Sign in to follow this  
Followers0
LaFleur

Tusk- Przewodniczącym Rady Europejskiej

Recommended Posts

Mimo wszystko ciekawe wydarzenie...

Źródła agencji Reutera podają, iż Donald Tusk jest faworytem do objęcia stanowiska Przewodniczącego Rady Europejskiej?

Co o tym sądzicie?

Źródła agencji Reutera podają, iż Donald Tusk jest faworytem do objęcia stanowiska Przewodniczącego Rady Europejskiej?

Co o tym sądzicie?

Nie wiem czy dobrze łącze wydarzenia bo specjalnie w to nie wnikałem, ale czy on od kilku miesięcy nie zaprzeczał mówiąc, że nigdzie się nie wybiera?

Jeśli opuści Polskę, PO po kilku miesiącach się rozpadnie.

Ta, z pewnością xD

Popieram jego kandydaturę. Jeśli opuści Polskę, PO po kilku miesiącach się rozpadnie.

Elektorat się może rozpaść, ale sama partia nie. Popatrzyć wystarczy na masę kandydatów, którzy z chęcią mogliby go zastąpić. Ot chociażby Schetyna, który z chęcią zrobi tam "mały zamach stanu" bez Donalda.

Co o tym sądzicie?

Nie wiem czy dobrze łącze wydarzenia bo specjalnie w to nie wnikałem, ale czy on od kilku miesięcy nie zaprzeczał mówiąc, że nigdzie się nie wybiera?

Zaprzeczał, ale ostatnio milczy. Ba! Wręcz unika kontaktu z dziennikarzami. To o czymś może świadczyć.

Został.

Co sądzicie o jego wyborze? Jak dużą rolę będzie odgrywał? Kto zajmie jego miejsce na stanowisku premiera?

Na razie trudno powiedzieć coś na ten temat. Formalnie nie objął jeszcze stanowiska, w sensie nie wykonuje jeszcze swoich zadań, bo jest jeszcze polskim premierem. Z tego co mi się kojarzy człowiek na stanowisku takim jak teraz jest Tusk raczej odgrywa role reprezentacyjne, choć zapewne może ingerować w działania Unii, zmieniać coś. Słyszałam, że Donalda na stanowisku premiera ma zastąpić Ewa Kopacz. Nie wiem, czy to na dobre wyjdzie. Wydaje mi się, że Kopacz nie byłaby odpowiednia, choć może byłaby lepsza od obecnego premiera. Wszystko wyjdzie w praniu, jak to mówią. Nie ma co gdybać i przypuszczać, bo na razie nic sie nie wydarzyło.

Kto do czasu wyborów będzie pełnił obowiązki premiera nie jest aż tak istotne skoro skład ministrów pozostanie bez zmian. A Tusk wybrany został na przewodniczącego RE nie dlatego, że ma jakieś dalekosiężne plany co do samej Unii, bo nie ma ich w ogóle. Nie ma pomysłu na rozwiązanie kryzysu strefy euro, nie ma pomysłu na trudną sytuację na wschodzie Europy, nie ma pomysłu na rozwiązanie problemu afrykańskich imigrantów. Wybrany został dlatego, że w żaden sposób nie będzie w stanie zagrozić czołowym krajom Unii. Krótko mówiąc nie ma jaj by w razie czego stanowczo zareagować na pomysły Merkel, Camerona czy Hollande'a.

a ja tam się przyzwyczaiłem do niego, w sumie ogarnięty gość więc nie miałbym nic przeciwko jakby został; jak widać wiele od polityków nie oczekuję. ciekawe kogo teraz dadzą na stanowisko winatuska byle nie Kopacz bo - i tu moja wnikliwa polityczna analiza - jej nie lubię, o tak po prostu mi nie podchodzi.

Nie ma pomysłu na rozwiązanie kryzysu strefy euro, nie ma pomysłu na trudną sytuację na wschodzie Europy, nie ma pomysłu na rozwiązanie problemu afrykańskich imigrantów.

Nie jestem zwolennikiem ani PO, ani Donalda Tuska, ale nie potrafię zrozumieć tego hejtu na niego. Polska mentalność nakazuje tego? Czy samo popieranie opozycji? Ba! Wręcz głosy, że ucieczka z Polski to dla niego hańba.

To stanowisko zdefiniował Van Rompuy, który nie wzbudzał praktycznie żadnego autorytetu. Zawsze w cieniu. Jednak jego praca we wewnętrznych strukturach UE jest oceniana bardzo dobrze, zresztą tak samo jak jego cała kadencja.

Zarzucanie braku pomysłu na cokolwiek, kiedy jeszcze nie zaczął pełnić tej funkcji jest bez sensu. Każdy polityk ma zwolenników i przeciwników, ale kiedy jeden z "nas" zajmuje takie stanowisko to bez względu na to kto to by nie był chyba warto chociażby poczekać na efekty jego pracy przed oceną. Chyba, że rozmawiałeś z nim osobiście i Ci to powiedział, jeśli tak to nie mam żadnych pytań. ; >

Wybrany został dlatego, że w żaden sposób nie będzie w stanie zagrozić czołowym krajom Unii.

Zagrozić? To Polska ma być agresorem jakimś? Brzmi to tak jakbyś nie miał jakiegokolwiek pojęcia o UE. Gdyby tego oczekiwano potakiwacza pozostałby pewnie Herman.

Zagrozić? To Polska ma być agresorem jakimś? Brzmi to tak jakbyś nie miał jakiegokolwiek pojęcia o UE. Gdyby tego oczekiwano potakiwacza pozostałby pewnie Herman.

Jezus, jeśli poprzez słowo ''zagrozić'' rozumiesz tylko agresję to gratuluję.

Krótko mówiąc nie ma jaj by w razie czego stanowczo zareagować na pomysły Merkel, Camerona czy Hollande'a.
Tym zdaniem chyba jasno dałem do zrozumienia, że nie chodzi mi o jakąkolwiek agresję, a o to, że Tusk będzie właśnie jak to nazwałeś potakiwaczem jak jego poprzednik i to zapewne zadecydowało o tym, że wylądował na tym stanowisku. Bo chyba nie jego cudowna znajomość angielskiego czy francuskiego.

Jestem sceptycznie nastawiony co do wyboru Tuska na przewodniczącego RE, ale zgadzam się z tym, że lepsze to niż nic, chociaż pewnie w zamian za stanowisko Tuska, Polak dostanie jakieś marginalne stanowisko w Komisji Europejskiej.

Jezus, jeśli poprzez słowo ''zagrozić'' rozumiesz tylko agresję to gratuluję.

Nie wyczułeś ironii "Radziu".

Tusk może i będzie potakiwaczem... Może i nie. Wiele osób mogłoby pełnić taką rolę, więc mimo wszystko nie zakładajmy od razu tego. Pokaże to jego kadencja. Ja i tak apeluje o wstrzymanie się z oceną.

A Tusk wybrany został na przewodniczącego RE nie dlatego, że ma jakieś dalekosiężne plany (...) Wybrany został dlatego, że w żaden sposób nie będzie w stanie zagrozić czołowym krajom Unii.
Abstrahując od istoty sprawy uwielbiam w Polakach ten naturalny, głęboko zakorzeniony, niczym nieskrępowany pesymizm połączony z ogromnym umiłowaniem do deprecjonowania każdych możliwych sukcesów:

- nie dostajemy poważnych stanowisk w Unii/NATO - źle, bo nikt się z nami nie liczy,

- dostajemy poważne stanowiska - źle, bo pewnie będziemy marionetkami,

- chcieli postawić u nas tarczę antyrakietową - źle, bo w razie draki Rosja pierwsza puści na nas rakiety,

- zrezygnowali z tarczy rakietowej - źle, bo jesteśmy zupełnie bezbronni,

- stacjonują u nas amerykańscy żołnierze - źle, bo prowokujemy Rosje, włazimy w tyłek USA,

- nie stacjonują - źle, bo mają nas w dupie, żaden sojusznik nie przyjdzie nam z pomocą,

- nie było u nas stadionów - źle, bo nie ma na czym grać, nie ma infrastruktury, jesteśmy 100 lat za murzynami,

- postawili stadiony - źle, bo nie da się ich zapełnić, trzeba będzie dokładać do utrzymania,

- nie było autostrad, drug ekspresowych - źle, bo nie ma dróg,

- zaczęli budować - źle, bo jeden wielki plac budowy, korki, opłaty,

I tak w koło Macieju, bez przerwy, nonstop praktycznie w każdej dziedzinie życia. Zaprawde kocham ten kraj, kraj 38 mln. jezusów cierpientników, kraj w którym dzień bez narzekania jest dniem straconym :lol:

Wybrany został dlatego, że w żaden sposób nie będzie w stanie zagrozić czołowym krajom Unii..

Polska czołowym krajem Unii może w przyszłości zostać.. za 5 lat będziemy dwudziestą największą gospodarką świata

Oczywiście, że najwięksi decydenci UE zrobili ten krok, żeby utrwalić swój wizerunek jako szanujących "nową unię" w podobnym stopniu jak "starą". Nie do końca tak jest, ale awans Tuska może się wiązać ze zwiększeniem naszego znaczenia

Ja mam inne pytanie: kto w tej sytuacji poprowadzi platformę do wyborów.. może się okazać, że po odsunięciu się Donalda nie będzie nikogo takiego, co ostatecznie potwierdzi, że jest to partia taka sama jak PiS (oparta tylko na autorytecie wodza)

A Tusk wybrany został na przewodniczącego RE nie dlatego, że ma jakieś dalekosiężne plany (...) Wybrany został dlatego, że w żaden sposób nie będzie w stanie zagrozić czołowym krajom Unii.
Abstrahując od istoty sprawy uwielbiam w Polakach ten naturalny, głęboko zakorzeniony, niczym nieskrępowany pesymizm połączony z ogromnym umiłowaniem do deprecjonowania każdych możliwych sukcesów:

- nie dostajemy poważnych stanowisk w Unii/NATO - źle, bo nikt się z nami nie liczy,

- dostajemy poważne stanowiska - źle, bo pewnie będziemy marionetkami,

- chcieli postawić u nas tarczę antyrakietową - źle, bo w razie draki Rosja pierwsza puści na nas rakiety,

- zrezygnowali z tarczy rakietowej - źle, bo jesteśmy zupełnie bezbronni,

- stacjonują u nas amerykańscy żołnierze - źle, bo prowokujemy Rosje, włazimy w tyłek USA,

- nie stacjonują - źle, bo mają nas w dupie, żaden sojusznik nie przyjdzie nam z pomocą,

- nie było u nas stadionów - źle, bo nie ma na czym grać, nie ma infrastruktury, jesteśmy 100 lat za murzynami,

- postawili stadiony - źle, bo nie da się ich zapełnić, trzeba będzie dokładać do utrzymania,

- nie było autostrad, drug ekspresowych - źle, bo nie ma dróg,

- zaczęli budować - źle, bo jeden wielki plac budowy, korki, opłaty,

I tak w koło Macieju, bez przerwy, nonstop praktycznie w każdej dziedzinie życia. Zaprawde kocham ten kraj, kraj 38 mln. jezusów cierpientników, kraj w którym dzień bez narzekania jest dniem straconym :lol:

Polać mu :)

no niestety tak to jest - codziennie słuchać tylko narzekania,

nie ma pracy - źle nie ma roboty bla bla

jest praca za minium krajowe - bla bla nie pójde za 1200 zł

przykładów jest masa

Tusk szykuje się na fotel prezydenta Polski. Prezydent UE to tylko przystanek w podróży politycznej. Sama fucha nie jest jakoś bardzo poważna.

No cóż, strategia na nie podpadanie Europie zachodniej przez pana Tuska dała rezulaty. Szkoda że kosztem nas wszystkich gdyż PO nie prowadzi i nie będzie prowadzić polityki patrzącej chociaz 10 lat do przodu.

Nieważne że jest to człowiek który oddał całkowicie pod kontrolę bolszewików sprawę wypadku (???) Tupolewa,jego kompetencje są dla Rady Europejskiej wystarczające...

Polski interes nie jest tak istotny w przypadku wyboru Tuska na przewodniczącego rady europejskiej .Dalej będziemy wyzyskiwani a jak będzie wojna to u nas bo Niemcy za Chiny nie wpuszczą ruskich do siebie.

Sama fucha nie jest jakoś bardzo poważna.

za to komisarz ds rynku wewnętrznego to już powaga ala Bergman, więc nie jest tak źle. poza tym to jest fucha w której raczej więcej zależy od charakteru i umiejętności załatwiania niż od tego co faktycznie jest zapisane w kompetencjach.

Polski interes nie jest tak istotny w przypadku wyboru Tuska na przewodniczącego rady europejskiej .Dalej będziemy wyzyskiwani

a jak nas ta unia zła wykorzystuje ?

jak będzie wojna to u nas bo Niemcy za Chiny nie wpuszczą ruskich do siebie.
dziwne żeby witali ich z kwiatami (to nie francuzi) ; d good for them

za to komisarz ds rynku wewnętrznego to już powaga ala Bergman, więc nie jest tak źle. poza tym to jest fucha w której raczej więcej zależy od charakteru i umiejętności załatwiania niż od tego co faktycznie jest zapisane w kompetencjach.

Lepiej dla polski mieć komisarza (lub kilku) niż stanowisko prezydenta ue, który tak naprawdę nic nie może. To tylko i wyłącznie funkcja reprezentacyjna. Tusk został awansowany, gdyż jest posłuszny wobec Merkel. Tylko tyle i aż tyle.

Najlepsze co mogło mu się wydarzyć po aferze taśmowej. Co usłyszeliśmy zamiast obiecanego raportu o stanie państwa i taśmach? Przeprosiny, że obiecał ale nie ma raportu i pewnie nie będzie, bo człowiek odpowiedzialny za ten raport nie jest już ministrem, a i on kiedy obiecywał nie mógł przewidzieć, że nie będzie premierem. Teraz z UE nie ma kompetencji by nadzorować tworzenie raportu. Co za tchórz..