Sign in to follow this  
Followers0
Pertek2

Jestem muzykiem, jaki zespół na wesele?

Recommended Posts

Witam.

Mam poważny dylemat, zwiazany ze zbliżającym się terminem mojego ślubu i wesela. W zasadzie wszystko mamy już zaklepane, ale nie wiem jaką decyzję podjąć odnosnie wyboru zespołu muzycznego.

Większość moich znajomych, który brali slub, zamawiali "żeźnickie" kapele, które non stop łupały discjo-polo i biesiade. Ja czegos takiego nie chcę na swoim weselu, ale biorę pod uwagę również bardzo wazną sprawę - to jak będą się bawić goście.

Zastanawiam się nad dwoma zespołami muzycznym z Gdańska:

[ciach]

Oba mi się podobają i mają 6-osobowe składy, grające na żywo.

Nie chodzi mi oczywiście o ocenianie tych zespołów. Chciałbym poznać Wasze zdania odnośnie repertuaru.

Disco-polo, umpa umpa i biesiada vs muza lat 60-70 i przeboje pop?

Co byście wybrali i przy czym lepiej się bawili?

Również niedawno stawałam przed takim dylematem. Wybraliśmy DJ'a bo nie stać nas na super profesjonalny zespół za 5 tysięcy (dla mnie zespół weselny który składa się ze śpiewającej pani i pana grającego na keyboardzie to nie muzycy i szkoda w ogóle zachodu) a przynajmniej mamy pewność, że nie będzie żadnego fałszu ;) a profesjonalny i doświadczony DJ i tak wyszedł nas taniej niż zespół. Kryteria wyboru mieliśmy takie same jak Ty - nie chcemy disco polo i biesiady. Na szczęście nasz DJ ma takie same poglądy :) ale zwrócił nam uwagę na ważną rzecz - skoro on gra, on podpisuje się pod tą imprezą musi grać tak, by ludzie się bawili. Owszem, jeśli powiemy że czegoś nie chcemy to tego nie zagra ale podczas wesela będzie dobierał muzykę patrząc na to, przy czym goście bawią się najlepiej. Nie można mu zrobić listy której ma się sztywno trzymać. I myślę, że to definiuje dobrego DJ'a i dobry zespół. Bo nie sztuką jest puszczać piosenki z kompa.

też uważam, że zrobienie sztywnej listy "zabije" zespół.

A gdybyscie mieli kasę? Wzięlibyście dobry zespół?

Trudno powiedzieć, przekonałam się do Dj'a : )

Jednak nie wykluczam, muzyka na żywo zawsze brzmi lepiej niż ta puszczana ze sprzętu. Pod warunkiem, że jest perfekcyjnie wykonana.

Rzucam, bo może komuś się przyda [ciach] Świetny poradnik dla zielonych w temacie. Muzycy to wszystko wiedzą, ale pozostali dużo się dowiedzą:)

Najważniejsze, żeby zespół potrafił dostosować się do atmosfery, do gości. Bo jeśli są ludzie którzy lubią się bawić na luźno to na pewno nie można grać muzyki klasycznej

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

• Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Recent Status Updates

• Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
      · 1 reply
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Borowy

Borowy

Witajcie, mam do Was ogromną prośbę... potrzebuje wypełnionych ankiet do badań naukowych... na koniec maja mam termin oddania. Temat Tabu - SEKSUALNOŚĆ, dlatego rodzice do których kierowałem tą ankietę nie chcą mi jej wypełniać, choć uważam, że nie ingeruję w ich życie intymne. 2 miesiące temu ankieta już istniała online, a dostałem tylko 4 odpowiedzi :c Zajmie od 5 do 10 minut. Prawie wszystkie zadania zamknięte.
      Musielibyście wcielić się w rodzica, który ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ankieta jest oczywiście anonimowa.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc35FjqvALX9OYdkmC8p4LFMjfvp9sEyGFAuHiG6MCFurqWBQ/viewform?fbclid=IwAR0BBy3Clovc9HZH-pMkOzC8sUF6UJ-LuOPcDC2HSLdZsHL_dVYN5zb9mzE
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Czy posiadanie "judasza" w drzwiach to już antysemityzm?
      · 3 replies
    • michaelowax3
      O czym teraz myślisz?
      Ludzie właśnie tacy są. Dopóki świetnie im się układa nie potrzebują nikogo a gdy tylko wali im się porządek przypominają sobie nagle i oczekują wsparcia.  Można liczyć tylko na siebie. 
    • Kerosine
      Opisz siebie jednym słowem!
      Ruina Wyłącznie do utylizacji.
    • natiii95
      Cześć - anonimowa krótka ankieta POMOCY
      Poniżej zamieszczam ponownie link do ankiety (działa): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPbLCEi1N3wcekFnSVfzbo0aQzdl8PiNKXuVaFq_AzriBiWw/viewform?usp=sf_link Będę wdzięczna za poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety pozdrawiam
    • yiliyane
      Pomożecie mi?
      Takie huśtawki nastrojów, o których piszesz prawdopodobnie wynikają z burzy hormonów. Takie są uroki dojrzewania. Jednych dopada to w większym stopniu, innych w mniejszym. Zastanów się na spokojnie co czujesz do tego chłopaka. Czy jednak skłaniasz się ku temu, że mu nie ufasz, czy jednak sądzisz, że jest on jedną z nielicznych osób, które Cię w pełni akceptują? Nie sądzę, żeby przy takich huśtawkach nastrojów związek był dobrym pomysłem (musisz mieć też na uwadze jego uczucia), ale może z
    • 空白愛
      Nieodwzajemniona miłość?
      Witam wszystkich, którzy to czytają. Piszę to, ponieważ uważam, że nie jestem w stanie myśleć już trzeźwo, a nie mam osoby, która mogłaby mi z tym pomóc. Jestem 19-letnim chłopakiem, który niedługo zacznie studia. Około półtora miesiąca temu zakochałem się w swojej znajomej, przez pierwszy tydzień nie byłem świadomy swoich uczuć, ale powoli zaczęło do mnie docierać co do niej czuję. Zacząłem sobie wyobrażać nas razem, po paru dniach od uświadomienia sobie co do niej czuję zacząłem myśleć „P