Sign in to follow this  
Followers0
Kamineko

Konflikt na Ukrainie

Recommended Posts

I wbrew pozorom - Niemcom w ostatecznym rozrachunku bardziej będzie zależało na Polsce niż na Rosji.

Dlaczego, mógłbyś rozwiąć?

Nie tylko Rosja macza w tym paluszki. USA też robi swoje żeby EU i Rosję zdestabilizować. ;)

Oczywista oczywistość :) Chociaż destabilizacja EU odbywa się raczej "przy okazji" wbijaniu szpil Rosji.

Od kilku dni nie dzieje się zupełnie nic, pomysł Stalina, tfu... Putina znaczy nie jest w pełni realizowany. Chociaż separatyści kontrolują kilka większych miejscowości to postawa ukraińskiej armii jest żałosna (Niczym pasywnej męskiej dziwki), przez co Putin nie może wysłać wojsk w celu obrony mniejszości rosyjskiej. Dzisiaj z mediów dowiadujemy się o 5 ofiarach ze Słowiańska, jednak tutaj potrzeba więcej krwi - myślę że prędzej czy później dojdzie do jakiegoś większego starcia lub incydentu dzięki któremu Rosja będzie mogła w końcu działać. A co do postawy Polski ? Ze strony osób vel krajów postronnych może wydawać się prawidłowa, w końcu Polska otwarcie broni słabszych, staje po stronie "bratniego narodu". Sytuacja ta przypomina mi lata 30 i pana ministra Becka (Z całym szacunkiem dla niego, nie zasłużył sobie na to by porównywać go do zdrajców pokroju Sikorskiego) i odmówienie III Rzeszy wspólnego frontu przeciw ZSRR. (Jak ta odmowa się skończyła nie muszę chyba nikomu przypominać). Moim zdaniem Polska zamiast bronić banderowców którzy otwarcie plują nam twarz i po kryjomu kręcą baty na Lachów, powinni tej swołoczy wbić nóż w plecy i odzyskać ojcowiznę. Nieformalna odmowa rządu dla Rozbioru Ukrainy to nic innego jak plucie na pamięć Powstańców kościuszkowskich,listopadowych i styczniowych, Orląt Lwowskich,Obrońców Zadwórza,AKowców i WiNowców,Polskich lotników i oficerów z katyńskiego lasu, działaczy opozycji z czasów PRL. Nie zdziwmy się jak za parę lat (kilkanaście miesięcy) skończy się tak jak zwykle osamotnieniem,tęgim laniem i pogromami Polaków.

Chwała Wielkiej Polsce

Moim zdaniem Polska zamiast bronić banderowców którzy otwarcie plują nam twarz i po kryjomu kręcą baty na Lachów, powinni tej swołoczy wbić nóż w plecy i odzyskać ojcowiznę. Nieformalna odmowa rządu dla Rozbioru Ukrainy to nic innego jak plucie na pamięć Powstańców kościuszkowskich,listopadowych i styczniowych, Orląt Lwowskich,Obrońców Zadwórza,AKowców i WiNowców,Polskich lotników i oficerów z katyńskiego lasu, działaczy opozycji z czasów PRL. Nie zdziwmy się jak za parę lat (kilkanaście miesięcy) skończy się tak jak zwykle osamotnieniem,tęgim laniem i pogromami Polaków.

Chwała Wielkiej Polsce

Śmiechłem.

Mam nadzieję że można takie długie posty wstawiać. Jeśli nie to przepraszam. Znalazłem to jako post na fb. wydaje mi się że to ma sens.

UPA & CIA - Co łączy UPA z CIA

Warto przedstawić szerszej opinii publicznej kulisy tuszowania do dziś ludobójstwa na Narodzie Polskim na Wołyniu.

Opracowania takiego dokonał Richard Breitman. Po przeczytaniu wnioski pytania nasuwają się same; dlaczego żadna ekipa polityczna w Polsce od lewej do prawej strony sceny politycznej pomija w swoich programach ludobójstwa którego dopuścili się zdziczali Ukraińcy z band UPA-OUN, którzy mają bardzo silne lobby w Polsce i w USA i są wykorzystywani przez CIA do ,,organizowania demokracji

Śmiechłem.

Śmiej się dalej baranie...

Nie wiem jak ciebie, ale mnie wychowano w nienawiści do Ukraińców i ani myślę zmieniać zdania,palić świeczki w oknach majdanowi czy wysyłać paczki żywnościowe dla tych zwierząt.

Rzeź w Podwołoczyskach przeżyła tylko moja Prababcia wraz z siostrą (I brat którego wywieźli do Rosji, po wrześniowej klęsce) i to tylko dlatego że pojechały do Tarnopola w sprawach urzędowych. Na miejscu zamordowane całe rodziny, z dziećmi ponadziewanymi na sztachety i wieszanymi na drzewie za kostki, ojciec z ułańską szablą w gardle i wyprutymi na wierzch wnętrznościami, seniorka rodu po rozrąbywana na stole, rodzinny dworek z XIX wieku ograbiony,zdewastowany i podpalony, zresztą nie tylko on bo i tuziny innych domów i chat również. Jeżeli śmieszy cię parszywy los rodaków, którzy uświadczyli piekła na ziemi ze strony "bratnich" ukraińców to gratuluje, ja tu nie widzę żadnego powodu do śmiechu.

Śmiej się dalej baranie...

Nie wiem jak ciebie, ale mnie wychowano w nienawiści do Ukraińców i ani myślę zmieniać zdania

Będziesz pisał tak dalej to chyba nigdy nie przestanę. Ot, Pan Wielki Patriota, przedstawiciel czystego niczym łza narodu idącego przez wieki.

Jeżeli śmieszy cię parszywy los rodaków, którzy uświadczyli piekła na ziemi ze strony "bratnich" ukraińców to gratuluje, ja tu nie widzę żadnego powodu do śmiechu.

Nauczono mnie pamięci lecz i przebaczenia. Z historycznej nienawiści wyrosłem mając z 14 lat. Szkoda, że nie każdy potrafi tego dokonać.

W moim przypadku to nie tylko nienawiść historyczna, bo ta rzeź w jakiś sposób odbija się na życiu codziennym. Gdyby nie tak znienawidzona przez nas armia czerwona, która założyła nam kaganiec ta swołocz wybiła by milion Polaków, dochodząc aż pod Kraków, który ich zdaniem byłby wtedy "polską wyspą" na ukraiński morzu jak swego czasu o naszym Lwowie mawiał batiuszka Stalin.

Rosyjska rozgłośnia Radiowa poinformowała że mniejszość polska w Żytomierzu (Miasto to jest fenomenem polskiego życia na kresach, ostatni raz w naszych granicach w 1793 r, nie przyłączone do Polski po traktacie ryskim z 1921 roku stało się miejscem skupienia ponad milionowej rzeszy Polaków, Polonia Żytomierska przeżyła Wielki Głód na Ukrainie,Operację "Polska",wojnę ojczyźnianą, agresję ze strony ukraińskich nacjonalistów i kolejne 50 lat "zaszczytnego" życia w ZSRR - obecnie w mieście i okolicach żyje ponad 40 tys. Polaków) żąda autonomii, prawa do polskich ulic,polskiego języka i TV, do tego nasz rząd rozdaje na lewo i na prawo paszporty Ukraińcom polskiego pochodzenia (prawie 10 milionów ogółem- w tym 1,5 mln zadeklarowanych). Wszystko to nie było by takie złe, ale to tylko rosyjska propaganda. Nawet jeżeli nastroje w Żytomierzu są bardzo "propolskie" to nikogo z tej bandy okrągłostołowej nie interesuje los rodaków na Kresach, a jedynie Wolna Europa bez granic i ciężkie euro potrzepujące w ich kieszeniach.

Trudno powiedzieć o co chodzi USA i Putinowi, bo to mi wygląda na rozgrywkę pomiędzy dwoma graczami. A Ukraina co może? Jest zaklinowana, nie zna mechanizmów które mogą obalić ten stan rzeczy.

Bardzo wielką rolę tutaj odgrywają Niemcy i ich postawa, która nie jest jednoznaczna, potępić poczynania Rosji czy przyklasnąć?

Assouncao, ale czego byś chciał? By nasze ogromne, świetnie uzbrojone i wyszkolone Wojsko Polskie wkroczyło na Ukrainę z powodu półprocentowej mniejszości? Równie dobrze może sobie wkroczyć do nas Bundeswehra (w sumie zrobił już to w '39 Wermacht, pod podobnym pretekstem, ale to już pewnie ci się tak nie podoba). A może teraz Polacy powinni nadziewać Ukraińców na płoty bo jakaś część ich pradziadków robiła to 70 lat temu? Może zerwiemy wszelkie stosunki co zaboli ich tak samo jak i nas?

W moim przypadku to nie tylko nienawiść historyczna, bo ta rzeź w jakiś sposób odbija się na życiu codziennym.

Też zdarza mi się czasem myśleć o przodkach no ale w jaki sposób osoby które znasz tylko ze zdjęcia są w stanie kształtować twoją codzienność?

Mam sentyment do naszych Kresów, ale uważam za pomysł przyłączenia tych ziem do Polski za wyjątkowo głupi. Mamy już nieformalny podział na Polskę A oraz Polskę B i nie uważam, że potrzebowalibyśmy jeszcze Polski C (a w zasadzie coś koło Polski F). W Kresy musielibyśmy wtopić przynajmniej tyle pieniędzy, ile teraz pompuje w nas UE.

Mam sentyment do naszych Kresów, ale uważam za pomysł przyłączenia tych ziem do Polski za wyjątkowo głupi. Mamy już nieformalny podział na Polskę A oraz Polskę B i nie uważam, że potrzebowalibyśmy jeszcze Polski C (a w zasadzie coś koło Polski F). W Kresy musielibyśmy wtopić przynajmniej tyle pieniędzy, ile teraz pompuje w nas UE.

Nie wolno patrzeć tylko tymi kryteriami, gdyby wszystkie państwa ubożały przy rozszerzaniu swoich terytoriów to mielibyśmy na starym kontynencie 2 tyś. państewek pokroju Andory czy San Marino. Galicja to nie tylko zdewastowany Lwów,Tarnopol i Stanisławów ale także żyzne ziemie,bogate w surowce. Po Ukraińcach zostało by dużo miejsc pracy, odrestaurowanie popadających w ruinę miast stworzyło by kolejne dla pracowników z fachu budowlanego. Gorzej było by na prowincji, ale szanse upatruje w dotacjach na rolnictwo i podpisanie lukratywnych umów z firmami budowlanymi czy wydobywczymi. Potrzeba jednak wielkich reform (tak jak te Grabskiego czy Kwiatkowskiego które zmieniły pozornie zapyziałe państwo w jedno z najprężniej rozwijających się nie tylko w Europie ale i na świecie) i przede wszystkim nowych ludzi u władzy. Nie ma rzeczy niemożliwych trzeba się tylko bardzo postarać.

Oczywiście to wszystko lekkie s-f, ale zawsze pozostaje wachlarz jakiś możliwości.

Galicja to nie tylko zdewastowany Lwów,Tarnopol i Stanisławów ale także żyzne ziemie,bogate w surowce.

Compadre, mamy ruszać na wschód po to, żeby hodować tam ziemniaki ? A mało to mamy niewykorzystanych gruntów w Polsce ? ;)

Po Ukraińcach zostało by dużo miejsc pracy, odrestaurowanie popadających w ruinę miast stworzyło by kolejne dla pracowników z fachu budowlanego.

Chcesz ich przesiedlać... ? :O:O Pieniądze na "odrestaurowanie" miast wezmą się z księżyca ? Polacy zajmą ich miejsca pracy i ich miejsca konsumentów, wyjdzie na... ?

Gorzej było by na prowincji, ale szanse upatruje w dotacjach na rolnictwo i podpisanie lukratywnych umów z firmami budowlanymi czy wydobywczymi.

To nie Emiraty przyjacielu ani żadna ziemia obiecana. Fajnie brzmi, nic więcej.

Generalnie Twoje argumenty, czy też propozycje to taki drugi lvl ludzi, którzy pragną odzyskiwać Kresy Wschodnie. :D Pierwszy lvl zazwyczaj po prostu krzyczy, że Kresy trzeba odbić bo Kresy to Polska, a drugi, jak Ty, stara się to "jakoś" uzasadniać... Aż przypomniał mi się wywód jednego chłopca, który parę lat temu twierdził, że musimy ruszyć na Wilno bo w okolicach miasta są ogromne pokłady torfu i drewna.... :lol::lol:

Dlaczego, mógłbyś rozwiąć?

Chciałem walnąć wywodem, ale tak będzie znaczniej prościej : Co innego robić interesy, a co innego mieć Iskandery pod Szczecinem. ( dodam, że to niecałe 100 kilometrów od Berlina )

Ludzie z opaskami to po prostu ukraińscy faszyści, ultraprawicowcy, whatever.

Cóż, każda rewolucja ma swoje dzieci, a każda rewolta musi mieć kogoś, kto będzie ją zwalczał ;) Załatwią separatystów i PS rozejdzie się po kościach, tyle, że to już będzie problem nowych władz Ukrainy.

Telewizja ciągle grzmi o importowanych terrorystach z Rosji więc umieszczam spojrzenie drugiej strony:

Dla mnie to jedna cześć prawdy. Nie wierzę, że Rosja nie wysyłała tam ludzi, którzy mogli wspierać milicję choćby instruktażem, acz z drugiej strony, medialnym doniesieniom o tysiącach zielonych ludków z Rosji również nie wierzę ;) + pamiętajmy, że takie awantury zawsze ściągają wszelkiej maści idiotów nie mających co ze sobą zrobić, więc nie można wykluczyć, że na Ukrainie walczy iluś tam Rosjan tyle że bez związku z ich służbami. Taka walka dla samej przyjemności.

Hipokryzja zachodu...

Murica najeżdza na Irak, Afganistan, Tunezja, Libia... Ahhh. Prawie Syria. Rekacja zachodu? Oklaski wręcz!

Ehhh...

W sumie nie obchodzi mnie tak bardzo ta Ukraina... Jedynie ludzie, którzy zgineli, bo jest to przerażające. Ja i moje teorie spiskowe... Równie dobrze za te strzały ze snajperek itd. może być USA odpowiedzialne...

To co tam się dzieje to naziole... Putin? Prowokuje, ale nie jest tak głupi...

Patrząc na tych banderowców i ludzików Putina to ciśnie się jedno na usta:

Patrząc na tych banderowców

Tych, których lider zdobył 1% poparcia w wyborach, a i tak bez okręgów, gdzie ma najmniejsze poparcie? Faktycznie banderowska rewolucja :)

No co taka cisza na tej Ukrainie ? Noworosja się odrywa w końcu czy nie ? Putin już dawno powinien zrobić porządek z tymi banderowcami i zainstalować na Ukrainie rząd marionetkowy + odebrać im cały wschód, Ukraina to sztuczne państwo przez które teraz tyle ludzi musi cierpieć.

No co taka cisza na tej Ukrainie ? Noworosja się odrywa w końcu czy nie?

Ale wiesz chyba, że dawno już to zrobili, czego Ukraina nie uznała i dlatego jest cały ten konflikt?

Ale wiesz chyba, że dawno już to zrobili, czego Ukraina nie uznała i dlatego jest cały ten konflikt?

To że się oderwali, to ciężko stwierdzić, niby powołali te Republiki Doniecką i

To że się oderwali, to ciężko stwierdzić, niby powołali te Republiki Doniecką i

Patrząc na tych banderowców i ludzików Putina to ciśnie się jedno na usta:

Zabawne jest to, że banderowcy mają propsy na Ukrainie nie dlatego, że są bohaterami bo bestialsko mordowali polaków tylko dlatego, że są utożsamiani z siłami walczącymi z III Rzeszą i ZSRR. Ale to już temat na inszą dysputę, świadomość historyczna ukraińców jest niestety dość ograniczona ;)

I... Pizzaro, człowiek, który nie przepada za komuszkami powiela nazewnictwo radzieckiej propagandy?! :shock:

Oczywiście, że ciężko to stwierdzić, w końcu trwa konflikt zbrojny.

Ten konflikt będzie już dogasał, Putin prawdopodobnie w Normandii po cichu dogadał się z Poroszenko.

Putin już dawno powinien zrobić porządek z tymi banderowcami i zainstalować na Ukrainie rząd marionetkowy + odebrać im cały wschód, Ukraina to sztuczne państwo przez które teraz tyle ludzi musi cierpieć.

Sztuczne państwo, bach! Najlepsze sformułowanie jakie widziałem do tej pory. Co ta głupota i propaganda robi z ludźmi... :shock:

W ogóle Putin powinien zająć całą Ukrainę, a przy okazji Europę. Wszędzie wtedy żyłoby się lepiej :?

Ten konflikt będzie już dogasał, Putin prawdopodobnie w Normandii po cichu dogadał się z Poroszenko.

Zależy kto szybciej się zmęczy. Myślę, że jednak gorszą sytuację ma w tej chwili Ukraina która cierpi wizerunkowo, gospodarczo i militarnie.

Nawet jeśli konflikt zbrojny się skończy, to konfliktu między wschodem a zachodem to nie rozwiązuje. Ludzie stracili bliskich, domy, dobytek. Nie zapomną co ich poróżniło, a to konflikt na lata, jeśli nie na dziesięciolecia.

Zabawne jest to, że banderowcy mają propsy na Ukrainie nie dlatego, że są bohaterami bo bestialsko mordowali polaków tylko dlatego, że są utożsamiani z siłami walczącymi z III Rzeszą i ZSRR. Ale to już temat na inszą dysputę, świadomość historyczna ukraińców jest niestety dość ograniczona

I... Pizzaro, człowiek, który nie przepada za komuszkami powiela nazewnictwo radzieckiej propagandy?!

No a to, że przy okazji wymordowali około 120 tysięcy Polaków i wypędzili ok 350 tysięcy to nic, mały szczególik.

W sumie to mi lata, co się stanie teraz na Ukrainie. Początkowo bardzo to przeżywałem, że chcą rozbić siłą Majdan, że ludki Putina postępują bezczelnie, ale teraz..