Jump to content

Szkoła policealna czy studia?


LucLac

Recommended Posts

Posted

Witam, chciałbym się was poradzić odnośnie przyszłości, szkół, i uczelni.

Skończyłem technikum o profilu informatyka ale mam marne szanse na zdanie egzaminu zawodowego (powód jest dość złożony, ogólnie mówiąc to tragiczny nauczyciel, który nie powinien pracować w szkole nawet jako woźny). Jestem w trakcie zdawania matur, wydaje mi się, że zdam wszystko w granicach 50-60%. Problem w tym, że kompletnie nie wiem gdzie się wybrać na studia. Z takimi wynikami to myślałem raczej tylko o zaocznych no ale nie mam pojęcia gdzie, nie znalazłem żadnego kierunku, w którym byłbym pewien, że to jest to co chciałbym robić. Z racji, że myślę tylko o nauce zaocznej to zatrudniłem się "chwilowo". Ostatnio wpadłem na pomysł aby udać się do szkoły policealnej, wyrobić sobie zawód, znaleźć pracę w tym zawodzie i przez okres tej szkoły zdecydować się na ewentualne studia. Pytanie tylko czy to ma sens? Myślę o szkole Żak (jedyna w okolicy) z tym, że są dwie opcje: szkoła 2 letnia i wyrobiony tytuł technika albo 1 rok nauki i po prostu... zawód? Zainteresował mnie kierunek - Grafik komputerowy (z technikum jakieś minimalne wiadomości mam więc będzie może łatwiej) tyle, że jest to kierunek trwający rok czyli po tym chyba nie ma technika. Naczytałem się, że szkoły policealne z kierunkami informatycznymi to złe wyjście, że ciężko znaleźć pracę i lepiej samemu się tego uczyć zamiast płacić w takiej szkole (uważam, że do samodzielnej nauki się nie nadaję). Jestem w sytuacji, że muszę podjąć w końcu jakieś działanie ale nie mam pewności co będzie najlepsze. Co myślicie? Co byście zrobili na moim miejscu? Może lepiej iść na kierunek 2 letni i wyrobić sobie jakiegoś technika? a może w ogóle odpuścić policealną i spróbować wybrać jakiś kierunek na studia?

Link to comment
Posted

Szkoła policealna. Studia po liceum to najgorsze co możesz wybrać.

Link to comment
Posted

Z jakiego miasta jesteś lub gdzie byłbyś skłonny podjąć studia?

Odradzam szkoły policealne. W zasadzie to wygląda tak, że nawet ludzie po studiach mają problem ze znalezieniem pracy, więc osoby kończące takie szkoły (które nie są w żaden sposób prestiżowe) tym bardziej takowe mają.

Co do kierunku studiów: są różne (m.in.: związane z gospodarką). Nie musisz iść na typową informatykę.

Link to comment
Posted

Powiedzmy, że 50km do Wawy mam więc studiowanie tam wchodzi w grę (zaocznie). Kurcze mój problem polega właśnie na wyborze kierunku, chciałbym coś z infą ale z matmy koksem nie jestem, a z fizyki to kompletne 0 a bez tego pewnie będzie ciężko :/ Z matury dodatkowo pisałem ang rozszerzony (liczę na 50%) i geografię podstawową mam jutro ale raczej będzie słabo. Niby na zaoczne, patrząc na progi to prawie wszystkich biorą ale jak się domyślam to każdy kierunek wymaga jakiejś wiedzy z konkretnego przedmiotu przez co ciężko jest mi znaleźć coś dla siebie, coś czego nie będę miał też dosyć po pierwszym miesiącu.

Link to comment
 • 1 month later...
PanPiszacy
Posted

Zdecydowanie studia ;) Po nich zyskujesz tytuł, a po szkole policealnej tak na prawdę nic...

Link to comment
Posted

szkoła policealna nic nie daje... Aby coś osiągnąć trzeba zrobić studia i to minimum magisterskie.

Link to comment
Posted

jeśli szkoła policealna zapewni Ci ten zawód który chcesz i lubisz wykonywać to możesz to wybrać, studia teraz niewiele więcej dają niestety jak się okazuje w późniejszym znalezieniu pracy. magistrów teraz jest multum z każdej dziedziny i co z tego? nic, więc nie zawsze warto aż tak się starać bo na to samo potem i tak wypadnie

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Celt
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up