz tam robić?

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up