• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
mrpiootrek8

Jęzki obce

Recommended Posts

Dlaczego warto się uczyć języków obcych? dostałem taki temat na projekt jako '' esej '' i nie wiem jak to napisać swoimi słowami bo nigdy takiego czegoś nie robiłem pierwszy raz z tym czymś się spotykam wydrukowałem z internetu ale nie można było użyć bo muszę to napisać swoimi własnymi słowami a mi tak jest ciężko coś opisać nie wiem w ogóle czego zacząć i jak nie mam na to pomysłu boję się że coś źle napiszę i dam plamy na projekcie z języka niemieckiego i wszystko mnie tak przerasta że zostało mi prawie cały kwiecień i trochę maju trochę za mało czasu ale cóż mam zrobić poddać się w ogóle nie wystąpić z projektem to mi grozi nie ukończenie 3 klasy gimnazjum........eehh

Esej to Twoje zdanie na pewien temat, więc masz pełną swobodę w pisaniu. Temat według mnie jest banalny. Języków obcych warto się uczyć świat stawia nam coraz więcej wymagań, zwłaszcza w kwestii pracy. Często pracodawcy wymagają znajomości na poziomie zaawansowanym nie jednego, a nawet dwóch języków. Języki obce przydają się także, gdy jesteśmy w obcym kraju w celu turystycznym albo zarobkowym. Bez znajomości języka angielskiego ciężko byłoby nam żyć poza Polską. Dzięki językom obcym możemy też tłumaczyć sobie sami na przykład teksty piosenek, czy treści książek. Poza tym świat stał się globalną wioską, ludzie załatwiają interesy międzynarodowo, lepiej więc mieć obeznanie, żeby łatwiej się żyło oraz by nie zostać oszukanym w pewnych sprawach.

Wystarczy rozwinąć te myśli, podać przykłady, wyrazić swoją opinię i coś na pewno Ci wyjdzie. Nie taki straszny temat, a jako esej to już w ogóle ułatwiona sprawa.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

• Who's Online (See full list)

• Slipknot87
  • Chatbox

Load More
    You don't have permission to chat.
  • Recent Status Updates

• Filip

Filip

Słoneczny Filip niczym Słoneczny Patrol 8-) 
      · 0 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90

Rzadko o coś proszę.
      Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
      https://zrzutka.pl/bf8wmk
      · 0 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Filip

Fifi! Do lekcji! ;D 
      · 3 replies
    • Martusiaaaaaa92

Martusiaaaaaa92

Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
      · 3 replies
    • Filip

Filip

Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
      · 16 replies
    • Kerosine
      Powitanie
      Uczyłam się kiedyś hiszpańskiego, to piękny język =) Jakie dziedziny / zagadnienia psychologii najbardziej Cię interesują? Rozgość się i pisz szeroko  
    • Shady-Lane90
      O czym teraz myślisz?
      To, co zdarzyło się dzisiaj na jednej z rozpraw, przekroczyło wszelkie granice absurdu. Psychopaci z tak silnymi zaburzeniami osobowości powinni siedzieć na sali w kajdanach ;D 
    • Shady-Lane90
      Powitanie
      Witamy Cię serdecznie. Opowiedz coś więcej o sobie - jak się tu znalazłaś, czym się interesujesz, jakiej muzyki słuchasz Mamy nadzieję, ze będziesz tu stałym gościem! Baw się dobrze  
    • Martusiaaaaaa92
      Powitanie
      Miło Cię poznać Jaka pogoda w Gdańsku?
    • Filip
      Powitanie
      Hej, bardzo miło Cię poznać. Liczę na to, że zostaniesz tu na dłużej. Ja również mam 17 lat (jeszcze). Co lubisz robić w wolnym czasie? Jakiej muzyki słuchasz?