• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
LaFleur

Taśmy "Wprost"

Recommended Posts

W polskiej polityce to chyba jedno z najważniejszych wydarzeń, a tematu wciąż nie ma.

Taśmy z rozmów Bartłomieja Sienkiewicza i Marka Belki oraz Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego zostały ostatnio ujawnione przez tygodnik "Wprost".

Co o nich sądzicie?

To oburzające...bla, bla, bla.

Co z tego, że politycy gardzą krajem którym rządzą skoro nic z tego nie wyniknie? Nikt nie ustąpi, PO dalej będzie zbierać 30% poparcia i pewnie jeszcze wygra w kolejnych wyborach.

Media się będą oburzać przez kolejny miesiąc a potem kolejny brud pod dywanik, do śmietnika przeszłości.

Macierewicz położył nam wywiad i kontrwywiad to teraz mamy;]

Pod ścianę i kulę w łeb.

Pe

Pierwsze taśmy okej... Jednak już te z Sikorskim i ich ujawnienie? Dla mnie osobiście wypowiedź na temat sojuszu z Ameryką jest szczerą prawdą

Nie chodzi o to co kto myśli na dany temat, ale w jaki sposób o tym mówi, a przede wszystkim w jakim miejscu.

Martwi jedynie wątek tego, że nasze służby ewidentnie dały ciała i teraz jacyś bliżej nieokreśleni biznesmeni posługuąc się Wprostem próbują destabilizować sytuację polityczną. I to chyba jest to za co Sienkiewicz powinien wylecieć.

Teorie spiskowe z tym celowym obalenie rządu, ale kto wie... Hmm. Na pewno wpłynie to na popularność.

Pierwsze taśmy okej... Jednak już te z Sikorskim i ich ujawnienie? Dla mnie osobiście wypowiedź na temat sojuszu z Ameryką jest szczerą prawdą

Nie chodzi o to co kto myśli na dany temat, ale w jaki sposób o tym mówi, a przede wszystkim w jakim miejscu.

Poziom jego wypowiedzi zostawię bez komentarza... Ot chociażby opowiedziany żart przez niego. Istotne jest kto to powiedział i co. Minister spraw zagranicznych? Nie mówi tego pojedynczy poseł, który jest pionkiem. Jak bardzo teraz na wypowiedź może namieszać.

Groteska polityczna. Sprawa została rozdmuchana, ale tak jak napisał Avrukk, prawdopodobnie rozejdzie się po kościach, jak wszystko. Rządzą nami ku..., bo inaczej tego się nie da nazwać, na które i tak później, my, murzyni, głosujemy ponownie, jakby nie było innego wyboru. "Teraz będziemy głosować na PiS" - pomyślą po aferze Polacy. I tak w kółko, bo przecież nie ma innych partii.

Pan Sikorki powiedział prawdę o włażeniu w d. Amerykanom, szkoda tylko, że nie jest już taki odważny, by mówić o tym publicznie. Tyle nam tłuką o bezpieczeństwie, a sami tak profesjonalnie się przejechali na swojej głupocie, zabawne. Najsmutniejsze jest to, że w tych rozmowach nie ma tego, co można zrobić dla Polski, dla społeczeństwa, jak poprawić sytuację w kraju, tylko o tym, jak tu zniszczyć opozycję, jaki interesik partyjny ukręcić. Banda złodziei, która właśnie robi z naszego kraju jeden wielki burdel i pośmiewisko. Tylko kto to posprząta, o ile da się to jeszcze posprzątać?

Martwi jedynie wątek tego, że nasze służby ewidentnie dały ciała i teraz jacyś bliżej nieokreśleni biznesmeni posługuąc się Wprostem próbują destabilizować sytuację polityczną. I to chyba jest to za co Sienkiewicz powinien wylecieć.

Teorie spiskowe z tym celowym obalenie rządu, ale kto wie... Hmm. Na pewno wpłynie to na popularność.

Czy Ja wiem czy tu jest mowa o teorii spiskowej? Nie jest to dzieło opozycji, ani dziennikarzy. Jedno z nagrań urywa się gdy dyskusja zaczyna dotyczyć lobbystów z ramienia OFE, a w Sejmie leży projekt dający NBP narzędzie o którym mówi Belka (możliwość skupowania polskich obligacji na rynku wtórnym) który pewnie nie w smak niektórym bankom i instytucjom finansowym, bo może to ograniczyć zyski na obligacjach skarbu państwa.

Poziom jego wypowiedzi zostawię bez komentarza... Ot chociażby opowiedziany żart przez niego. Istotne jest kto to powiedział i co. Minister spraw zagranicznych? Nie mówi tego pojedynczy poseł, który jest pionkiem. Jak bardzo teraz na wypowiedź może namieszać.

Co do poziomu to wiesz, kto nie przeklina niech pierwszy rzuci kamieni kupą :)

Poza tym problem w tym jest że zostało to nagrane, i kwestia taka czy Latkowski który twierdzi, że tak mu zależy na chronieniu państwa Polskiego powinien to publikować.

Sienkiewicz, Rostowski, Nowak. Moi polityczni ulubieńcy :) Tylko Kaczmarka brakuje.

I tak ich nie wypier... rozejdzie się :)

A wiecie, że w Urugwaju prezydent jeździ Garbusem a utrzymuje się z własnej hodowli chryzantem? A politycy są tam popularni i lubiani? I to w liberalnym i wolnym gospodarczo kraju, jak to możliwe?!

Wiem Vetus, szkoda tylko że mówiąc o tym liberaliźmie nie dodałeś, że sam ten prezydent jest komunistą i raczej optuje za zwalczaniem kapitalizmu ;p

Poza tym Nowaka nie ma w PO, Rostowski nie jest MF, a Sienkiewicz straci tę tekę i tak ;p

A wiecie, że w Urugwaju prezydent jeździ Garbusem a utrzymuje się z własnej hodowli chryzantem? A politycy są tam popularni i lubiani? I to w liberalnym i wolnym gospodarczo kraju, jak to możliwe?!

Dżizas :] Osobiście nie chciałbym mieć takiego prezydenta, mój ma jeździć porządną furą, ma posiadać normalny samolot i ma być widać, że kraj, który reprezentuje, stać na utrzymanie głowy państwa :]

Macierewicz położył nam wywiad i kontrwywiad to teraz mamy;]

W sensie podejrzewasz działanie zagranicznych służb czy chciałeś walnąć "żarcikiem" czy też naprawdę tak uważasz..?

Jeżeli o mnie chodzi - w tym przypadku podejrzewam krajowe działania. Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, a Tusk jeszcze nie zdecydował, czy PO sfinansuje kampanię Komorowskiego... A Komorowski ma poparcie służb. Zielonych. A Zielone służby nigdy się z "rządowymi" nie lubiły. I masz babo polską edycję Gry o Tron.

W sensie podejrzewasz działanie zagranicznych służb czy chciałeś walnąć "żarcikiem" czy też naprawdę tak uważasz..?

Pisałem powyżej gdzie idą moje podejrzenia i dlaczego :) Ani zagraniczne służby, ani opozycja, nawet jeśli to dla nich korzystne. Wszystko jednak wskazuje na źródło biznesowe i to w tę stronę idą moje podejrzenia.

Owszem był to swoisty żarcik, choć raczej mało śmieszny bo nasze służby po prostu dały ciała.

Jeżeli o mnie chodzi - w tym przypadku podejrzewam krajowe działania. Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, a Tusk jeszcze nie zdecydował, czy PO sfinansuje kampanię Komorowskiego... A Komorowski ma poparcie służb. Zielonych. A Zielone służby nigdy się z "rządowymi" nie lubiły.

Nah, taka akcja nijak by Komorowskiemu nie pomogła, choćby i tylko dlatego, że jest z tej samej parti, więc i tak by oberwał. W zasadzie PO nie bardzo miałoby kogo wysunąć na innego kandydata, sam Tusk nie chce, a Sikorski miał ewentualnie walczyć o komisarza w Brukseli.

Czy Ja wiem czy tu jest mowa o teorii spiskowej? Nie jest to dzieło opozycji, ani dziennikarzy. Jedno z nagrań urywa się gdy dyskusja zaczyna dotyczyć lobbystów z ramienia OFE, a w Sejmie leży projekt dający NBP narzędzie o którym mówi Belka (możliwość skupowania polskich obligacji na rynku wtórnym) który pewnie nie w smak niektórym bankom i instytucjom finansowym, bo może to ograniczyć zyski na obligacjach skarbu państwa.

Właściciel nagrywał, przekazał to "biznesmen"... Więc to tak. W sumie racja, ale rozmowa Sikorskiego z Rostkowskim? Namieszać w partii? Rozmowa o Schetynie, Tusku? Macierewiczu i Kaczyńskim? Czy chodziło o ten fragment o sojuszku Z USA?

Co do poziomu to wiesz, kto nie przeklina niech pierwszy rzuci kamieni kupą :)

Poza tym problem w tym jest że zostało to nagrane, i kwestia taka czy Latkowski który twierdzi, że tak mu zależy na chronieniu państwa Polskiego powinien to publikować.

Nie chodzi mi nawet o te przekleństwa, ale o barwne i ciekawe określenia. ; >

Hmm. Ciekawe przed czym chciał chronić...

Właściciel nagrywał, przekazał to "biznesmen"... Więc to tak. W sumie racja, ale rozmowa Sikorskiego z Rostkowskim? Namieszać w partii? Rozmowa o Schetynie, Tusku? Macierewiczu i Kaczyńskim? Czy chodziło o ten fragment o sojuszku Z USA?

Jak już to chyba musieliby być właściciele, bo nagrania pochodziły z różnych miejsc. Mówi się raczej, że kelnerzy, ale wątpliwe by byli to sami kelnerzy za duża akcja.

Na początek wypuszczono dwie najmocniejsze taśmy, jedna faktycznie skandaliczna z byłym ministrem Nowakiem (dla którego to chyba już koniec kariery politycznej) i druga dość ciekawa Belki i Sienkiewicza z mnóstwem obrazowych określeń nadających się na nagłówki, na dodatek taka w której łatwo naciągać treść w strone (rzekomego) łamania prawa.

Reszta rozmów takiego ciężaru gatunkowego nie miała, ale dzięki tym pierwych narzucono pewną drogę interpretacyjną, co by zyskały nieco destabilizującej mocy.

Po co te pozostałe? Właśnie dla destabilizacji. Pamiętajmy, że ten rząd wziął się za wycinanie raka jakim było OFE (znamienne że taśma się urywa gdy pojawia się temat lobbingu ze strony funduszy), i jest kolejna ustawa która w finansjere może uderzyć, kwestia BGŻ itp.

Ciężko zwalczać działania rządu jeśli ten ma większość i poparcie społeczne (gadajcie co chcecie, ale wyniki wyborów jednak swoje mówią), prościej więc po prostu zdestabilizować taki rząd. Media jak wiadomo wezmą wszystko co da się wykorzystać do robienia kontrowersji i ogłaszania skandali.

Nie chodzi mi nawet o te przekleństwa, ale o barwne i ciekawe określenia. ; >

Hmm. Ciekawe przed czym chciał chronić...

Cóż osobiście mam raczej wrażenie, że to pokłosie uwarunkowanego historycznie myślenia polaków o swoim państwie jako czymś obcym, jak o zaborcy, bo przecież Polska to nie instytucje i inne takie tylko jakiś bliżej nieokreślony metafizyczny byt ;p

Gdyby faktycznie chciał chronić Polskę to pewnie większość taśm by się w ogóle nie ukazała, a już z pewnością nie ta Sikorskiego z Rostowskim której publikacja może zaszkodzić naszym interesom międzynarodowym.

A nic. Każda afera, która wybuchała w czasach tego rządu miała coś przykrywać, nic nowego że takie teorie pojawiają się i teraz. Jednakże, żebyś nie musiał się niepokoić, prognozowanie upadku przemysłu węglowego w Polsce jest w tym artykule tylko pustym sloganem, żeby poważnie podejść do takich zarzutów autor musiałby zadać sobie minimum wysiłku żeby przeanalizować sytuację polskiego węgla a potem dopiero się na ten temat wypowiadać. Bo teraz wygląda to tak : afera-rząd coś przykrywa-węgiel-upadek gdzieś tam w środku powinno się jeszcze znaleźć "Niemcy" i gość ma dwa dodatkowe wejścia na bloga :]

Hmmm, nie martwię się, wiem jak to działa a gość dokładnie określa, że to tylko spekulacje. Jestem tylko ciekaw Waszego punktu widzenia.

Dżizas Osobiście nie chciałbym mieć takiego prezydenta, mój ma jeździć porządną furą, ma posiadać normalny samolot i ma być widać, że kraj, który reprezentuje, stać na utrzymanie głowy państwa

Pokazówka? :) W sumie Ełropa, tu tak trzeba. Facet oddaje 90% pensji na cele charytatywne, co nie przeszkadza w prowadzeniu państwa o bardzo wysokim wzroście gospodarczym. Jak dla mnie może być komunistą czy neonazistą, liczą się wyniki.

Pokazówka, nie pokazówka, życie. Rozumiem, że część ludzi pragnie jakiegoś takiego utopijnego świata, w którym politycy są wiarygodni, "skromni" ( najlepiej kiedy są na tyle zamożni, żeby sami mogli się utrzymywać ), żeby byli bardziej "ludzcy", bez ochrony i tak dalej itp. ale ja wolałbym, żeby po prostu rzetelnie wykonywali swoją pracę. To, że gdzieś na świecie jest jaki prezydent asceta i my w Polsce możemy się nim trochę pojarać, bo znamy ze dwa fakty z jego życia nie oznacza wcale że musi on być idealny. I mówiąc szczerze nie zdziwiłoby mnie, gdyby żył sobie skromnie a na kontach w Szwajcarii miał ze dwie bańki. Tak więc, proszę, nie przesadzajmy. Możemy rozmawiać o zmniejszeniach kosztów utrzymania państwa od strony reprezentacyjnej, ale nie bawić się w jakieś mrzonki.

Pokazówka, nie pokazówka, życie.

Tak, zastaw się, a postaw się. Nie ma to jak kolumna mercedesów z prezydentem na czele mknąca przez Afrykę by opłakiwać głodujące dzieci.

ja wolałbym, żeby po prostu rzetelnie wykonywali swoją pracę

Każdy by wolał, ale zamożność w żaden sposób tego nie ułatwia.

Tak, zastaw się, a postaw się.

Chyba rozumiesz, że wydatki "reprezentacyjne" to dość małe i śmieszne sumy w porównaniu z tym ile państwo traci rocznie choćby przez bzdurne prawo ?

Każdy by wolał, ale zamożność w żaden sposób tego nie ułatwia.

Zamożność polityków w tym utopijnym świecie ? Nie, ale jako slogan brzmi fajnie, co ? "Parlamentarzyści nie pobierają pensji, pracują dla państwa za darmo".

Chyba rozumiesz, że wydatki "reprezentacyjne" to dość małe i śmieszne sumy w porównaniu z tym ile państwo traci rocznie choćby przez bzdurne prawo ?

Reprezentacja urzędu prezydenta to w skali państwa praktycznie nic. Tyle, że dochodzą do tego tysiące limuzyn dla innych urzędników i to już idzie w setki milionów. Kto powinien świecić przykładem jeśli nie głowa państwa? I niech mają sobie te eleganckie samochody, nie powinni pchać przerdzewiałych rzęchów na gaz. Tylko dlaczego zawsze musi to być Mercedes/Audi/BMW? Dlaczego nie kilkukrotnie tańsze Ople czy Skody?

Zamożność polityków w tym utopijnym świecie ? Nie, ale jako slogan brzmi fajnie, co ? "Parlamentarzyści nie pobierają pensji, pracują dla państwa za darmo".

W sumie to nie chciałbym aby jakiekolwiek stanowisko opierało się na wolontariacie. Oznaczałoby to tylko dwie rzeczy: uprawiać politykę mogliby tylko najbogatsi, drobna część społeczeństwa która dorobiła się milionów i może poświęcić swój czas pracując za darmo, a wszelkie trudne decyzje byłyby podejmowane pod kątem dalszych interesów, nikt by nie zaszkodził samemu sobie, nawet jeśli miałoby to ratować państwo.

Więc to bardziej antyutopia.

Tyle, że każdemu według zasług, rozwarstwienie między politykiem, a szarym człowiekiem jest dzisiaj przerażające.

Dziś wyciekły kolejne nagrania, z Giertychem w roli głównej. Co o nich sądzicie? Ja już mam dosyć tej afery, wszystko wokół niej się kręci.

Mnie śmieszy to jak te wszystkie PiS-y, Solidarne Polski, Ruchy Palikota się zleciały jak cyganie do śmietnika licząc na to, że każdy coś dla siebie wygrzebie z tej afery. A co tak naprawdę nagrano ? Nic nie nagrano. Ani nikt nie próbuje nikogo skorumpować, ani nikt nie mówi o popełnieniu jakiegokolwiek przestępstwa, po prostu kumple siedzą i gadają o swoich prywatnych spostrzeżeniach. Jedyne do czego się mogę przyczepić to cała ta otoczka, język którym no nie wypada się posługiwać "elicie" narodu, zwłaszcza w restauracji oraz te drogie wypady. Dosłownie jak jacyś małomiasteczkowi dorobkiewicze z lat 90. Gdyby ludzie zobaczyli to co jest za kulisami naprawdę wielkiej światowej polityki to by dopiero szczena im opadła.