Jump to content

Wracasz czasami myślami do dawnych czasów ?


Wisienka90

Recommended Posts

Wisienka90
Posted

Często mi się to zdarza. Wspomnienia. Niestety, ale niektóre sytuacje będące dla mnie kiedyś czymś cudownym, jedynym, stały się tylko wspomnieniami. Podobnie jak niektóre osoby.

Zbyt często patrzę do tyłu zastanawiając się co powinnam była zrobić lub czego nie robić, by to wszystko potoczyło się inaczej. Przeszłość często wspaniała sprawia, że kiedy o niej pomyślimy jeszcze bardziej boli.

A u WAS jak z tym jest?

Link to comment
Posted

Co jakiś czas. Zwykle towarzyszą mi wtedy bezsenne noce. Wspominam, przeżywam. Robię to wszystko, aby nie zapomnieć. Nie utracić tych wszystkich osób, chwil i miejsc w monotonii codzienności.

Link to comment
Posted

Tak, wracam myślami do starych czasów i jest to dla mnie źródłem ogromnego bólu.

Link to comment
Posted

Jakiś czas temu dotarło do mnie wreszcie, że to całe drobiazgowe nurzanie się w przeszłości, udoskonalanie (zwłaszcza dziecięcych) wspomnień i osób, pieczołowite deformowanie przez mój umysł wielu doświadczeń na niekorzyść teraźniejszości, jest zwyczajnie głupie i przestaje zapewniać mi namiastkę bezpieczeństwa. Teraz wystarczają mi wyłącznie nieszkodliwe retrospekcje, na które spoglądam raczej chłodnym okiem. I pewnie niekoniecznie o to w tym wszystkim chodzi, ale znając swoją tendencję do popadania w tani sentymentalizm wolę się dystansować do tego co było.

Link to comment
black-lips
Posted

Wracam, jednak nie tak często jak bym tego chciała. Wspomnienia mam miłe, a przynajmniej te tylko pamiętam. Lubię do nich wracać, bo lubię w nich to, że nie mam na nie wpływu. Jednak mam strasznie mało czasu, a nie lubię zaczynać czegoś tylko po to, aby zacząć. Lubię wspominać, ale tylko do końca, a nie być wyrywana ze wspomnień w jakimkolwiek momencie, bo np. woda zaczyna gwizdać w czajniku. Najlepsze są wieczory, kiedy się człowiek kładzie do łóżka. Tyle, że wtedy albo zazwyczaj każdy pada ze zmęczenia lub ktoś obok nie daje spokojnie poleżeć.

Link to comment
Posted

Staram się odcinać od swojej przeszłości. Czasami wmawiam sobie, że niektóre wspomnienia to chore konfabulacje, które nigdy się nie wydarzyły. Niestety, ale nawet jeśli uda mi się zapomnieć, to prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto mi o wszystkim przypomni i wracam do punktu wyjścia. Być może nie powinienem tak wszystkiemu zaprzeczać, bo mimo wszystko ten bagaż doświadczeń to część mojej tożsamości, ale chyba jeszcze nie jestem gotowy na to by to wszystko udźwignąć.

Link to comment
Księżycowa
Posted

W sumie chyba codziennie wracam do tego co było kiedyś. Jestem bardzo związana z przyszłością i ciężko jest mi odciąć się od niej. Staram się, ale mimo wszystko, co jakiś czas wracają wspomnienia, najczęściej chyba w nocy. Szczerze mówiąc nigdy nie próbowałam tego zmienić, ale może powinnam.

Link to comment
Posted

No jasne, że wracam i najczęściej robię to z przyjemnością (a przynajmniej się staram). Nie ma nic milszego, niż w śniegowy, zimny i paskudny dzień myśleć o minionym lecie, namiocie, górach i długim dniu. Nie lubię wracać do przykrych wspomnień i to chyba akurat normalne i zrozumiałe, staram się tego po prostu nie robić, a w zamian umilać sobie życie migawkami miłych momentów.

Link to comment
Posted

Każdy co jakiś czas wraca do tego co było, dlatego warto tak żyć, aby te powroty miłe były;)

Link to comment
Posted

Często zdarza mi się wspominać to, co było. Takie chwile melancholii dopadają mnie w najmniej oczekiwanych momentach - zwykle w sytuacji, gdy jestem w jakimś miejscu, które wiąże się z wydarzeniami sprzed lat. Wspomnienia silnie wracają także z zapachami, muzyką czy przedmiotami. Choć to wszystko już minęło - ci ludzie i te emocje, wspomnienia nie wprawiają mnie w smutny nastrój. Inaczej chodziłabym pogrążona w wiecznej depresji. To trochę, jak poprzedni rozdział życia - był świetny, wiele mnie nauczył, wiele dał, ale to przeszłość, którą wspominam od czasu do czasu, ale za którą już nie tęsknię.

Link to comment
Posted
Link to comment
 • 1 month later...
Posted

Wracam do wspomnień codziennie. Czuję potrzebę wspominania tego, co dla mnie było i jest nadal istotne. Jeśli powroty do wspomnień bywają nieprzyjemne, to je odsuwam.

Link to comment
 • 6 months later...
Posted

Tak. Zwłaszcza do tych, do których nie powinnam.

Zginiesz w piekle skurwysynu...

Link to comment
Posted

Chyba każdy kiedyś myślami wracał do tego co było. ;) Ja często wracam myślami do beztroskich lat dzieciństwa gdy największym problemem było to, że upaćkałam się w kałuży. ;) 

Link to comment
Posted
5 minut temu, michaelowax3 napisał:

Ja często wracam myślami do beztroskich lat dzieciństwa gdy największym problemem było to, że upaćkałam się w kałuży. ;) 

Zazdroszczę Ci, że miałaś takie problemy... Naprawdę szczerze Ci tego zazdroszczę...

Link to comment
Posted

Ja często wracam myślami do dobrych rzeczy z przeszłości.

Link to comment
Posted

Zdecydowanie zbyt często do niej wracam. Niestety ta przeszłość jest silnie związana z teraźniejszością. Przyjdzie dzień, kiedy w końcu się od tego uwolnię.

Link to comment
Posted

Dawne czasy i wspomnienia często same wracają do mnie, choć nie zawsze tego chcę.

Czasem pomyślę o mojej dawnej dobrej kumpeli, byłyśmy bardzo bliskie sobie od przedszkola i potem przez całe gimnazjum. Czasem przypomnę sobie długie rozmowy z moim kumplem poznanym w Internecie, z którym szybko nawiązałam niesamowitą nić porozumienia. Czasem przypomnę sobie wycieczki rowerowe z rodzicami i nasze częste wizyty na stadninie koni. Mogłoby się wydawać, że to dobre wspomnienia, jednak czasami mam wrażenie, że one w ogóle nie są moje. Moje je wymyśliłam, ja zawsze miałam bujną wyobraźnię.

Link to comment
Posted

Tak. Lubię wspominać stare, dobre czasy. Szczególnie te z dzieciństwa i liceum. Często poprawia mi się humor ;)

Link to comment
Posted

Niestety za często, najczęściej w nocy.

Link to comment
 • 3 weeks later...
Posted

Jedynie do lat gdy byłam w gimnazjum, o reszcie chcę zapomnieć.

Link to comment
 • 4 years later...
Posted

Nie wracam myślami do przeszłości, ale czasem myśli wracają tam same. Staram się jednak usuwać te obrazy ze swojej głowy, niepotrzebne mi to. Teraźniejszość oferuje zbyt wiele zmartwień, żeby zamartwiać się tym, co było i minęło.

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

Często. Nawet zbyt często.

Wracam do lat 1997-2002, bo jedynie w tych właśnie latach byłem prawdziwie szczęśliwy. Później było tylko gorzej. Gdybym znalazł sposób na to, by się do nich cofnąć to bym to zrobił i nigdy nie wrócił do czasów współczesnych.

Link to comment
Martusiaaaaaa92
Posted

Tak. Wspomnień wymazać się nie da i nawet gdybym nie chciała do nich wracać, to one i tak są.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Celt
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up