Sign in to follow this  
Followers0
mrpiootrek8

Jęzki obce

Recommended Posts

Dlaczego warto się uczyć języków obcych? dostałem taki temat na projekt jako '' esej '' i nie wiem jak to napisać swoimi słowami bo nigdy takiego czegoś nie robiłem pierwszy raz z tym czymś się spotykam wydrukowałem z internetu ale nie można było użyć bo muszę to napisać swoimi własnymi słowami a mi tak jest ciężko coś opisać nie wiem w ogóle czego zacząć i jak nie mam na to pomysłu boję się że coś źle napiszę i dam plamy na projekcie z języka niemieckiego i wszystko mnie tak przerasta że zostało mi prawie cały kwiecień i trochę maju trochę za mało czasu ale cóż mam zrobić poddać się w ogóle nie wystąpić z projektem to mi grozi nie ukończenie 3 klasy gimnazjum........eehh

Share this post


Link to post

Esej to Twoje zdanie na pewien temat, więc masz pełną swobodę w pisaniu. Temat według mnie jest banalny. Języków obcych warto się uczyć świat stawia nam coraz więcej wymagań, zwłaszcza w kwestii pracy. Często pracodawcy wymagają znajomości na poziomie zaawansowanym nie jednego, a nawet dwóch języków. Języki obce przydają się także, gdy jesteśmy w obcym kraju w celu turystycznym albo zarobkowym. Bez znajomości języka angielskiego ciężko byłoby nam żyć poza Polską. Dzięki językom obcym możemy też tłumaczyć sobie sami na przykład teksty piosenek, czy treści książek. Poza tym świat stał się globalną wioską, ludzie załatwiają interesy międzynarodowo, lepiej więc mieć obeznanie, żeby łatwiej się żyło oraz by nie zostać oszukanym w pewnych sprawach.

Wystarczy rozwinąć te myśli, podać przykłady, wyrazić swoją opinię i coś na pewno Ci wyjdzie. Nie taki straszny temat, a jako esej to już w ogóle ułatwiona sprawa.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
   Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
   W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
   W godzinie – nieskończoność czasu.
   ["how the universe ends is how it begins"]
   · 0 replies
 • Posts

  • Sibethesto
   Co wam dziś zryło beret?
   Ogarnęłam co robił w życiu Kukiz przed polityką. Przez chwilę miałam przez to laga mózgu, nie powiem że nie. Całe życie tylko jakoś mętnie przewijało mi się gdzieś w tle Kukiz'15, a tu proszę...
  • Sibethesto
   Czy intuicja kiedykolwiek was zawiodła?
   Zdarza mi się jej słuchać, ale głównie w mało istotnych kwestiach. Rzadko ją, hmm, czuję, bo mam dosyć specyficzny sposób układania myśli. Sporo wewnętrznych podszeptów dosłownie przyjmuje postać uosobionych głosów. Także gdy mam ochotę na odrobinę niekonwencjonalnego przewodnictwa w życiu, to po prostu stawiam tarota.
  • Sibethesto
   Czy dziś wrażliwość się opłaca?
   Nie, wrażliwość się nie opłaca, ale tak samo nie opłaca się hodować kwiatów, podziwiać widoków lub bywać na wystawach. To zabawna cecha, niby często się jej nienawidzi, ale w gruncie rzeczy ma w sobie jakiś szlachetny, fascynujący rys. Albo po prostu tak sobie wmawiam, jako osoba całkiem wrażliwa - żeby się pocieszyć. Kto wie.
  • Kerosine
   Dania/produkty, jakich zawsze chcieliście spróbować
   Przeglądając dzisiaj najnowszą gazetkę promocyjną Lidla dostrzegłam na jednym ze zdjęć nieznany mi wcześniej rodzaj lodów, a mianowicie Magnum Ruby - i tak oto dowiedziałam się o istnieniu zupełnie nowego [obok klasycznej gorzkiej, mlecznej i białej] rodzaju czekolady o ponoć zaskakującym, delikatnym, lekko kremowym i charakteryzującym się owocowymi nutami smaku. Nie muszę chyba dodawać, że od razu wskoczyła ona [choćby pod postacią wspomnianych lodów] na moją listę must taste ^^
  • yiliyane
   Co ostatnio oglądałeś?
   Marsz pingwinów - 8/10. Obejrzałam ten film głównie dlatego, bo strasznie mi się podoba jak pingwiny "jeżdżą" na brzuchach XD Fajny, fabularyzowany film dokumentalny, współczuję tylko kamerzyście, że musiał spędzić zimę na Antarktydzie. Brr.