Sign in to follow this  
Followers0
osama96

Problem z głową - ciągłe tworzenie wizji

Recommended Posts

Podobny temat założyłem również na innym forum ale pomyślałem że nie zaszkodzi przedstawić swojego problemu tutaj.

Na wstępie pominę przedstawienie mojej osoby i od razu przejdę do sedna. Wiek 18 lat, problem z którym się zmagam występuje od dzieciństwa. A polega na ciągłym przeżywaniu różnych scenariuszy, lub tworzeniu ich i zasad rządzących urojonymi światami, czasem się nasila a innym razem występuje jako łagodne bujanie w obłokach, występuje wtedy kiedy nie jestem czymś zainteresowany lub nie mam nic do roboty, czasem też gdy zmierzam do sklepu odcinam się i wracam dopiero przy punkcie docelowym co powoduje u mnie rozkojarzenie, występuje też przy wykonywaniu prostych czynności które wykonuje się automatycznie i nie przykłada do nich uwagi.

Problem dotyczy też nauki, uważam że właśnie przez to nie potrafię się na niej skupić a przedmioty które mnie nie interesują zwyczajnie są olewane.

Gdy akurat mam czas wolny to zamiast robić coś owocnego wolę puścić muzykę i krążyć po domu w kółko rozmyślając nad głupotami (jest to męczące, takie łażenie i myślenie czasem po 3-4h, głowa paruje ale sprawia mi to jakiś rodzaj przyjemności).

Później kombinuję różne wymówki dla znajomych czemu dzisiaj nie chcesz wyjść? i co takiego miałeś lepszego do roboty...

Od pewnego czasu zauważyłem że czasem gdy się rozkojarzę to po ponownym skupieniu mam uczucie jak by to co mnie otaczało i aktualnie się działo było iluzją, co prawda kiedyś miałem okazję parę razy spróbować lekkich narkotyków ale od bardzo długiego czasu ich nie próbowałem. Dodam że powodowały one u mnie powrót do normalności przytłumieni miśli przez co mogłem się skupić na rzeczywistości, a nie na rozmyślaniu nad przeszłością, przyszłością, teraźniejszością lub nad tworzeniem alternatywnych światów czy wydarzeń lub innych bramek danego wydarzenia czy aktualnej chwili.

Kojąco na umysł działa również nieznaczna dawka alkoholu powodująca w mnie trzeźwe myślenie.

Nie wiem jak rozwiązać ten problem, na necie nie znalazłem info. jak temu poradzić - proszę o jakieś rady bądź sugestie.

Share this post


Link to post

Zajmij się czymś, to nie będziesz miał czasu na myślenie o głupotach. Ta choroba, to nadmiar wolnego czasu :)

Share this post


Link to post

Z tym pisaniem to nie jest taki głupi pomysł zajęcie by było, a że wolnego czasu jest nawet sporo - oczywiście ratunkiem dla mnie są dni szkolne wtedy się człowiek nie nudzi, choć godzin zbyt dużo.

Share this post


Link to post

Zajmij się czymś twórczym, co pozwoli przelać myśli na płótno, czy papier. Zanim też zamkniesz się na świat, zmuszaj się do wyjść regularnych, stwórz sobie z nich rutynę, co by później nie obudzić się bez znajomych, mając zaległości na karku.

Share this post


Link to post

Też tak mam, jak mi się nudzi. Jak nie mam co robić to wymyślam jakieś głupie historie, jak wracam od pociągu, czasem nawet coś powiem na głos. Ale od pewnego czasu już sobie z tym poradziłam, po prostu jak się zacznie pracować, studiować i inne rzeczy to nie ma na to czasu i przestaje się myśleć o takich głupotach(?).

Share this post


Link to post

To dobra wiadomość dla mnie, dobrze wiedzieć że ktoś miał podobnie - cóż głupoty są to ale gdy się w to wciągnie to nie idzie przestać.

Możliwe że wynika to jako za dzieciaka pochłaniałem duże masy treści typu: filmy, komiksy i teraz się tego nagromadziło.

Share this post


Link to post

Najlepszym rozwiązaniem jest sport. Zajmij się sportem. Ćwicz na siłowni, graj, biegaj. Najlepiej gra zespołowa ( piłka nożna itp. ) wtedy człowiek myśli jak grać, a nie jak żyć :)

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  • Kerosine
  • peterpan1
  • Sibethesto
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
   Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
   W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
   W godzinie – nieskończoność czasu.
   ["how the universe ends is how it begins"]
   · 0 replies
 • Posts

  • WszyscyZginiemy
   Ostatnio czytane mangi/oglądane anime
   Dziś skończyłam ovkę Thus spoke Kishibe Rohan. Moja druga połowa skwitowała, że jest to krzyżówka Jojo z Scoobym Doo i w sumie trochę w tym racji.  Szkoda tylko, że tak mało odcinków 
  • WszyscyZginiemy
   Body Positivity
   Przyznam się szczerze, że nie wiem gdzie faktycznie doszukiwać się początku tego ruchu. Jednak przynajmniej w początkowej fazie, którą dało się zaobserwować wyglądało to bardziej "nieważne od rozmiaru Twojego ciała, koloru skóry, czy innych niedoskonałości, które Ty widzisz jesteś piękna". Widać było kampanie modowe z modelkami o różnych rozmiarach i typach urody, reklamy które głosiły samoakceptacje, spopularyzowanie mody plus size. I wówczas ta ekstremalna forma nie była rozmiaru Tess Holiday,
  • blokern
   Czy w wieku 14,5 lat mogę golić jajka i miejsce nad penisem ?
   mozesz  jezeli martwisz sie czy odrosna to odrosna. Wlosy od obcinania sie nie uszkadzaja. Zeby przestaly rosnac musialbys uszkodzic cebulki ale tego nie zrobisz  
  • Kerosine
   Body Positivity
   Gwoli wyjaśnienia, gdyż zachodzi tu pewne nieporozumienie - Body Positivity od samego początku było ruchem radykalnym i mającym na celu przebicie się do mainstreamu reprezentacji ciał marginalizowanych w ich najbardziej ekstremalnych formach. Tu nigdy nie chodziło przede wszystkim o rozstępy przy normalnej wadze, jedynie lekki nadmiar kilogramów czy nastoletnie pryszcze. Warto zaznaczyć, że sami zwolennicy BoPo skarżą [bądź skarżyli] się często na wypaczenie pierwotnej idei swojego ruchu przez m
  • WszyscyZginiemy
   Idealny/a Ja, czyli jacy chcielibyśmy być
   Tak jak wielu w tym temacie przede wszystkim chciałabym być bardziej stabilna emocjonalnie. Z tym już o wiele łatwiej (tak myślę) byłoby być silniejszym i odporniejszym w obliczu różnych przeciwności ale i byłoby się spokojniejszym, zamiast zamartwiać się przesadnie tym co było, może być lub nigdy nie miało miejsca i mało prawdopodobne, że będzie miało. Teoretycznie jest to coś, co powinno być w zasięgu moich rąk, możliwe do wypracowania, osiągnięcia... praktycznie zobaczymy. Może jak się u