• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
Pizzaro

Wybory prezydenckie 2015

Recommended Posts

Cześć :)

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich i już wielkie zaskoczenie, a raczej dwa:

1) Duda przed Komorowskim

2) Kukiz zdobył 20% głosów

SLD wielkim przegranym.

Gdzie się podziała polska lewica? Co dalej uczyni Korwin? Jaką strategię przyjmie Komorowski? Czy Kukiz założy partię?

Zapraszam do dyskusji.

Ważniejsze będą jesienne wybory, poparcie Kukiza w sondażach stale rosło, aż do ~20% w wyborach, dlatego czekam na jego kolejne kroki.

Gdzie się podziała polska lewica?

A komu w tych wyborach swoje głosy mogła powierzyć polska lewica?

Co dalej uczyni Korwin?

Kolejne wybory już niedługo więc odpowiedź wydaje się oczywista.

Jaką strategię przyjmie Komorowski?

Tonący brzytwy się chwyta co zresztą już widać gdy Komorowski chce przekonać ludzi jak bardzo jest mu po drodze z Kukizem, a raczej jego wyborcami :lol: . Swoją drogą dziwię się, że kandydat "antysystemowy" pragnie betonować scenę polityczną JOWami, akurat Korwin miał rację gdy mówił, że to błąd. W teorii koncepcja prezentuje się świetnie, ale nie ma szans by w realnym świecie taki system przynosił oczekiwane skutki.

Czy Kukiz założy partię?

Zdziwiłbym się bardzo gdyby Kukiz postanowił nie skorzystać z tak dużego kapitału politycznego, którego dorobił się praktycznie z dnia na dzień.

Ogólnie jestem zaskoczony jak wyniki prezentują się na drugim końcu stawki. Trochę nie dowierzam, że ktoś taki jak Braun był w stanie zebrać większe poparcie od Kowalskiego, a stawkę zamyka Tanajno z całkiem wyważonymi poglądami.

Ogólnie druga tura to wybór jak między dżumą a cholerą, lecz myślę, że i tak wygra Komorowski bo ludzie pójdą zagłosować przeciw Dudzie.

Tylko forumowicze jak wy byście sobie to wyobrażali, że ten Kukiz zostaję prezydentem .. W jaki on sposób by się dogadywał z innymi osobami na świecie z Barackiem Obamą z Merkel itp itp ? Ja tego nie widz, chociaż tego człowieka bardzo mocno szanuję - 3 wynik w pierwszych wyborach, tylko pozazdrościć.

Korwin twierdzi, że Kukiz mu zabrał wyborców... Po znajomych muszę przyznać mu rację. Teraz chyba chce się do niego podłączyć lub grzecznie zasugerować, że tylko z nim coś ugrają. Zapowiada się ciekawie.

Sytuacja polskiej lewicy? Wypalający się Palikot, który zaliczył dobry start, ale może być dobrym przykładem dla Kukiza, aby nie zawieść swoich wyborców. Ogórek? Po wyborach okazało się, żę to nie był kandydat SLD... Miller żegnamy. ;x

Ja cieszę się, że kolejny start demokracji bezpośredniej sprawił, że robi się o niej głośno. Tak, tak Tanajno z najgorszym wynikiem, ale gdyby Kukiz się nie zbuntował to właśnie od nich startowałby w wyborach. ; >

Choć śmiem wątpić czy wyborców tak bardzo jego program przekonał do siebie.

Ech ten Cookies- w każdych wyborach znajdzie się tzw. "niepokorny" kandydat czy ugrupowanie. 10 lat temu Lepper też był trzeci z 15%. Ot teraz sporo ludzi pokazało środkowy palec politykom i zagłosowało na "fajnego/innego" gościa. Myślę, że niewielki odsetek głosujących na serio widział w nim przyszłego prezydenta kraju.

Pewnie założy jakiś ruch, dostanie te 10-15% i wejdzie do Sejmu. I cóż się zmieni? Nic. Zastąpi Palikota, tak jak Palikot zastąpił Samoobronę. I tyle. I znów będzie rozczarowanie, że no jak to miało być tak pięknie, miało być w końcu inaczej a wyszło jak zwykle. A po 4 latach przyjdzie inny trybun, może jakiś aktor dla odmiany i znów wszyscy będą oczarowani.

Co dalej uczyni Korwin?
To samo co zawsze Pinky- będzie kandydować!
Swoją drogą dziwię się, że kandydat "antysystemowy" pragnie betonować scenę polityczną JOWami
Albo Kukiz sprytnie sobie wymyślił, że gdyby nie te wszystkie listy partyjne, na których go nie chcą to wszedłby sobie do Sejmu i miałby easy money (tak wiem, Pan Paweł jako jedyny dba o Polskę a nie o siebie, jasne mhm), albo facet naprawdę wierzy że jowy są magiczną różdżką na wszystko co złe w polskiej polityce (bo przecież cudownie odpartyjniły skład naszego Senatu, czy rad gmin). Nie mam nic przeciwko jowom, mam problem z argumentacją, która zaklina rzeczywistość.

Co do II tury to wybór dla mnie jest oczywisty- Komorowski. Bo jest skrojony pod ten urząd.

Gdzie się podziała polska lewica?

A gdzie miała się podziać? Przecież żadna nie startowała.

Co dalej uczyni Korwin?

On już chyba niespecjalnie wie, co się dzieje. Kluczowe pytanie brzmi następująco: "Co zrobi Pan Pszemek?"

Jaką strategię przyjmie Komorowski?

Jak na razie przyjął strategię zrzucania sobie na głowę ciężkich kowadeł. Popieram. Może po którymś coś zrozumie.

Czy Kukiz założy partię?

A nie jest to oczywiste? No dobra. Polacy kochają apolityczność, więc przybierze to brand Oddolnego Ruchu Społecznego Wolnych Polaków Szczęść Boże Kościół Szkoła Strzelnica Wszyscy To Złodzieje "JOW JOW JOW".

Zasadniczo oddałem nieważny głos, a namawiałem do głosowania na Kukiza, bo im silniejsze ciasteczka tym słabsze muszki. W drugiej turze jeszcze nie wiem, co zrobię.

W jaki on sposób by się dogadywał z innymi osobami na świecie z Barackiem Obamą z Merkel itp itp ?

Jakoś by pewnie dał radę, bo czemu nie? Komorowski to jakiś zblazowany i zdziadziały biedaszlachcic, który się jara Sienkiewiczem, a swoją magisterkę napisał w weekend. Przecież go do rozmowy z kimkolwiek musi przygotować cały sztab dyplomatów, a i tak wypada drętwo.

Duda ma wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej - na kolacji zaczął smęcić nordyckim ministrom sprawiedliwości, że w ich krajach dokonuje się ludobójstwo dzieci nienarodzonych (to nie moje śmieszkowanie. To stanowisko organizacji popieranej przez partię Pana Kandydata).

Co do II tury to wybór dla mnie jest oczywisty- Komorowski. Bo jest skrojony pod ten urząd.

Serio? Dlaczego tak uważasz? Poważne pytanie ;)

Od Prezydenta oczekuję reprezentowania kraju i spokoju, nic więcej. Największe reprezentacyjne wpadki Komorowskiego to jakieś tam japońskie krzesło czy co to było i ortografia. Jak dla mnie to nic w porównaniu ze znanymi z przeszłości walkami o samolot/miejsce przy stole, czy prowadzenie własnej (czyt. prezesa) polityki zagranicznej, która gdzieś ma politykę rządu. Powtórki nie chcę.

Prędzej jestem w stanie wyobrazić sobie Komorowskiego współpracującego z rządem pis niż Dudę z PO, a po to jest Prezydent, nie do powielania RM i konkurowania z nią, tylko do reprezentowania i współpracowania z rządem.

No i zdecydowanie wolę gdy w otoczeniu Prezydenta są osoby takie jak Nałęcz, gen. Koziej, Kuźniar (nie ten z tvn), czy kiedyś Mazowiecki, niż ludzie typu Antoni "Wracam-po-wyborach" Macierewicz, Brudziński, Pawłowicz. Zresztą przy wszystkich kampaniach PiS przerabia ten sam schemat - kampania pis and love takie fajne ludzie, a po wyborach - wszystko po staremu.

Plus poważna odpowiedź- nie lubię manekina Dudy, źle mu z oczu patrzy

Pirat, ok kupuję taką odpowiedź. To ja źle wcześniej zrozumiałem, że Komorowski jest jakimś spełnieniem marzeń co do prezydentury. W kontekście tych wyborów zdaniem mam podobne, chociaż zdecydowany nie jestem ; )

Debata dla Komorowskiego, a Duda szukający elektoratu Grzegorza Brauna sięganiem po nagacjonistyczne klisze totalnie stracił mój głos. Teraz się oficjalnie brzydzę gnidą. Nawet jego homofobiczne pierdololo + "ekonomia per rectum" mnie tak nie raziły.

Co nie oznacza wcale, że głosuję na Komorowskiego ;)

Ja nie mam na kogo głosować w II turze, ale pewnie zagłosuję przeciwko Komorowskiemu... szkoda, że nie padają pytania o powiązania Komora z WSI i Pro Civili. Cóż, Polski nie stać na kolejne rządy kliki spod znaku PO. Mam nadzieję, że gajowy odejdzie.

Debata była niezbyt ciekawa. Komorowski cały czas mówił o PiSie, choć debatował z kandydatem na urząd prezydenta a nie premiera...

Przekona mnie ktoś w którym kierunku i czy wgl

mam iść na wybory na drugą ture? Mam bardzo proste

argumenty do obalenia:

1) nie przepadam za PIS'em z różnych względów.

Przede wszystkim i główny minus to smoleńsk.

Wiem, że wydarzyła się tam straszna katastrofa, życie straciło

wiele osób ale ciągną to juz 5 lat. I boje sie, że będzie o to

spina z Rosją a efektem będzie replay z Ukrainy tyle, że w Polsce.

2) Ostatnie wystąpienia Komorowskiego na ulicach Warszawy

wołają o pomstę do nieba! Mam kiepską prace skąd wziąć pieniądze na mieszkanie?

zmienić prace i wziąć kredyt... Szczyt chamstwa i bezczelności ze strony

Bronka ogonka. Nie jestem w stanie mu tego zapomnieć.

Jest wgl sens iść na wybory ?

Bo dla mnie to jak wybrać strzelić sobie w głowę czy być zastrzelonym...

Przekona mnie ktoś w którym kierunku i czy wgl

mam iść na wybory na drugą ture? Mam bardzo proste

argumenty do obalenia:

1) nie przepadam za PIS'em z różnych względów...

Odpowiedz sobie na pytanie: czy PiS irytuje Cie bardziej niż kilka afer podsłuchowych, powiazania organizacji przestepczych z Komorowskim, coraz bardziej absurdalne zakazy, jeszcze bardziej absurdalne wyroki, pierdzenie podczas debaty Komorowskiego czy notoryczne podwyższanie podatków?

Jesli tak, to glosuj na Komorowskiego, ale moim zdaniem to jest juz zbyt wiele, Duda czy jest badz nie jest kukielka Kaczynskiego - bedzie wetowac ustawy, ktore beda probowaly zostac przepchniete przez PO.

Skonczmy ten egzystencjalny marazm i zmienmy te ustrojstwo ktorym jest Komorowski jak i PO - ja sam nie jestem zwolennikiem PiSu, bo nie przepadam za katolicyzmem i socjalizmem, ale lepsza przyszlosc Polski jest wazniejsza niz moje osobiste poglady, ktore jakby nie patrzec sa błache w tym przypadku.

Jestem pełen podziwu dla Pawła Kukiza za wynik jaki osiągnął. Mam ogromną nadzieję, że uda mu się dostać do sejmu i stworzyć coś co zmieni ten kraj. Bo niestety nie jest on idealny. Co do kandydatów na prezydenta to każdy ma swoje zdanie. Jednak ktoś tym prezydentem być musi. Niestety wybór jest trudny. Jednak przeraża mnie to że A.Duda mówi tyle o zmianach a może to być Koń Trojański i okaże się że po wyborach nie zmieni nić prócz swojego jeszcze bardziej luksusowego życia.

Dziwi mnie czemu ludzie nie rozumieją, że jeśli ciągle będą wybierać tych samych z panicznego strachu przed mniejszym złem (PiS, SLD itd.), to nic się nie zmieni...

nie przepadam za katolicyzmem

Jednak musisz być człowiekiem głębokiej wiary by wierzyć w to, że Duda wprowadzi do polityki nową jakość.

1) Duda przed Komorowskim

Ostatnie dni kampanii Komorowskiego to już tylko pusty pokaz `sztuki` manipulacji naszymi emocjami. Komorowski to człowiek, ktory jest za multi kulti, mało tego do multi kulti podchodzi wybiórczo (w ogóle to skandal co mówi na początku ostatniego spotu wyborczego Dudy) czyli zaprzecza pojęciu tolerancji, którego sam używa jako argumentu.

Tegoroczne wybory pokażą peowskim karierowiczom jak daleko mogą się posunąć w manipulowaniu spoleczeństwem tak by nie zrobić sobie krzywdy.

2) Kukiz zdobył 20% głosów
SLD wielkim przegranym.

Część spoleczeństwa która dotychczas patrzyła świadomie i z dystansem nie pozwoliła się zmanipulować populistycznej polityce i socjotechnikom jakie stosuje PO.PO ciagnie się na pierwszym miejscu jeszcze tylko z powodu straszenia spoleczeństwa PiSem. Po wyniku Kukiza widać dobrze że obserwujaca ich uważniej część spoleczeństwa pokazala im już żółtą lub czerwoną kartkę .

Mimo wszystko Wybory te są bardzo brutalne, przeraża mnie to. A jak dziś usłyszałem, że Prezes twierdzi, że debata była sfałszowana to aż gęsiej skóry dostałem. Co się wyrabia w tym kraju.

nie przepadam za katolicyzmem

Jednak musisz być człowiekiem głębokiej wiary by wierzyć w to, że Duda wprowadzi do polityki nową jakość.

Ty musisz być człowiekiem, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem, bo nigdzie tak nie napisałem.

Wolę wybrać kandydata nieskażonego, świeżego, niż który ma powiązania z organizacjami przestępczymi i z każdą aferą, która ujrzewała światło dzienne uważa, że nic się nie stało.

Nowej jakości długo nie będzie, a małe kroki do przodu może będą miały miejsce po wyborach parlamentarnych.

Ostatnie wystąpienia Komorowskiego na ulicach Warszawy

wołają o pomstę do nieba! Mam kiepską prace skąd wziąć pieniądze na mieszkanie?

zmienić prace i wziąć kredyt... Szczyt chamstwa i bezczelności

ale w sumie co miał powiedzieć, głosuj na mnie - dam darmowe mieszkania i czekoladę ; D

Jak zdążę wrócić w niedzielę przed 21 to pójdę, oddam głos na Bronka i kupię sobie czekoladę.

53-47 dla Dudy :)

Wygrała Polska. Polska zgody, a nie Polska kłótni i kolesiostwa. Brawo Andrzej!

Polska zgody

No przecież jest prawie po równo, więc nie ma zgody, która zawsze w polityce jest sloganem ;)

11350484_462180523950009_6429713445492561108_n.png?oh=9729d5a69974c9cc406262c937491013&oe=55FBD4F9&__gda__=1438895567_2947c83d117c75fe82b3f61453a97865

Takoż i ja gratuluję :)

Wygrała Polska. Polska zgody, a nie Polska kłótni i kolesiostwa.

To się jeszcze okaże.

Nie wydaje mi się, żeby coś się drastycznie zmieniło. Po pierwsze PiS wcale nie jest lepszy (ani gorszy) niż PO, po drugie - to tylko prezydent. Poczekajmy co się stanie w jesiennych wyborach ;)

Swoją drogą dziwię się, że kandydat "antysystemowy" pragnie betonować scenę polityczną JOWami, akurat Korwin miał rację gdy mówił, że to błąd.

JOW-y prowadzą do dwupartyjności i, przede wszystkim, eliminują argument dyscypliny partyjnej w głosowaniu. Kandydat z okręgu największego wroga będzie miał w swoim konkurencie, bo ten bez wahania wypunktuje mu wszystko to co zrobił źle, ponieważ to pomoże mu zyskać głosy w kolejnych wyborach. Wtedy zaczyna się przepływ ludzi, którzy działają na korzyść społeczeństwa, a nie prezesa i kolegów z partii. Polecam poczytać o JOW-ach, bo są naprawdę dla nas niczym kapoki. Oczywiście nie jest to idealny ustrój - takiego nie ma - jednak jest dla nas szansą na lepsze jutro. Nasze jutro.

facet naprawdę wierzy że jowy są magiczną różdżką na wszystko co złe w polskiej polityce

W sumie można tak to nawet, górnolotnie, określić. Nie są idealne, bo nie ma idealnego ustroju i nigdy nie będzie - chyba, że ktoś żyje w utopii. ;) Z marszu nie rozwali całego rządu i nie wysieka wszystkich złodziei na raz. Ci, którzy by tak chcieli, to albo zupełnie nie mają pojęcia czego chcą i polityka jest im obca lub są chorzy psychicznie.

Polityka sama w sobie jest zła i brudna.

Osobiście cieszę się, że wygrał Duda. Wkurzają mnie, i to wcale nie trochę, ci którzy pierdzielą, że rządzi PiS, że zachciało się rządów PiSu itp. Staram się spokojnie przypominać wtedy, że wybraliśmy prezydenta, natomiast wybory parlamentarne będziemy mieli na jesieni. Jednak to nic nie daje. Ciężko merytorycznie dyskutować z kimś, kogo argumenty kończą się na kościół/aborcja/smoleńsk. Dziwię się, że (w większości) młodzi ludzie nie potrafią się domyślić, że ci co teraz poparli Dudę wcale nie poparli PiS-u, a jedynie sprzeciwili się PO. Gdyby prezydentem pozostał Komorowski, to do jesieni tak by zmataczyli wszystko to co mogliby, aby jak najbardziej na tym zyskać i nam zaszkodzić. Duda jest teraz przeszkodą - na nasze szczęście.

Ciekawie zapowiada się jesień. Nie chciałabym aby wygrał PiS (PO również) dlatego od tych wyborów taka naprawdę wszystko zależy. Wspieram i jestem za Kukizem. Korwin według mnie to świadomy partacz - tyle mieć przeróżnych okazji/możliwości i wszystko zwalić kilkoma zdaniami? On nie jest głupi, a skoro taki nie jest i tak robi, no cóż... każdy niech sam sobie wyciągnie odpowiednie wnioski.

Wygrała Polska. Polska zgody, a nie Polska kłótni i kolesiostwa

Pizza ty się interesujesz polityką, więc powinieneś pamiętać sytuację gdy Prezydent i rząd byli z innych obozów politycznych (2007-2010). Chyba nie powiesz mi, że wtedy była Polska stała zgodą bardziej niż przez ostatnie 5lat. Zamiast zgody i spokoju powróci dawno nie używane określenie "spór kompetencyjny", bo tak mamy już skonstruowaną Konstytucję, że przy braku dobrej woli (głównie Prezydenta) zamiast zgody mamy kłótnie, dwutorowe prowadzenie polityki i najzwyczajniej śmieszność. Ale co tam, szczyty UE i NATO będą wesołe :)

JOW-y prowadzą do dwupartyjności

Co jedni nazywają zabetonowaniem sceny politycznej (przeciw czemu jest niby Kukiz), inni stabilizacją sceny politycznej. Faktem jest że ta dwupartyjność odnosi się do dwóch największych partii, czyli PiS i PO, a nie np. Kukiz Party i Korwin&Przyjaciele, bo nie wierzę że nawet przy jowach znajdzie on wystarczającą liczbę takich kandydatów, którzy będą w stanie realnie zdobyć mandaty.

argument dyscypliny partyjnej w głosowaniu

i tak i nie. W Senacie mamy ordynację większościową i czy faktycznie tam Senatorowie przeciwstawiają się swoim prezesom i mówią "nie zagłosuję tak bo mój lud tego nie chce". Raczej nie.

Dyscyplina partyjna ma też swoją praktyczną stronę, jest dobra do udrożniania drogi legislacyjnej, szczególnie gdy koalicja ma małą przewagę i liczy się każdy głos. Więc mogłoby się okazać, że rząd miałby problem z wprowadzaniem koniecznych zmian bo nie dość że Prezydent będzie wetował, to jeszcze Sejm mu blokuje. I taki zbuntowany poseł zamiast dostać ultimatum głos albo szukaj sobie innej listy, będzie się targował ty mi coś to ja wam coś.

Z marszu nie rozwali całego rządu

Póki jeszcze jesteśmy europejskim państwem to nie chciałbym żeby podstarzała gwiazda rocka wysadzała jakikolwiek rząd ;)

Wkurzają mnie, i to wcale nie trochę, ci którzy pierdzielą, że rządzi PiS, że zachciało się rządów PiSu itp. Staram się spokojnie przypominać wtedy, że wybraliśmy prezydenta
…z PiSu, który został namaszczony przez prezesa PiSu, z poglądami typowymi dla PiSu.
Gdyby prezydentem pozostał Komorowski, to do jesieni tak by zmataczyli wszystko to co mogliby, aby jak najbardziej na tym zyskać i nam zaszkodzić.
To w zamian będziemy mieli od sierpnia obrzucanie się błotem między Pałacem Prezydenckim i Kancelarią Premiera, tak aby jak najbardziej na tym zyskać i drugim zaszkodzić. Fun.
Wspieram i jestem za Kukizem.

No dobra podaj mi jakieś konkretne powody, dla których uważasz że osoba taka jak Kukiz najlepiej nadaje się na stanowisko Prezesa Rady Ministrów i rządzenie państwem. JOWy (które są dość dyskusyjne) i szeroko pojęta "zmiana" nie są konkretem.