Jump to content

Czy praca jest wyznacznikiem Waszego miejsca zamieszkania?


rufinwks78

Recommended Posts

rufinwks78
Posted

Witam.. Zastanawiam się czy praca jest wyznacznikiem Waszego miejsca zamieszkania? Czy ktoś mieszka w

Link to comment
Marcinello
Posted

Hm ja bym tak nie dał rady na dłuższą metę. Szkoda życia na kilkugodzinne dojazdy do pracy tam i spowrotem - ten czas można przeznaczyć na ciekawsze rzeczy :)

Zawsze możesz jeździć do

Link to comment
Mr.November
Posted

Że też Ci się chce, chłopie. Podziwiam upór.

Mieszkam w ścisłym centrum miasta (w zasadzie przy rynku), a pracuję na jego obrzeżach. Nie zamierzam przeprowadzać się bliżej pracy tylko dlatego, żeby skrócić sobie podróż, zwłaszcza że czytanie w tramwaju to przyjemność (w słuchawkach, żeby nikogo nie słyszeć; gdyby tak jeszcze wszyscy obywatele Poznania kąpali się częściej, to byłoby pięknie). Poza tym mieszkanie w centrum wiele ułatwia.

Link to comment
ecodannette1577
Posted

w ogóle to jest możliwe, żeby mieszkać daleko od pracy :) moim zdaniem nie, bo w takim wypadku życie polega jedynie na drodze do pracy, potem pracy, powrocie i spaniu, zero relaksu, na dłuższą metę nikt tego nie wytrzyma :) najlepiej mieszkać w tej samej miejscowości co się pracuje, szczególnie, że koszty dojazdu samochodem na pewno też nie są najtańsze :)

Link to comment
onedortha94
Posted

To zależy w jaki sposób podejść do tego pytania. Można mieszkać poza miastem (w jakiejś pobliskiej miejscowości albo wsi) i dojeżdżać do miejsca pracy, które znajduje się na obrzeżach. Taki dojazd może zająć jakieś 15 minut. Wtedy to nie jest żaden problem. Można też mieszkać w samym mieście i tłuc się do przez centrum ponad 4 razy dłużej ;) Wszystko zależy gdzie znajduje się miejsce pracy.

Link to comment
rufinwks78
Posted

Ja szczrze mówiąc nie wyobrażam sobie by dojeżdżać dzień w dzień do pracy. Mówię tu o odległościach 100km+. To by była dla mnie bariera po której zastanawiałbym się, czy nie zmienić miejsca zamieszkania. w końcu 100 kilometrów to są około dwie godziny przeznaczone na dojazd. I dzień pracy wydłuża się w znacznym stopniu. Ale każdy może mieć tę barierę oczywiście przesuniętą

Link to comment
Posted

Mieszkam 10 minut pieszo od pracy, właściwie to ani razu nie muszę przekroczyć nawet ulicy.

Wyznacznikiem mieszkania była cena wynajmu. Wcześniej w to samo miejsce ze starego mieszkania nawet i 40 minut szłam.

Gdyby pojawiła się jeszcze tańsza możliwość, a minusem byłaby droga, pewnie też nie stanowiłoby to problemu.

W pewnym momencie większą uwagę poświęca się temu, ile złotych na minusie zostanie na koniec miesiąca, a nie własnej wygodzie.

Nie wiem, jak to będzie wyglądać jeszcze, jak dzidziuś się pojawi. Wtedy człowiek chciałby być jak najbliżej domu, jak najmniej czasu marnować, by móc spędzić go z dzieckiem. Nie wiem, czy argumentu o sferze finansowej wtedy sama nie obalę.

Link to comment
Posted

upór masz niesamowity, ile już tak naprawdę ciągniesz? Ja bym osobiście nie dał rady na dłuższą metę zdecydował na mieszkanie, czy to bliżej swojej pracy, czy to troszkę dalej, ale nie tyle, by tracić cały dzień. Mokotów bardzo szybko się rozwija mieszkania są drogie, to jest fakt, ale jak bardzo dobrze wykonane. Musisz przejrzeć oferty na internecie, ponieważ coś zawsze znajdziesz dla siebie.

Link to comment
Posted

ja muszę mieć dobry dojazd do roboty. jak mam za 2 stówy więcej tracić 2-3 godziny z dnia na same dojazdy, to pozdro. co innego, jakbym załapał serio dobrze płatną pracę, ale na chwilę obecną się chyba na to nie zapowiada hehe

Link to comment
Posted

Długie trasy chyba tylko wtedy, gdy do zarobienia jest sporo? Ja mam ten plus, że praca jest tam gdzie ja. Najczęściej w domu :D

Link to comment
 • 2 weeks later...
halin.malina
Posted

Tak długie dojazdy sa bardzo obciązające, więc podziwiam ze Ci sie wogole chce. Dojazdy przecież tez trochę kosztują, w to lepiej dołożyc i wynająć jakieś mieszkanko albo pokoj. Zobacz ile czasu zaoszczedzisz :)

Link to comment
black-lips
Posted

Nie szkoda Ci życia na te dojazdy?

Na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiała i od razu wynajęłabym mieszkanie w Warszawie. Do

Link to comment
Posted

Czym mniejsze miasto tym gorzej z pracą. Uważam że osoby które naprawdę chcą pracować powinny szukać pracy w większych miastach i jak najbardziej emigrować.

Link to comment
 • 4 weeks later...
Posted

W życiu dobrze jest być mobilnym, mieszkanie blisko pracy pozwala zaoszczędzić dużo czasu i znacznie podnieść komfort życia codziennego. Naturalnie kupując mieszkanie jest już trochę trudniej się przemieszczać, tym bardziej jeśli w grę wchodzi rodzina.

Link to comment
Posted

Praca blisko i mieszkanie to komfort wielki, ale ja raczej poszukałem mieszkania i dopiero pracę.

Link to comment
 • 3 weeks later...
Posted

Ja na szczęście mam prace oddaloną o 10 minut od domu i chyba bym padł z przemęczenia jeśli miałbym bardzo długo dojeżdżać do pracy i z pracy.

Link to comment
 • 3 weeks later...
Posted

Ja pracuje w niedaleko oddalonym mieście od mojego miejsca zamieszkania. Nie przeszkadza mi to, wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Dobrze mieć pracę pod nosem bo nie traci się czasu na przejazdy, z drugiej strony przejazd można wykorzystać do relaksu.

Link to comment
Posted

Ja mam do pracy niecały kilometr. Raczej nigdy bym się nie zgodził na to, abym musiał dojeżdżać dalej niż powiedzmy 5 km. Latem czy wiosną, to może jeszcze tak, ale zimą, gdy dzień jest krótki, to bym wyjeżdżał o zmroku i wracał również gdy jest ciemno.

Link to comment
Posted

Do pracy dojeżdżam ok. 20 minut,więc mam blisko i bardzo się z tego cieszę bo po racy jak jestem zmęczony to jestem szybko w domu.Ogólnie mógłbym dojeżdżać dalej ale tylko jeśli wypłata byłaby o wiele lepsza :) .

Link to comment
Posted

Dojeżdżałam do pracy prawie 70 kilometrów i to z dużego miasta jeździłem do małego miasteczka, wręcz wsi. O czym to świadczy? O tym, że w mieście nie ma pracy? Nie, w mieście nie było po prostu oferty, która by mnie zadowoliła.

Link to comment
 • 1 year later...
Posted

W ostatniej pracy właśnie najbardziej demotywowały mnie dojazdy, kończąc pracę o 22 w domu byłam o 23:30 w najlepszym wypadku. Dojeżdżałam z obrzeży miasta do jego centrum, z przesiadkami i do dziś pamiętam jak styrana po całym dniu przysypiam w autobusie. Zresztą do pierwszej pracy też tyle dojeżdżałam (tylko, że z centrum na obrzeża, również z przesiadkami).

Aktualnie jeżdżę z narzeczonym i po drodze zawijamy teściową, jego ciocię i czasem dodatkową osobę, zajmuje nam to około pół godziny, może trochę więcej ale zawsze lepiej jeździć samochodem niż transportem publicznym, na który nie zawsze można liczyć ;)

Praca nie warunkuje tego gdzie mieszkamy. Właściwie to widzieliśmy mieszkania bliżej naszej pracy ale zadecydowaliśmy mieszkać w mieście, gdzie są sklepy i życie, głównie dlatego, że ja nie mam prawa jazdy ani samochodu, no i nie jestem przyzwyczajona do mieszkania na wsi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • grzechu98
  • Gloria
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up