Kerosine

[TUTORIAL] Poradnik początkującego użytkownika

Recommended Posts

Aby ułatwić naszym użytkownikom [przede wszystkim początkującym, choć nie tylko] korzystanie z forum pod względem technicznym postanowiliśmy stworzyć ten oto poradnik objaśniający najbardziej problematyczne kwestie. Zaczynamy:

1. ZWRACANIE SIĘ DO ROZMÓWCY KOLOROWYM NICKIEM O BARWIE JEGO RANGI - estetyczne i w pewien sposób honorujące osobę, do której się zwracamy. Aby uzyskać ten efekt wystarczy po prostu kliknąć na jej nick widoczny tuż pod avatarem - zostanie on (wraz z kodem koloru i pogrubienia) automatycznie skopiowany do pola edytora posta.

2qdo4k1.png

2. EDYCJA POSTA - na naszym forum możliwa jest tylko przez godzinę (!) od chwili wysłania wiadomości. Jeśli nasz post jest ostatnim w wątku, informacja o dokonaniu zmian nie zostanie zarejestrowana, jeśli natomiast w międzyczasie w temacie pojawiła się nowa wiadomość zobaczymy informację o fakcie dokonania edycji. Aby dokonać zmian w treści posta należy kliknąć opcję "Edytuj" widoczną w jego prawym dolnym rogu (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar posta).

6z7vxf.png

3. USUNIĘCIE POSTA - podobnie jak edycja, możliwe jest u nas tylko przez godzinę od momentu wysłania wiadomości. Aby usunąć swój post należy kliknąć opcję "Usuń" widoczną w jego prawym dolnym rogu (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar posta).

t5hj61.png

4. CYTOWANIE WYPOWIEDZI

a) Całości - chcąc zacytować całą wypowiedź klikamy opcję "Cytuj" widoczną w prawym górnym rogu posta (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar wiadomości). Zostaniemy wówczas przeniesieni na stronę edytora posta, podobną do tej za pomocą której sami tworzymy wiadomość - z tym że tym razem na stronie tej będzie się znajdowała zacytowana przez nas wypowiedź.

50is1k.png

1zpk40g.png

b) Fragmentu - chcąc zacytować jedynie fragment czyjejś wypowiedzi postępujemy dwuetapowo: najpierw zaznaczamy interesujący nas wycinek tekstu, a następnie klikamy opcję "Cytuj zaznaczone" widoczną w prawym górnym rogu posta (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar wiadomości).

2coq1pf.png

Ogólne schematy cytowania (w przypadku gdyby ktoś miał ochotę robić to ręcznie) wyglądają tak:

[quote]treść cytatu[/quote]

co daje efekt

Tolerancja (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość

Share this post


Link to post

 • Who's Online (See full list)

  • yiliyane
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 1 reply
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   · 0 replies
  • Borowy

   Borowy

   Witajcie, mam do Was ogromną prośbę... potrzebuje wypełnionych ankiet do badań naukowych... na koniec maja mam termin oddania. Temat Tabu - SEKSUALNOŚĆ, dlatego rodzice do których kierowałem tą ankietę nie chcą mi jej wypełniać, choć uważam, że nie ingeruję w ich życie intymne. 2 miesiące temu ankieta już istniała online, a dostałem tylko 4 odpowiedzi :c Zajmie od 5 do 10 minut. Prawie wszystkie zadania zamknięte.
   Musielibyście wcielić się w rodzica, który ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ankieta jest oczywiście anonimowa.

   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc35FjqvALX9OYdkmC8p4LFMjfvp9sEyGFAuHiG6MCFurqWBQ/viewform?fbclid=IwAR0BBy3Clovc9HZH-pMkOzC8sUF6UJ-LuOPcDC2HSLdZsHL_dVYN5zb9mzE
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Czy posiadanie "judasza" w drzwiach to już antysemityzm?
   · 3 replies
 • Posts

  • natiii95
   anonimowa krótka ankieta POMOCY
   Cześć, mam na imię Natalia i jestem studentką studiów magisterskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Zwracam się do Was z wielką prośbą o wypełnienie przygotowanej przeze mnie krótkiej ankiety, która dotyczy aspiracji i systemu wartości młodych ludzi. Ankieta jest w pełni anonimowa, a Wasze odpowiedzi mogą mi pomóc przy pisaniu pracy magisterskiej  Poniżej zamieszczam link do strony, na której znajduje się ankieta: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPbLCEi1N3wcekFnSVfzbo0aQzdl8PiN
  • michaelowax3
   O czym teraz myślisz?
   Ludzie właśnie tacy są. Dopóki świetnie im się układa nie potrzebują nikogo a gdy tylko wali im się porządek przypominają sobie nagle i oczekują wsparcia.  Można liczyć tylko na siebie. 
  • Kerosine
   Opisz siebie jednym słowem!
   Ruina Wyłącznie do utylizacji.
  • natiii95
   Cześć - anonimowa krótka ankieta POMOCY
   Poniżej zamieszczam ponownie link do ankiety (działa): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPbLCEi1N3wcekFnSVfzbo0aQzdl8PiNKXuVaFq_AzriBiWw/viewform?usp=sf_link Będę wdzięczna za poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety pozdrawiam
  • yiliyane
   Pomożecie mi?
   Takie huśtawki nastrojów, o których piszesz prawdopodobnie wynikają z burzy hormonów. Takie są uroki dojrzewania. Jednych dopada to w większym stopniu, innych w mniejszym. Zastanów się na spokojnie co czujesz do tego chłopaka. Czy jednak skłaniasz się ku temu, że mu nie ufasz, czy jednak sądzisz, że jest on jedną z nielicznych osób, które Cię w pełni akceptują? Nie sądzę, żeby przy takich huśtawkach nastrojów związek był dobrym pomysłem (musisz mieć też na uwadze jego uczucia), ale może z