Sign in to follow this  
Followers0
Rust

Radosław Sikorski show

Recommended Posts

Zakładam temat w związku z wypowiedzią Marszałka Radosława Sikorskiego dla Amerykańskich mediów, że prezydent Rosji Władimir Putin w 2008 r. miał proponować ówczesnemu szefowi polskiego rządu Donaldowi Tuskowi udział w podziale Ukrainy.

Sprawa jest ciekawa z wielu względów:

1. Czy politykom przystoi paplać co ślina na język przyniesie w tak ważnej sprawie i nie ponosić za to konsekwencji?

2. Czy premier Ewa Kopacz to tak naprawdę premier? Wiemy, że chciała odwołać Marszałka Sikorskiego, ale nie pozwolił jej Donald Tusk.

3. Opozycja demonizuje, czy wyborcy dają robić z siebie głupków? Taśmy Wprost w których Sikorski dał się poznać z najgorszej strony, teraz kolejna wpadka, a jakby tego było mało, w sieci krąży kolejny news o tym, jakoby limuzyna wioząca Radosława Sikorskiego pędziła przez Warszawę 100 km/h i nie zatrzymywała się na czerwonym. Opozycja mówi o człowieku kompletnie skompromitowanym, posłowie PO uważają, że nic się nie stało, Radosław Sikorski to swój chłop. A wy co sądzicie?

Czy premier Ewa Kopacz to tak naprawdę premier? Wiemy, że chciała odwołać Marszałka Sikorskiego, ale nie pozwolił jej Donald Tusk.

premier nic nie ma do tego kto jest marszałkiem (przynajmniej w konstytucyjnej teorii), szef partii która ma większość jest w tej kwestii decyzyjny a póki co Tusku wciąż jest szefem, więc wszystko jest po bożemu

meh kolejna niewiele znacząca medialna afera

premier nic nie ma do tego kto jest marszałkiem (przynajmniej w konstytucyjnej teorii), szef partii która ma większość jest w tej kwestii decyzyjny

Szef partii, która ma większość to właśnie premier?

póki co Tusku wciąż jest szefem

Tusk nie jest już szefem platformy. Chciałby, ale nie jest.

meh kolejna niewiele znacząca medialna afera

Powiedział, po czym zagłosował na PO.

Szef partii, która ma większość to właśnie premier?

niekoniecznie, nie ma żadnego wymogu żeby była to jedna osoba; ba wiele razy było inaczej patrz aws czy za pisu Marcinkiewicz szefem partii nie był.

Tusk nie jest już szefem platformy. Chciałby, ale nie jest.

aż sprawdziłem na ich stronie, nadal jest przewodniczącym także jak mówiłem wszystko po bożemu

no raczej, nigdy nie miałem z tym problemu że głosuję na peło ; ) może to kwestia dystansu

1. Czy politykom przystoi paplać co ślina na język przyniesie w tak ważnej sprawie i nie ponosić za to konsekwencji?

Ogólnie jego działalność na Twitterze jest nawet okej, bo przecież w Polsce Twitter aż tak bardzo nie opanował mediów, choć ma potencjał. Nie o to chodzi...

To co chlapnął mogło być pewnie prawdą, nie powinien tego mówić z pewnością. Jednak jakie tutaj konsekwencje widziałbyś? Zabranie mandatu?

2. Czy premier Ewa Kopacz to tak naprawdę premier? Wiemy, że chciała odwołać Marszałka Sikorskiego, ale nie pozwolił jej Donald Tusk.

Nie, jest sprzątaczką.

Nawet jeśli jest ona premierem tylko teoretycznie, zaś w praktyce jest marionetką kogokolwiek... Tuska, Żydokomuny czy też Iluminati to i tak się o tym nie dowiemy. Oczywiście jako obywatele Polski powinniśmy mieć wiedze o tym kto tak naprawdę nami rządzi... Ale jeśli będzie to dla naszego dobra to dla mnie może nią sterować ktokolwiek.

3. Opozycja demonizuje, czy wyborcy dają robić z siebie głupków? Taśmy Wprost w których Sikorski dał się poznać z najgorszej strony, teraz kolejna wpadka, a jakby tego było mało, w sieci krąży kolejny news o tym, jakoby limuzyna wioząca Radosława Sikorskiego pędziła przez Warszawę 100 km/h i nie zatrzymywała się na czerwonym. Opozycja mówi o człowieku kompletnie skompromitowanym, posłowie PO uważają, że nic się nie stało, Radosław Sikorski to swój chłop. A wy co sądzicie?

niekoniecznie, nie ma żadnego wymogu żeby była to jedna osoba; ba wiele razy było inaczej patrz aws czy za pisu Marcinkiewicz szefem partii nie był.

Masz rację, zapędziłem się, ale ten temat to i tak offtop. Regułą jest, że lider partii zostaje premierem, a jeśli nie to premierem zostaje ktoś całkowicie mu lojalny.

aż sprawdziłem na ich stronie, nadal jest przewodniczącym także jak mówiłem wszystko po bożemu

Oficjalnie tak, ale przecież każdy wie, że gdyby kierować się oficjalnymi komunikatami partii mielibyśmy zakrzywiony obraz rzeczywistości. Być może na stronie internetowej jest tak zapisane, ale to nie zmienia faktu, że Tusk nie ma fizycznej możliwości kierowania platformą i wcześniej czy później nowy przewodniczący będzie musiał być wybrany.

no raczej, nigdy nie miałem z tym problemu że głosuję na peło ; ) może to kwestia dystansu

Raczej ignorancji. Ja nie głosuję, dla mnie czyli przedsiębiorcy nie ma odpowiedniej partii. Pozostawiam nierobom głosowanie, a może ktoś spełni obietnice i da im parę złotych z budżetu.

To co chlapnął mogło być pewnie prawdą, nie powinien tego mówić z pewnością. Jednak jakie tutaj konsekwencje widziałbyś? Zabranie mandatu?

Nie jestem sędzią, by mówić kto na jaką karę zasługuje. Gorszy mnie tylko to, że nie zostało nawet otwarte postępowanie dyscyplinarne. Politycy PO mówią tylko, że sprawa zamknięta bo przeprosił.

A ja zadam inne pytanie: tak ogromną niechęcią do niego pałasz czy tylko do platformy jako całości? : x

Osobiście za kwestie Amerykańską z taśmy postawiłbym mu piwo, bo powiedział prawdę...

Typowy człowiek bez wyobraźni. Nie chodzi o to czy powiedział prawdę czy nie, tylko o to jak to wyglądało w oczach tych, o których mówił. Jak myślisz, dlaczego nie jest już ministrem MSZ? Bo się skompromitował. Jak wyobrażasz sobie wizytę w Stanach ministra spraw zagranicznych po takich słowach? Rusz głową.

Nie jestem sędzią, by mówić kto na jaką karę zasługuje. Gorszy mnie tylko to, że nie zostało nawet otwarte postępowanie dyscyplinarne. Politycy PO mówią tylko, że sprawa zamknięta bo przeprosił.

Ale tak zachowaliby się politycy każdej prawdy... Szukasz wśród nich sprawiedliwych? Ahh. No tak...

A ja zadam inne pytanie: tak ogromną niechęcią do niego pałasz czy tylko do platformy jako całości? : x

Osobiście za kwestie Amerykańską z taśmy postawiłbym mu piwo, bo powiedział prawdę...

Typowy człowiek bez wyobraźni. Nie chodzi o to czy powiedział prawdę czy nie, tylko o to jak to wyglądało w oczach tych, o których mówił. Jak myślisz, dlaczego nie jest już ministrem MSZ? Bo się skompromitował. Jak wyobrażasz sobie wizytę w Stanach ministra spraw zagranicznych po takich słowach? Rusz głową.

Nie no, jestem bez wyobraźni.

Mówił to publicznie? Powiedział to otwarcie w jakimś wywiadzie? To była rozmowa prywatna, jej ujawnienie było idiotyzmem ze strony wprotu. Ciekaw jestem co odpowiedni minister w innych krajach mówi o nas... ; >

pozycja mówi o człowieku kompletnie skompromitowanym, posłowie PO uważają, że nic się nie stało, Radosław Sikorski to swój chłop.

A czy przez te wszystkie lata rządów ktokolwiek został odwołany lub podał się do dymisji? Nie przypominam sobie takiej sytuacji. Przy okazji chciałbym poruszyć inną sprawę która poruszyła mnie znacznie głębiej. Mianowicie chodzi mi o ministra Sawickiego który otwarcie nazwał rolników frajerami. I nie ważne co myślał i co chciał przekazać Po takim doborze słów podstawowa ludzka godność powinna obligować do zejścia ze stołka, no ale widać jaki jest ten poziom.

Prawda jest taka , że na dzień dzisiejszy jedyną alternatywą która może przejąć władzę jest tylko Prawo i Sprawiedliwość. Nie powiedziałbym więc, że ludzie głosują na PO, tylko przeciw PiSowi właśnie.

Raczej ignorancji.

a wszystko jedno - rzekł przystojny ignorant.

Tusk nie ma fizycznej możliwości kierowania platformą
Wiemy, że chciała odwołać Marszałka Sikorskiego, ale nie pozwolił jej Donald Tusk.

heh