Sign in to follow this  
Followers0
LaFleur

"Wiosna ludów" na polskiej scenie politycznej.

Recommended Posts

Stworzyłem ten temat, bo moim zdaniem jesienne wybory zapowiadają się ciekawie. Po tych pierwszych w tym roku dużo szumu narobił kandydat, który dokonał z pewnością ogromnego sukcesu- Paweł Kukiz. Jednak najważniejsze czego dokonał to chęć zmiany w Polakach, nie było już głosów, że nie ma na kogo głosować, choć frekwencja wciąż nie była duża.

Na horyzoncie widać nowe partie- Razem, Nowoczesna PL i bardziej stabilny elektorat zaczynają mieć ugrupowania takie jak RN czy DB.

Co sądzicie o tej "wiośnie ludów"? Czy jest to coś wartego uwagi czy obecna hierarchia wśród partii jest nie do ruszenia?

O nowoczesnej czytałem na razie kilka artykułów, jedne piszą o partii przedsiębiorców i ekonomistów, inne mówią o odrzutach z Po i starego Awsu. Na razie wstrzymuje się z opinią

tapatalk

PO okradło polaków, w największym skrócie

Z czego konkretnie?

Ja się bardzo jaram Razem i mam nadzieję, że zbiorą podpisy, a co za tym idzie - jesienią w końcu zagłosuję ze spokojnym sumieniem na partię, którą się nie brzydzę. Klasyczna socjaldemokratyczna partia o bardzo dużym (jak na Polskę wręcz gigantycznym) poziomie demokracji wewnątrzpartyjnej, co jest niesamowite. Poza tym nie udają, że są jakimś fiu-bździu społecznym ruchem. Partie są właśnie dla społeczeństwa, żeby to miało swoich reprezentantów w polityce i nie ma co od tego narzędzia uciekać. Wręcz przeciwnie - trzeba polityczność odczarować.

Zabawne jest to, że akurat Ci, którzy nie udają, że są partią mają najbardziej demokratyczną i oddolną strukturę.

Kukiz jest jak dla mnie lekko niebezpiecznym wariatem, do którego już się przykleiły różne grupki interesów, z których on sobie nie zdaje sprawy. Nie wiem w jaką stronę ten dynamit wybuchnie (możliwe, że i dobrą), ale wolałbym, żeby to się w ogóle nie stało. Niemniej bardzo się ucieszyłem, że w wyborach skopał Korwina jak się patrzy. Z dwojga złego - lepiej w tę stronę.

Teraz nowy fenomen. Stonoga, który jest uroczym stworzonkiem. Prosto z jakiejś republiki bananowej ^^

OFE to jedna z niewielu dobrych decyzji tego rządu, chociaż zdecydowanie za późna reakcja. OFE to finansowa maszyna która miała na celu zbicie grubej kasy dla wąskiej grupy zarządzających i naciągających, podważających notorycznie do kulejącego i tonącego państwowego ZUS, robiąca nadzieję ludziom na godne emerytury, a wyliczają KILKADZIESIĄT (!) razy mniejsze niż ZUS, który jest jaki jest, ale osiem stów na nędzną wegetację dam, a tam powyliczali po 20-30 złotych. OFE to jeden wielki przekręt stworzony w czasach rządu AWS, Ci którzy nie pamiętają --> obecni politycy PO i PiS i szeroko pojętego styropianu postsolidarnościowego są za to odpowiedzialni. I za nędzę Polek i Polaków na starość.

Co do wiosny ludów... cóż, cieszę się że jest wiele nowych bytów, szkoda tylko że wiele nie określa się, gromadzi byłych aferzystów i bogatych krezusów i lokalnych cwaniaczków, a malują sobie mordy hasłami o rozbiciu partyjniactwa cokolwiek to znaczy, nieszczęsnych szkodliwych JOWach a także wybieraniu i kontroli sędziów przez ludzi. Czysty populizm, czysta tragedia. Co nie znaczy że cenię obecny rząd, czy poprzednie rządy. Niektóre nowe formacje faktycznie mogą coś wnieść, inne to sezonówki i zbieranina spadachroniarzy albo bezideowców chcących zrobić skok na władzę i kasę, albo odgrzewające stare skompromitowane idee Balcerowicza w partii dla bogatych i dobrze urodzonych (Ryszarda Swetru).

Mam nadzieję, że nie muszę tego tłumaczyć.

Jednak mogłabyś mimo wszystko, bo wiesz... tak jakby prawie każdy cywilizowany rząd na świecie zbiera podatki :)

A co do OFE to zgadzam się z Cameronem. Podobny system Pinery w Chile skończył się katastrofalnie dla tamtejszych seniorów http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... a-ofe.read

Zresztą Tusk nie był jedyny. Podobnie OFE pogonił Viktor Orban, którego zupełnie nie popieram, ale tutaj słusznie postąpił.

Dziś mówili że frankowicze, czyli ci co mają kredyty we frankach chcą niby założyć partię polityczną i dostać się do sejmu, ludzie co za czasy...

Jednak mogłabyś mimo wszystko, bo wiesz... tak jakby prawie każdy cywilizowany rząd na świecie zbiera podatki

Na tym świecie ciężko o "cywilizowany" rząd.

"Podatek dochodowy jest główną przyczyną bezrobocia. (…). Podatek dochodowy jest główną przyczyną trudności całego świata. Wprowadzenie tego podatku powoduje bezrobocie, powoduje zastój gospodarczy."

Chyba nie muszę przypominać, że PO podniosła podatki zaraz po tym jak obiecywali ich obniżenie. Wolne żarty ;)

Na tym świecie ciężko o "cywilizowany" rząd.

Serio? Mogę wymienić kilkanaście, jeżeli nie dziesiąt. : )

Naprawdę chcesz mnie pouczać na temat podatków cytatami starego dziada, który ma o nich pojęcie mniej więcej mgliste? Lol xD

Stanowczo podatek dochodowy nie może być uznany za główną przyczynę bezrobocia. Zwłaszcza w skali świata, bo to zbyt skomplikowane i złożone zagadnienie. Drobne pytanie kontrolne. Wiesz może, ile podatku dochodowego płaci osoba bezdzietna zatrudniona na umowę o pracę za najniższą krajową? O odpowiedź proszę w procentach pensji brutto.

Chyba nie muszę przypominać, że PO podniosła podatki zaraz po tym jak obiecywali ich obniżenie. Wolne żarty

Niektóre podniesiono, inne obniżono. Na przykład wzrósł VAT na sprzęt komputerowy, ale obniżył się na ser i chleb. Jako codzienny konsument chleba i sera jestem z tego zadowolony.

Swoją drogą IMO lepiej, że od tej obietnicy odeszli, niż mieliby ją realizować, jak PiS za swoich rządów.

Ej, może i dobrze, że zlikwidowali ofe, nie wiem. Ale jednak tę kasę, którą tam ludzie odłożyli, rząd sobie tak o wziął. Na jakiej podstawie?

tapatalk

Ej, może i dobrze, że zlikwidowali ofe, nie wiem. Ale jednak tę kasę, którą tam ludzie odłożyli, rząd sobie tak o wziął. Na jakiej podstawie?

Na takiej, że to rząd kasę pobierał i przekazywał OFE, a teraz zmieniono tę zasadę. Te fundusze były niekorzystnym przewałem, który powiększał dług publiczny. Likwidacja zahamowała ten proces. Przynajmniej trochę. Poza tym ciężko mówić w przypadku OFE o jakiejś odłożonej kasie. To był stały obrót akcjami giełdowymi i obligacjami skarbu państwa, a nie sztabki złota czekające na upragnioną emeryturę.

Krit, Wymieniaj sobie, co chcesz. Ja nie będę dyskutować z tobą na temat polityki. Nie chcę się wku*wiać.

Potraktuję to jako komplement :)

Na takiej, że to rząd kasę pobierał i przekazywał OFE, a teraz zmieniono tę zasadę. Te fundusze były niekorzystnym przewałem, który powiększał dług publiczny. Likwidacja zahamowała ten proces. Przynajmniej trochę. Poza tym ciężko mówić w przypadku OFE o jakiejś odłożonej kasie. To był stały obrót akcjami giełdowymi i obligacjami skarbu państwa, a nie sztabki złota czekające na upragnioną emeryturę.

a. kurna, no to media kłamią, bo tego nie mówiły. już pomijam ulotki czy 'opinie' kumpli - przedstawicieli handlowych

Kukiz to kolejny populista, który jedyną "zmianę" jaką będzie w stanie wprowadzić to zamęt. Mam nadzieję, że on i jego partia/ruch/jak zwał tak zwał nie dostanie się do Sejmu i ludzie jego pokroju nie będą mieć wpływu na polską politykę.

Prędzej jestem zainteresowany tą Nowoczesną PL, którą porównuje się do PO z 2001r. Problem w tym, że Petru póki co nie ma charyzmy Tuska, a i nastroje społeczne nastawione są bardziej na tanie emocje niż racjonalizm, więc raczej wątpię że cokolwiek ugrają.

Jeżeli ktoś chce zobaczyć, jak bardzo bezpartyjny, niezależny, ideowy i tak dalej jest Kukiz, to dzisiaj ogłosił swoich pełnomocników w województwach (nie pokrywają się one z okręgami jeszcze, bo tych jest dużo więcej).

Podoba mi się, że tam sama świeża krew, ludzie pełni idei, nigdy niesplamieni pracą dla jakiejkolwiek partii. Sami naturszczycy. W ogóle niesprofilowani ideowo w żadną stronę. Jak połączono Ruch Narodowy, Solidarność i Kongres Nowej Prawicy z przyległościami nie pytam. Kiedy Ci państwo wezmą się za łby?

Nawet sympatycy JOW wydają się być rozczarowani tym, jak szybko z obywatelskości Kukiz przeskoczył do charakterystycznego dla wodzowskiej partiokracji mętnego rozdawnictwa stanowisk.

Polecam tutaj zerkać w sprawie Kukiza

A w sprawie samego JOW natomiast tutaj

"Zmiana" ^^ Przecież ten człowiek nie ma zaplecza i bierze ludzi z łapanki (bynajmniej nie czystych jak bezpartyjna łza). Śmiać się czy załamywać ręce...

To, że Kukizowi brakuje kultury i inteligencją nie świeci to akurat nie jest tajemnica. To że ta cała republika tv to propisowskie "dziennikarstwo" też nie jest żadnym odkryciem. Ale jeśli daje się w tak łatwy sposób sprowokować to lepiej niech da sobie spokój z polityką (szczególnie, że nie ma nic ciekawego do powiedzenia, choćby w sprawie polityki zagranicznej, tylko jowy jowy jowy).

Jeżeli TVR jest propisowska to niech nikt nie ukrywa jaki jest TVN i inne telewizje... Kukiz dał się ponieść a nie taki powinien być kandydat na poważnego polityka. Nawet Korwin ma anielską cierpliwość.