• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Feral Thing

Chcę! Czyli genialne wynalazki z naszych, lub cudzych głów.

Recommended Posts

Nie mam totalnie pojęcia gdzie wstawić temat tego typu. Widziałem tutaj jednak kilka luźniejszych wątków, więc chyba mnie nikt nie pobije za umieszczenie tego tutaj. Chyba nie pobijecie swojego małego Feralka :* , więc przechodzę do właściwego tekstu. Chyba każdy z nas przy wykonywaniu codziennych czynności wpadł na genialny pomysł i nie dowierzał jakim cudem nikt inny nie wymyślił czegoś takiego i dlaczego nie możemy korzystać z tego na co dzień. Jeżeli jesteś kaleką inwencyjnym, lub po prostu znalazłeś jakieś ciekawe przedmioty/pomysły w internecie także możesz umieścić je tutaj. Ba! Możesz się nawet pochwalić kubkiem, który dostałeś na urodziny od babci jeżeli jest w nim coś ciekawego. Ogółem możemy się dzielić tutaj wszelkimi pomysłowymi/praktycznymi/niebanalnymi rzeczami które przyjdą nam do głowy. Zacznę, żeby nie było że nikt nie wypowiedział się w tym temacie:

(>'o')> Ekspres robiący kawę co ranek o określonej godzinie

(>'o')> Czujnik włączający muzykę gdy wchodzisz do pokoju

(>'o')> Rozgrzewający żel pod prysznic - wszystkie płyny są tylko z chłodzącym mentolem, a gdy wychodzisz zimą z wody przeżywasz ekspedycję na Antarktydę na własnej skórze

(>'o')> Dwustronna wtyczka usb (znaleziona w internecie)

Nie mam aktualnie ton pomysłów, ale myślę, że z czasem przypomną mi się ciekawsze rzeczy, a wy wykażecie się większą pomysłowością niż ja.

Aparat do robienia zdjęć wspomnieniom. Mogłyby to być ruchome zdjęcia, takie jak w Harrym Potterze. Albo od razu kamera, chociaż wolałabym zdjęcia. Takie papierowe GIFy.

Plus stosowny album do tego.

Ekspres robiący kawę co ranek o określonej godzinie

Od dawna takie ekspresy istnieją :)

Czujnik włączający muzykę gdy wchodzisz do pokoju

Czujniki ruchu są jeszcze starsze, wystarczy podpiąć pod nie radio :)

Rozgrzewający żel pod prysznic - wszystkie płyny są tylko z chłodzącym mentolem, a gdy wychodzisz zimą z wody przeżywasz ekspedycję na Antarktydę na własnej skórze

Miałem taki żel, za cholery nie pamiętam co miał w składzie, ale rzeczywiście rozgrzewał. Spróbuję poszukać.

Alkohol totalnie nas upijający w 5 minut i na 5 minut

Maczasz tampon w wódce i wkładasz w dupę. PODOBNO osiągniesz właśnie taki efekt ;x

Maczasz tampon w wódce i wkładasz w dupę. PODOBNO osiągniesz właśnie taki efekt ;x

No faktycznie, to będą super przeżycia :lol2:

#kura_domowa

Widziałam kiedyś w programie Dragon's Den taki wynalazek, który był elementem pośrednim mocowanym między wtyczką, a kontaktem. Czasami ciężko wyciągnąć z kontaktu, np. wtyczkę od żelazka, szczególnie kiedy te elementy są w miejscu słabo dostępnym. Ten wynalazek to była taka przejściówka z przyciskiem i kiedy jej się użyło, mechanizm przycisku sprawiał, że wtyczka sama wyskakiwała. Koniec z szarpaniem, nadrywaniem gniazdka itp. Banalne i genialne jak dla mnie. Niestety nigdzie więcej już takiego czegoś nie widziałam.

Teleporter. Sytuacja z dzisiaj, stwierdziłem od rana są korki pojadę komunikacją miejską. Autobus przepełniony, żulek się znalazł, ale kij punktualny tyle wystarczy ; z powrotem tramwajem - awaria, raptem godzinka czekania - mogłeś dojść, jesteś leniwy! no nie mogłem bo to daleko.

Każdy powinien mieć w domu kabinę, taką o prysznicową z opcją woda za zimna, za gorąca, teleportacja ; wklepujesz gdzie chcesz się znaleźć i voila jesteś na miejscu w mniej niż minutę.

Póki co transport zbiorowy to dla mnie ostateczność nie ogarniam jego idei jeśli chcecie ratować planetę od spalin i korków przestańcie namawiać ludzi żeby przesiedli się do tego dziadostwa, wymyślcie teleportacjochód.

Aparat do robienia zdjęć wspomnieniom. Mogłyby to być ruchome zdjęcia, takie jak w Harrym Potterze. Albo od razu kamera, chociaż wolałabym zdjęcia. Takie papierowe GIFy.

Plus stosowny album do tego.

O! Świetny pomysł! Dodałbym jeszcze urządzenie do przeżywanie swoich wspomnień oraz odgrywania ich od początku... Takie: "Co by było gdyby..."

Komorę(?) lub inne urządzenie/miejsce, gdzie kilka chwil snu byłoby odpowiednikiem paru godzin.

Mi by przydały się google z komputerem na pokładzie. :roll:

Istnieje coś takiego zaprojektowane przez... Google - Google Glass są jeszcze w fazie testów, ale wygląda na to, że niedługo wyjdą na otwarty rynek. Problemem jest cena - kosztują teraz kilka tysięcy :<

Jeśli lawirujemy już w sferze rzeczy nierealnych to ja dorzucam swój pomysł na urządzenie wyciszające określonych ludzi dla twojego słuchu.

Natomiast zlatując już na ziemię chciałbym mieć coś a'la kindle wielkości kartki a4 z dotykowym ekranem i piórkiem oraz wszystkimi podręcznikami i grubymi tomiskami podręczników od fizyki

"Zmieniacz czasu", który znamy z sagi o Harrym Potterze.

"Gumkę niepamięci" by wymazać z pamięci rzeczy, wydarzenia, które destrukcyjnie na nas wpłynęły i nabrudziły w życiu.

Pomysł z aparatem do uwieczniania magicznych chwil z naszego życia i możliwością ich odtwarzania z podkładem muzycznym, jak w filmach - genialny! :) Kilka "scen" z mojego życia było niesamowitych - chyba gwałciłabym replay :D

Alkohol, po którym nie ma kaca. Serio, cierpię ostatnio strasznie nawet po jednym piwie na drugi dzień i nie mogę normalnie funkcjonować. Co dziwne, na imprezie praktycznie nie czuję, że cokolwiek wypiłam. Ale dzień "po" jest straszny... ;/

A! I do pomysłu z wiecznym depilatorem się podepnę... marzenia :D

Coś, co z pewnością doceniłybyśmy wszystkie my kobiety: maszynka do golenia lub depilator, którego wystarczy użyć tylko raz, a włoski już nigdy więcej nie odrastają
A! I do pomysłu z wiecznym depilatorem się podepnę... marzenia

Czy takiego efektu nie daje właśnie laserowe usuwanie owłosienia? :>

Avrukk, daje, ale z depilatorem/maszynką do golenia byłoby o wiele mniej zachodu :D Na depilację laserową trzeba wybrać się do gabinetu i jest to zabieg wymagający kilkukrotnego powtórzenia. Ponadto z tego co słyszałam nie u wszystkich osób daje rzeczywiście idealny efekt i co jakiś czas trzeba go jednak powtarzać.

Skoro zaś już w świecie kobiecych wynalazków jesteśmy - dorzucam farbę do włosów, po użyciu której farbowania nie trzeba już nigdy powtarzać, bo włosy odrastają nam w odcieniu, na który je ufarbowaliśmy. I coś chyba najlepszego i absolutnie the best - magiczna pigułka na zawsze eliminująca okres <3

magiczna pigułka na zawsze eliminująca okres <3

Podpisuję się pod tym!!

Nie wiem czy było, nie śledziłam całego tematu, ale - coś, jakiś nie wiem, napój, tabletka, cokolwiek, po zażyciu czego człowiek miałby niekończący się zapas energii do końca życia, znaczy: chodzi mi o to, by nie musiał spać. Ja nie lubię spać, dla mnie to by było coś cudownego.

Tak mi Keroszin podsunęła pomysł:

Supermaść zarost kontrol 2000!! chcesz mieć zarost jak rasputin? a może gładko ogolony jak putin? nie czekaj, wybierz naszą kosmiczną technologię już dziś ; kupujesz, wcierasz w twarz jak jogurt albo jakieś inne coś, czekasz i voila - nie golisz się miesiące a wciąż gładko / niecierpliwi mają brody z dnia na dzień jak wiking albo inny rabin.

Supermaść zarost kontrol 2000!! chcesz mieć zarost jak rasputin? a może gładko ogolony jak putin? nie czekaj, wybierz naszą kosmiczną technologię już dziś ; kupujesz, wcierasz w twarz jak jogurt albo jakieś inne coś, czekasz i voila - nie golisz się miesiące a wciąż gładko / niecierpliwi mają brody z dnia na dzień jak wiking albo inny rabin.

Hit!

Dajcie mi na stałe wprowadzane soczewki, które nie doprowadzają codziennie do szału :cry:

Przydałoby się jeszcze coś na kształt algebraicznego kalkulatora, który tłumaczy skąd się te wszystkie cholerstwa w tych obliczeniach wzięły.

Ja bym chciał zmniejszacz rzeczy - żeby się nie nadźwigać (później oczywiście są powiększane do normalnego rozmiaru) - przyda się przy przeprowadzkach i wyjazdach :)

Oraz TELEPORTER - 10 sekund i jestem w Japonii :), następne 10 sekund i jestem z powrotem w domu :)

Hit!

Producenci golarek czy kremów do golenia nie byliby zadowoleni z takiego wynalazku, ale każdy nie związany z tym byłby zadowolony, zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Dajcie mi na stałe wprowadzane soczewki, które nie doprowadzają codziennie do szału

Masz chociażby miesięczne, które całkiem dobrze się sprawdzają :)

coś, jakiś nie wiem, napój, tabletka, cokolwiek, po zażyciu czego człowiek miałby
moc robienia kilku rzeczy jednocześnie bez strachu, że coś zostanie wykonane lepiej, a inne coś - gorzej.