patrycjaxxx

Jak pozbyć się blizn?

Recommended Posts

Chodzi mi o pozbycie się sporej blizny którą mam przy pępku, chciałabym ją zlikwidować lub zmniejszyć.... Polecicie jakieś maści lub domowe sposoby by tego dokonać? :)

Share this post


Link to post

Maść na bliznę?

Ja myślałem, że to tylko operacyjnie można usunąć :shock:

Share this post


Link to post

Istnieją takie maści, ale działają raczej tylko na dosyć świeże blizny. Na swojej bliźnie na ręku używałem cepanu chwilę po zdjęciu szwów i blizna częściowo się wygładziła. Myślę, że efekt mógłby być nawet lepszy, lecz odstawiłem ten specyfik z powodu jego okropnego, intensywnego zapachu cebuli.

Share this post


Link to post
Istnieją takie maści, ale działają raczej tylko na dosyć świeże blizny. Na swojej bliźnie na ręku używałem cepanu chwilę po zdjęciu szwów i blizna częściowo się wygładziła. Myślę, że efekt mógłby być nawet lepszy, lecz odstawiłem ten specyfik z powodu jego okropnego, intensywnego zapachu cebuli.

Jaki czas używałeś? A cena? Jest drogi?

Share this post


Link to post

Nie pamiętam dokładnie, ponieważ było to dawno, ale było coś chyba około miesiąca. Pierwszy link z google - 16 zł i ta tubka jest na właśnie około miesiąc w zależności od wielkości rany. Tylko zastanów się, czy wytrzymasz ten smród cebuli :P Nie utrzymuje się on długo i można maść w razie sytuacji kryzysowych zetrzeć, ale jest bardzo denerwujący.

Share this post


Link to post

A ja też za cepanem bym był. Zniknęły blizny w rodzinie, które nie wygladały za dobrze. A zapachem nie ma się tu chyba co kierować?

Share this post


Link to post

może jestem dziwna, ale mi zapach cepanu nie przeszkadza (a nawet wręcz przeciwnie :P ). U mnie cepan nie zadziałał jakoś cudownie, smarowałam nim bliznę parę miesięcy (i to jest malutka blizna). Tylko ją lekko "spłaszczył" ale w ogóle nie pojaśniała, nadal jest bardzo czerwona. Ponoć contractubex jest bardzo dobry :)

Share this post


Link to post

Jest taka fajna maść, ceban celban cepan cos takiego bez recepty w aptece, zmniejsza blizne i rozjasnia. Ja pozbylam sie przykrego zaczerwienienia i sciagniecia skory. Polecam

Share this post


Link to post

eżeli zastawki wewnątrz naczyń krwionośnych stają się słabe (niezależnie od tego czy jest to spowodowane wiekiem, czy predyspozycjami genetycznymi) i nie są w stanie skutecznie pompować krwi z powrotem do serca, krew ta rozszerza ścianki naczyń krwionośnych, sprawiając, że te z nich, które znajdują się najbliżej powierzchni skóry uwidaczniają się jako sieć rozgałęziających się cienkich naczynek zwanych pajączkami.

Co działa?

Skleroterapia – za pomocą cieniutkiej igły lekarz wstrzykuje w pajączki substancję, która powoduje zwłóknienie naczynek i ich całkowite zniknięcie. Żeby skutecznie pozbyć się widocznych pajączków potrzebne są około 2-3 zabiegi

Laser naczyniowy – krew wypełniająca naczynia krwionośne absorbuje wiązkę lasera, która wytwarza ciepło obkurczające naczynka. Zabieg jest najbardziej skuteczny w przypadku małych pajączków, potrzebnych jest jednak kilka sesji.

Co nie pomoże?

Unikanie zakładania nogi na nogę (co często wymieniane jest jako przyczyna powstawania pajączków). O ile nie siedzisz ze skrzyżowanymi nogami 24 godziny na dobę, zagrożenie jest znikome.

Jak je zamaskować?

Czerwone pajączki zamaskujesz za pomocą korektora w żółtym odcieniu. Całość utrwal oprószając korektor pudrem transparentnym.

Share this post


Link to post

Ja mam trochę blizn po trądziku i ogólnie rzecz biorąc po niedoskonałościach. Używam na nie Normaderm Vichy. Krem bardzo fajnie matuje. Poza tym redukuje wypryski, zaczerwienienia i rozszerzone pory.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   I'm a negative creep,
   I'm a negative creep,
   I'm a negative creep and I'm stoned!
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Razem z @mw2 planujemy spotkanie forumowe za jakiś tam czas. Są tu chętni?  
   · 7 replies
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Miło, że są tu jeszcze osoby, które mnie pamiętają. Mam nadzieję, że tym razem osiądę tu na dłużej
   · 4 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Borowy

   Do lasu grzybów szukać! 
   · 7 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  mw2

   Dawaj koty do wyprzytulania! ♥
   · 15 replies
 • Popular Now

 • Posts

  • Gloria
   Czy życie w obecnych czasach jest łatwe?
   Myślę, że postęp technologiczny narzucił pewne podejście do różnych spraw, a szerzej do naszego światopoglądu. Tak samo pewne zachowania są niejako narzucane i w różnych środowiskach szeroko akceptowane i uznawane jako normalne. Być może momentami mamy za łatwo... nieograniczony dostęp do pożywienia, nieograniczony dostęp do zaspokajania swoich potrzeb... następnie rodzi się pytanie: co dalej? Co chcemy dalej robić? Czy wystarcza nam ten (iluzoryczny) świat czy może szukamy czegoś innego? 
  • Kerosine
   Co aktualnie porabiacie?
   Patrzymy razem na świat - ja i <ona, która jest we mnie>. Wspólnie próbujemy dotrzeć do prawdy [choć ona od zawsze wydaje się po prostu wiedzieć] i za każdym razem podjąć decyzję, która okaże się dla nas najlepszą. – Jedynie przeszkadzasz. – I know.
  • Kerosine
   O czym teraz myślisz?
   Pokonam więc siebie, pokonam siebie... Tak często mówi nam się, że powinniśmy dążyć w życiu właśnie do tego. Tylko, że... jeśli naprawdę pokonuję siebie... kto tak naprawdę jest stroną przegraną?
  • Gloria
   Okazywanie uczuć w związku przez mężczyznę
   Tutaj pytanie kieruję bardziej do Pań, a mianowicie jak podchodzicie do okazywania uczyć przez mężczyznę w związku? Czy jest to niejako dla was fundament związku i na tym wszystko opieracie? I jak rozumiem wyrażanie uczuć wiąże się przede wszystkim z ich werbalizowaniem? Czy postawa chłopaka/mężczyzny w stosunku do was (a więc działania podejmowane w stosunku do was - np. wspólne wyjście na spacer, do kina) w zasadzie nic nie znaczy, jeżeli nie ma werbalizowania myśli/uczuć? Wydaje mi się,
  • yiliyane
   Co ostatnio oglądałeś?
   Supergirl SE01E01-SE01E06. Ten serial jest kretyński, ma godne pożałowania efekty komputerowe, a jednak się wciągnęłam :/