• Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
ULTRALORITA1753

kontrola dostępu

Recommended Posts

Biometria to dzisiaj temat, o którym dużo słyszę. Dziś wszystko jest zabezpieczane, kodowane, kontrolowane. U nas też. Jednak powstał pomysł, czy system na działający na zasadzie kart plastikowych wymienić na biometryczny. I tak sobie dyskutujemy od dłuższego czasu. Nie wiem czy jest to aż tak świetne, i czy warto w to wchodzić. Nasz stary system może rzeczywiście wymaga wymiany, ale czy zdecydować się na odciski palców? Miał ktoś coś do czynienia z takim sposobem rozwiązania? Proszę o opinię w tym temacie.

Share this post


Link to post

Od razu ten pomysł skojarzył mi się z filmami z serii Men in Black:-) :-) nie wiem dlaczego...:-) a czego wy tam tak strzeżecie, że aż odciski palców muszą być pobierane...? :-) moim zdaniem, to lekka przesada, ja na przykład nie chciałabym, żeby moje odciski palców gdzieś „zalegały

Share this post


Link to post

To niby przypomina jeszce filmy f, ale tak naprawdę to to już się często wprowadza. Głównie za granicą, ale u nas też, z tym, że trzeba przemyśleć, czy on jest wam naprawdę potrzebny, bo to nie jest tania impreza...Ale jeśli macie tego typu rzeczy, ktore nie powinny być udostępniane nikomu( w sumie każde takie są;)) ), to zdecydujcie się.

Share this post


Link to post

zastąpienie karty przez odciska palca wiąże się z tym, że już będzie ciężko oszukać wejścia i wyjścia do firmy. Kartę można przekazać innej osobie i ona się może np za Ciebie odbić. A palca już nikomu nie dasz więc ciężko będzie skłamać jeśli np chodzi o spóźnienie do pracy.

Share this post


Link to post

Można to jednak obejść, nie ma przecież zabezpieczenia nie do pokonania. W stanach już są sposoby, jak "skopiować" odciska palca. Poza tym system jest niedoskonały z kilku względów. Nie uwzględnia przykładowo zranienia. Po czymś takim odcisk jest już inny...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0