• Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
krakus14

Mandat za nic ?

Recommended Posts

Słuchajcie forumowicze dostałem dzisiaj pierwszy mandat w życiu :) Nie wiem czy się śmiać czy płakać bo dostałem go za śmieszny powód :)

Otóż spotkałem się dzisiaj ze znajomymi na dworcu kolejowym w małym miasteczku . Obok dworca jest taki mały budynek stojący obok publicznego parkingu . Te miejsce od dawna jest częstym miejscem spotykania się pobliskiej młodzieży i nie tylko bo starsi ludzie też tamtędy przechodzą . Nie ma żadnych zakazów , nakazów że nie można tam siedzieć . To jest miejsce publiczne . Tam chodzą po prostu ludzie idący na pociąg , do sklepu , kwiaciarni czy po prostu żeby sobie przejść . Sam tamtędy chodzę z pociągu jak wracam ze szkoły .

W trakcie rozmowy podjechał nieoznakowany bus . Wyszedł z niego Pan z gazem pieprzowym . Przedstawił się jako Straż Ochrony Kolei :D Szybko okazało się , że za nami stało już trzech panów :) Nie było mowy o żadnych ucieczkach :) Zapytałem się o co chodzi :) Stwierdzili , że stoimy w miejscu kolejowym i nie wolno tutaj stać . Zacząłem się śmiać temu Panu w oczy bo ja wesoły chłopak jestem i wiem doskonale , że to miejsce publiczne.

Jak już wspominałem nie jest odgrodzone , nie ma żadnych tabliczek informacyjnych . Ludzie tam zawsze siedzieli i siedzieć będą :) Powiedziałem , że czekam na pociąg na to Pan odpowiedział " Gówno mnie to obchodzi , było stać na peronie " Chciałem się dogadać , żeby przynajmniej upomnienie było jakieś . Nie ma mowy 100 zł . Mandat niestety przyjąłem . Jak zaczęli gadać coś o sądzie to zmiękłem . Nie szukałem problemów a teraz żałuję bo by zadzwonili na policję a policja nic mi nie zrobi bo za stanie w miejscu publicznym nikogo jeszcze nie ukarali . Dziwne to wszystko bo nie czuję , że popełniłem przestępstwo . Nie piłem alkoholu , nie awanturowałem się , nie krzyczałem i nic nie niszczyłem . Stałem od 20 minut dosłownie dwa kroki do parkingu . Stwierdziłem , że chce się odwołać bo mandatu i tak nie zapłacę :D Mam to w dupie czy przyjdzie do mnie komornik :D Nic na mnie nie stoi i nie mam żadnego majątku .

Nie wiem co teraz zrobić :D Do kogo się odwołać nic nie wiem :) Wkurzony trochę jestem bo nie dało się z tymi panami dogadać się . Mogłem iść do sądu ale teraz przepadło :)

Może mi ktoś powiedzieć gdzie to można się odwołać ? Jakie są konsekwencje nie płacenia mandatu ?

Share this post


Link to post

Mogłeś nie przyjąć mandatu, wtedy odwoływanie się miałoby sens. W obecnej chwili, jedynie sąd może uchylić mandat, a co za tym idzie, musisz napisać stosowny wniosek.

1320296-mandaty-beda-do-podwazenia-657-323.jpg

Stosowny byłby dowód z monitoringu bądź świadkowie, którzy nie należą do Twojej ekipy, a widzieli, jak dostawałeś mandat i w jakich okolicznościach.

W chwili obecnej, możesz spróbować napisać na forum prawnym, tam są bardziej kompetentne osoby, które powinny wyjaśnić, jak wygląda proces odwoławczy, o ile możliwym będzie.

Znalazłam tylko, że :

„Przyjęcie mandatu karnego przez sprawcę wykroczenia schwytanego na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia następuje zazwyczaj w okolicznościach, w których sprawca taki – osoba co najwyżej przeciętnie orientująca się co do konsekwencji swojego zachowania – w zetknięciu z reprezentującym przymus państwowy, z założenia fachowo przygotowanym funkcjonariuszem policji (lub innego organu) działa w warunkach stresu, który w połączeniu z brakiem rozeznania w przepisach prawa powoduje nie zawsze w pełni świadome przyjęcie mandatu karnego

Share this post


Link to post

No niestety poprzez podpisanie mandatu tak na prawdę "przyznałem się do winy" i podpisałem cyrograf .

Szkoda bo po jakimś czasie jak się zastanowiłem to zachowałbym się inaczej i na pewno bym mandatu nie miał . Ale z drugiej strony myślę , żeby w poniedziałek iść do ich siedziby . Uczę się i nie pracuję . Nie mam żadnego dochodu jest jakaś szansa na umorzenie mandatu albo przynajmniej go zmniejszenie ?

Bo jak już napisałem nie mam zamiaru płacić 100 zł za stanie w miejscu gdzie typowy Kowalski stoi .

Chory kraj , nie tak sobie to wyobrażałem bo nic złego nie zrobiłem . Powinno być jakieś upomnienie a tu od razu dawaj kasę ...

Share this post


Link to post

krakus14, poczytaj od odwołaniu, jutro napisz je i walcz :)

Może uda się coś zrobić, bynajmniej lepiej nie siedzieć w rejestrze dłużników, bo w przyszłości możesz mieć nieprzyjemności przez to. :)

Jeśli przedstawisz, że nie wykazujesz żadnych dochodów, może uda się chociaż mandat na raty miesięczne rozłożyć albo zapytaj w sądzie o możliwość odpracowania go.

Share this post


Link to post

Szok, za takie coś mandat dostać. Niedługo na chodniku będą zaczepiać i mandaty wystawiać

Share this post


Link to post

sonia2a, Serio nic nie zrobiłem :D Po prostu sobie stałem i było cicho i grzecznie . Dziwne to wszystko bo "podobno" popełniłem przestępstwo a ja tego nawet nie czuję , że zrobiłem coś złego . Wychodzi na to , że jeżeli stoi się niedaleko dworca na publicznej drodze bez celu lub gdy po prostu chcesz z kimś porozmawiać i ktoś Cię zagadał możesz dostać mandat :D

Share this post


Link to post

To, że miejsce nie jest ogrodzone i zamknięte na cztery spusty nie oznacza, że jest miejscem publicznym w którym można przebywać. Fakt, że wszyscy tam stoją niczego nie oznacza bo równie dobrze można powiedzieć, że wszyscy kradną. Obstawiam, że celem panów było tylko usunięcie was z terenu, ale skoro wyśmiałeś go w twarz to i dostałeś mandat.

Rozumiem, że bardzo ci wesoło z powodu tej sytuacji, ale naprawdę trzeba było wstawić tyle tych minek?

Share this post


Link to post

Trzeba było nie chojrakować, powiedzieć "Przepraszam, nie wiedziałem, pójdę w inne miejsce" i byś miał po sprawie :)

I jeszcze więcej emotek wstaw.

Share this post


Link to post

:D Odwołać możesz się do komendanta :) wskaż że miejsce jest nieoznakowane :) i jesteś gapa :D albo napisz wniosek :D o umorzenie mandatu :) ze względu na :D trudną sytuację finansową :) i jeszcze :D :D :) :) :D itd.

(ugh zgroza zgroza)

Share this post


Link to post

Avrukk, Jestem spokojnym człowiekiem . Myślisz , że nie mówiłem o tym że nie wiedziałem iż nie można przebywać akurat w tym miejscu ? Mówiłem , że nie znam akurat tego prawa i przepraszam bardzo za wtargnięcie na to miejsce bo wydawało mi się , że jest ono publiczne . Nieznajomość prawa szkodzi i ja się przekonałem o tym boleśnie bo muszę płacić . Zapytałem się czy jest możliwość jakiegoś upomnienia czegokolwiek bo nie mam stałego dochodu i uczę się na dodatek w szkole kolejowej , więc jesteśmy tak na prawdę z jednej rodziny :wink::wink: . To ten szanowny Pan pierwszy do mnie zaczął nieprzyjemnie mówić . Był napalony na to żeby mnie ukarać . To był priorytet ... Tak jakby ktoś kazał nie upominać tylko od razu karać żeby statystyki poprawić . Cała sytuacja wyglądała komicznie . To nie jest normalne gdy nagle ktoś z dupy mówi , że jest takie prawo . A wcześniej takiego prawa nie było ? Avrukk, Ty byś się nie śmiał jakby ktoś do Ciebie zaczął mówić "zamknij się i wcale nie ma tłumaczenia ?" To było żałosne . Chyba mnie źle oceniłeś po wiadomości . Myślisz , że jestem jakimś kozaczkiem który szuka przygód i teraz robi sensację na forach ...vetus, Od samego początku chciałem wszystko załatwić pokojowo . Jestem wkurzony bo to wyglądało tak jakby szukali pretekstu żeby mnie ukarać . Nic nie mam do ukrycia i nie chodzę tam gdzie mi nie wolno .

Strangelove, Właśnie tak myślę , żeby zrobić .

Na mandacie pisze że mam tydzień na wpłatę . Tak jest na prawdę czy mogę sobie przedłużyć spłatę mandatu ?

Ps. Jeżeli komuś przeszkadzają emlikony to nie moja wina :) Jestem do nich przyzwyczajony :)

Share this post


Link to post
Na mandacie pisze że mam tydzień na wpłatę . Tak jest na prawdę czy mogę sobie przedłużyć spłatę mandatu ?

Owszem, ale z każdym dniem idą dodatkowe odsetki. Nawet jeśli po roku sobie o Tobie przypomną, ale wtedy kwota będzie znacznie większa.

Share this post


Link to post

Na mandacie jest napisane , że mandat jest kredytowany . To znaczy , że przez ile mogę sto złotych płacić ? Może po złotówce płacić ? ;-)

Share this post


Link to post

Guys! Empatia wypełnia temat po brzegi i chlupoce aż miło!

Nie wiem czy się śmiać czy płakać bo dostałem go za śmieszny powód

Przede wszystkim - należało się. Otrzymanie mandatu to jeden z najgłupszych sposobów na utratę pieniędzy, jaki tylko istnieje w nowoczesnym świecie. To że zarejestrowałeś się na forum internetowym by zyskać współczucie, wsparcie czy informacje na ten temat też o czymś świadczy. (Podpowiadam - o niczym ciekawym).

Share this post


Link to post
Guys! Empatia wypełnia temat po brzegi i chlupoce aż miło!

Nie wiem czy się śmiać czy płakać bo dostałem go za śmieszny powód

Przede wszystkim - należało się. Otrzymanie mandatu to jeden z najgłupszych sposobów na utratę pieniędzy, jaki tylko istnieje w nowoczesnym świecie. To że zarejestrowałeś się na forum internetowym by zyskać współczucie, wsparcie czy informacje na ten temat też o czymś świadczy. (Podpowiadam - o niczym ciekawym).

Zauważ mądralo kiedy się zarejestrowałem . Miałem nawet tutaj konto wcześniej więc nie pisz , że jestem tutaj aby ktoś mi współczuł . Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  • Gloria
  • mw2
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Filip

   Filip

   Słoneczny Filip niczym Słoneczny Patrol 8-) 
   · 4 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Rzadko o coś proszę.
   Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
   https://zrzutka.pl/bf8wmk
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
 • Posts

  • Slipknot87
   Jak zrozumieć zachowanie dziewczyny
   Do niej i tak pisac nie ma sensu dlatego juz zaprzestalem ponownie (wiem to stad ze kiedy mi odpisala zapytalem co slychac i nic juz nie odpisala) chociaz nie jestem typem czlowieka ktory nie zlozy zyczen urodzinowych a ona jak nie chce to odczytywac nie musi albo moze odczytac i to zlac. Nie odzywalem sie tyle czasu bo musialem sobie samemu dac czas na ogarniecie sie wiec musialem przestac sie odzywac i ograniczyc Internet. A do tego ludzie na forach troche mi pomogli. Ona sie nie odezwie bo du
  • Gloria
   Jak zrozumieć zachowanie dziewczyny
   @Shady-Lane90 Pozwól, że jeszcze pociągniemy temat...  @Slipknot87 Może poczytaj o zasadzie zero kontaktu (no contact rule)?  Fajnie, że wytrzymałeś ponad miesiąc. Dlaczego nie pociągniesz tego jeszcze dłużej? Bo chyba już zrozumiałeś, że nie możesz wpłynąć na jej zachowanie? Jeżeli będzie chciała się skontaktować, to sama zainicjuje rozmowę. Co do bycia dobrym... bądź przede wszystkim dobry dla siebie.  Są różni ludzi. Niektórzy wolą po prostu zamknąć temat. Te dw
  • Kerosine
   Co Ci sprawiło dzisiaj radość?
   Poprawa stanu zdrowia mojego dziadka ♥
  • Kerosine
   Zlepek słów w jednym.
   Coś, co według niejednej osoby zapewne mi grozi w bliższej lub dalszej przyszłości, czyli wątroby marskość = Mars + kość   Pierścień = pierś + cień
  • Shady-Lane90
   Zlepek słów w jednym.
   Moi mili. Zapraszam do zabawy. Piszcie jakie znacie słowa, które składają się z 2 innych słów. Przykładowo: Rajstopy - Raj-Stopy Poduszka - Pod-Uszka Jeleń - Je-Leń  Czekam na Waszą inwencję twórczą! ;D