• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
krakus14

Mandat za nic ?

Recommended Posts

Słuchajcie forumowicze dostałem dzisiaj pierwszy mandat w życiu :) Nie wiem czy się śmiać czy płakać bo dostałem go za śmieszny powód :)

Otóż spotkałem się dzisiaj ze znajomymi na dworcu kolejowym w małym miasteczku . Obok dworca jest taki mały budynek stojący obok publicznego parkingu . Te miejsce od dawna jest częstym miejscem spotykania się pobliskiej młodzieży i nie tylko bo starsi ludzie też tamtędy przechodzą . Nie ma żadnych zakazów , nakazów że nie można tam siedzieć . To jest miejsce publiczne . Tam chodzą po prostu ludzie idący na pociąg , do sklepu , kwiaciarni czy po prostu żeby sobie przejść . Sam tamtędy chodzę z pociągu jak wracam ze szkoły .

W trakcie rozmowy podjechał nieoznakowany bus . Wyszedł z niego Pan z gazem pieprzowym . Przedstawił się jako Straż Ochrony Kolei :D Szybko okazało się , że za nami stało już trzech panów :) Nie było mowy o żadnych ucieczkach :) Zapytałem się o co chodzi :) Stwierdzili , że stoimy w miejscu kolejowym i nie wolno tutaj stać . Zacząłem się śmiać temu Panu w oczy bo ja wesoły chłopak jestem i wiem doskonale , że to miejsce publiczne.

Jak już wspominałem nie jest odgrodzone , nie ma żadnych tabliczek informacyjnych . Ludzie tam zawsze siedzieli i siedzieć będą :) Powiedziałem , że czekam na pociąg na to Pan odpowiedział " Gówno mnie to obchodzi , było stać na peronie " Chciałem się dogadać , żeby przynajmniej upomnienie było jakieś . Nie ma mowy 100 zł . Mandat niestety przyjąłem . Jak zaczęli gadać coś o sądzie to zmiękłem . Nie szukałem problemów a teraz żałuję bo by zadzwonili na policję a policja nic mi nie zrobi bo za stanie w miejscu publicznym nikogo jeszcze nie ukarali . Dziwne to wszystko bo nie czuję , że popełniłem przestępstwo . Nie piłem alkoholu , nie awanturowałem się , nie krzyczałem i nic nie niszczyłem . Stałem od 20 minut dosłownie dwa kroki do parkingu . Stwierdziłem , że chce się odwołać bo mandatu i tak nie zapłacę :D Mam to w dupie czy przyjdzie do mnie komornik :D Nic na mnie nie stoi i nie mam żadnego majątku .

Nie wiem co teraz zrobić :D Do kogo się odwołać nic nie wiem :) Wkurzony trochę jestem bo nie dało się z tymi panami dogadać się . Mogłem iść do sądu ale teraz przepadło :)

Może mi ktoś powiedzieć gdzie to można się odwołać ? Jakie są konsekwencje nie płacenia mandatu ?

Mogłeś nie przyjąć mandatu, wtedy odwoływanie się miałoby sens. W obecnej chwili, jedynie sąd może uchylić mandat, a co za tym idzie, musisz napisać stosowny wniosek.

1320296-mandaty-beda-do-podwazenia-657-323.jpg

Stosowny byłby dowód z monitoringu bądź świadkowie, którzy nie należą do Twojej ekipy, a widzieli, jak dostawałeś mandat i w jakich okolicznościach.

W chwili obecnej, możesz spróbować napisać na forum prawnym, tam są bardziej kompetentne osoby, które powinny wyjaśnić, jak wygląda proces odwoławczy, o ile możliwym będzie.

Znalazłam tylko, że :

„Przyjęcie mandatu karnego przez sprawcę wykroczenia schwytanego na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia następuje zazwyczaj w okolicznościach, w których sprawca taki – osoba co najwyżej przeciętnie orientująca się co do konsekwencji swojego zachowania – w zetknięciu z reprezentującym przymus państwowy, z założenia fachowo przygotowanym funkcjonariuszem policji (lub innego organu) działa w warunkach stresu, który w połączeniu z brakiem rozeznania w przepisach prawa powoduje nie zawsze w pełni świadome przyjęcie mandatu karnego

No niestety poprzez podpisanie mandatu tak na prawdę "przyznałem się do winy" i podpisałem cyrograf .

Szkoda bo po jakimś czasie jak się zastanowiłem to zachowałbym się inaczej i na pewno bym mandatu nie miał . Ale z drugiej strony myślę , żeby w poniedziałek iść do ich siedziby . Uczę się i nie pracuję . Nie mam żadnego dochodu jest jakaś szansa na umorzenie mandatu albo przynajmniej go zmniejszenie ?

Bo jak już napisałem nie mam zamiaru płacić 100 zł za stanie w miejscu gdzie typowy Kowalski stoi .

Chory kraj , nie tak sobie to wyobrażałem bo nic złego nie zrobiłem . Powinno być jakieś upomnienie a tu od razu dawaj kasę ...

krakus14, poczytaj od odwołaniu, jutro napisz je i walcz :)

Może uda się coś zrobić, bynajmniej lepiej nie siedzieć w rejestrze dłużników, bo w przyszłości możesz mieć nieprzyjemności przez to. :)

Jeśli przedstawisz, że nie wykazujesz żadnych dochodów, może uda się chociaż mandat na raty miesięczne rozłożyć albo zapytaj w sądzie o możliwość odpracowania go.

Szok, za takie coś mandat dostać. Niedługo na chodniku będą zaczepiać i mandaty wystawiać

sonia2a, Serio nic nie zrobiłem :D Po prostu sobie stałem i było cicho i grzecznie . Dziwne to wszystko bo "podobno" popełniłem przestępstwo a ja tego nawet nie czuję , że zrobiłem coś złego . Wychodzi na to , że jeżeli stoi się niedaleko dworca na publicznej drodze bez celu lub gdy po prostu chcesz z kimś porozmawiać i ktoś Cię zagadał możesz dostać mandat :D

To, że miejsce nie jest ogrodzone i zamknięte na cztery spusty nie oznacza, że jest miejscem publicznym w którym można przebywać. Fakt, że wszyscy tam stoją niczego nie oznacza bo równie dobrze można powiedzieć, że wszyscy kradną. Obstawiam, że celem panów było tylko usunięcie was z terenu, ale skoro wyśmiałeś go w twarz to i dostałeś mandat.

Rozumiem, że bardzo ci wesoło z powodu tej sytuacji, ale naprawdę trzeba było wstawić tyle tych minek?

Trzeba było nie chojrakować, powiedzieć "Przepraszam, nie wiedziałem, pójdę w inne miejsce" i byś miał po sprawie :)

I jeszcze więcej emotek wstaw.

:D Odwołać możesz się do komendanta :) wskaż że miejsce jest nieoznakowane :) i jesteś gapa :D albo napisz wniosek :D o umorzenie mandatu :) ze względu na :D trudną sytuację finansową :) i jeszcze :D :D :) :) :D itd.

(ugh zgroza zgroza)

Avrukk, Jestem spokojnym człowiekiem . Myślisz , że nie mówiłem o tym że nie wiedziałem iż nie można przebywać akurat w tym miejscu ? Mówiłem , że nie znam akurat tego prawa i przepraszam bardzo za wtargnięcie na to miejsce bo wydawało mi się , że jest ono publiczne . Nieznajomość prawa szkodzi i ja się przekonałem o tym boleśnie bo muszę płacić . Zapytałem się czy jest możliwość jakiegoś upomnienia czegokolwiek bo nie mam stałego dochodu i uczę się na dodatek w szkole kolejowej , więc jesteśmy tak na prawdę z jednej rodziny :wink::wink: . To ten szanowny Pan pierwszy do mnie zaczął nieprzyjemnie mówić . Był napalony na to żeby mnie ukarać . To był priorytet ... Tak jakby ktoś kazał nie upominać tylko od razu karać żeby statystyki poprawić . Cała sytuacja wyglądała komicznie . To nie jest normalne gdy nagle ktoś z dupy mówi , że jest takie prawo . A wcześniej takiego prawa nie było ? Avrukk, Ty byś się nie śmiał jakby ktoś do Ciebie zaczął mówić "zamknij się i wcale nie ma tłumaczenia ?" To było żałosne . Chyba mnie źle oceniłeś po wiadomości . Myślisz , że jestem jakimś kozaczkiem który szuka przygód i teraz robi sensację na forach ...vetus, Od samego początku chciałem wszystko załatwić pokojowo . Jestem wkurzony bo to wyglądało tak jakby szukali pretekstu żeby mnie ukarać . Nic nie mam do ukrycia i nie chodzę tam gdzie mi nie wolno .

Strangelove, Właśnie tak myślę , żeby zrobić .

Na mandacie pisze że mam tydzień na wpłatę . Tak jest na prawdę czy mogę sobie przedłużyć spłatę mandatu ?

Ps. Jeżeli komuś przeszkadzają emlikony to nie moja wina :) Jestem do nich przyzwyczajony :)

Na mandacie pisze że mam tydzień na wpłatę . Tak jest na prawdę czy mogę sobie przedłużyć spłatę mandatu ?

Owszem, ale z każdym dniem idą dodatkowe odsetki. Nawet jeśli po roku sobie o Tobie przypomną, ale wtedy kwota będzie znacznie większa.

Na mandacie jest napisane , że mandat jest kredytowany . To znaczy , że przez ile mogę sto złotych płacić ? Może po złotówce płacić ? ;-)

Guys! Empatia wypełnia temat po brzegi i chlupoce aż miło!

Nie wiem czy się śmiać czy płakać bo dostałem go za śmieszny powód

Przede wszystkim - należało się. Otrzymanie mandatu to jeden z najgłupszych sposobów na utratę pieniędzy, jaki tylko istnieje w nowoczesnym świecie. To że zarejestrowałeś się na forum internetowym by zyskać współczucie, wsparcie czy informacje na ten temat też o czymś świadczy. (Podpowiadam - o niczym ciekawym).

Guys! Empatia wypełnia temat po brzegi i chlupoce aż miło!

Nie wiem czy się śmiać czy płakać bo dostałem go za śmieszny powód

Przede wszystkim - należało się. Otrzymanie mandatu to jeden z najgłupszych sposobów na utratę pieniędzy, jaki tylko istnieje w nowoczesnym świecie. To że zarejestrowałeś się na forum internetowym by zyskać współczucie, wsparcie czy informacje na ten temat też o czymś świadczy. (Podpowiadam - o niczym ciekawym).

Zauważ mądralo kiedy się zarejestrowałem . Miałem nawet tutaj konto wcześniej więc nie pisz , że jestem tutaj aby ktoś mi współczuł . Pozdrawiam :)