Monika015

Nauka angielskiego

Recommended Posts

jak uczyc się sktecznie angielskiego jestem na 1 roku hotelarstwa mam lata żeby opanować angieslki musze to zrobić bo inaczej na ni moje studia, lepiej isc do szkoły jezycznej czy na korepetycje i zaoszczedzic trochę kasy ? co polecacie? może wkrk jakas szkole ?korepetytora?

Share this post


Link to post

Są teraz jeszcze kursy online i co może być niezłe wyjście z sytuacji. Teoretycznie ,nie wychodzisz z domu, uczysz się podczas konferencji, masz normalną strukturę zajęć, materiały. Empik widziałem reklamę, że ma takie zajęcia. Lekcje stacjonarne wiadomo, ze sa efektywne, ale masz tu oszczednosc czasu i to duzą.

Share this post


Link to post

Korepetycje wcale ci taniej nie wyjdą. Ja sobie wszystko obliczałam i w końcu zapisałam się na kurs do Speak up - kilku znajomych już tam chodziło, więc miałam rozeznanie jak jest itd. Tempo jest duże, trzeba się przykładać do nauki, ale mi to akurat pasuje, bo chcę szybko się dużo nauczyć.

Share this post


Link to post

Odświeżam, potrzebuję pilnie przypomnieć sobie angielski :D, trochę wypadłam z obiegu. Polecicie jakieś szkoły?? Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły?

Share this post


Link to post
Plusem dobrej szkoły językowej jest możliwość zajęć z native speakerem

Jakie są tego plusy, jeśli możesz mnie oświecić?

Plusy są dość proste. Przede wszystkim akcent! Druga sprawa, lektorzy też robią błędy (!!!!), dlatego najlepiej uczyć się języka z rodzimym użytkownikiem.

-- Dodano 16 Sty 2015, 16:16: --

Odświeżam, potrzebuję pilnie przypomnieć sobie angielski :D, trochę wypadłam z obiegu. Polecicie jakieś szkoły?? Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły?

Zwróć uwagę czy zajęcia są prowadzone z netivem. Druga sprawa, dowiedz się o zaplecze naukowe oraz metodyczne. Po ile osób liczą grupy. Dopiero potem patrz na cenę.

Share this post


Link to post

Jako osoby, która nie wierzy w standardową naukę języków- polecam https://www.duolingo.com/ oraz szereg innych aplikacji na telefon. Z kursów językowych stawiałabym jedynie na te skupiające się wokół rozmów.

[quote name="NoweCentrum

Share this post


Link to post

Online są mało efektywne. Przed wyjazdem do Anglii miałam miesiąc na opanowanie w możliwie jak najlepszy stopniu tego języka. Chodziłam do Demostenes na zajęcia w małej grupie (5 osób). Całkowicie opanowałam podstawy angielskiego, dzięki czemu "nie zginęłam" po za granicami Naszego kraju :)

Share this post


Link to post

A jaką metodę polecacie do samodzielnej nauki? Postanowiłam podszkolić język angielski, ale na pewno nie znajdę już czasu na jakiś kurs, więc chcę się uczyć w domu, autobusie, siłowni, z dzieckiem w parku, gdzie się da. Any ideas? ;)

Share this post


Link to post

Dochna, poszukaj jakichś darmowych kursów online może? Albo zacznij czytać po angielsku. Ciężko coś doradzić tak na szybko, bo nie powiedziałaś, w jaki sposób najlepiej Ci przyswajać informacje.

Share this post


Link to post

Hej, jak dobrze uczyć się angielskiego, polecam szybkie rozmówki na początek, jak opanuje się proste tematy, można przejść dalej, dobre są także rozmówki z płytą CD, odsłuchiwanie tekstów wpływa dobrze na pracę mózgu, lepiej się pamięta słówka.

Share this post


Link to post

Niestety bez pracy nie ma kołaczy i jeśli sama nie będziesz się przykładała do nauki to nikt nie wtłucze Ci tej wiedzy.

Share this post


Link to post

W nauce języka pomagały mi rozmowy z obcokrajowcami. Kiedy akurat nie byłam na obczyźnie - znajdowałam ludzi z różnych stron świata, a oni chętnie rozmawiali i pisali ze mną po angielsku, czy też niemiecku.

Wiele zawdzięczam takiej formie. Wydaje mi się bowiem, że praktyka jest najlepsza. : )

  • - 1

Share this post


Link to post

To na pewno, też kiedyś próbowałam czegoś takiego ale trafiąłam niestety na osoby które gorzej mówiły ode mnie i niewiele się można było nauczyć, szczególnie jeśli chodzi o wymowę czy zasób słów :D

Share this post


Link to post

zacznij czytać po angielsku-strony  internetowe ksiązki, jak oglądasz telewizję to możesz sobie pooglądac telewizję anglojęzyczną

Share this post


Link to post

od dluzszego czasu staram się nauczyc angielskiego ale idzie mi to opornie, szybko sie zniechecam jak tylko zaczynam materiałów szukać do nauki,na forach peło porad, polecanych ksiazek, filmów, kanałów radiowych tylko zeby to ogarnąc to chyba trzeba siedizec 24h na dobę, powazniej myśę o kursie

Share this post


Link to post

sprawdź sobie ofertę empik school online, ja sie do nich zapisałam bo najbardziej odpowiadała mi ich metoda nauczania, stosują INSELL gdzie całe zajęcia polegaja na zajęciach z lektorem który w 100% skupia się tylko na Tobie, przez całą godzinę rozmawiasz, reagujesz wjezyku angielskich przez co szybko chwytasz słówka, zwroty, a plusem jest też odrgomna niezależność, bo zajęcia odbywajas ie drogą online co oznacza, że potrzebujesz laptopa i słuchawekk żeby uczestniczyć w zajęciach, sam wybierasz miejsce i czas zajęć, zajecia masz możliwość odbywać do 23 w nocy.

Share this post


Link to post

lol, angielski to najprostszy język evah w tych czasach, dlaczego? Bo jest kurwa wszędzie ;d nie znam osoby, która nie znałaby podstaw angielskiego (nie mówimy oczywiście o jakichś półgłówkach)

ale do czego dążę... 

nie rozumiem po co tracić hajsy na kursy jezykowe?! a już w ogóle angielskiego :laugh::laugh: wystarczy sobie znaleźć internetowego ziomeczka z junajted stejts i po trzech miesiącach jesteśmy dalej niż nasi koledzy po dwuletnich kursach - sprawdzone info na wielu językach i osobach, polecam!!11!!111!!1! 

  • - 3

Share this post


Link to post

Oczywiście przy nauce języków obcych nic nie jest lepszym wyjściem jak stały kontakt z native speakerami. Jeżeli ktoś ma okazję, to dobrze wyjechać na jakiś czas za granicę lub chociażby na urlop. Jeżeli takiej możliwości nie ma to internet stoi otworem.

Mogę polecić na przykład stronę italki. Na niej możemy znaleźć nauczyciela (certyfikowanego), który nam odpowiada i prowadzić konwersacje lub uczyć się kolejnych poziomów języka poprzez Skype. Lekcje są płatne (różne ceny u różnych nauczycieli), ale moim zdaniem warte swoich pieniędzy i zarazem wygodne, bo sami możemy wybrać sobie dzień i czas nauki. Ja w ten sposób przez pewien czas uczyłam się hiszpańskiego i byłam zadowolona :) 

Dla samouków polecam stronę ang.pl (bezpłatna) oraz etutor.pl (płatna). Na tych dwóch stronach można znaleźć dużo materiałów do nauki, jak i ćwiczeń.

Z ksiązek poleciłabym 'Wielka gramatyka języka angielskiego' wydawnictwa Edgard, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. A jeżeli ktoś chce uczyć się angielskiego po angielsku to zachęcam do kupienia jednych z ćwiczeń Raymonda Murphy'ego wydawnictwa Cambridge. 

Poza tym dobrze określić jaki rodzaj inteligencji u nas dominuje i jakie najlepsze sposoby nauki jemu odpowiadają. W tym pomoże nam książka 'Jak szybko opanować język obcy?' wydawnictwa samo sedno.

I jeszcze na koniec - oglądać filmy, czytać książki, słuchać audiobooków oraz używać aplikacji wspierających naukę języka angielskiego, a także dołączać do grup które uczą się tego języka i chcą w nim prowadzić konwersacje.

Share this post


Link to post

polecam metodę colina rose, szczególnie jeśli zależy ci na szybkich efektach, ja chodziłam do tej <ciach> w bydgoszczy i byłam zadowolona, a poza tym warto też uczyć się w domu, oglądać seriale po angielsku, czytać książki w oryginalne żeby cały czas obcowac z językiem

Share this post


Link to post

Zacheusz, nie na przyspieszony, ale na dobry kurs. To jest podstawa, o ile chcesz się języka nauczyć, a nie zaliczyć zajęcia. Jak wcześniej pisałem, wazne, by kurs i szkoła coś dodatkowo oferowały, wtedy nauka będzie wydajniejsza i przyjemniejsza.

Share this post


Link to post

Dobra, sprawdzona szkoła językowa, w której są zajęcia z native speakerem. Oprócz tego  samodzielna nauka - książki, internet , filmy tylko z napisami (najlepiej angielskimi).

Share this post


Link to post

Zależ jaki to film. Jeżeli anglojęzyczny, to napisy nie są konieczne. Zresztą zajęcia filmowe miałem jako dodatkowe na kursie, po prostu człowiek nie tylko oglądał film, ale potem o nim rozmawiał. Samodzielna nauka w domu jest najważniejsza. Jeżeli ktoś chodzi na kurs po to by się nauczyć języka, to bo widzi taką potrzebę, to i tak sam będzie w domu szlifował język.

Share this post


Link to post

Ja chodzę do empiku na naormalny kurs angielskiego, ale wiem, że mają też takie przyzpiseszone, gdzie decydujesz, jakiego słownictwa chcesz nauczyć się najbardziej, oni to dopasowują do Twojego poziomu i jedziecie Mi się w tej szkole uczy dobrze, więc sądzę, że te kursy też mają spoko, ale sama sprawdź.

Share this post


Link to post

Najlepiej angielskiego uczyć się na codzień i oswajać się z tym. Można oglądać filmy po angielsku, czytać książki, lub rozmawiać z kimś po angielsku.

Share this post


Link to post

I jak wrażenia po empik school? Chce się tam zapisać na kurs fast&flexi. Bo można cześć w domu się uczyć co by mi bardzo pasowało ze względu na pracę. Jak kadra? Jak grupy?

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.