• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

kalinamich

Czy byliście na wyborach samorządowych?

Recommended Posts

Do tej pory (mówię o latach po upadku komunizmu) z polską polityką było tak, że było w sumie wszystko jedno kto rządził. Raz było trochę lepiej, raz trochę gorzej, ale generalnie utrzymywali poziom. Każdej partii i (prawie) każdemu politykowi zdarzały się żenujące wpadki, afery i zgarnianie pieniędzy do własnej kieszeni, ale jakoś to wszystko się trzymało. Wcześniejsze wybory olewałam, nie interesowałam się polityką. Aż pewnego znamiennego roku (wszyscy wiemy którego ;)) coś się zmieniło. I od tamtej pory chodzę na wybory, i mimo że z pozoru moje głosy nic nie dały, to jednak dorzucam jakąś cegiełkę od siebie. I to się liczy.

2 godziny temu, Shady-Lane90 napisał:

Ogólnie - od kilkunastu lat rządzi nami w dużej mierze ta sama kasta. Dlatego też - jak głoszę wszem i wobec - dwukadencyjność i wypie*dalać z polityki ♥ 

Tak, tak, tak! To by było piękne. Niestety nigdy takich przepisów nie uchwalą, bo to byłby dla polityków strzał w stopę. Jeszcze musieliby potem normalnie pracować, co za zgroza, to się przecież nie godzi!

• + 2

1 minutę temu, yiliyane napisał:

od tamtej pory chodzę na wybory, i mimo że z pozoru moje głosy nic nie dały, to jednak dorzucam jakąś cegiełkę od siebie. I to się liczy.

Brawo! Życzyłabym sobie, aby każdy miał takie myślenie!

1 minutę temu, yiliyane napisał:

Niestety nigdy takich przepisów nie uchwalą, bo to byłby dla polityków strzał w stopę. Jeszcze musieliby potem normalnie pracować, co za zgroza, to się przecież nie godzi!

Dokładnie tak. Ten jakże prosty, idealny plan nie ma racji bytu w polskiej polityce. Który bowiem złodziej przestałby kraść, mając ku temu idealną okazję? :)