kalinamich

Nawilżanie ciała

Recommended Posts

Cześć dziewczyny,

Może już taki temat był, ale idzie zima a z zimą wiele z nas ma problemy ze skórą. Przyznam się szczerze, że już nie wiem, co robić. Stosowałam: wiele balsamów z rossmana w tym: neutrogene, balsamy z apteki (dermokosmetyki) i skóra dalej jest sucha. Pije dużo wody, przyjmuje witaminy, łykam nawet tran. A zimą zawsze mam problem. Czy też macie taki problem z przesuszona skóra? chodzi mi o całe ciało....

kalinamich, mam ten sam problem :) Z reguły pomagają mi wszystkie produkty, które zawierają w sobie magiczną nazwę emolient. Obecnie stosuję z Lirene i naprawdę go polecam. Oprócz tego na noc stosuję przede wszystkim oleje. Kokosowy, arganowy i ostatnio niesamowity olej z nasion baobabu. Poza tym pomagają mi także produkty, które zawierają w sobie glicerynę. Pomógł mi także nawilżacz do powietrza, który postawiłam w swoim pokoju.

No co ty! nawilżacz do powietrza! Pierwsze słyszę, ze to pomaga na skórę!Ciekawe ile kosztuje takie cudow. Włąśnie też słyszałam o tych olejach dużo dobrego, olej kokosowy też wcinam, wiec może zacznę się nim smaorwac

mam ten sam problem, spróbuj po prysznicu nie wycierać się ręcznikiem tylko posmaruj się oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia, potem odczekaj chwilę tak ze 4 min i potem wytrzyj się ręcznikiem a raczej lekko tylko zbierz wilgoć. Mi taki zabieg bardzo ładnie nawilża skórę i jest tani.

ja też mam zimą problem z suchą skórą, zwłaszcza na łydkach, które dosłownie się łuszczą! Mi pomaga masło shea, odkryłam je 2 lata temu jak kupiłam taki balsam z kostki, na wagę i był świetny! Teraz szukam tego składnika w mleczkach, fajne mają w Yves rocher i na razie dają radę, ale jak przyjda mrozy to szukam tego w kostce...

mam ten sam problem, spróbuj po prysznicu nie wycierać się ręcznikiem tylko posmaruj się oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia, potem odczekaj chwilę tak ze 4 min i potem wytrzyj się ręcznikiem a raczej lekko tylko zbierz wilgoć. Mi taki zabieg bardzo ładnie nawilża skórę i jest tani.

Spróbowałam i moja skóra wygląda świetnie....to naprawdę dziala, dzięki bardzo :*

-- Dodano 21 Lis 2014, 11:31: --

a tak ogólnie to dziękuje za wszystkie rady dziewczyny :)

Mi zniknęły przesuszone miejsca odkąd szczotkuję codziennie ciało. Ścieram codziennie martwy naskórek, do tego mam jeszcze kilka innych plusów z tej metody (lepsze krążenie a więc ujędrnienie nóg czy pośladków), potem nakładam balsam czy olej właśnie i gotowe. Zimą preferuje oliwki, najlepiej Hipp.

Mimo, że zawsze miałam gładką i miłą w dotyku skórę to teraz już przesadziłam:P Naprawdę świetny sposób. Szczotka musi być z naturalnego włosia (Rossman takie ma, z wypustkami dodatkowo) i krzywdy nie zrobi, skóra z początku może być lekko zaczerwieniona ale szybko mija. No i po prysznicu/kąpieli to się sprawdza, tak na sucho przed myciem nie ma tego efektu (sprawdzałam).

Całe ciało? Ojej, to faktycznie jest problematyczne.

Spróbuj coś innego, wymocz się w gorącej wodzie z dużą ilością soli, zostaw balsamy i inne, wymyj się mydłem przeciwbakteryjnym, zostaw te pachnące i niby nawilżające, powinno przejść, oczywiście nie koniecznie za pierwszym razem, trzeba by stosować tą metodę kilka razy.

Ogólnie chyba są jaks proporcje w których się dodaje mleko do kąpieli i działa cuda.

Ale chyba też wszelkie olejki do kąpieli ;)

Mi wystarczy mój balsam. Nie używam żadnego pięknie pachnącego, ale za to rewelacyjnie nawilżającego. Mam wrażliwą skórę, więc muszę odpowiednio o nią dbać i tu idealnie sprawdza się balsam dermoprotektor dm firmy Cetaphil. Jeżeli wam zależy na dobrej kondycji waszej skóry za nie duże pieniądze to ten balsam jest idealny. Już po pierwszym użyciu stan skóry się poprawia, regeneruje.

Ja do ciała, tak samo, jak do włosów, stosuję olejek arganowy:) Używam tego:

olej-arganowy-bio.jpg

Bardzo dobrze nawilża skórę, zwłaszcza zimą, kiedy jest bardzo przesuszona (niestety ja tak mam).

Nie tylko płaszcz lipidowy stanowi barierę przed parowaniem wody. Tak działają też emolienty. Są to środki natłuszczające na bazie parafiny, lanoliny lub wazeliny, których używa się pod postacią kremów, maści, mydeł, olejków do kąpieli. Nałożone na powierzchnię skóry tworzą filtr, który zmniejsza parowanie. W efekcie woda zatrzymywana jest w warstwie rogowej naskórka - co widać gołym okiem.

Gdy zauważysz, że twoje ciało w miejscach strategicznych, na rękach i nogach, jest białe i łuszczy się, po kąpieli, ale jeszcze przed wytarciem się, posmaruj się oliwka kosmetyczną (może być taka dla dzieci). Dopiero później użyj ręcznika, delikatnie osuszając nim skórę. Szybko przekonasz się, że to dobry ratunek.

Emulsja do ciała Atoperal przeznaczona jest do pielęgnacji i ochrony delikatnej skóry osób z wywiadem atopowym, skóry suchej, szorstkiej, z nadmiernie złuszczającym się naskórkiem, stwarzającej problemy w codziennej pielęgnacji oraz leczonej preparatami sterydowymi. Emulsja przywraca właściwe nawilżenie i natłuszczenie skóry, likwiduje uczucie suchości skóry, zmniejsza jej szorstkość i poprawia ogólny wygląd skóry. Bardzo polecam sama stosuje :-)

A moje serce i skórę w sumie, skradł jedwab do ciała firmy Oeparol. Pani mi go poleciła w aptece jak kupowałam krem. Jest świetny. Nakładam zawsze po prysznicu, szybko się wchłania i pięknie pachnie. Ktoś może stosował?

A teraz idzie lato :) jak się nawilżacie w tym czasie? ja nie robię przerwy od atoperalu, super nawilża, łagodzi i pomaga mojej skórze, mam AZS. Wiem, że to watek o ciele ale jak nawilżacie twarz?

U mnie fajnie sprawdzają sie masła do ciała. Na razie zmieniam i nie mam swojego ulubionego ale mam nadzieje ze niedługo na takie trafie. Z takich zwracajacych moja uwage sa te o nietypowych zapachach jak np czekoladowe.

Ja od miesiąca używam balsamu z B-glukenem z firmy FMgrup i balsam się niesamowicie sprawdza. Ja mam nawilżający i spokojnie moge powiedzieć ze jak się posmaruje to przez 24h mam nawilżoną skórę.

Dobrze sprawdzą się też emolienty :) Np. Eloderm, balsam do ciała jest świetny. Łagodzi podrażnienia, nawilża i co najważniejsze utrzymuje nawilżenie długo. Skóra jest miękka, miła w dotyku.

a probowalas najzwyklejszego kremu nivea? bo ja tez dlugo szukalam czegos spoko i wydalam sporo kasy na balsamy, a dopiero nivea okazal sie strzalem w dziesiatke :D ale do twarzy go nie uzywam bo za tlusty :D a na ciele wlasnie sie wchlania i nie klei

Też zdarza mi się, że moja skóra mimo stosowania różnorakich mazideł jest sucha. Tylko, że u mnie dotyka ten problem poszczególnych części ciała. Choć ostatnio jest coraz lepiej. Uważam, że stosowanie regularnie peelingu kawowego i nakładanie masła do ciała polepszyło stan mojej skóry. 

O 27.04.2016 at 12:34, BlueberryDream napisał:

Dobrze sprawdzą się też emolienty :) Np. Eloderm, balsam do ciała jest świetny. Łagodzi podrażnienia, nawilża i co najważniejsze utrzymuje nawilżenie długo. Skóra jest miękka, miła w dotyku.

szczerze przyznam że jeszcze nie słyszałam oraz nie widziałam produktów eloderm.... czy są one ogólnodostępne np w rossmanie i innych tego typu drogeriach czy jednak powinnam się skierować do apteki żeby je kupić ? i czy mają coś poza balsamem do ciała ?

Najlepiej jest się udać do apteki. Tam je na pewno kupisz. NIe są to produkty drogeryjne. Mają kremy, emulsje do kapieli. Jest tego sporo i naprawdę warto kupić. Cenę mają super