• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

koniczyna

Schroniska dla zwierząt

Recommended Posts

Nie mam zielonego pojęcia czy bł ten tenat już, ale chce o tym napisać bo jestem przerażona to co zobaczyłam;(

Byłam w schronisku dla zwierząt u siebie w

W gimnazjum i LO co roku z kilkoma koleżankami organizowałyśmy zbiórki pieniędzy i właśnie takich rzeczy, jak suche karmy, koce, miski itepe dla schronisko.

Nie wymaga to wiele wysiłku. Zgłosić pomysł w dyrekcji i przejść się kilka razy po całej szkole zbierając forsę. Przynajmniej umnie zawsze zainteresowanie było duże, wszyscy chcieli pomagać. Zbierały się naprawdę ładne sumy.

Poproście też o możliwość czasowego zmagazynowania w szkole zabawek, jedzenia w puszkach i suchej karmy. Każdy coś tam doniesie. Z tym trochę większy problem bo potem trzeba złapać kogoś zmotoryzowanego, najlepiej z samochodem dostawczym, żeby zawieść to na miejsce, ale wszystko da się załatwić.

Kasę przelewamy na konto albo zawozimy bezpośrednio do miejscowego schroniska.

Fajnym pomysłem byłaby też jakaś akcja (plakaty? koncert? rozmowy z ciekawymi ludźmi?) o warunkach panujących w schroniskach i przedstawienie wszystkim wad i zalet przygarnięcia do domu pieska stamtąd albo zostania wolontariuszem.

Naprawdę zorganizowanie czegoś takiego nie jest wielką filozofią, a można bardzo pomóc. Polecam.

Szczególnie teraz, kiedy rok szkolny się kończy, są jakieś luźne lekcje, dni sportu i tego typu głupoty. Jest czas i możliwości zrobienia czegoś dobrego.

[fquote=Kobieteria]

W gimnazjum i LO co roku z kilkoma koleżankami organizowałyśmy zbiórki pieniędzy i właśnie takich rzeczy, jak suche karmy, koce, miski itepe dla schronisko. [/fquote]

U mnie w liceum takie coś nie przeszło, bo usłyszałam: "A co mnie obchodzą jakieś psy?"

Aż łzy się w oczach kręcą. Kocham zwierzęta, a to, jak czasem są traktowane, przechodzi ludzkie pojęcie... Niestety nie mam warunków wziąć do domu jakiegoś pieska, choć bardzo bym chciała. Ale rodzice... ;/

[fquote]W gimnazjum i LO co roku z kilkoma koleżankami organizowałyśmy zbiórki pieniędzy i właśnie takich rzeczy, jak suche karmy, koce, miski itepe dla schronisko. [/fquote]

Tak u mnie też są organizowane, pomagają niektórzy w miarę swoich możliwości.

[fquote]Niestety nie mam warunków wziąć do domu jakiegoś pieska, choć bardzo bym chciała. Ale rodzice... ;/[/fquote]

Ja dokładnie tak samo, choć bardzo bym chciała małego pieska... Ale rodzice... szczególnie tato...minusem jest też to że za dwa lata wyjade przypuszczam do szkoły więc nie będe mogła się nim zajmować.

Takie akcje w szkołach naprawdę nie zajmują tyle czasu a można pomóc. Zawsze można spróbować, choć nie zawsze to się uda...

[fquote=Kobieteria]Takie akcje w szkołach naprawdę nie zajmują tyle czasu a można pomóc. Zawsze można spróbować, choć nie zawsze to się uda...[/fquote]

Może się uda tylko nie wiem czy się zgodzi dyrekcja bo oni nie lubią bawić się w takie akcje:/

Aha Kobieteria dizęki za pomysł.

Pozdrawiam.

Jak macie jakieś pomysły czy coś wspólnego ze schroniskiem czy z jakimiś akcjami to piszczie.

my w LO pomamgamy domom dziecka,a zbiórki na schronisko organizujemy co 3-4 miesiące. ale trafiłyśmy na fajnych nauczycieli, którzy nam pomogli. pieniądze, jedzenie itp. zbieraliśmy na przerwach,nauczyciel biologii udostępnił zaplecze, gdzie wszystko schowaliśmy, a chętni do zawiezienia sie znaleźli...u nas sprawdzaja się tez bajki dla dzieci. przygotowujemy jakąś bajkę (zwykle na święta), zapraszamy okoliczne przedszkola i podstawówki - bilet symboliczną złotówkę, czy dwa... i w kilka przedstawień (1.5-3h) zebrała się całkiem pokaźna sumka ;)

a dyrekcja raz na jakiś czas zgadza sie na takie inicjatywy w czasie lekcji :)

[fquote=Hazell]my w LO pomamgamy domom dziecka,a zbiórki na schronisko organizujemy co 3-4 miesiące. ale trafiłyśmy na fajnych nauczycieli, którzy nam pomogli. pieniądze, jedzenie itp. zbieraliśmy na przerwach,nauczyciel biologii udostępnił zaplecze, gdzie wszystko schowaliśmy, a chętni do zawiezienia sie znaleźli...u nas sprawdzaja się tez bajki dla dzieci. przygotowujemy jakąś bajkę (zwykle na święta), zapraszamy okoliczne przedszkola i podstawówki - bilet symboliczną złotówkę, czy dwa... i w kilka przedstawień (1.5-3h) zebrała się całkiem pokaźna sumka

a dyrekcja raz na jakiś czas zgadza sie na takie inicjatywy w czasie lekcji [/fquote]

Jestem pod wrażeniem i właśnie ja bym chciała coś podobnego zorganizować, tylko jak przekonać dyrekcje że warto!! I jak przekonać ludzi ze szkoły, żeby pomogli??

U mnie w mieście nie ma nawet schroniska. Nigdy nie byłam w takim miejscu, ale z tego co widziałam w telewizji to w naszych schroniskach nie jest ciekawie... Zwierzęta mieszkające tam są biedne. Nie mają pana, te porzucone umierają z tęsknoty. Kojce w których są trzymane często się rozsypują lub są przepełnione przez zwierzęta. Ludzie pracujący w takich miejscach robią co mogą, aby ułatwić i poprawić tym zwierzętom warunki. To jednak nie jest proste, bo jak to w Polsce, brakuje pieniędzy. :(

Albo ostatnio pokazywano w telewizji, jak właściciele zwierzaków, najczęściej psów, kiedy chcą wyjechać na wakacje, po prostu wyrzucają swoich podopiecznych przez okno w samochodzie lub przywiązują je do drzew! :( Potem takie biedaki trafiają do schronisk i tęsknią do swych właścicieli, choć oni wcale nie traktowali ich tak dobrze...

Takich ludzi się ponoć ściga, ale i tak to nie wychodzi... Najczęściej człowiekowi nic się nie dzieje, a porzucone zwierzę cierpi :( Ludzi, którzy robią takie świństwo zwierzętom powinno się zamykać w więzieniach!!! :evil:

[fquote=Kiva]Ludzie pracujący w takich miejscach robią co mogą, aby ułatwić i poprawić tym zwierzętom warunki. [/fquote]

Pracownicy się starają tak, ale tylko jak najszybciej mineły te 8godz. i móc iść do domu. Nakczęściej wolontariusze się przejmują zwierzakami i starają się znaleść dom zwierzakom w jaki kolwiek sposób.

byłam wolontariuszką w schronisku w moim mieście. miejsca- 60, psów- 100. Nie oszukujmy sie- niezbyt przyjemne to było, i stanowczo odradzam osobom które się "brzydzą". Pieski naprawde biedne, ale moze problemu było by mniej gdyby ludzie sterylizowali i kastrowali swoje zwierzęta? I wiecie co zaobserwowałam? Gdy przywieziono szczenięta- od razu je usypiano z braku miejsc. A niektóre psy, bez szans na adopcje(np. z powodu agresywności) są tam trzymane po kilka lat. Moim zdaniem powinno sie oceniac szanse adopcyjne psa, i jesli takowych nie ma-usypiac. ale nie szczeniaki- to je najchetniej wezma ludzie. Moze to okrutne, ale w wielu krajach panuje taki "model" schroniska. Efekt? brak przepełniec, zwierzęta sa tam najwyżej po pół roku. Jeśli mają usypiac to nie szczenaiki- je najszybciej ktos przygarnie!!!

chociaz moze wiele osób sie ze mną nie zgodzi :|

gnoje :twisted: takich to zaraz w łeb walnąć i podeptać . jak tak mogą robić :twisted: Zwierzątka są nieraz lepsze od Ludzi :!: :twisted:

Zwierzątka są nieraz lepsze od Ludzi

Tak! Też nie rozumiem takiego postępowania. Biedne zwierzaki :(

Sama chcialam miec pieska ze schroniska... Kazdy potrzebuje odrobiny milosci - zwierzatka tez :)

Zawsze bronię praw zwierząt. Chętnie pracowałabym jako wolontariuszka, niestety w moim mieście schroniska nie ma.

Znaczna grupa ludzi ma gdziś zwierzęta i myślą tylko o swoim dupsku. Uważają się za nadrasę i zwierzęta traktują jak rzeczy. Nie tylko psy są beznadziejnie traktowane. Co z końmi, czy świaniami w zakładach rzeźniczych?

Ja tez (tak jak Ty chyba) bardzo kocham zwierzeta i nie moge patrzec na to co ludzie z nimi wyrabiaja. jak nie krzywdza ich to np ostatnio moja ciocia na grunwaldzie przygarnela psa bo podobno pewno psow lata po wsi bo ludzie przyjezdzaja na Grunwald i wywalaja je z samochodow, zeby wszyscy mysleli ze sie pogubily. nie rozumiem tego. nie rozumiem tez czemu zwierzat w schronisku jest wiecej niz powinno byc i sa glodne. wogole nic z tego nie rozumiem. nie moge tez przezyc tego ze byl sobie pies ktory wabil sie Ozzy i zostal skatowany.(moze o nim slyszalas/les) przerazaja mnie takie historie. nigdy nie pozwolilabym zeby mojemu psu cos takiego sie stalo. nie wiem jak ludzie moga byc tak okrutni. trzeba byc psychopata zeby katowac niewinne zwierzaki. swiat jest niesprawiedliwy,bo takie niewinne stworzenia nie maja co jesc tymczasem sa sobie inne swtorzenia ktore maja wszystko w dupie i nie mysla o innych (czesc ludzi)... tez zamierzam pracowac jako wolontariuszka w schronisku. podobno to ciezka praca. zaczynam od poniedzialku. pozdrawiam

Ja od zawsze kocham zwierzęta :) mam 2 wspaniałe psy.. Wielu znalezionym kotom (mieszkam przy ruchliwej ulicy) znalazłam dom, osobiście jestem na nie uczulona :(. Na mojej ulicy na kazdym podwórku jest pies.. Wielokrotnie byłam świadkiem znęcania się nad zwierzętami, po jednej mojej interwencji mało nie dostałam cegłą w głowę..

Stan polskich schronisk jest okropny, a wręcz tragiczny. Staram się wpłacać pewne kwoty na pomoc zwierzakom, ale czasem mam wątpliwości czy one są wykorzystywane na te cele co powinny. Ale jak zawsze wszystko zależy od ludzi.. a póki ludzie ludzi krzywdzą, na pewno nie przestaną krzywdzić zwierzęta..

Ostatnio powiedziałam mamie, że wolę pomagać zwierzętom niż ludziom, bo bardziej na to zasługują, obraziła się...

Właśnie ostatnio zastanawiam się nad rasą mojego nowego psa i stwierdziłam, że po co mi nowiutki piesek, jak mogę mieć ze schroniska :smile: Właśnie! Jeżeli wezmę psa ze schroniska to płacę za niego? Jestem zupełnie zielona w tym temacie :razz:

Podziwiam Cię za postawę :) każde schronisko rządzi się innymi prawami, ale rzadko proszą o pieniądze w zamian za psiaka :) w intrnecie jest duża baza psów i kotów do adopcji. Mozna odrazu zobaczyć zwierzęta z Twojego regionu :) życzę powodzenia

http://www.adopcje.org/index.html tu sa wszelkie informacje :)

od pewnego czasu jestem wegetarianinem :) od 5 miechów wolontariuszem. Kocham tą prace : ) i jutro w końcu po tygodniu sql tam jade :D no i kumpela ze mna idzie :)co wczesniej nie chciala ;P achh .. POLECAM KALISKIE SCHRONISKO :D

PS. Bardzo chciałabym mieć pieska,owczarka niemieckiego. Ale jeśli bym mogła i namówiła mamę po tych 6 latach na pewno bym wzięła jakiegoś słodziaka ze schroniska !

Każda wizyta w schronisku wywołuje we mnie ogrome emocje. Kocham zwierzęta i nie umiem patrzeć na cierpienie. Nie wydaje mi się abym mogła zostać wolontariuszką, bałabym się przywiązania ...

Natomiast znam "prawa zwierząt" i gdy wiem, że dzieję się krzywda to na początku puszczają mi nerwy a później zaczynam działać. Wtedy totalnie opuszcza mnie blokada psychiczna i jestem drapieżna, a co!

Witam nazywam się kamil i chce założyć schronisko dla zwierząt a głównie dla psów. Mieszkam w Chełmsku śląskim ,małej miejscowości blisko granicy polski. Obok mnie przechodzi wiele rannych,opuszczonych,głodnych psów i chce jakoś im pomóc . Chodzi mi o takie schronisko że karmie je a potem komuś oddaje. W mojej miejscowości nie ma żadnego schroniska... :wink:

Kurcze.. to bardzo piekne, ale będzie Ci to trudno zrealizować. Po pierwsze, masz odpowiednio duzo miejsca, zeby trzymać te biedactwa? Po drugie, masz pieniądze, żeby je wszystkie wykarmić? Po trzecie, nie jest to słomiany zapał? I jeszcze, musisz znaleźć ludzi chetnych do współpracy, sponsora, bo sam nie dasz rady i ludzi chetnych do zabrania psiaków. Chcesz wykarmic i oddać? To nie będzie proste. Wiesz ile zwierząt tkwi w schroniskach aż do uśpienia bo nikt ich nie chce? Strasznie duzo. I musisz się z tym liczyć, że psów będzieprzybywac, a ludzi chetnych do ich zabrania bedzie maleć. Życze powodzenia. Sama mam suczkę, a wcześniej miała parę psów ze schroniska, jestem jak najbardziej za takimi ludźmi jak Ty. Dlatego trzymam kciuki.