Sign in to follow this  
Followers0
Kamineko

Konflikt na Ukrainie

Recommended Posts

Jak tak dalej pójdzie to może tam wybuchnąć wojna domowa, najgorszy scenariusz jest taki że będzie to samo co w syrii, już każdy straszy że to już jest taki stan gdzie ,,domówka'' może wybuchnąć w najbliższych tygodniach/miesiącach, w kilku miastach na ukrainie jest to samo, jak sie nie zgadają i nie zaprzestaną zamieszek no to... polska powinna szykować obozy dla uchodźców. Ze wschodu kraju jedzie wojsko do stolicy i coś tak czuje że oni zrobią czołgami porządek, czołgu żadna banda nie ruszy będą musieli przystopować.

Kto ma w tym interes? oczywiście rosja..

Kto ma w tym interes ? Stryjek Putin :] Nie dość, że od czasów rozbiorów I RP Ukraina to wyłącznie strefa wpływów Rosji/ ZSRR to do tego tereny Ukrainy to kolebka kultury ruskiej i miliony Rosjan na wschodzie bogatym w zasoby naturalne i wytwarzającym 80 % PKB Ukrainy :] Które mocarstwo by chciało wypuścić taki kąsek ? Problem jest taki, że Rosja to kraj przeżarty mentalnością wytworzoną przez wieki ucisku carów, a potem Czerwonego Brata i funkcjonujący w podobny sposób do dzisiaj i żaden kraj, a raczej jego obywatele którzy posmakowali "bratniego u(ś)cisku" tego Goliata i zdążyli posmakować tego co proponuje zachód za grom nie chcą znowu wracać do tej zacofanej strefy wpływów rosyjskich i nie ma co się dziwić. Zastanawia mnie czym się kierowali wybierając tego grubego proruska na prezydenta ? Facetowi wyraźnie zależy tylko na $$ i na niczym innym. Nie zdziwię się jak rozgonią ten Majdan tak jak ZSRR rozgoniło protesty w Czechosłowacji i na Węgrzech. Tak tak, niby ponad 20 lat od upadku komuny, ale praktyki i ludzie ci sami. Pewnie zaraz się podniosą krzyki, że Majdan to Banderowcy. Kochani...oni są tak samo serio brani pod uwagę jak narodowcy w naszym kraju, a że o nich się mówi ? bo najgłośniej krzyczą to się mówi :]

Gdyby zachodnie tereny Ukrainy były coś warte to nawet bym ich do nas przyłączył, ale skoro nie są, to niech się tłuką. Za Banderę mi ich nie szkoda.

Gdyby kogoś interesowało, to tutaj to co się dzieje ma Majdanie na żywo.

Tymczasem jak donosi onet.pl:

18:34 W Tarnopolu oddziały Berkutu dołączyły do protestujących. Informację tę opublikowała na swojej stronie internetowej partia Swoboda. Autobus z milicjantami wracający z Kijowa został otoczony przez demonstrantów. Berkutowcy nie stawiali oporu i zapowiedzieli, że nie będą brali udziału w żadnych akcjach wymierzonych w manifestujących.

Warto dodać, że Janukowycz zmobilizował wojsko.

Tak szczerze to rzygać mi się już wszelkimi reportażami ze smutną muzyczką jak to Majdan jest gnębiony i jak to cała reszta sprzedajnych najemników ich gnębi.

Ciężko nie pałować ludzi którzy budują po mieście barykady.

Gdyby zachodnie tereny Ukrainy były coś warte to nawet bym ich do nas przyłączył, ale skoro nie są, to niech się tłuką. Za Banderę mi ich nie szkoda.

Najlepiej jest mieć wszystko w tyłku, ale z perspektywy państwa które myśli długofalowo reakcja na taką sytuację jaka zaistniała za naszą południowo wschodnią granicą jest naturalną sprawą. Ważne są każde gesty nawet takie jak gotowość udzielenia pomocy humanitarnej itp. Przed chwilą zawarto rozejm. Mogę się założyć, że Janukowycz, który wczoraj kazał się rozejść Majdanowi pod groźbą spacyfikowania go, dzisiaj nagle zmienił zdanie bo jutro czeka go dywanik u Sikorskiego i ministrów francuskiego i niemieckiego. Po tej rozmowie zdecyduje dalej co robić (rozgonić cały Majdan i klękać przed Putinem, czy próbować jeszcze ratować co się da i dogadywać się z opozycją i zachodem). Takie akcje budują reputację państwa nie tylko w regionie, ale i w naszym przypadku w Unii Europejskiej. Nikt nie będzie poważnie traktował państwa, które będzie się bało odezwać w sprawach mających miejsce za jego granicami. Poza tym Destabilizacja Ukrainy ingerowałaby w nasz eksport, który w ten region jest niemały. Gdyby doszło do rozpadu Ukrainy na kilka państw to bardzo prawdopodobne jest to, że Rosja pożarłaby wschód tego państwa i Krym co byłoby zbliżeniem jej strefy wpływów do naszych granic dlatego chociażby trzeba wspierać Ukrainców.

Tak szczerze to rzygać mi się już wszelkimi reportażami ze smutną muzyczką jak to Majdan jest gnębiony i jak to cała reszta sprzedajnych najemników ich gnębi.

Nie oglądaj

Ciężko nie pałować ludzi którzy budują po mieście barykady.

Myśląc tak jak ty, to można podobne zdanie napisać o Solidarności i protestach w PRL.

Warto dodać, że Janukowycz zmobilizował wojsko.

Wątpię aby wojsko zdecydowało się pacyfikować własnych obywateli. Berkut przy wojsku to byłaby zabawa.

Nie oglądaj

Staram się jak mogę, ale nie zawsze mi to wychodzi.

Myśląc tak jak ty, to można podobne zdanie napisać o Solidarności i protestach w PRL.

Zupełnie inna sytuacja. Dla mnie to co robi Majdan to zwykły pucz. Warto mieć na uwadze, że na Ukrainie poza stroną proeuropejską, tak pięknie prezentowaną w mediach jest też strona prorosyjska, ale ich nikt nie pyta nawet o zdanie.

Dzisiaj miał być rozejm ale dzie tam! zaraz sie ci z majdanu na berkut rzucili ci sie z kilku miejsc wycofali a potem strzelali do ludzi z ostrej amunicji, majdanowcy mówią że to berkut zaczął sie bić, znowu berkut mówi że to majdan zaczął, no jak dzieci :lol:

Zupełnie inna sytuacja. Dla mnie to co robi Majdan to zwykły pucz. Warto mieć na uwadze, że na Ukrainie poza stroną proeuropejską, tak pięknie prezentowaną w mediach jest też strona prorosyjska, ale ich nikt nie pyta nawet o zdanie.

Inna sytuacja ? Kpisz chyba :] W obu przypadkach chodzi o zmianę władzy, która ma w głębokim poważaniu obywateli. Rozumiem Ukraińców. Wybrali faceta, który teraz kompletnie nie wywiązuje się ze swoich obietnic wyborczych, a reformy państwa go zupełnie nie interesują pogłębiając państwo w regresie, który tam panuje od wielu lat. Ludzie już mieli dość i wyszli na ulicę.

Warto mieć na uwadze, że na Ukrainie poza stroną proeuropejską, tak pięknie prezentowaną w mediach jest też strona prorosyjska, ale ich nikt nie pyta nawet o zdanie.

Gdyby ta mniejszość była taka silna to by się odzywała, a siedzą cicho. Prawda jest taka, że wschodnie rejony Ukrainy i Krym mają tyle wspólnego z tym państwem co obecnie tereny Lwowa z Polską. Mieszkają tam w ogromnej liczbie Rosjanie, a język ukraiński jest tam mniej znany niż rosyjski. Wystarczy przejrzeć mapę podziału głosw w poszczególnych regionach Ukrainy. Mapa Okręgów w których zwyciężył Janukowycz ( granatowy) i okręgi, w których zwyciężyła Tymoszenko (fiolet/ róż).

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 6_2010.png

Jeżeli ktoś jest obyty trochę z geografią historyczną od razu zauważy, że granica między proeuropejską Ukrainą, a prorosyjską wygląda jak granica między Koroną Królestwa Polskiego, a Rosją w drugiej połowie XVI wieku, kiedy to I Rzeczpospolita osiągnęła apogeum zasięgu terytorialnego. Wynika to z tego, że zachodnie rejony Ukrainy znają funkcjonowanie innych systemów i wartości niż Krym i wschód, które przez cały czas były pod silnym wpływem Rosji. Nie zdziwię się, gdyby ten kraj podzieliś się właśnie w ten sposób. Dodam też, że okręgi, które razem z Lwowem ogłosiły niezależność od władzy Janukowycza to okręgi, które stanowiły granicę II RP.

Inna sytuacja ? Kpisz chyba :] W obu przypadkach chodzi o zmianę władzy, która ma w głębokim poważaniu obywateli. Rozumiem Ukraińców. Wybrali faceta, który teraz kompletnie nie wywiązuje się ze swoich obietnic wyborczych, a reformy państwa go zupełnie nie interesują pogłębiając państwo w regresie, który tam panuje od wielu lat. Ludzie już mieli dość i wyszli na ulicę.

My też mamy chujowy rząd, ale nie wyobrażam sobie by oznajmiać to rzucając się brukiem z Oddziałami Prewencji. W cywilizowanych krajach (a Ukraina chce takim być) sprawy rozwiązuje się w inny sposób. Jeśli wola Majdanu jest rzeczywiście wolą Ukrainy wystarczyło wybrać innego prezydenta bodajże w przyszłym roku. Natomiast Majdan, nawet jeśli skończy się już dzisiaj będzie się ciągnął za Ukrainą przez lata.

Gdyby ta mniejszość była taka silna to by się odzywała, a siedzą cicho.

Ale się odzywa, tyle, że nie w polskiej telewizji.

Wystarczy przejrzeć mapę podziału głosw w poszczególnych regionach Ukrainy. Mapa Okręgów w których zwyciężył Janukowycz ( granatowy) i okręgi, w których zwyciężyła Tymoszenko (fiolet/ róż).

Lepsza jest mapa z tego samego artykułu, ale z II tury bo nie pokazuje tylko kto wygrał, ale też procentowe poparcie dla kandydatów.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/26/%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8%D0%B9_%D1%82%D1%83%D1%80_2010_%D0%BF%D0%BE_%D0%BE%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%85-en.png

Nie zdziwię się, gdyby ten kraj podzielił się właśnie w ten sposób.

A to mapa z wyborów prezydenckich w Polsce:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/54/Wybory_prezydenckie_2010_II_tura_pow_BK.png

Jednak nie zapowiada się na żaden podział, a zwolennicy Kaczyńskiego nie stawiają barykad by obalić Tuska.

A ja mam nadzieję, że takich idiotów, jak Avrukk zaczną wywozić z Polski.

Całym sercem za Ukraińcami, żeby wywalczyli wolność i demokrację. Bo tu już nie chodzi o UE czy też banderowców ale tam po prostu walczą ludzie o wolność.

To, co dzieję się na Ukrainie - przeraża.. nie widzę lepszego określenia. Ogladając dzisiaj specjalne wydanie wiadomości - łzy cisnęły się do oczu kiedy patrzyłam przez jakie piekło przechodzą Ci ludzie. A już ogromnie smuci fakt jak, że kiedyś było tam tak pięknie, a teraz wszystko wygląda jak pobojowisko. Ogromnie współczuję tym ludziom.

Kur. to takie niesprawiedliwe, że ja teraz siedzę przed tym zasranym komputerem w tym ciepłym pokoju,

a w tym momencie giną tam niewinni ludzie i choćbyś chciał pomóc to nie możesz. Życie jest pop*.

1622388_280928398730916_1143536214_o.jpg

Myślę, że to zdjęcie najlepiej oddaje tragedię, która tam się toczy.

Za onet.pl:

Według ukraińskiej opozycji, w ostatnich starciach w Kijowie zginęło od 70 do 100 osób. Władze stolicy Ukrainy informowały wcześniej o 67 zabitych. Jedna z działaczek opozycji opublikowała w Internecie dane 58 zidentyfikowanych ofiar. Jest wśród nich 10 milicjantów.

Najgorsze jednak ma dopiero nadejść, w nocy opozycjoniści spodziewają się szturmu. Pytanie, czy Janukowycz na taki ruch się odważy...

Kolejny dyktator nam się wykreował. Jeśli mam być szczery, lepiej żeby skończył jak al-Kaddafi jeśli odważy się wkroczyć na dosłownie wojenną ścieżkę. Oczywiście do tego nie dojdzie, znajdzie azyl polityczny w innym kraju. Ja jestem pewien jednego. Na pewno aktualnego prezydenta się pozbędą. Czy teraz, czy za rok w "sfałszowanych wyborach", czy sami, czy przy użyciu sił UE.

Tacy ignoranci jak Avrukk albo udają, albo naprawdę mają takie poglądy Oo. Porównywanie Tuska do Janukowycza to jakiś smutny żart. Porównywanie sytuacji Polski do Ukrainy to totalna ignorancja i niedoinformowanie. Tyle w temacie. Tusk czy Komorowski realizują politykę państwa zapoczątkowaną przy przechodzeniu z komuny do demokracji mając poparcie narodu. Jasne, że ich poglądy i działania są sprzeczne w niektórych aspektach z poglądami Kaczyńskiego i jego wyborców, ale mają oni pełną legitymizację bo zostali wybrani w demokratycznych wyborach. Uroki demokracji. Janukowycz nie dość, że totalnie nie wywiązuje się ze swoich obietnic postępując zupełnie inaczej niż się zobowiązał to jeszcze wybory z 2010 pozostawiają mimo wszystko pewien ferment jeżeli chodzi o ich demokratyczny charakter

Majdan to w głównej mierze Banderowcy, którzy uważają wymordowanie na Wołyniu ponad 60 tysięcy Polaków za coś normalnego.

Flagi czerwono- czarne to symbol wymordowania Polaków i to wymordowania gorszego, niż dokonano w Katyniu.

Niech ci Banderowcy robią sobie co chcą, ale Polaków tam byc nie powinno. Szczytem hańby i głupoty jest stanąć pod flagami UPA .

Byłem w szoku jak zobaczyłem Kaczyńskiego przemawiającego właśnie pod flaga UPA , a przy nim stał przewodniczący patii Svoboda, która głównie składa się z potomków banderowców.

Człowieku gdzie ty tych banderowców tam widzisz ? Są tam i oni bo na Majdanie jest cały kocioł ukraińskiego społeczeństwa przeciwnego Janukowyczowi, ale nazywanie wszystkich banderowcami to tak jak nazywanie wszystkich Polaków narodowcami. Poza tym czasami odnoszę wrażenie, że połowa z tych krzykaczy myśli, że ci banderowcy od tak sobie wezmą władzę i ruszą mordować Polaków. Otóż nie, tak nie będzie. Mamy z deka inne czasy i gdyby nawet udało im się zdobyć jakimś cudem pełnię władzy na Ukrainie to muszą współżyć z UE i w jakimś stopniu z Rosją utrzymać w miarę stabilne stosunki po to aby gospodarka tego kraju funkcjonowała. Skończyła się epoka bezsensownych rzezi. Poza tym ogromna ich część nie uznaje mordów na Polakach za coś chlubnego, ale samą ideę walki o niepodległość Ukrainy i za to cenią Banderę, a nie za mordy na Polakach. Że zbrodniarzem było wiadomo, ale Ukraińcy nie uznają w najbliższym czasie Bandery za zbrodniarza bo jest kojarzony z walką o niepodległość.

Obecnie mamy sytuacje bez wyjścia dla ukrainy, każdy chyba widzi co sie dzieje, szykuje nam sie prawdopodobnie kolejna wojna krymska. Ich armia już sie podobno mobilizuje, prawy sektor też. Z jednej strony jak sie ukraińscy postawią może to być krwawa i chyba przegrana od razu przez nich wojna wtedy wejdzie bucyfoł Janukowycz i obejmie rządy sterowane rączkami putina, z drugiej strony jeśli nic nie zrobią ruscy zabiorą im krym i inne tereny ze wschodu w efekcie mamy podział ukrainy na dwie jedną pro-zachodnią drugą janukowycza, chyba że wszyscy zabiorą. Tak czy siak druga opcja jest najmniej krwawa.

Hmmm Rosjanie powinni się 5 razy zastanowić zanim ich czołgi przekroczą granicę Ukrainy bo nie wiadomo czym to się może skończyć. Jeżeli Ukraińcy zdecydują się na nie oddanie Krymu i postawienie się Rosjanom to różnie to może być. Równie dobrze Rosjanie mogą szybko pobić armię, jak też Ukraińcy może będą się jakoś bronić i przeciągać te walki. Zapewne w jednym i drugim wypadku zmobilizuje się nie tylko wojsko ale pospolite ruszenie bo Ukraina to nie Gruzja, Ukraińcy to nie Białorusini. Pan Putin zapomniał, że poza Krymem i wschodnią Ukrainą Rosja jest znienawidzonym państwem.

No cóż, Stany Zjednoczone szerzą demokrację, Rosja narusza suwerenność.

Chcieliście mnie wyrzucać z kraju za to, że idę pod prąd, przeciw narodowi więc macie i drugi głos Ukrainy której podobał się prezydent Janukowycz i bliskie stosunki z Federacją Rosyjską.

No cóż, Stany Zjednoczone szerzą demokrację, Rosja narusza suwerenność.

Nikt nie pisze, że USA szerzy demokrację . Rosjanie to debile. Rozpoczynając wojnę w tym regionie mogą doprowadzić do destabilizacji całego porządku międzynarodowego łamiąc umowę, którą sami podpisali. Trzeba też sobie jasno powiedzieć, że prowadzenie wojen w rejonach Afganistanu, Iraku to zupełnie coś innego niż wszczynanie konfliktu w Europie, w której problem jest taki, że cała Europa zrozumiała że tylko jednocząc się coś znaczy na świecie to istnieje jeszcze obok taka Rosja, która dalej uważa jak za cara że wyśle wojsko i wszystko jest ok.

macie i drugi głos Ukrainy której podobał się prezydent Janukowycz i bliskie stosunki z Federacją Rosyjską.

Wschód i Krym to nigdy nie była Ukraina. Regiony te zostały sztucznie włączone w Ukraińską SRR. Tam większość stanowią Rosjanie. Problem polega na tym, że Rosja zobowiązała się przestrzegać integralności Ukrainy w umowie międzynarodowej w zamian za to, że Ukraińcy zrezygnują z broni jądrowej. Główna przyczyna, którą podał rosyjski parlament popierając decyzję Putina pokazuje, że to nie chodzi o żadne mniejszości tylko o bazy na Krymie bo nie mają gdzie przebazować floty Czarnomorskiej. Rosjanom na Krymie nie dzieje się żadna krzywda tym bardziej że stanowią oni tam 60% ludności więc już prędzej Ukraińcy i Tatarzy mogą czuć się zagrożeni. Gdyby nie to, że Ukraina leży pod nosem NATO i UE, a Morze Czarne to też interesy Turcji to nie jest pewna ta interwencja rosyjska bo wydaje mi się, że cierpliwość zachodu powoli się wyczerpuje. Nie będzie żadnej interwencji zbrojnej z ich strony, ale nawet ten głośny pomysł wprowadzenia obserwatorów międzynarodowych może wykluczyć takie zagrywki rosyjskie jak domniemane "zagrożenie mneiejszości rosyjskiej".

Najsmutniejsze jest to, że 99% Ukraińców nawet nie wie, o co tak naprawdę walczy. Przystąpienie od Unii Europejskiej? No chyba za 30-40 lat. Stowarzyszenie a członkostwo to zupełnie inne kwestie - wystarczy spojrzeć na przykład Turcji.

Co tam się dzieję u nich, bo jestem ostatnio tak zabiegana, że nie mam czasu ani na internet ani na telewizor? Jakiś dobry człowiek mnie wtajemniczy mniej więcej co i jak, bo mi tu jakieś szajbusy trąbią, że trzecią wojnę światową mieć będziemy? To żart, prawda?