Kerosine

[TUTORIAL] Poradnik początkującego użytkownika

Recommended Posts

Aby ułatwić naszym użytkownikom [przede wszystkim początkującym, choć nie tylko] korzystanie z forum pod względem technicznym postanowiliśmy stworzyć ten oto poradnik objaśniający najbardziej problematyczne kwestie. Zaczynamy:

1. ZWRACANIE SIĘ DO ROZMÓWCY KOLOROWYM NICKIEM O BARWIE JEGO RANGI - estetyczne i w pewien sposób honorujące osobę, do której się zwracamy. Aby uzyskać ten efekt wystarczy po prostu kliknąć na jej nick widoczny tuż pod avatarem - zostanie on (wraz z kodem koloru i pogrubienia) automatycznie skopiowany do pola edytora posta.

2qdo4k1.png

2. EDYCJA POSTA - na naszym forum możliwa jest tylko przez godzinę (!) od chwili wysłania wiadomości. Jeśli nasz post jest ostatnim w wątku, informacja o dokonaniu zmian nie zostanie zarejestrowana, jeśli natomiast w międzyczasie w temacie pojawiła się nowa wiadomość zobaczymy informację o fakcie dokonania edycji. Aby dokonać zmian w treści posta należy kliknąć opcję "Edytuj" widoczną w jego prawym dolnym rogu (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar posta).

6z7vxf.png

3. USUNIĘCIE POSTA - podobnie jak edycja, możliwe jest u nas tylko przez godzinę od momentu wysłania wiadomości. Aby usunąć swój post należy kliknąć opcję "Usuń" widoczną w jego prawym dolnym rogu (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar posta).

t5hj61.png

4. CYTOWANIE WYPOWIEDZI

a) Całości - chcąc zacytować całą wypowiedź klikamy opcję "Cytuj" widoczną w prawym górnym rogu posta (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar wiadomości). Zostaniemy wówczas przeniesieni na stronę edytora posta, podobną do tej za pomocą której sami tworzymy wiadomość - z tym że tym razem na stronie tej będzie się znajdowała zacytowana przez nas wypowiedź.

50is1k.png

1zpk40g.png

b) Fragmentu - chcąc zacytować jedynie fragment czyjejś wypowiedzi postępujemy dwuetapowo: najpierw zaznaczamy interesujący nas wycinek tekstu, a następnie klikamy opcję "Cytuj zaznaczone" widoczną w prawym górnym rogu posta (przyciski widoczne są po najechaniu kursorem na obszar wiadomości).

2coq1pf.png

Ogólne schematy cytowania (w przypadku gdyby ktoś miał ochotę robić to ręcznie) wyglądają tak:

[quote]treść cytatu[/quote]

co daje efekt

Tolerancja (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość

Share this post


Link to post

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   I'm a negative creep,
   I'm a negative creep,
   I'm a negative creep and I'm stoned!
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Razem z @mw2 planujemy spotkanie forumowe za jakiś tam czas. Są tu chętni?  
   · 7 replies
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Miło, że są tu jeszcze osoby, które mnie pamiętają. Mam nadzieję, że tym razem osiądę tu na dłużej
   · 4 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Borowy

   Do lasu grzybów szukać! 
   · 7 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  mw2

   Dawaj koty do wyprzytulania! ♥
   · 15 replies
 • Popular Now

 • Posts

  • Gloria
   Czy życie w obecnych czasach jest łatwe?
   Myślę, że postęp technologiczny narzucił pewne podejście do różnych spraw, a szerzej do naszego światopoglądu. Tak samo pewne zachowania są niejako narzucane i w różnych środowiskach szeroko akceptowane i uznawane jako normalne. Być może momentami mamy za łatwo... nieograniczony dostęp do pożywienia, nieograniczony dostęp do zaspokajania swoich potrzeb... następnie rodzi się pytanie: co dalej? Co chcemy dalej robić? Czy wystarcza nam ten (iluzoryczny) świat czy może szukamy czegoś innego? 
  • Kerosine
   Co aktualnie porabiacie?
   Patrzymy razem na świat - ja i <ona, która jest we mnie>. Wspólnie próbujemy dotrzeć do prawdy [choć ona od zawsze wydaje się po prostu wiedzieć] i za każdym razem podjąć decyzję, która okaże się dla nas najlepszą. – Jedynie przeszkadzasz. – I know.
  • Kerosine
   O czym teraz myślisz?
   Pokonam więc siebie, pokonam siebie... Tak często mówi nam się, że powinniśmy dążyć w życiu właśnie do tego. Tylko, że... jeśli naprawdę pokonuję siebie... kto tak naprawdę jest stroną przegraną?
  • Gloria
   Okazywanie uczuć w związku przez mężczyznę
   Tutaj pytanie kieruję bardziej do Pań, a mianowicie jak podchodzicie do okazywania uczyć przez mężczyznę w związku? Czy jest to niejako dla was fundament związku i na tym wszystko opieracie? I jak rozumiem wyrażanie uczuć wiąże się przede wszystkim z ich werbalizowaniem? Czy postawa chłopaka/mężczyzny w stosunku do was (a więc działania podejmowane w stosunku do was - np. wspólne wyjście na spacer, do kina) w zasadzie nic nie znaczy, jeżeli nie ma werbalizowania myśli/uczuć? Wydaje mi się,
  • yiliyane
   Co ostatnio oglądałeś?
   Supergirl SE01E01-SE01E06. Ten serial jest kretyński, ma godne pożałowania efekty komputerowe, a jednak się wciągnęłam :/