Kerosine

[TUTORIAL] Poradnik początkującego użytkownika

Recommended Posts

Aby ułatwić naszym użytkownikom [przede wszystkim początkującym, choć nie tylko] korzystanie z forum pod względem technicznym postanowiliśmy stworzyć ten oto poradnik objaśniający najbardziej problematyczne kwestie. Zaczynamy:

1. ZWRACANIE SIĘ DO ROZMÓWCY KOLOROWYM NICKIEM O BARWIE JEGO RANGI - estetyczne i w pewien sposób honorujące osobę, do której się zwracamy. Aby uzyskać ten efekt wystarczy po prostu kliknąć na jej nick widoczny tuż pod avatarem - zostanie on (wraz z kodem koloru i pogrubienia) automatycznie skopiowany do pola edytora posta.

2qdo4k1.png

2. EDYCJA POSTA - na naszym forum możliwa jest tylko przez godzinę (!) od chwili wysłania wiadomości. Jeśli nasz post jest ostatnim w wątku, informacja o dokonaniu zmian nie zostanie zarejestrowana, jeśli natomiast w międzyczasie w temacie pojawiła się nowa wiadomość zobaczymy informację o fakcie dokonania edycji. Aby dokonać zmian w treści posta należy kliknąć opcję "Edytuj" widoczną w jego prawym dolnym rogu (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar posta).

6z7vxf.png

3. USUNIĘCIE POSTA - podobnie jak edycja, możliwe jest u nas tylko przez godzinę od momentu wysłania wiadomości. Aby usunąć swój post należy kliknąć opcję "Usuń" widoczną w jego prawym dolnym rogu (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar posta).

t5hj61.png

4. CYTOWANIE WYPOWIEDZI

a) Całości - chcąc zacytować całą wypowiedź klikamy opcję "Cytuj" widoczną w prawym górnym rogu posta (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar wiadomości). Zostaniemy wówczas przeniesieni na stronę edytora posta, podobną do tej za pomocą której sami tworzymy wiadomość - z tym że tym razem na stronie tej będzie się znajdowała zacytowana przez nas wypowiedź.

50is1k.png

1zpk40g.png

b) Fragmentu - chcąc zacytować jedynie fragment czyjejś wypowiedzi postępujemy dwuetapowo: najpierw zaznaczamy interesujący nas wycinek tekstu, a następnie klikamy opcję "Cytuj zaznaczone" widoczną w prawym górnym rogu posta (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar wiadomości).

2coq1pf.png

Ogólne schematy cytowania (w przypadku gdyby ktoś miał ochotę robić to ręcznie) wyglądają tak:

[quote]treść cytatu[/quote]

co daje efekt

Tolerancja (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Who's Online (See full list)

  • yiliyane
  • Filip
  • gressip
  • mw2
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
   I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
   · 3 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
   · 0 replies
 • Posts

  • yiliyane
   Dziwne nawyki
   Mam całą masę dziwnych nawyków żywieniowych  Między innymi: Do każdego posiłku muszę mieć coś do picia. Do śniadania piję herbatę, a do obiadu sok lub kompot. Nie lubię ananasa... poza pizzą. Na pizzy uwielbiam. Nie przepadam za kokosem. Ale za to Rafaello, Bounty czy inne słodycze z wiórkami kokosowymi - mniam! Nie dosalam żadnych potraw. Nie solę jajek, warzyw... ani niczego innego. Jedyną sól jaką spożywam, to tę, którą mama normalnie soli np. mięso czy ziemniaki
  • yiliyane
   Powtarzająca się potrawa.
   Jeżeli mam na coś fazę, to potrafię przez wiele miesięcy jeść nawet codziennie dokładnie to samo. To nie jest z góry narzucone, nie jest to żadna tradycja rodzinna (np. co niedzielę odświętne danie), to zwykła fanaberia mojego podniebienia  Teraz na przykład codziennie na śniadanie jem zapiekankę. Niebawem pewnie mi to przejdzie i będę jadła co innego - też w kółko. Jeżeli chodzi o obiady, to tu rządzi mama, więc nie jem ciągle tego samego, aczkolwiek raz zdarzyło mi się przez pięć dni w tygodni
  • yiliyane
   Propozycja na śniadanie... :))
   W ostatnich latach na śniadanie zwykle jadałam którąś z poniższych potraw: kanapka: z szynką i serem, z sałatą i łososiem zapiekanka z szynką, serem i ketchupem na mleku: musli, chrupki czekoladowe sałatka: po grecku z serem feta, z białym serem i owocami owocowy serek lub jogurt
  • yiliyane
   Ulubiona woda mineralna :>
   Zazwyczaj piję Cisowiankę, aczkolwiek nie odczuwam wielkiej różnicy, jeśli napiję się innej wody. Co innego, kiedy się wyjedzie za granicę. Zagraniczne wody inaczej smakują i zwykle mi zupełnie nie podchodzą.
  • yiliyane
   Wasze posiłki ;D
   Śniadanie jem między 7:00 a 14:00, w zależności od tego o której muszę - lub przeciwnie - nie muszę wstać  Obiad - między 13:00 a 19:00. To zależy o której wrócę do domu (jeżeli wychodzę), o której będę głodna, na którą mama zrobi jedzenie itp. Kolacji zazwyczaj nie jadam. Jadłospis zależy od nastroju, zwykle na śniadania jem codziennie to samo aż mi się znudzi i wówczas wybieram coś innego - i wtedy też jem to aż do "porzygu", brzydko mówiąc  Obiady są bardziej zróżnicowane, bo to nie ja decydu