Sign in to follow this  
Followers0
Kamineko

Konflikt na Ukrainie

Recommended Posts

No a to, że przy okazji wymordowali około 120 tysięcy Polaków i wypędzili ok 350 tysięcy to nic, mały szczególik.

Dla Ciebie i dla mnie nie. Albo pojedź na Ukrainę i zapytaj, zwykłego szarego ukraińca co myśli o UPA. UPA ? Chwała Ukrainie, walczyli ze Związek Radzieckim i IV Rzeszą! A czy wiedzą, że wyrżnęli 120 tysięcy polaków ? Najczęściej nie wiedzą. A jak się już dowiadują to są nie mniej zdziwieni jak polacy kiedy próbujemy sobie jakoś wytłumaczyć dlaczego włosi i holendrzy tak kochają Rosję. I to jest właśnie problem Ukrainy o którym wie tak mało polaków. Ich świadomość i zainteresowanie własną historią są znikome. Obczaj sobie w ukraińskim internecie jak obchodzą swój dzień związany z rocznicą Wielkiego Głodu. Jak przyjdzie kilkaset osób zapalić świeczkę, to będzie dobrze. A pochód pierwszomajowy ? Tysiące. I to jest paradoks Ukrainy. ( Mam nadzieję, że wiemy, że obchody majowe były jednym z naczelnych świąt ZSRR, więc postarajmy się zrozumieć, że święto odziedziczone po ZSRR zbiera tłumy, a "święto" czysto ukraińskie, związane z ogromnym dramatem ich narodu gromadzi garstkę osób )

Ostatnio bardzo dużo się działo na Ukrainie.Konflikt przerodził się w wojnę(choć wciąż nie w wyobrażeniu starć jak z II wojny światowej). Osobiście mnie zastanawiają możliwe konsekwencje działań Rosji. Już można usłyszeć jak wiele osób mówi o obecności wojsk NATO w Polsce i Ukrainie w obliczu zagrożenia ze strony rosyjskiej. Mi osobiście bardzo nie podoba się ten pomysł, zwłaszcza w związku z Polską.

Osobiście mnie zastanawiają możliwe konsekwencje działań Rosji.

Konsekwencją działań będzie dostarczenie pomocy humanitarnej dla osób poszkodowanych. Jeśli Ukraińcy ostrzelają konwój to za dalsze następstwa mogą mieć pretensje tylko do siebie.

Natomiast wiadomością dnia jest dla mnie to:

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/467222,organizacja-prawy-sektor-grozi-marszem-na-kijow.html

Jeśli obecny rząd ugnie się pod byle presją, będzie to znaczyło, że jest tylko kukiełką która fizycznie nie istnieje. Z kolei jeśli się nie ugnie to może z tego wyniknąć bardzo ciekawa sytuacja bo wątpię by Prawy Sektor pozwolił się znieważać.

NATO na Ukrainie? Dobre sobie, oni nawet w tej organizacji nie są.

Polska mogła się od początku odciąć od kryzysu i zachować się, jak Węgry. A niech neonaziści przejmą władze w Kijowie, dzięki temu Putin szybciej zaatakuje ten sztuczny kraj.

Polska mogła się od początku odciąć od kryzysu i zachować się, jak Węgry. A niech neonaziści przejmą władze w Kijowie, dzięki temu Putin szybciej zaatakuje ten sztuczny kraj.

Jak Putin szybko zajmie Ukrainę to się weźmie za inne kraje np bałtyckie. W końcu chce odbudować ZSRR. Może nawet do Polski wprowadzi swoje wojska. Na Ukrainie się nie skończy.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

TakiJedenDupek, wywnioskowałeś to po wypowiedzi rosyjskiego nacjonalisty i populisty który i tak nie ma realnej szansy na objęcie władzy?

Osobiście mnie zastanawiają możliwe konsekwencje działań Rosji.

Konsekwencją działań będzie dostarczenie pomocy humanitarnej dla osób poszkodowanych. Jeśli Ukraińcy ostrzelają konwój to za dalsze następstwa mogą mieć pretensje tylko do siebie.

Konwój Putina, który zniknął na dobre parę godzin... Później wrócił praktycznie na granicy. Nie chcą wpuścić go, niektóre kamazy są puste(bo niby w razie jakiegoś problemu były to takie awaryjne pojazdy).

A co do ostrzelania konwoju opancerzonego... Dopiero kiedy ktoś z zewnątrz widzi to strzelamy? Ahh. I teraz nagle mamy nagrania tychże wojsk Putinowskich, bo już "potwierdzone info".

To wszystko śmierdzi.

Natomiast wiadomością dnia jest dla mnie to:

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/467222,organizacja-prawy-sektor-grozi-marszem-na-kijow.html

Jeśli obecny rząd ugnie się pod byle presją, będzie to znaczyło, że jest tylko kukiełką która fizycznie nie istnieje. Z kolei jeśli się nie ugnie to może z tego wyniknąć bardzo ciekawa sytuacja bo wątpię by Prawy Sektor pozwolił się znieważać.

Sami sobie ten chaos w kraju robią i nie tylko Rosji to odpowiada

W UE też nie są, ale ich także proszą o pomoc. Chwytają się wszystkiego.

Dziś jeszcze ostrzelona autobus uchodźców. Znowu pewnie była pomyłka. Autobusem miał jechać Putin ; >

Jak Putin szybko zajmie Ukrainę to się weźmie za inne kraje np bałtyckie. W końcu chce odbudować ZSRR. Może nawet do Polski wprowadzi swoje wojska. Na Ukrainie się nie skończy.

Dalej jest NATO i sprawa będzie bardziej skomplikowana niż w przypadku Ukrainy. Choć wiadomo, jak bardzo można wierzyć UE i NATO.

Autobusy pewnie ostrzelali Ukraińcy, którzy walczą z rebeliantami.

Dalej jest NATO i sprawa będzie bardziej skomplikowana niż w przypadku Ukrainy. Choć wiadomo, jak bardzo można wierzyć UE i NATO.

Ukraina szuka pomocy, bo chcą to skończyć jak najszybciej. Na dłuższą metę nie mają żadnych szans. Zwłaszcza w obliczu zimy.

Licząc na innych przejedziemy się jak w 1939.

Autobusy pewnie ostrzelali Ukraińcy, którzy walczą z rebeliantami.

Zgoda, mogli być to i oni... Jednak mógł być to dosłownie każdy dla kogo cały ten konflikt jest na rękę.

Jak patrzę na tą całą poprawność UE, NATO to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Jedynym dużym plusem tej całej sytuacji na Ukrainie jest to, że w końcu możemy się przekonać ile tak naprawdę warte są te wszystkie sojusze, pakty i inne duperele, którymi nasi politycy się podniecali od 1989 roku. Otóż dożyliśmy dni, w których sojusz skupiający większość państw Europy, który ma w założeniu strzec kontynentu przed agresją, w sytuacji, gdy przy jednej z flanek tegoż sojuszu dochodzi do postępującej destabilizacji, jedno z jego czołowych państw sprzedaje nowoczesny sprzęt OFENSYWNY dla państwa stanowiącego potencjalne zagrożenie dla niektórych członków sojuszu, drugie z wiodących państw nie wydaje zgody na rozbudowanie systemu baz w Polsce. Wychodzi szydło z worka. Stare powiedzonko mówi "Licz na siebie, a będziesz w niebie". Jedyny pozytywny gracz w tej całej farsie to USA, które podejmuje jakieś działania i wyraźnie daje do zrozumienia, że nie będzie taryfy ulgowej. My jako państwo powinniśmy skupić się na własnej armii nie oglądając się na to co zrobi NATO bo gówno zrobi, a jedynie liczyć na USA, dla których utrata stref wpływów i wiarygodności na arenie międzynarodowej nie byłyby niczym porządanym. Podkreślę tylko, że nawet USA nie pomoże nam jeśli sami nie będziemy mieli potencjału, który pozwoli nam podjąć walkę.

Pożyczki, pożyczki... Interes się kręci, kiedy na Ukrainie trzeba wszystko opłacić.

-- Dodano 01 Wrz 2014, 22:50: --

Po internecie krążą różne wersje tej rozmowy, ale najciekawsza jest jedna.

Putin w rozmowie z Barosso powiedział mu, że nie najechał na Ukrainę, bo gdyby to zrobił to zająłby Kijów w dwa tygodnie.

Jaceniuk [...] wymienił też warunki konieczne dla rzeczywistego rozejmu: po pierwsze - nie strzelać, po drugie - prezydent Rosji Władimir Putin musi wyprowadzić z Ukrainy swoich najemników, armię i sprzęt, po trzecie - Ukraina musi w pełni odzyskać kontrolę nad swoją granicą.

Nie wiem co ci politycy mają w głowach. Armia ukraińska dostała naprawdę srogie baty w ciągu ostatnich kilku tygodni, a oczekują de facto bezwarunkowej kapitulacji bojowników.

jedno z jego czołowych państw sprzedaje nowoczesny sprzęt OFENSYWNY dla państwa stanowiącego potencjalne zagrożenie dla niektórych członków sojuszu

Francuzi, konkretnie ich prezydent, zablokowali dostawę okrętów Ruskim :)

Mistrale nie płyną już na wschód? A to ciekawe, że od początku konfliktu tak nie było. Niemniej niby jest rozejm, ale walki trwają. Ciekawe ile pociągną jeszcze dzielne heroje z Kijowa.

Jaceniuk [...] wymienił też warunki konieczne dla rzeczywistego rozejmu: po pierwsze - nie strzelać, po drugie - prezydent Rosji Władimir Putin musi wyprowadzić z Ukrainy swoich najemników, armię i sprzęt, po trzecie - Ukraina musi w pełni odzyskać kontrolę nad swoją granicą.

Nie wiem co ci politycy mają w głowach. Armia ukraińska dostała naprawdę srogie baty w ciągu ostatnich kilku tygodni, a oczekują de facto bezwarunkowej kapitulacji bojowników.

Ten rozejm to chyba uświadomienie sobie przegranej sprawy. Mając przed sobą zimę Ukraińcy z pewnością, chcą stracić jak najmniej. Kosztem terenów na których jest konflikt z pewnością będą chcieli odzyskać gaz.

Ten rozejm to chyba uświadomienie sobie przegranej sprawy. Mając przed sobą zimę Ukraińcy z pewnością, chcą stracić jak najmniej. Kosztem terenów na których jest konflikt z pewnością będą chcieli odzyskać gaz.

Ależ wojna toczy się dalej, tylko przybrała inny wymiar. Czy potrwa to tydzień, czy miesiąc, czy zapanuje trwały pokój, czy wojna się zaogni - nie wiem.

Pizzaro, mam wrażenie, że przestałeś popierać Kijów. Co się stało?

Avrukk, popierałem to za dużo powiedziane. Po prostu kiedy jeszcze był Majdan to uważałem, że walczą o demokratyzację i wolność. Potem doszło do kilku ekscesów np. spalenie w Odessie ludzi żywcem, którzy mieli sympatie prorosyjskie. Potem strącenie samolotu malezyjskich linii oraz ostrzelanie autobusu z uchodźcami z

Dziś okazuje się, że Putin mówił o Polskości Lwowa. Czyli Radka nie zawiodła pamięć, a raczej samokontrola.

Swoją drogą nawet nie popierając metod Putina trudno nie zgodzić się z nim, że Ukraina to twór sztuczny i do tego szarpany przez zbrodnicze i skorumpowane organizacje wewnętrzne. Kiedy doda się do całego tego bałaganu jej wielkość oraz ilość narodów znajdujących się w jej granicach trzeba być szaleńcem by uważać, że kraj ten ma jakąkolwiek przyszłość poza katastrofą.

Swoją drogą nawet nie popierając metod Putina trudno nie zgodzić się z nim, że Ukraina to twór sztuczny i do tego szarpany przez zbrodnicze i skorumpowane organizacje wewnętrzne. Kiedy doda się do całego tego bałaganu jej wielkość oraz ilość narodów znajdujących się w jej granicach trzeba być szaleńcem by uważać, że kraj ten ma jakąkolwiek przyszłość poza katastrofą.

No, no. Państwo sezonowe niczym II RP. Wszyscy w Polsce najlepiej wiedzą jak bardzo sztuczna jest Ukraina : ]