• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Lunatyk

Sponsoring

Recommended Posts

Absolutnie nie związałbym się z taką dziewczyną. To jest coś... nieodpowiedniego. Wyceniać swoje ciało, pozwalać się upodlić, ryzykować uszczerbek na własnej psychice. Przecież takie doświadczenia zostają w pamięci. A druga połowa co zrobi gdyby się o tym dowiedziała po kilku latach?

Latwo jest oceniac jesli nie jestesmy w danej sytuacji. Nigdy wam nie zycze, zebyscie znalezli się w sytuacji w ktorej nie macie co włozyc do garnka i zwyczajnie nie znajdujecie zadnej innej mozliwosci by zarobic pieniadze, mimo, ze szukacie na wszystkie mozliwe sposoby. I w pewnym momencie jestescie juz tak zdesperowani ze prostytucja pozostaje jedyna opcja. I po jakims czasie to praca jak praca. Nie wiem, moze nie kazdy sie do tego nadaje ale jesli trzeba dac sobie rade to sie sobie ja daje, w jakikolwiek sposob. Do wszystkiego w zyciu mozna sie przyzwyczaic.

Fresa, zawsze jest jakieś wyjście. To czemu nie zostać płatnym zabójcą? Zarobki pewnie lepsze, a i cnota zostaje. No bo przecież trzeba coś do gara włożyć. Większy szacunek mam dla tych bezdomnych (bezdomnych, nie żuli), którzy zbierają puszki, łażą po śmietnikach.

co sądzicie o dziewczynach które to robią?
Nic nie sądzę, dziewczyna jak dziewczyna. Jej ciało, może rozporządzać nim w jaki tylko sposób zapragnie.
A związalibyście się z takim mężczyzna, kobietą którzy kiedyś w tym uczestniczyli?
Raczej nie.

co sądzicie o dziewczynach które to robią?

Ścierwo ścierwem pozostanie. Inaczej tego nie nazwę, ew. szmacenie się.

Dla takich osób 0 szacunku. Wcale nie usprawiedliwia tego bieda w domu, czy jeszcze to, że mama nie chciała kupić mi ciuchów za 500zł, czy nowego IPhone'a. Człowiek który raz się w to wpakował, tak łatwo z tym nie skończy.

Fresa, zawsze jest jakieś wyjście. To czemu nie zostać płatnym zabójcą? Zarobki pewnie lepsze, a i cnota zostaje. No bo przecież trzeba coś do gara włożyć. Większy szacunek mam dla tych bezdomnych (bezdomnych, nie żuli), którzy zbierają puszki, łażą po śmietnikach.

Dla mnie lazenie po smietnikach to nie jest wyjscie. Z dwojga zlego (zabojca vs dziwka) wybieram jednak dziwke, bo przynajmniej nie krzywdze moją praca niewinnych osob trzecich.

A do gara trzeba cos wlozyc, w sumie kiedys tez myslalam ze 'zawsze jest jakies inne wyjscie' az sama na swojej skorze sie przekonalam ze jednak nie ma. Chodzisz od drzwi do drzwi, wysylasz setki cv, pytasz znajomych, szukasz znajomych, wysylasz maile, roznosic cv osobiscie... tak dzien za dniem az przychodzi poczatek nowego miesiaca i trzeba za cos zaplacic czynsz.

taaa... zdaje się, że sponsoring dotyczy głównie młodych i zadbanych dziewczyn, które nie mają na głowie rodziny, ale lubią szybkie i łatwe pieniądze. bo na zdrowy rozum osoba, która nie ma co do garnka włożyć, nie jest w stanie też zadbać o siebie na tyle, żeby zainteresować potencjalnego sponsora.

Zdziwilbys sie :)

Mozna byc zadbanym a nie miec co do garnka wlozyc. Niekoniecznie tylko patologie to ludzie rzeczywiscie biedni czy ktorym ledwo starcza do pierwszego. Tu dziala pewien mechanizm w jaki klasyfikujemy i szufladkujemy. Tak samo jak narkomani to niekoniecznie ludzie brudni i mieszkajacy na dworcu itd.

bo z tego się orientuję, to sponsor nie szuka taniej panienki na jedną noc, ale osoby, która będzie dla niego "ozdobą" i towarzyszką na dłuższą metę (długoterminowa inwestycja, brzydko mówiąc), więc po co ma inwestować w kobietę, która chodzi głodna i zaniedbana, skoro równie dobrze może trafić na taką, która szuka sponsora, bo chce nowy telefon i kilka par butów? (i nie ma na głowie rodziny)

Jak widzi ze dziewczyna jest niebrzydka a zaniedbana to kupic jej ciuchy, zafundowac spa, kosmetyczke i fryzjera to naprawde niewielki wydatek dla takich kolesi. A pozniej ze spotkania na spotkanie jest coraz lepiej bo to szybki naplyw gotowki wiec z dnia na dzien taka szara myszke jest stac na wszystko.

po prostu ciężko mi uwierzyć, że to ostatni możliwy sposób na zarobienie pieniędzy (ale z pewnością łatwiejszy niż np. szorowanie kibli czy zamiatanie ulicy)

Ciezkie do uwierzenia ale mozliwe. Do szorowania kibli albo na ulice jest spora konkurencja, wbrew pozorom. Zreszta nie wiem czy z takiej pracy mozna się utrzymac (nigdy nie probowalam), swojego czasu byłl moment, ze marzylam o sprzataniu ulicy, ale nie było zadnych ofert, nie ma zadnego dojscia do tego typu pracy.

jeśli kobieta chodzi głodna, ale nie odmawia sobie wydatków na makijaż, dobre cichy, fryzurę, itd., to najwidoczniej pcha się w sponsoring nie z powodu skrajnej biedy, tylko z głupoty i próżniactwa.

nie przekonasz mnie, że normalny i rozsądny człowiek zajmuje się swoim wyglądem, kiedy nie jest w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb.

Jest jeszcze cos takiego jak duma. Kiedy nie mozesz zaspokoic podstawowych potrzeb ale masz potrzebe by inni naokolo widzieli ze jednak nie wszystko z toba jest zle. Kupic tanie kosmetyki nie jest ciezko.

W sumie to czesty motyw nawet w literaturze, to co pierwsze mi przychodzi do glowy to Lazarillo de Tormes, opowiesc o malym chlopcu ktory blakal sie od pana do pana, i pewnego dnia spotkal na swojej drodze szlachcica w pieknym stroju z blyszczaca szabla w rece. Od razu zaproponowal mu swoje uslugi bo myslal ze z tym zamoznym czlowiekiem bedzie mu nareszcie dobrze, po czym jak juz przyszedl do jego domu to okazalo sie ze jest tam tylko jedno krzeslo i stare lozko w podartym kocem do przykrycia...

I w tym wypadku sprawdzilo sie powiedzenie 'Nie oceniaj ksiazki po okladce' :)

czemu tak bardzo starasz się wybielić te kobiety?

Nie staram sie, probuje pokazac ten temat od drugiej strony. Niestety lub stety temat sponsoringu jest mi znany przez moje najblizsze otoczenie i wiem jak to wyglada od srodka, jak dziala psychika takiej dziewczyny itd. Moze zeczywiscie ich czesc to wyrachowane male suczki, ktore zrobia laske za nowe spodnie albo telefon. Ale czesc to zwyczajnie dziewczyny ktore nie maja za co sie utrzymac badz sa ambitne, maja marzenia ktore chca zrealizowac i potrzebuja na nie pieniedzy, ktorych nie da sie zarobic na kasie czy sprzatajac ulice, czesto nie maja czasu by isc na kase. A przez sponsoring wystarczy ze wyjda, zacisna zeby i dwie godziny pozniej maja tysiaka w kieszeni. To moze rozwiazac wiele problemow.

na własne życzenie sprowadzają się do roli przedmiotu. nie twierdzę, że należy nimi gardzić, ale bohaterek też nie ma co z nich robić.

Nie zawsze na wlasne zyczenie, i nikt nie mowi o bohaterkach :)

Fresa, ale mimo wszystko takie kobiety powinny postawić ponad dumę swoje życie i chęć przeżycia. Dla Ciebie ważniejsza jest uroda czy napełnienie garnka ?

na własne życzenie sprowadzają się do roli przedmiotu. nie twierdzę, że należy nimi gardzić, ale bohaterek też nie ma co z nich robić.

Nie zawsze na wlasne zyczenie, i nikt nie mowi o bohaterkach :)

Szczerze ? Nawet gdybym nie miał co jeść w domu nie dał bym się namówić żeby się sprzedać za nie wiem zupkę amino. Nie znam osób takich ale jeżeli ktoś nie wiem robi cokolwiek z kimś za coś nie wiem bluzkę, spodnie, torebkę czy cokolwiek no to jak dla mnie to jest jego własna decyzja.

Moze zeczywiscie

No, "żeczywiście".

Dawanie dupy za pieniądze = ku*estwo i dla mnie nie ma żadnego wybielania. Zawsze można poradzić sobie w inny sposób, a jeśli ktoś nie może znaleźć innego sposobu, to najnormalniej w świecie jest skończonym, życiowym nieudacznikiem. Na dupie do zamku nie wejdziesz - czy jak to tam szło.

Zgadzam się, prostytucja to żadne wyjście, modne nazywanie tego "sponsoringiem" też nie pomaga. Naprawdę, w moim mniemaniu człowiek powinien się jako tako szanować, a jeśli ktoś się oddaje za pieniądze/co chwila uprawia seks z kimś innym, to jest dla mnie po prostu zerem. Nigdy nie potrafiłbym nawet porozmawiać z osobą, która tak postępuje, nieważne kim by ona była.

Nieważne czy facet czy kobieta, to jest żałosne i tyle.

A czym się różni sprzedawanie własnego ciała od np. pracy na kasie? I tu i tu człowiek jest dymany, przy czym w drugim przypadku za mniejszą stawkę i bez zabezpieczenia. Całe to jęczenie o godności i i nieudacznictwie. Tak jakby praca za 1 500 zł miesięcznie nie polegająca na uprawianiu "wolnej miłości" była godna i świadczyła o sukcesie.

A czym się różni sprzedawanie własnego ciała od np. pracy na kasie? I tu i tu człowiek jest dymany, przy czym w drugim przypadku za mniejszą stawkę i bez zabezpieczenia. Całe to jęczenie o godności i i nieudacznictwie. Tak jakby praca za 1 500 zł miesięcznie nie polegająca na uprawianiu "wolnej miłości" była godna i świadczyła o sukcesie.

Jeśli wolałbyś wysłać swoją żonę na ulicę, niż żeby pracowała na kasie, to nie mój problem.

Na pewno o wiele bardziej godna jest praca na kasie.

Fresa, ale mimo wszystko takie kobiety powinny postawić ponad dumę swoje życie i chęć przeżycia. Dla Ciebie ważniejsza jest uroda czy napełnienie garnka ?

Zdecydowanie napelnienie garnka, i o tym juz pisalam :)))

Zawsze można poradzić sobie w inny sposób,

Zaproponuj cos, chetnie skorzystam w razie potrzeby badz doradze kolezankom :)

a jeśli ktoś nie może znaleźć innego sposobu, to najnormalniej w świecie jest skończonym, życiowym nieudacznikiem.

Ewentualnie mieszkasz w regionie w ktorym jest 33% bezrobocia i nie ma cie kto utrzymac. I nie dziala to tak jak w Polsce ze idziesz do pierwszego lepszego marketu na kase i przyjmuja cie od razu.

a jeśli ktoś się oddaje za pieniądze/co chwila uprawia seks z kimś innym, to jest dla mnie po prostu zerem.

Dla mnie zerem jest ktos kto ocenia innych ludzi na podstawie schematow, szufladek i metek. Tez nie popieram spania z byle kim ale potrafie sie powstrzymac od komentowania dopoki nie poznam konkretnego przypadku. Latwo jest szczerzyc na kogos zeby ale pozniej tego zalowac.

Jeśli wolałbyś wysłać swoją żonę na ulicę, niż żeby pracowała na kasie, to nie mój problem.

Jest jeszcze kwestia priorytetow. Sa ludzie, ktorym wystarczy praca na kasie i spokojne, rodzinne zycie. Inni chca czegos wiecej, i aby realizowac swoje cele potrzebuja na to srodkow ktorych na kasie nie zarobia.

Zaproponuj cos, chetnie skorzystam w razie potrzeby badz doradze kolezankom :)

A co ja jestem? Pośrednik pracy? Jasnowidz? Nawet nie wiem, o jaką okolicę chodzi i co tam można znaleźć. Na pewno są możliwości, bo wszędzie są - wystarczy mieć trochę rozumu w głowie. Ale jak ktoś całe życie nie chodził do szkoły, robić mu się nie chce, to zawsze będzie płakał, że w tym kraju nie ma pracy dla niego i żadnych możliwości. Poza tym, jak już zaczęły dawać dupy, to nie przestaną - bo to prosty i łatwy sposób na zarobienie kasy - wystarczy wyzbyć się całej godności, a one już to zrobiły.

Ewentualnie mieszkasz w regionie w ktorym jest 33% bezrobocia i nie ma cie kto utrzymac. I nie dziala to tak jak w Polsce ze idziesz do pierwszego lepszego marketu na kase i przyjmuja cie od razu.

To gdzie ty mieszkasz? W Afryce? W Mongolii? Jaki zawsze możesz zacząć doić.

Dla mnie zerem jest ktos kto ocenia innych ludzi na podstawie schematow, szufladek i metek. Tez nie popieram spania z byle kim ale potrafie sie powstrzymac od komentowania dopoki nie poznam konkretnego przypadku. Latwo jest szczerzyc na kogos zeby ale pozniej tego zalowac.

Spoko, rozumiem, że seryjnego mordercy też od razu nie oceniasz? Przecież mógł mieć zły dzień albo nie mieć innych możliwości, bo mieszkał w miejscu, gdzie bezrobocie wynosi 33% i musiał przyjmować płatne zlecenia. Zło=zło i koniec.

Jest jeszcze kwestia priorytetow. Sa ludzie, ktorym wystarczy praca na kasie i spokojne, rodzinne zycie. Inni chca czegos wiecej, i aby realizowac swoje cele potrzebuja na to srodkow ktorych na kasie nie zarobia.

Aha, czyli żeby zarobić dupą na lepszy błyszczyk - rzeczywiście fajne priorytety.

Chciałabyś, aby twoja mama tyłkiem garnuszek ci napełniała? Albo w ten sposób zapewniała lepsze kosmetyki? Bo patrz, te twoja koleżanki mogą być w przyszłości mamami - szok, co nie?

Ale wiesz co jest piękne? Uroda przemija - a wtedy zostaną tylko z rozjechanymi dupami. :jupi:

Tak, praca na kasie za 1 500 miesięcznie to szczyt godności. Wybacz, ale ja już bym wolał się powiesić, niż podjąć się takiej pracy. Nie mówię oczywiście, że sprzedawanie walorów własnego ciała jest czymś właściwym i godnym pochwały, ale moim zdaniem jest mniej hańbiące, chociaż nadal takim pozostaje, niż praca na kasie ;)

Помещик, sponsoring jest lepszy od pracy na kasie ? Według mnie to bzdura i tyle. Lepiej pracować godnie niż się sprzedawać i żyć z uczuciem, że jest się właściwie nikim.

Każdy ma jakiś sposób na życie,ale ja osobiście wolała bym zdechnąć z głodu niż dawać **** za kase. Tak nie powinno być, ale w niektórych przypadkach to winna naszego kraju i tych durnych zapasionych świń na górze. Po co zrobić nowe miejsca pracy jak można postawić kolejną galerie bądź stacje benzynową.

Tak, praca na kasie za 1 500 miesięcznie to szczyt godności. Wybacz, ale ja już bym wolał się powiesić, niż podjąć się takiej pracy. Nie mówię oczywiście, że sprzedawanie walorów własnego ciała jest czymś właściwym i godnym pochwały, ale moim zdaniem jest mniej hańbiące, chociaż nadal takim pozostaje, niż praca na kasie ;)

Ponawiam moje pytanie. Wolałbyś współdzielić swoją żonę z X facetami, niż żeby pracowała na kasie?

Dla mnie zerem jest ktos kto ocenia innych ludzi na podstawie schematow, szufladek i metek.

Aaaa, bo zapomniałem - jakoś twoja opinia po mnie spływa. Bo jeszcze większą pogardę żywię do osób, które promują taki tryb życia i usprawiedliwiają takie zachowanie, niż do tych puszczających się.

Помещик, sponsoring jest lepszy od pracy na kasie ? Według mnie to bzdura i tyle. Lepiej pracować godnie niż się sprzedawać i żyć z uczuciem, że jest się właściwie nikim.

Owszem, o wiele lepiej jest pracować godnie, niż się sprzedawać. Ale praca na kasie nie jest pracą godną.

Ponawiam moje pytanie. Wolałbyś współdzielić swoją żonę z X facetami, niż żeby pracowała na kasie?

Wolałbym, aby nie robiła ani jednego, ani drugiego ;)

Ale praca na kasie nie jest pracą godną.

Niby dlaczego nie? Dzieje się komuś krzywda, jak siedzi na kasie? Typowe pieprzenie człowieczka, który wykazuje się postawą roszczeniową i chciałby od razu na rękę milion...

Ale praca na kasie nie jest pracą godną.

Niby dlaczego nie? Dzieje się komuś krzywda, jak siedzi na kasie? Typowe pieprzenie człowieczka, który wykazuje się postawą roszczeniową i chciałby od razu na rękę milion...

Chociażby dlatego, że tamtejsze zarobki są poniżające i upadlające. Ja nie mówię tutaj już o życiu na średnim poziomie, tylko o możliwości przeżycia. Byłbym również wdzięczny, gdybyś nieco powściągnęła swoje emocje. To jest forum, a nie kolejny odcinek "Gwiazdy jodłują na lodzie w trakcie smażenia naleśników".

Nie można winić kogoś, że kupczy własnym ciałem, skoro w inny sposób nie jest godnie zarobić na swoje utrzymanie.

Nie można winić kogoś, że kupczy własnym ciałem, skoro w inny sposób nie jest godnie zarobić na swoje utrzymanie.

GODNIE?

Ty musisz mieć naprawdę spaprane rozumienie słowa "godność'...

Wybacz, ale jeżeli ktoś ma 30 lat i siedzi za ladą i nie jest to lada w jego własnym sklepie, to chyba coś mu w życiu poszło nie tak. A tym bardziej niegodna jest praca za marne pieniądze. Oczywiście, w Polsce jest kult przeciętności i nędzy, czyli jak ktoś miał za matkę alkoholiczkę, a za ojca złodzieja a sam został mechanikiem samochodowym to osiągnął sukces. A jak rodzice mają po doktoracie, a on sam zrobi doktorat, to po znajomości, albo załatwione za pieniądze.

Odnoszę dziwne wrażenie, że większość tutaj bardzo szybko i chętnie stygmatyzuje kobietę, że się prostytuuje, a nikt nie zadaje sobie pytania dlaczego tak się dzieje. Raczej ciężko od człowieka oczekiwać, żeby wegetował, skoro ma możliwość, chociażby hańbiącego, ale i legalnego zarabiania. Niestety, żołądka nie wypełnimy miłością bożą, na grzbiet też coś trzeba naciągnąć a i dobrze by było, żeby nam na łeb nie kapało. Nie wyobrażam sobie, by ktoś był w stanie się utrzymać roznosząc ulotki albo pracując na kasie. To jest dobre dla studentów i uczniów na wakacjach, którzy chcą dorobić. Ale dla dorosłego człowieka, który potrzebuje mieszkania, mieć w co się ubrać, coś zjeść, o zakupie jakiejś książki czy wyjściu na obiad raz na tydzień nie wspominając.

Czułbym się również zobowiązany, gdyby moi adwersarze łaskawie skupili się na temacie, zamiast na osobistych wycieczkach w moim kierunku.