kalinamich

Czy byliście na wyborach samorządowych?

Recommended Posts

Czy glosowaliście w wyborach samorządowych?

Ja byłam i uważam to za konieczność, nawet jak nie mamy teoretycznie na kogo głosować...

Share this post


Link to post

W ostatniej chwili, ale byłam. Miałam nie iść bo byłam akurat na wyjeździe, ale jednak zdążyłam i poparłam kogo chciałam.

Share this post


Link to post
Nie, bo byłem poza miejscem zameldowania i nie załatwiłem tego papierka z gminy wcześniej. Żałuje.

Tak samo było w moim przypadku. Ale jest jeszcze druga tura, na którą mam zamiar się wybrać.

Share this post


Link to post

Nie, nie byłem. Po prostu nie znalazłem kandydata na którego mógłbym z czystym sumieniem oddać swój głos.

Share this post


Link to post

Też byłem. Jako przedstawiciel straconego pokolenia mimo wszystko wierzę że kiedyś przyjdą zmiany na lepsze.

Share this post


Link to post

Chciałbym rozszerzyć temat wyborów o drugie pytanie. Wszyscy wiedzą jak wyglądało liczenie głosów i w jakiej atmosferze się ono odbywało. Uważacie więc, że wszystko jest w porządku czy jednak wybory powinno uznać się za nieważne?

Share this post


Link to post

Tak powinny być ważne - mogły byc nieprawidłowości, ale jeśli były by sfałszowane, dlaczego przedstawiciele partii które były jako obserwatorzy nei zgłaszali od razu takich spraw na Policje - chyba że nic nie stwierdzili i teraz tylko sobie gdybamy, aby o nas mówiono

Share this post


Link to post

Nie rozumiem krzyków o fałszerstwie... Toć akcja na taką skalę byłaby co najmniej niemożliwa. ; o

PKW. Krytyka, krytyką, jednak i ona jest za mocna. Ich winy można dopatrzeć się w związku z systemem itd. Jednak nie w przypadku liczeniu głosów, bo oni najzwyczajniej podali tylko wyniki.

Share this post


Link to post

Odkąd mam prawa wyborcze, to chodzę na każde kolejne wybory. Samorządowe również.

 • + 1

Share this post


Link to post
2 godziny temu, Celt napisał:

Odkąd mam prawa wyborcze, to chodzę na każde kolejne wybory. Samorządowe również.

Nie muszę nic więcej dodawać. Biorę przykład z przedmówcy ;) 

Share this post


Link to post

Byłam na wyborach, nie podoba mi się wybór narodu.
Mam prawo teraz przez cztery lata krytykować sytuację polityczną w Polsce?

 • + 1

Share this post


Link to post
2 minuty temu, Nineku napisał:

Mam prawo teraz przez cztery lata krytykować sytuację polityczną w Polsce?

Tak. 

To jest jeden z powodów, dla których chodzę na wybory. Legalnie mogę narzekać. Ci co nie zabrali głosu - powinni przestać szczekać ♥

 • + 2

Share this post


Link to post

A ja jestem bardzo dobrym złym przykładem - o ile wybory samorządowe były tymi przedostatnimi, owszem, zaszczyciłam lokal wyborczy swoją obecnością, w ostatniej chwili jednak zrobiłam w tył zwrot od urny i pomaszerowałam z powrotem do domu, swój udział w plebiscycie ograniczając na dobrą sprawę jedynie do odeskortowania nań swojej rodzicielki [w tym roku oddałam głos z racji faktu, że wspomniana osoba znacznie skuteczniej mnie zmotywowała :D ].

Nie interesuję się polityką [wyznając zarazem pogląd, iż jest to dziedzina na tyle złożona, że trzeba posiadać naprawdę rozległą wiedzę, by rzeczywiście być w stanie jak najbardziej rozsądnie dokonać wyboru], wszelkie tego typu inicjatywy - poza być może Budżetem Obywatelskim - programowo ignoruję. Mój umysł wiruje wokół innej osi niż ta społeczna, nie czuję się zresztą do końca częścią społeczeństwa ani nawet w ogóle gatunku ludzkiego, więc... Demokracja to zresztą zabawny ustrój - wpływ na władzę ma osoba, dla której poważny problem stanowi przywołanie z pamięci 95% istotnych dat i postaci historycznych, a w kwestii personaliów lidera jednej z czołowych partii opozycyjnych [?] upewniła się na dobrą sprawę dopiero przy okazji ostatnich wyborów [przywódcy mniejszych ugrupowań to dla mnie w dużej mierze nadal zagadka].

43 minut temu, Nineku napisał:

Byłam na wyborach, nie podoba mi się wybór narodu.

Spokojnie, Ninku, najważniejsze, żeby się hajsy zgadzały. O obecnym kierownictwie kraju [jak o każdym zresztą] istotnie można powiedzieć wiele, ale akurat pod tym względem - jak się zdaje - nie daje większych powodów do narzekań.

40 minut temu, Shady-Lane90 napisał:

To jest jeden z powodów, dla których chodzę na wybory. Legalnie mogę narzekać. Ci co nie zabrali głosu - powinni przestać szczekać ♥

"Sąsiedzie, ty ch*ju, to twoja wina, że ci durnie są u władzy" :D 

Edited by Kerosine

Share this post


Link to post
3 minuty temu, Kerosine napisał:

"Sąsiedzie, ty ch*ju, to twoja wina, że ci durnie są u władzy"

Aż tak to nie. Raczej - jakich mamy po*ebanych wyborców, dających się nabierać na to, że partia im coś "daje" z "własnych" pieniędzy, których przecież nie ma. Ogólnie - od kilkunastu lat rządzi nami w dużej mierze ta sama kasta. Dlatego też - jak głoszę wszem i wobec - dwukadencyjność i wypie*dalać z polityki ♥ 

 • + 1

Share this post


Link to post
30 minut temu, Shady-Lane90 napisał:

Dlatego też - jak głoszę wszem i wobec - dwukadencyjność i wypie*dalać z polityki ♥ 

Podpisuję się rękami pod tymi słowami. 

W Japonii przynajmniej politycy sami dymisji się poddają w przypadku afer, u nas afery to paliwo istnienia tego warcholstwa. 

 • + 1

Share this post


Link to post
1 godzinę temu, Shady-Lane90 napisał:

Aż tak to nie. Raczej - jakich mamy po*ebanych wyborców, dających się nabierać na to, że partia im coś "daje" z "własnych" pieniędzy, których przecież nie ma.

To norma - przewaga w społeczeństwie osób o poziomie inteligencji raczej niższym niż wyższym oraz nastawionych przede wszystkim na zaspokojenie własnych, podstawowych i często niskich potrzeb [zamiast szlachetną walkę o ideały] jest jego cechą przyrodzoną. Ogólny poziom edukacji i świadomości oczywiście zwiększa się, jednak czyż nie ma to miejsca również w przypadku kasty rządzącej, która po prostu uczy się sprytniej i efektywniej manipulować ludźmi? ;) Przekaz skierowany bezpośrednio do podświadomości zawsze również będzie skuteczny, niezależnie od stopnia wyedukowania danej osoby.

Share this post


Link to post
1 minutę temu, Kerosine napisał:

Ogólny poziom edukacji i świadomości oczywiście zwiększa się, jednak czyż nie ma to miejsca również w przypadku kasty rządzącej, która po prostu uczy się sprytniej i efektywniej manipulować ludźmi?

Oczywiście, że zawsze uderza się w "słaby punkt". Zwłaszcza kiedy widzi się możliwość osiągnięcia przewidywanych korzyści poprzez zadeklarowanie ofiarowania stosownych "gratyfikacji" dla tego "słabego punktu", w przypadku wygranej. To takie błędne koło. Daj łapkę - dostaniesz smaczka, ja się ucieszę, bo mnie słuchasz, a Ty sobie zjesz coś smacznego. Na mojego psa działa idealnie za każdym razem. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • yiliyane
  • Kerosine
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Filip

   Filip

   Słoneczny Filip niczym Słoneczny Patrol 8-) 
   · 4 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Rzadko o coś proszę.
   Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
   https://zrzutka.pl/bf8wmk
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
 • Posts

  • Gloria
   Wizyta u psychoterapeuty
   Też miałem na początku takie nastawienie ( i rzeczywiście przy wizycie u psychologa to się sprawdzało), ale zaryzykowałem i u psychoterapeuty było w porządku. I też co istotne było, że terapeuta sam mówił, że mu nie zależy na pieniądzach i też, że patrzy na mnie pod tym kątem (w rozumieniu: nie chcę Cię naciągać na kasę). W przypadku 2 z 4 wizyt na pewno przeciągnąłem czas, a w tym w 1 przypadku z 1 godziny zrobiły się ponad 2... (zapłaciłem za 1) i jeszcze pytał się mnie, czy mam jeszcze jakieś
  • Kerosine
   Piosenka, której obecnie najczęściej słuchasz?
   Chyba odrobinkę zbyt łatwo wpada w ucho, aby bardziej zaawansowani znawcy ciężkich brzmień mogli określić to jako gustowne, ale chu... i tak słucham w pętli ;D 
  • Kerosine
   Hity i Kity Spożywcze
   To jeszcze nic... ta sama Inna Bajka ma w swojej ofercie także ciecierzotto oraz [uwaga, nadchodzi skojarzenie z Bobo Frutem] soczotto ;D Ten producent zdecydowanie jest liderem w zakresie kulinarno-językowych innowacji. Ogólnie jednak tak, zgadzam się jak najbardziej z komentarzem. "Potrawka z kaszy / ciecierzycy / soczewicy" [przykładowo] byłaby zapewne o wiele lepszym i bardziej naturalnie brzmiącym wyborem, aczkolwiek z drugiej strony rozumiem, że w marketingu liczy się zwięzłość nazwy
  • Slipknot87
   Jak zrozumieć zachowanie dziewczyny
   Byc moze ma inne ale widzialem jak sie zachowuje przed zerwaniem kontaktu i sama mowila o nienawisci itp. no i znam ja troche. No zalezy i nie mam jej tego za zle, pisze tylko ze w ogole sie nie spodziewalem odzewu. W sumie kiedys mowila ze nie daje jej tam wsparcia i obecnosci (co bylo troche trudne na tamten moment) ale masz racje moze go nie potrzebowac. Mysle jednak ze czesto ludzie czuja jakas potrzebe naprawienia bledow po czasie nawet jesli do konca nie jest to potrzebne lub sluszne. Wyrz
  • Shady-Lane90
   Hity i Kity Spożywcze
   @Kerosine nazwa gryczotto jest strasznie odpychająca, nie neguję jednak faktu, że może być to smaczne. Mamy już jednak kaszotto, risotto i teraz gryczotto.... brak tylko jeszcze chujotto ;D