Kerosine

[TUTORIAL] Poradnik początkującego użytkownika

Recommended Posts

Aby ułatwić naszym użytkownikom [przede wszystkim początkującym, choć nie tylko] korzystanie z forum pod względem technicznym postanowiliśmy stworzyć ten oto poradnik objaśniający najbardziej problematyczne kwestie. Zaczynamy:

1. ZWRACANIE SIĘ DO ROZMÓWCY KOLOROWYM NICKIEM O BARWIE JEGO RANGI - estetyczne i w pewien sposób honorujące osobę, do której się zwracamy. Aby uzyskać ten efekt wystarczy po prostu kliknąć na jej nick widoczny tuż pod avatarem - zostanie on (wraz z kodem koloru i pogrubienia) automatycznie skopiowany do pola edytora posta.

2qdo4k1.png

2. EDYCJA POSTA - na naszym forum możliwa jest tylko przez godzinę (!) od chwili wysłania wiadomości. Jeśli nasz post jest ostatnim w wątku, informacja o dokonaniu zmian nie zostanie zarejestrowana, jeśli natomiast w międzyczasie w temacie pojawiła się nowa wiadomość zobaczymy informację o fakcie dokonania edycji. Aby dokonać zmian w treści posta należy kliknąć opcję "Edytuj" widoczną w jego prawym dolnym rogu (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar posta).

6z7vxf.png

3. USUNIĘCIE POSTA - podobnie jak edycja, możliwe jest u nas tylko przez godzinę od momentu wysłania wiadomości. Aby usunąć swój post należy kliknąć opcję "Usuń" widoczną w jego prawym dolnym rogu (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar posta).

t5hj61.png

4. CYTOWANIE WYPOWIEDZI

a) Całości - chcąc zacytować całą wypowiedź klikamy opcję "Cytuj" widoczną w prawym górnym rogu posta (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar wiadomości). Zostaniemy wówczas przeniesieni na stronę edytora posta, podobną do tej za pomocą której sami tworzymy wiadomość - z tym że tym razem na stronie tej będzie się znajdowała zacytowana przez nas wypowiedź.

50is1k.png

1zpk40g.png

b) Fragmentu - chcąc zacytować jedynie fragment czyjejś wypowiedzi postępujemy dwuetapowo: najpierw zaznaczamy interesujący nas wycinek tekstu, a następnie klikamy opcję "Cytuj zaznaczone" widoczną w prawym górnym rogu posta (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar wiadomości).

2coq1pf.png

Ogólne schematy cytowania (w przypadku gdyby ktoś miał ochotę robić to ręcznie) wyglądają tak:

[quote]treść cytatu[/quote]

co daje efekt

Tolerancja (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Who's Online (See full list)

  • pastelki
  • alegoria
  • gressip
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
   Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
   W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
   W godzinie – nieskończoność czasu.
   ["how the universe ends is how it begins"]
   · 0 replies
 • Posts

  • kp27
   Pomocy, zauroczyłEM się w koledze
   Witam. Mam 13 lat i mam pewien problem - zauroczyłem się w koledze :O Mieszkam w malej miejscowości ale od czasu do czasu przyjeżdżam do miasta do dziadków. Tutaj poznałem kolegę na placu zabaw kilka lat temu, ostatnio zaczął mi się bardzo podobać... Boję się mu o tym powiedzieć, bo nie chcę żeby się do mnie zraził, albo co gorsze - powiedział komuś o tym
  • Kerosine
   Co masz w szafie?
   Nope. Małą białą?
  • Sibethesto
   Piosenka, której obecnie najczęściej słuchasz?
   Nightwish zawsze potrafi nagle wrócić do mojego serca z pełną mocą.  
  • Sibethesto
   Najlepsze odkrycia literackie ostatniej dekady
   @yiliyane absolutnie podpinam się pod książki Sandersona, uwielbiam je! Jego sposób budowania światów jest naprawdę unikatowy. Nie mogę się doczekać czwartego tomu Archiwum Burzowego Światła, bo obiecuje sobą nawet więcej niż poprzednie części. Poza tym, to nową książką, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie (chociaż czytanie jej idzie mi niesamowicie powoli) jest Invisible Women: Exposing Data Bias in a World Designed for Men. Przybijająca lektura, ale porządna i niesamowicie rzetelna, g
  • Elllele5786
   Kursy językowe za granicą
   Czy ktoś z was brał udział w wyjazdach eukacyjnych za granicę? Mam na myśli cos w rodzaju kolonii, ale takiej pod naukę języka.  Macie jakies doświadczenia lub plany?