• Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

PL_AGGER

Ile dla was znaczą przeprosiny?

Recommended Posts

Czy przeprosiny to dużo. Czasem poprzeczam się z dziewczyną, często o głupoty, czy przeprosiny i przyznanie się do błędu dla was coś znaczy. Wiem ze to tylko słowa, dlatego staram się żeby z tym szła również poprawa własnego zachowania.

Druga sprawa, czy warto jest robić ten pierwszy krok w stronę porozumienia? Jak dotychczas większość razy to ja pierwszy się odzywałem, często ze strachu przed tym, że ja stracę, bo adoratorów ma wielu.

Share this post


Link to post

To zależy od tego w jakiej sprawie, oraz w jaki sposób przeprosiny są wyrażone. Czasami warto przetrzymać kobietę do tego momentu, aż zrozumie swój błąd (jeżeli wina leży po jej stronie) i to ona zrobi pierwszy krok w stronę porozumienia.

Share this post


Link to post

To ile znaczą przeprosiny zależy od osób zaangażowanych, także raczej nie ma co gdybać. Jeżeli przyzwyczaisz ją do tego, że będziesz zawsze pierwszy wyciągał rękę, nawet jeśli wina jest wspólna, to z czasem może się to na Tobie zemścić. Za którymś razem poczekaj i przekonaj się, czy zależy jej na tym wszystkim tak jak Tobie.

Share this post


Link to post

Przeprosiny mają duże znaczenie, ale jeśli są szczere, a nie gdy przepraszasz, żeby już mieć to z głowy. Jak ktoś się przyznaje do błędu, to według mnie świadczy o pewnym szacunku do drugiej osoby i o świadomości, że popełniło się błąd i chce, a przynajmniej powinno się chcieć poprawić. A co do wyciągania ręki, to moim zdaniem jeśli ktoś kto popełnił błąd nie robi pierwszego kroku, to tym bardziej nie powinien tego oczekiwać od drugiej osoby.

Share this post


Link to post

Dziś przeprosiny tak naprawdę gówno znaczą...liczy się pokazanie drugiej osobie, że się złe zrobiło i że się tego żałuje. Przepraszać z byle powodu też nie ma sensu no może jak jesteś pantoflem to wtedy i przyjemnie jest tak ciągle przepraszasz, ale dla mnie to słaby fetysz.

Share this post


Link to post

Przeprosić zawsze warto, tylko, żeby nie było to za często, bo to już chyba nie ma takiego znaczenia, jak za często. Musisz także zauważyć, kiedy jest to ewidentnie twoja wina, i wtedy dopiero przepraszać. A to że ma dużo adoratorów nie ma nic do rzeczy... nie czujesz się pewnie?

Share this post


Link to post

Przeprosiny dla mnie znaczą bardzo dużo. Są ważne. Skoro chcemy by nas traktowano z szacunkiem to czasem warto przyznać się do błędu i przeprosić.

Share this post


Link to post
Tyle ile sposób ich wypowiedzenia i szczerość w nie włożona.

Święta prawda! Co komu po przeprosinach, które nie są szczere...

Share this post


Link to post

Nie mają żadnego znaczenia. Znaczenie ma zachowanie związane z/po konkretnej sytuacji i to, czy zrozumiało się, iż postąpiło się źle.

Niektórzy wręcz uważają, że jak powiedzą przepraszam, to po sprawie. Przepraszam czasu nie cofnie i nie zmieni tego, co miało już swoje miejsce.

Share this post


Link to post

Samo słowo przepraszam nic nie znaczy, zwłaszcza nadużywane.

Przeprosiny nie mogę być ograniczone tylko do przekazu słownego, istotne jest zrozumienie błędu i chęć jego naprawienia. A chęć załagodzenia sytuacji przez pierwszy krok jest oznaką słabości, kiedy dzieje się to zawsze.

Share this post


Link to post

Przeprosiny nic nie znaczą, jeżeli nie idzie za tym chcę zmiany czegokolwiek. Nawet w warunkach dobrej spowiedzi jest żal za grzechy, oraz chęć poprawy.

Share this post


Link to post

"Przeprosiny nic nie znaczą, jeżeli nie idzie za tym chcę zmiany czegokolwiek."

Najlepiej przeprosić i wyłożyć kasę na stół z pocałowaniem ręki. Wtedy może ktoś te przeprosiny przyjmie jak i kasę za wyrządzoną szkodę. A jak uniesie się honorem to już trudno się mówi.

Ale przeprosiny coś znaczą, przyznanie się do błędu również. Trzeba przepraszać za błędy a nie udawać że nic się nie stało.

Share this post


Link to post

Ja spotkałam się kiedyś, gdzieś z opinią, że często przepraszającemu nie jest przykro za to co zrobił, ale za to, że został przyłapany i z tego powodu coś w tym jest. Dlatego też uważam, że to zależy od tego jak dobrze znamy daną osobę oraz czy jest ona naprawdę skruszona, czy też nie. Zależy mi na przeprosinach osób, które są dla mnie ważne, niekoniecznie muszą być okazane przez słowa.

Druga sprawa, czy warto jest robić ten pierwszy krok w stronę porozumienia? Jak dotychczas większość razy to ja pierwszy się odzywałem, często ze strachu przed tym, że ja stracę, bo adoratorów ma wielu.

Jeżeli uważasz, że popełniłeś błąd warto, jednak jeżeli wina leży po drugiej stronie konfliktu lub po obu stronach należy przejść do wspólnego konsensusu. Bezsensownym jest przepraszanie, tylko z takiego powodu, jakiego Ty to robisz.

Share this post


Link to post

Zależy od sytuacji. Przeprosiny bardzo doceniam ale jeśli on powiedział coś krzywdzącego to zakładam, że tak myśli, i jeśli sprawił mi tym przykrość to tak łatwo o tym nie zapomnę. Mimo to na całe szczęście jesteśmy dość zgodną parą i potrafimy się dogadać (odpukać - puk, puk!), nawet jeśli się posprzeczamy to od razu któreś wyciąga rękę, nie tracimy czasu na obrażanie się i każdy problem rozwiązujemy w mig.

Share this post


Link to post

Kiedyś nie umiałam przepraszać, teraz się nauczyłam i warto to robić. :) nie można ciągle się gniewać i być nadąsanym. Chociaż wiadomo zależy wszystko od sytuacji.

Share this post


Link to post

Szczere przeprosiny jak najbardziej znaczą dla mnie dużo. Jestem jednak osobą, która wybacza, ale nie zapomina. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • isia2408
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Gdzie jest Fifi :> ;D 
   · 17 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Borowy

   Bierz kalendarze z pracy.
   Rozkręcamy biznes. Zyskiem podzielimy się po połowie ;D
   · 19 replies
 • Posts

  • Kalafior_Grozy
   Jak zginęło 1000 chomików?
   Chomik 636. Był domorosłym hodowcą świń. Jedną ze świnek właśnie chciał ubić, ale jako typowy  majsterkowicz chciał sobie jakoś ów proces usprawnić. Chciał on opracować domowej roboty paralizator. Świnka była pokaźnych rozmiarów, więc nasz dzielny chomiczek "zaprosił" do pomocy dwóch swoich koleżków. Plan nie był skomplikowany: nasz chomiczek miał złapać świniaka, pierwszy kolega miał mu zapodać odpowiednią dawkę prądu a drugi miał jak to mówią "pomagać". Dodam, że testów urządzenia wc
  • Kalafior_Grozy
   Oceń muze
   Kompletnie nie moje klimaty.    
  • Kalafior_Grozy
   Pytania i odpowiedzi
   Osobiście należę do tej nielicznej grupy facetów, którym chu*owo jest zarówno z zarostem jak i bez niego. Wydaje mi się, że nie ma na to złotego środka. Przy pewnych rysach twarzy lepiej mieć zarost, przy innych nie. Dla mnie ideałem typa z zarostem jest Leszek Lichota w czasie pierwszego sezonu "Watahy". Chciałbym wyglądać choć w połowie tak jak on.   Jakie masz poglądy polityczne i dlaczego akurat takie?
  • Kalafior_Grozy
   Co Ci sprawiło dzisiaj radość?
   Piwny wypad z bratem D. w miejsca gdzie jeszcze nie byłem.
  • Kerosine
   Wraca isia2408
   Witaj z powrotem