Sign in to follow this  
Followers0
BlackGinger

Które liceum/technikum wybrać - w moim mieście czy w innym?

Recommended Posts

Zastanawiam się gdzie pójść do liceum. Profile to zależy gdzie się dostanę, najlepiej coś związanego z matematyką. Moim problemem jest to, że nie chcę iść do liceum w moim mieście (chociaż nie są najgorsze, a nawet dobre), a do liceum/technikum w mieście oddalonym o 60km ode mnie. Co lepsze, dojazdy czy internat? A może wybrać liceum w moim mieście? Nie chcę iść tutaj gdzie mieszkam, gdyż uważam, że tu nie zawrę nowych znajomości oraz siostra przyniosła wstyd mojemu nazwisku, więc boję się, że będę kojarzony jako brat tej powalonej. Co wy zrobilibyście na moim miejscu? Wiem, że moje podejście jest dziecinne, ale nie mam ochoty być z nią kojarzony, gdyż jest ona marginesem społecznym.

Share this post


Link to post

ja tam bym wolał zostać w domu, mieć codziennie ciepły obiad i wygodę. doceniłem to jak wyjechałem na studia ;d

a na swoje nazwisko zapracujesz sam

Share this post


Link to post

No niby tak, ale czy ci by nie przeszkadzało jakby osoba, która cię nie zna, lecz się jej przedstawiłeś skojarzyła cię z nazwiskiem i pomyślała sobie, że może jesteś tak samo powalony jak siostra? :/

Share this post


Link to post

60km to masz jakieś 2 godziny w jedną stronę, 5 dni w tygodniu. Jak na moje to dosyć słaby pomysł.

Share this post


Link to post

Jedno jest pewne. W obliczu nadchodzącej nowej matury musisz wybrać dobre liceum. Jeżeli tak bardzo obchodzi cię opinia innych, wybierz to w innym mieście. Licz się jednak z tym, że codzienne dojazdy po jakimś czasie ci się znudzą i zaczną bardzo ciążyć. Wiem to po sobie, gdyż jeździłem do technikum 30 km. Jeżeli zdecydujesz się na tą szkołę rozważ internat, jednak bierz pod uwagę to, że czasami jest się ciężko uczyć w takim miejscu.

Share this post


Link to post

Może nie, aż tak mnie obchodzi opinia innych, a po prostu trudniej będzie zawierać znajomości, jeśli ludzie będą się kierować moim nazwiskiem.

Share this post


Link to post

Każdy pracuje na własną opinię. Ja też wybrałem technikum, w którym mój brat był jednym z najlepszych, a mimo to nikt nie wymagał ode mnie tego, bym starał się równie mocno i miał tak samo świetne wyniki w nauce.

Share this post


Link to post

Tyle, że mieć brata, który się dobrze uczy to nie jest powód do wstydu, a mieć siostrę, która zachowuję się jakby była z patologicznej rodziny, już jest.

Share this post


Link to post

1. Jak duże miasto?

2. Co takiego głupiego mogła zrobić twoja siostra byś miał się teraz za nią wstydzić a wszyscy od was stronili? Chyba trochę przesadzasz.

Share this post


Link to post

Jeśli nie daje Ci to spokoju, to sobie wyjeżdżaj. 60km dojeżdżając to trochę niezbyt dobra opcja, więc internat jest lepszą, tyle że jak już ktoś wspomniał, ciężko się tam uczyć. Chociaż w internatach chyba mają specjalne pokoje do nauki. Jednakże jeśli zawsze będziesz myślał, o tym że opinia na temat Twojej siostry dotknie i Ciebie, to będziesz wiecznie uciekał, a takie coś może Cię zgubić.

Share this post


Link to post

1. Moje czy tam gdzie chcę wyjechać?

2. To nie tak, że ona coś zrobiła i teraz ludzie traktują nas jak na wsi pogan. Po prostu gdy chodziła do szkoły zachowywała się jakby była z patologicznej rodziny (a taka nie jest, chociaż są kłótnie i czasami można by to wywnioskować, ale to wszystko znowu sprowadza się do niej, gdyż to przez nią są te kłótnie). I nie chcę, żeby ludzie, którzy mieli z nią do czynienia pomyśleli, że ja też jestem z rodziny patologicznej. Może po prostu to wyolbrzymiam...

Chyba jednak pójdę tu do liceum (byle nie do tego gdzie ona), a jak jednak pójdę do tego w innym mieście to wybiorę internat, zamiast dojazdów.

Share this post


Link to post
Moje czy tam gdzie chcę wyjechać?

Twoje, twoje ;)

Może po prostu to wyolbrzymiam...

Myślę, że tak właśnie jest. Po prostu wstyd ci za nią, może i słusznie a może i nie, ale szczerze wątpię by wszyscy mieli jej imię na ustach.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  • Slipknot87
  • Filip
  • mw2
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Filip

   Filip

   Słoneczny Filip niczym Słoneczny Patrol 8-) 
   · 4 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Rzadko o coś proszę.
   Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
   https://zrzutka.pl/bf8wmk
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
 • Posts

  • Shady-Lane90
   Hity i Kity Spożywcze
   @Kerosine nazwa gryczotto jest strasznie odpychająca, nie neguję jednak faktu, że może być to smaczne. Mamy już jednak kaszotto, risotto i teraz gryczotto.... brak tylko jeszcze chujotto ;D 
  • Kerosine
   Hity i Kity Spożywcze
   Kategoria Zdrowo na gotowo część pierwsza: Zdecydowanie nie tylko najbardziej udany wariant dań [teoretycznie] obiadowych Innej Bajki, ale również ogólnie najlepszy produkt z ich oferty; znakomity szczególnie w połączeniu z chłodnym kefirem. Do nabycia w Auchan, wybranych Rossmannach [u mnie w największym - reprezentacyjnym - sklepie tej sieci znajdującym się w galerii handlowej] oraz okazjonalnie w Żabce. Wysokobiałkowe i niskokaloryczne, a zatem polecane przede wszystkim 
  • mw2
   Ateizm - Wasze opinie.
   Podpisuję się pod tym   Nie wartościuję ludzi pod kątem ich wiary. Wśród znajomych mam zarówno osoby wierzące, jak i ateistów, a ich wiara lub jej brak nie wpływa na moje postrzeganie ich. 
  • mw2
   Kucharki
   Lubię gotować. Niestety w ciągu tygodnia mam na to mało czasu, dlatego ograniczam gotowanie do 0,5-1h na dzień/dwa dni. Jest to zawsze jakiś akt kreacji, przy czym bardzo satysfakcjonujący, jeśli się uda  Oczywiście uwielbiam eksperymentować i nie trzymać się sztywnych ram przepisów, co czasem różnie się kończy  
  • mw2
   Jak zrozumieć zachowanie dziewczyny
   Zawsze w takich przypadkach jestem przeciwna generalizowaniu  To zupełnie zrozumiałe, że czujesz się obecnie źle i szukasz jakiegoś wytłumaczenia dla całej tej sytuacji, jednak dorosły człowiek sam podejmuje decyzje, jeśli jest w pełni świadomy, nie można zrzucać odpowiedzialności za jego czyny na innych. Wiadomo, że pewne okoliczności sprzyjają takim, a nie innym zachowaniom, ale nadal uważam, że każdy sam podejmuje decyzje i kształtuje swoje życie nimi, więc powinien w pełni wziąć za to odpowi