• Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
osama96

Problem z głową - ciągłe tworzenie wizji

Recommended Posts

Podobny temat założyłem również na innym forum ale pomyślałem że nie zaszkodzi przedstawić swojego problemu tutaj.

Na wstępie pominę przedstawienie mojej osoby i od razu przejdę do sedna. Wiek 18 lat, problem z którym się zmagam występuje od dzieciństwa. A polega na ciągłym przeżywaniu różnych scenariuszy, lub tworzeniu ich i zasad rządzących urojonymi światami, czasem się nasila a innym razem występuje jako łagodne bujanie w obłokach, występuje wtedy kiedy nie jestem czymś zainteresowany lub nie mam nic do roboty, czasem też gdy zmierzam do sklepu odcinam się i wracam dopiero przy punkcie docelowym co powoduje u mnie rozkojarzenie, występuje też przy wykonywaniu prostych czynności które wykonuje się automatycznie i nie przykłada do nich uwagi.

Problem dotyczy też nauki, uważam że właśnie przez to nie potrafię się na niej skupić a przedmioty które mnie nie interesują zwyczajnie są olewane.

Gdy akurat mam czas wolny to zamiast robić coś owocnego wolę puścić muzykę i krążyć po domu w kółko rozmyślając nad głupotami (jest to męczące, takie łażenie i myślenie czasem po 3-4h, głowa paruje ale sprawia mi to jakiś rodzaj przyjemności).

Później kombinuję różne wymówki dla znajomych czemu dzisiaj nie chcesz wyjść? i co takiego miałeś lepszego do roboty...

Od pewnego czasu zauważyłem że czasem gdy się rozkojarzę to po ponownym skupieniu mam uczucie jak by to co mnie otaczało i aktualnie się działo było iluzją, co prawda kiedyś miałem okazję parę razy spróbować lekkich narkotyków ale od bardzo długiego czasu ich nie próbowałem. Dodam że powodowały one u mnie powrót do normalności przytłumieni miśli przez co mogłem się skupić na rzeczywistości, a nie na rozmyślaniu nad przeszłością, przyszłością, teraźniejszością lub nad tworzeniem alternatywnych światów czy wydarzeń lub innych bramek danego wydarzenia czy aktualnej chwili.

Kojąco na umysł działa również nieznaczna dawka alkoholu powodująca w mnie trzeźwe myślenie.

Nie wiem jak rozwiązać ten problem, na necie nie znalazłem info. jak temu poradzić - proszę o jakieś rady bądź sugestie.

Share this post


Link to post

Zajmij się czymś, to nie będziesz miał czasu na myślenie o głupotach. Ta choroba, to nadmiar wolnego czasu :)

Share this post


Link to post

Z tym pisaniem to nie jest taki głupi pomysł zajęcie by było, a że wolnego czasu jest nawet sporo - oczywiście ratunkiem dla mnie są dni szkolne wtedy się człowiek nie nudzi, choć godzin zbyt dużo.

Share this post


Link to post

Zajmij się czymś twórczym, co pozwoli przelać myśli na płótno, czy papier. Zanim też zamkniesz się na świat, zmuszaj się do wyjść regularnych, stwórz sobie z nich rutynę, co by później nie obudzić się bez znajomych, mając zaległości na karku.

Share this post


Link to post

Też tak mam, jak mi się nudzi. Jak nie mam co robić to wymyślam jakieś głupie historie, jak wracam od pociągu, czasem nawet coś powiem na głos. Ale od pewnego czasu już sobie z tym poradziłam, po prostu jak się zacznie pracować, studiować i inne rzeczy to nie ma na to czasu i przestaje się myśleć o takich głupotach(?).

Share this post


Link to post

To dobra wiadomość dla mnie, dobrze wiedzieć że ktoś miał podobnie - cóż głupoty są to ale gdy się w to wciągnie to nie idzie przestać.

Możliwe że wynika to jako za dzieciaka pochłaniałem duże masy treści typu: filmy, komiksy i teraz się tego nagromadziło.

Share this post


Link to post

Najlepszym rozwiązaniem jest sport. Zajmij się sportem. Ćwicz na siłowni, graj, biegaj. Najlepiej gra zespołowa ( piłka nożna itp. ) wtedy człowiek myśli jak grać, a nie jak żyć :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  • Martusiaaaaaa92
  • Filip
  • Luki18
  • michaelowax3
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Rzadko o coś proszę.
   Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
   https://zrzutka.pl/bf8wmk
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Gdzie jest Fifi :> ;D 
   · 17 replies
 • Posts