evances

Hole & Courtney Love

Recommended Posts

Naprawdę nikt nic nie pisał tutaj o Hole? Smutki. :<

To zespół założony w 1989 roku z kontrowersyjną wokalistką Courtney Love, która była jego założycielką razem z Eric'iem Erlandsonem. Nie będę się dużo rozpisywać, bo jeśli ktoś będzie chciał zaczerpnąć na ich temat wiedzę, to na pewno znajdzie wiele ciekawych informacji na ich temat. Zespół na razie wstrzymał działalność, ale sama Courtney powraca i nagrała płytę z dwoma nowymi piosenkami "You Know My Name" i "Wedding Day", teledysk pierwszej z nich jest dostępny w internecie. Aktualnie trwa trasa koncertowa Courtney w UK.

Osobiście jestem ogrooomną ich fanką, w 2010 roku byłam na koncercie w Warszawie, było cudownie. Ulubione piosenki... nie jestem w stanie wypisać, jest ich za wiele ;d (Drown Soda, Asking For It, Softer, Softest, Best Sunday Dress... blabla, ale najwięcej to z płytki Live Through This <3)

A Wy jak? Słuchacie? Lubicie? Co sądzicie o nich i samej Courtney?

Chciałabym pogadać z kimś, kto naprawdę lubi Hole, byłoby fajnie. (:

uwielbiam ten zespół. doll parts, violet, jennifer's body, dicknail, ale także jej niektóre piosenki z albumu america's sweetheart, mógłbym wymieniać i wymieniać. co ja o niej sądzę? sądzę że ma wspaniały głos, jest odważna, charyzmatyczna i potrafiła podnieść się po tym co ją w życiu spotkało i nie zważa na negatywne słowa lecące w jej kierunku, podziwiam ją w pewnym stopniu i nie obchodzą mnie teorie spiskowe na jej temat

O, najs, i to mówi nawet facet, bo większość to raczej dziewczyn jej słucha. ;d

American's Sweetheart moim zdaniem ssie, jest strasznie słabiutkie. Wydaje mi się, że solowa kariera jej nie służy, zdecydowanie wolę ją razem z Hole, chociaż te dwa kawałki, co teraz wydała dają bardzo radę.

doll parts, violet, jennifer's body,

Live Through This for eternity. <3 Najlepsze czasy Hole, które niestety pewnie już nie wrócą!

Tak, też uważam, że jest bardzo odważna i podziwiam ją bardzo mocno, że po śmierci Kurta koncertowała dalej, nie wstrzymała działalności, stawiła czoła tej tragedii, pomimo tego, że jednak Kurt zostawił ją samą z córką. Racja, teorie spiskowe są żałosne, ale już tak przerabiany temat, że nie warto nawet dyskutować. (:

Nie cierpię Dziurki i Courtney, uważam, że nigdy w życiu nie powinna pojawić się na scenie muzycznej. Wybiła się dzięki fałszywemu związkowi z popularnym wówczas Cobainem, talentu wielkiego także nie ma.

Szanujący się rockman bądź metal zawsze ją i jej muzykę wyśmieje.

Nie cierpię Dziurki i Courtney, uważam, że nigdy w życiu nie powinna pojawić się na scenie muzycznej. Wybiła się dzięki fałszywemu związkowi z popularnym wówczas Cobainem, talentu wielkiego także nie ma.

Szanujący się rockman bądź metal zawsze ją i jej muzykę wyśmieje.

Dokładnie. Popieram w 100%.

Niziny muzyczne, coś strasznego.

Bardzo ubolewam nad tym, że Fall Out Boy-s nagrali z nią utwór do płyty...

Szanujący się rockman bądź metal zawsze ją i jej muzykę wyśmieje

Aha, no tak, "szanujący się metal" (co to w ogóle za stwierdzenie) powie też pewnie, że James Hetfield ma głos i umie śpiewać i, że Metallica gra thrash metal. :)

Co do Hole, to pewnie nie wiecie, że grunge nie opiera się na ładnym głosiku i pięknych akordach, a takowy gatunek muzyczny ten zespół reprezentuje. W sumie hejty na Courtney były zawsze i szkoda, że ludzie są na tyle prości, że dla nich wdowa po kimś sławnym automatycznie musi stać się kimś, kto wybił się na śmierci tej osoby albo i nie śmierci. I jakie masz argumenty na to, że ten związek był fałszywy? :D

Co zrobi ten z-bożej-łaski-szanującysięmetal? Wyśmieje? Wyśmiać to mogę jedynie was ja za to, że nie potraficie rozmawiać o gustach muzycznych, a jeśli nie rozmawiać, to po prostu tolerować je, bo tego wymaga kultura.

Brudaskiem też byłam, na szczęście już wyrosłam. :)

Aha, no tak, "szanujący się metal" (co to w ogóle za stwierdzenie) powie też pewnie, że James Hetfield ma głos i umie śpiewać i, że Metallica gra thrash metal. :)

Raczej ktoś kto ma jakąś świadomość temu zaprzeczy. ;x

Co do Hole, to pewnie nie wiecie, że grunge nie opiera się na ładnym głosiku i pięknych akordach, a takowy gatunek muzyczny ten zespół reprezentuje.

Nikt tego nie powiedział. Zresztą Hole przez okres twórczość do grunge można podczepić, ale bliżej im do punk-a.

I jakie masz argumenty na to, że ten związek był fałszywy? :D

A masz dowody na to, że był to udany związek? Gdybać możesz.

Co zrobi ten z-bożej-łaski-szanującysięmetal? Wyśmieje? Wyśmiać to mogę jedynie was ja za to, że nie potraficie rozmawiać o gustach muzycznych, a jeśli nie rozmawiać, to po prostu tolerować je, bo tego wymaga kultura.

Jednak Hole prezentuje i tak wciąż słaby poziom. A ta kultura wymaga również uszanowanie czyjegoś zdania, że to jest kiepskie. ; >

Nikt tego nie powiedział. Zresztą Hole przez okres twórczość do grunge można podczepić, ale bliżej im do punk-a.

Punk? Hahah, oboże, Sid się w grobie przewraca, że ktoś mógł zaklasyfikować Hole do punka. :(

Przez żaden okres twórczości Hole nie grał czegoś nawet na wzór punka.

Racja, ja nie mam żadnych argumentów na to, że to był udany związek, więc tego też nie mówię, a Chanelle z góry zakłada, że był fałszywy i ma na to takie argumenty, jak to, że Courtney pewnie zabiła Kurta - czyli żadne.

I jeszcze coś - Chanelle nie wyraziła opinii o zespole, tylko powiedziała coś o związku Court z Kurtem, co ma się nijak do tematu, bo Courtney to Courtney, Kurt to Kurt i to oczywiście ludzie, którzy po prostu wiedzą, że Courtney jest wdową po Kurcie mówią o tym, jak tylko pojawi się temat Love, bo przecież nic innego na jej temat nie wiedzą, gadają to, co tabloidom ślina na język przyniosła - więc wiadomo, że #nieznamsiętosięwypowiem. :)

Kurta nie ma od prawie ćwierć wieku, ile czasu potrzeba żeby w końcu przestać utożsamiać Courtney z Kurtem. oO

Punk? Hahah, oboże, Sid się w grobie przewraca, że ktoś mógł zaklasyfikować Hole do punka. :(

Przez żaden okres twórczości Hole nie grał czegoś nawet na wzór punka.

Niewiele słucham i nie przypadło mi to do gustu. Jeśli definiować grugne wyłącznie przez twórczość Nirvany to tak Hole to grunge. Jednak moim zdaniem

bliżej im do punk-a.
.

Racja, ja nie mam żadnych argumentów na to, że to był udany związek, więc tego też nie mówię, a Chanelle z góry zakłada, że był fałszywy i ma na to takie argumenty, jak to, że Courtney pewnie zabiła Kurta - czyli żadne.

O tej śmierci tak naprawdę mało wiemy, więc jej szczegóły zostaną tajemnicą. A teorie zostaną chyba na zawsze, bo nikt nie zdradzi nam co się wydarzyło na prawdę.

Kurta nie ma od prawie ćwierć wieku, ile czasu potrzeba żeby w końcu przestać utożsamiać Courtney z Kurtem. oO

Utożsamianie to błąd, ale ciężko nie nawiązywać do ich związku, toć wszyscy nim "żyli". ; >

Tak, ale kope lat temu i chyba nadszedł moment, żeby w końcu zacząć traktować Courtney jako osobnego artystę, a nie wiecznie żyć jej małżeństwem z Kurtem, co nie ma żadnego związku z Hole. Mam nadzieję, że taka odmiana nastanie też w temacie śmierci Kurta. Zbijanie fortuny na wymyślaniu coraz to nowszych i jeszcze bardziej komicznych teorii jego śmierci jest, co najmniej bez szacunku.

Wracając do tematu zespołu - sam przyznałeś, że nie słuchasz go za dużo, dlatego wyciąganie własnej opinii na temat tego, jaki gatunek grają jest rzucaniem się na głęboką wodę. Hole, owszem, miewało kilka odmiennych etapów twórczości, które charakteryzowały przeróżne gatunki muzyczne. Począwszy od grunge-u przez rock alternatywny po hard rock, ale trust me, nigdy to nie był punk i mówię Ci to ja, fanka Hole. No ale! Racja jest jak dupa, każdy ma swoją. :D

Skoro rzeczywiście żywisz ten zespół aż tak negatywnymi emocjami, nie ma o czym dyskutować.

A no to rzecz powszechnie i od dawna znana,

że Grunge to nie jest zabawa !

Że na brudzie i syfie zrodzony,

z pięknem również rozdzielony.

Teksty są często banalne,

życie idoli brutalne,

ale Hole i Pani Courtney,

w porównaniu z jej mężem,

w porównaniu chociażby,

z Layne Staley'e i Vedderem,

nisko w rankingu stoi ...

Co to do cholery są ładne akordy ? Akordy w muzyce są wszędzie takie same, tylko, że w przypadku gitary elektrycznej mogą być zagrane na czystym kanale lub na przesterowanym, albo zmienionym innym efektem.

Dla mnie Courtney to nie umywa się do Alice in Chains, Pearl Jamu czy chociażby Nirvany.

Co do związku jej i Kurta to po przeczytaniu " Pod ciężarem nieba" uważam, że ten związek w porównaniu do wcześniejszych tej panny, był głównie oparty na jakimś uczuciu do Kurta, który od pierwszego spotkania dobrze się dogadywał z Courtney. Może to nie była miłość, ale po prostu uznali, że drugiego takiego wariata/tki nie spotkają. Artystycznie jednak Kurtowi było bliżej chociażby do Mary Lou Lord, z którą się przyjaźnił. Nie związali się ze sobą wg mnie z powodu nienormalności i niestabilności Kurta.

No tak, Alice in Chains i Pearl Jam stoją wyżej, jeśli chodzi o grunge w porównaniu do Hole. Jednak z Hole chodzi też o coś innego niż muzykę. Jeszcze na początku działalności Courtney stawiała na riot grrrl i o tym mówiły teksty, to było coś unikatowego. A do Nirvany nie umywa się żaden zespół grunge-owy IMO. Chociaż i z tego zespołu wyrosłam po gimnazjum, to mam do niego duży sentyment.

Jeśli chodzi o ich małżeństwo, to wierzę w to, że to była prawdziwa miłość. Wielokrotnie Kurt mówił o tym w wywiadach, oboje byli w sobie zakochani, tak mi się wydaje. Generalnie nie lubię nawiązywania do ich małżeństwa przy rozmowie o Hole. Kurt nie miał nic wspólnego z tym zespołem na dobrą sprawę (pomijając to, że czasem ((bardzo rzadko)) był na chórkach i parę razy przygrywał do jakieś piosenki)

Taki ładny cytat Kurta o Courtney jak już i tak jest mowa o ich małżeństwie:

“I met her a long time ago in Portland when we were playing a show. It was just a brief encounter, I gave her a sticker and we were talking a little bit. I thought she was like, Nancy Spungen or something. She just looked like a classic punk rock chick, you know? I didn’t feel attracted to her, probably wanted to fuck her that night but she left. I just wanted to add some excitement in my life and I had never met anyone so outspoken and charismatic, and it just seemed like she was a magnet for exciting things to happen. I felt like a rebel in a way because I was going off of Courtney and we were scoring drugs, and fucking up against a wall outside and stuff like that, you know? And causing scenes just to do it; just because everyone is just sitting at this table eating food and not having any fun. It was great to just play this role with someone who would stand up all of a sudden and smash a glass on the table and scream at me and throw me down, you know? It was just really fun.

Dla mnie ta Pani to zwykła szmata. Byla zona Cobaina, krecila z Billym ze Smashing Pumpkins. Ale muzycznie – co soba reprezentuje? Dla mnie niewiele.

Aleister, ludzie, czy z Wami da się rozmawiać o muzyce?

Kurczę, ja też pod tematem Motrohead mogę powiedzieć, że Lenny był pieprzonym ćpunem i alkoholikiem i co on sobą reprezentuje, ale mam to w czterech literach. Chodzi o muzykę, a nie całą resztę, o której my, jako słuchacze tak naprawdę nie wiemy nic, a jeśli już coś, to jakieś plotki ze zdziesiątkowaną dozą prawdy. To raz.

Byla zona Cobaina

E, no i?

Dla mnie ta Pani to zwykła szmata.

Szmata jest do podłogi :)

A jeśli już chcesz kogoś tak poniżać z tego światka, to może poczytaj, co wyczyniały inne panie kręcące z każdym muzykiem, jakiego napotkały np. Pamela Anderson ;d

co soba reprezentuje? Dla mnie niewiele.

Reprezentuje jeden z najważniejszych grungeowych zespołów, prekursora kobiecych band i tak dalej, i tak dalej.

Zresztą, co ja się będę wymądrzać. Pjona, pewnie znasz dwie piosenki. :)

Muzyka się może nie podobać, rozumiem. Ale kurczę, jak można wpieprzać celebryckie życie i plotki z nim związane do muzyki?

Reprezentuje jeden z najważniejszych grungeowych zespołów, prekursora kobiecych band i tak dalej, i tak dalej.

Hole nigdy nie było jednym z najważniejszych Grunge'owych zespołów, ani nawet ważnym. Debiut zanotowali w 1991 roku, kiedy wszystkie ważne kapele jak np Nirvana, AIC, PJ, Soundgarden, Mudhoney, Screaming Trees itd już stworzyły tak gatunek jak i subkulturę. Muzycznie Hole też nigdy nie stworzył żadnego ważniejszego dzieła, a te które były interesujące zostały wydane, kiedy Grunge już się kończył/był martwy czyli 1994/1998.

Nie zrozum mnie źle, Hole to dobry zespół ale nazywanie go jednym z najważniejszych Grunge'owych zespołów to nadużycie. Tak jak mówienie, że jest prekursorem czegokolwiek jak np kobiecych grup muzycznych. Myślę, że zanim zaczniesz pisać takie rzeczy powinnaś sięgnąć głębiej do lektur, a nie pogrzebać tylko w wikipedii.

Ziomeczek Rust już chyba nie jest aktywny, ale zapomniałam mu odpisać, co mnie bardzo trapi. No to parsknęłam srogo. Jeśli Hole (jako zespół) nie jest prekursorem kobiecych bandów, to kto nim jest? Madonna? XD 

Gdy ktoś wkład zespołów w muzykę określa na podstawie dat, to jest to śmieszne co najmniej. Ogromny wpływ miało Hole, a wręcz fundamentalny na rozwój kobiecego grunge'u, który tak naprawdę wraz z nimi się rozpoczął. Mówię o samej muzyce, bo już daleko idące ideologie riot grrrl, których stworzenie przywłaszcza sobie Courtney, są IMO dziełem, którego nie może sobie przypisać. 

O 23.08.2016 at 20:24, evances napisał:

Ziomeczek Rust już chyba nie jest aktywny, ale zapomniałam mu odpisać, co mnie bardzo trapi. No to parsknęłam srogo. Jeśli Hole (jako zespół) nie jest prekursorem kobiecych bandów, to kto nim jest? Madonna? XD 

Gdy ktoś wkład zespołów w muzykę określa na podstawie dat, to jest to śmieszne co najmniej. Ogromny wpływ miało Hole, a wręcz fundamentalny na rozwój kobiecego grunge'u, który tak naprawdę wraz z nimi się rozpoczął. Mówię o samej muzyce, bo już daleko idące ideologie riot grrrl, których stworzenie przywłaszcza sobie Courtney, są IMO dziełem, którego nie może sobie przypisać. 

Zdecydowanie bardziej prekursorami kobiecych grup muzycznych są The Runaways i Blondie ;]