Kamineko

Kilka spostrzeżeń, czyli Okiem yaka.

19 postów w tym temacie

Cześć.

Na początku chciałbym prosić, żebyście podeszli do tego tematu życzliwie: nie są to moje wynurzenia pełne żalu czy jadu tylko spostrzeżenia na temat działania forum i jego organizacji, których poprawa moim zdaniem sprawi, że forum będzie wygodniejsze w użytkowaniu i bardziej przejrzyste i przyjazne dla nowych użytkowników. Nie chciałbym również, żebyście sobie pomyśleli, że przyszedł nowy i się wymądrza, piszę o tym dlatego, że jestem raczej człowiekiem, który szybko się adaptuje i przyzwyczaja, dlatego podejrzewam, że rzeczy o których piszę teraz w przyszłości nie będą aż tak mi się rzucać w oczy. Ponadto uważam, że administrację powinien interesować punkt widzenia nowych użytkowników.

Ok, przydługi wstęp napisany, fajki i kawa na posterunku: zaczynamy!

1. System wyświetlania nieprzeczytanych postów.

Wiem, ktoś wspominał już, bodajże Kerosine, że tak naprawdę nie wyświetlają się posty, tylko tematy z nieprzeczytanymi postami. Ponadto irytujące jest, że wchodząc w temat klikając na jego nazwę z poziomu nieprzeczytanych postów nie przenosi nas do pierwszego nieprzeczytanego postu tylko do pierwszej strony tematu.

2. Porządek w działach.

Nie będę pisał o tym, że moim zdaniem działów jest za dużo, ale zauważyłem, że często tematy nie są w odpowiednich działach, np. w Tylko na poważnie znajdują się tematy, które IMO powinny znajdować się w Wasze problemy i odwrotnie. Dodatkowo działy pełne są wymarłych, nieaktualnych tematów, które często się dublują. Z tego, co się orientuję, ma to jakiś wpływ na pozycjonowanie forum, ale można by zamknąć zostawić kilka takich już przedawnionych tematów, w których toczyła się najciekawsza dyskusja a resztę usunąć. Dałoby to forum pewną świeżość i możliwość złapania oddechu. Raczej nikt z nas z przyjemnością nie wchodzi do zagraconego pokoju, no chyba, że jest nasz. ; )

3. Rangi.

Dużo ich i w sumie nie jest jasne co one oznaczają, w dodatku gdzieniegdzie pałętają się jeszcze zupełnie nie oznaczeni nigdzie absolwenci. Uważam, że fajnie by było stworzyć temat w którym rangi, sposób ich przyznawania i przywileje (jeśli takowe istnieją) są jasno opisane, osobiście nigdzie tego nie znalazłem, jeśli takie coś istnieje, to podrzućcie proszę linka i pomińcie ten punkt.

4. Jawne i dostępne dla wszystkich powody przyznania ostrzeżenia.

Przeglądając forum zauważyłem, że było tu wiele osób z interesującymi wypowiedziami, które obecnie są zbanowane. Często interesuje mnie to dlaczego taki użytkownik nie może już tu pisać, ale niestety nie mogę tego sprawdzić w szybki i przyjemny sposób. Dodatkowo wprowadzenie tego punktu w życie będzie obligować moderatorów do bardziej rozważnego ich rozdawania - w końcu ich wyroki będą jawne*.

5. Zmiana systemu przyznawania pochwał lub wprowadzenie dodatkowej funkcji.

System pochwał to rzecz, która bardzo mi się podoba, z jednym, małym ale: powinni móc je przyznawać wszyscy, nie tylko osoby, które założyły temat. Bywa tak, że często zgadzam się z czyimś zdaniem, a nie mam w zwyczaju powtarzać tego, co za mnie powiedział już ktoś. Mógłbym mu wtedy przyznać pochwałę, bo nie mam w zwyczaju pisać postów, jeśli jego zawartość ma wyglądać tak: "[cytat z wypowiedzi] - w pełni się zgadzam". Można by również wprowadzić funkcję o przykładowej nazwie "Zgadzam się z autorem" przy poście, kliknąłbym w taką i święty spokój.

6. Możliwość pisania wygasających postów.

Zdarza się, że człowiek ma ochotę skomentować jakąś wypowiedź schodząc z tematu, jednak nie może tego zrobić, bo grozi mu warn za offtop. Wprowadzenie tej opcji rozwiązałoby ten problem: post wygasałby za dzień czy dwa i spokój. Oczywiście sposób używania tej modyfikacji byłby opisany w Regulaminie. Tych, którzy się boją, że kiedy komuś forum przestanie się podobać, to wygasi swoje posty uspokajam: nie ma możliwości edycji postu, gdy ktoś po nas już coś napisze.

Ogólnie uważam, że, jak na forum dyskusyjne, mało tu dyskusji, wymiany poglądów, sporów. Bardziej wygląda to tak, że ktoś wygłosi swoje zdanie w temacie i koniec. Spoko, tematów jest dużo, więc zajmie mi to jakiś czas, ale co potem? Będę wyrażać się obrazkami czy piosenkami? Nie sądzę, by to było interesujące tak na dłuższą metę.

Póki co to tyle, swoje dalsze spostrzeżenia będę się starać umieszczać w tym temacie.

Pozdrawiam!

*póki co nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy administracji, proszę więc tej propozycji nie przypisywać jako oskarżenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ponadto irytujące jest, że wchodząc w temat klikając na jego nazwę z poziomu nieprzeczytanych postów nie przenosi nas do pierwszego nieprzeczytanego postu tylko do pierwszej strony tematu.

To po co klikasz na nazwę tematu? kliknij na ostatnią stronę, a nie na tytuł i po sprawie.

Ogólnie uważam, że, jak na forum dyskusyjne, mało tu dyskusji, wymiany poglądów, sporów. Bardziej wygląda to tak, że ktoś wygłosi swoje zdanie w temacie i koniec.

Ale głupoty gadasz.

Spoko, tematów jest dużo, więc zajmie mi to jakiś czas, ale co potem? Będę wyrażać się obrazkami czy piosenkami? Nie sądzę, by to było interesujące tak na dłuższą metę.

Nikt Ci nie karzę pisać w Placu Zabaw, czy w Hyde Parku.

Sama mało się tam udzielam i wcale nie narzekam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To po co klikasz na nazwę tematu? kliknij na ostatnią stronę, a nie na tytuł i po sprawie.

Bo tak domyślnie powinna działać ta funkcja. W dodatku zdarza się, że nieprzeczytane posty znajdują się na przedostatniej stronie.

Ale głupoty gadasz.

A jednak.

Nikt Ci nie karzę pisać w Placu Zabaw, czy w Hyde Parku. Sama mało się tam udzielam i wcale nie narzekam.

Ja nie narzekam na udzielanie się w Hyde Parku, zastanawiam się co jeśli pozostanie mi udzielanie się tylko tam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A jednak.

Wydaje Ci się.

Ja nie narzekam na udzielanie się w Hyde Parku, zastanawiam się co jeśli pozostanie mi udzielanie się tylko tam.

Piszesz tu od jakichś kilku dobrych dni, nie masz jeszcze nawet 100 postów i już zastanawiasz się nad tym, co będzie jeśli skończą Ci się tematy.. :mrgreen: Są tutaj ludzie, udzielający się od kilku dobrych lat i nikt nie narzeka (; Jeśli mało Ci konkretnych i ciekawych tematów to je po prostu załóż - każdy zwykły użytkownik ma do tego pełne prawo. Tym samym na pewno uda Ci się rozgrzać ludzi do jakiejś zażyłej dyskusji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Są tutaj ludzie, udzielający się od kilku dobrych lat i nikt nie narzeka (;

Widzę, że nie przeglądałaś forum, nie czytałaś dyskusji jego dotyczących. ; )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie rozumiem, co masz na myśli.

To, że osoby, które są tutaj kilka lat zwykle trzymają inne osoby, które siedzą tutaj kilka lat, sentyment do nich i do forum. Zauważ, że ich aktywność polega zwykle na biernym obserwowaniu tego co się dzieje.

Już teraz widzę, że forum brakuje pewnego rodzaju świeżości, może zauważam to, bo to nie jest pierwsze forum na którym się udzielam.

I nie narzekam, podoba mi się tutaj, proponuję tylko zmiany, które ja uważam za zmiany na lepsze.

-- Dodano 12 Lut 2014, 13:41: --

Po lewej stronie, z boku nazwy tematu masz taki pomarańczowy prostokącik. Po jego kliknięciu powinno Cię przenosić do pierwszego nieprzeczytanego posta.

Dziękuję ślicznie. : )

-- Dodano 12 Lut 2014, 13:46: --

Bym zapomniał.

Tym samym na pewno uda Ci się rozgrzać ludzi do jakiejś zażyłej dyskusji.

Właśnie taki jest cel tego tematu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To, że osoby, które są tutaj kilka lat zwykle trzymają inne osoby, które siedzą tutaj kilka lat, sentyment do nich i do forum. Zauważ, że ich aktywność polega zwykle na biernym obserwowaniu tego co się dzieje.

Już teraz widzę, że forum brakuje pewnego rodzaju świeżości, może zauważam to, bo to nie jest pierwsze forum na którym się udzielam.

Kiedyś napisałem już coś takiego, że forum jest nieregularne, raz łapie takie przestoje, że nie wiele się dzieje, a raz nie mam czasu by wypowiedzieć się wszędzie gdzie chcę. Moim zdaniem trafiłeś właśnie na taki przestój, ale ja wolę tylko te konkretniejsze tematy o polityce, poglądach itp.

Tematy typu jaką partię popierasz nigdy się nie zdezaktualizują i bardzo dobrze, że zostają otwarte. Przy tematach typu rzucił mnie chłopak sprawa jest już dyskusyjna bo i tak każdy zakłada własny temat.

Jeśli chcesz o czymś podyskutować to po prostu napisz stosowny post. Na pewno doczeka się odpowiedzi ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji. : )

Kiedyś napisałem już coś takiego, że forum jest nieregularne, raz łapie takie przestoje, że nie wiele się dzieje, a raz nie mam czasu by wypowiedzieć się wszędzie gdzie chcę. Moim zdaniem trafiłeś właśnie na taki przestój, ale ja wolę tylko te konkretniejsze tematy o polityce, poglądach itp.

To logiczne, zwykle forum jest najbardziej aktywne w momencie, kiedy zsynchronizuje się wolny czas większości użytkowników.

Tematy typu jaką partię popierasz nigdy się nie zdezaktualizują i bardzo dobrze, że zostają otwarte. Przy tematach typu rzucił mnie chłopak sprawa jest już dyskusyjna bo i tak każdy zakłada własny temat.

Oczywiście, pisałem o tematach, w których dyskusja się wyczerpała.

Odnośnie pochwał możliwych do przyznania przez każdego użytkownika - taki pomysł został kiedyś przedstawiony i był szeroko dyskutowany [dość dawno jednak]. Nie został przyjęty, ponieważ obawiano się, że spowoduje to nadużycia, a pochwały rozdawane będą głównie "po znajomości" i z banalnych przyczyn [forum zaś to nie fejsbuk czy inny portal społecznego contestu].

Można spróbować wprowadzić odpowiednie ograniczenia, np. możliwość przyznawania pochwał od danej ilości postów, o ile jest to technicznie możliwe.

Wcale się nie dziwię, że forum zaczyna cię nudzić, skoro w ciągu kilku dni spłodziłeś mnóstwo postów...

Nigdzie nie napisałem, że forum zaczyna mnie nudzić. Podsumowałem tylko wynik moich obserwacji.

Ostatnio za każdym razem, kiedy wchodzę w "nieprzeczytane posty" to twój nick atakuje mnie z każdej strony. Może lepiej zacząć dozować swoje posty, co? Albo zaangażuj się w jeden temat, w którym masz ochotę podyskutować, zamiast pisać kilkanaście krótszych wypowiedzi.

Po pierwsze: zawsze staram się w pełni wyrazić swoje zdanie. Po drugie: nie uważam, żeby ilość moich postów miała wpływ na ich jakość, jeśli uważasz inaczej i traktujesz moje posty jako spam, to zawsze możesz takowe zgłosić do moderacji, droga wolna.

Ktoś, kto nie wchodzi na forum co chwilę (tak jak np. ja) nie jest w stanie ogarnąć takiej intensywnej pisaniny jednej osoby.

Rozumiem o co Ci chodzi, zwykle sam nie pojawiam się na forum zbyt często, ostatnio jednak cierpię na nadmiar wolnego czasu.

Zauważyłem, że skupiliście się głównie na akapicie dotyczącym mojej ogólnej oceny stanu dyskusji, w dodatku źle go interpretując. Nie twierdzę, że forum brakuje aktywności, forum brakuje świeżości. Zobaczcie co się dzieje: zwykle nowi użytkownicy piszą kilkanaście postów i uciekają. Chociaż może to pewne świadectwo tych czasów, młodsze pokolenie boi się konfrontacji i dyskusji. Mam nadzieję, że wystarczająco dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi, tymczasem wolałbym, by dyskusja potoczyła się w kierunku uwag, które opisałem w punktach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2. Porządek w działach.

Nie będę pisał o tym, że moim zdaniem działów jest za dużo, ale zauważyłem, że często tematy nie są w odpowiednich działach, np. w Tylko na poważnie znajdują się tematy, które IMO powinny znajdować się w Wasze problemy i odwrotnie. Dodatkowo działy pełne są wymarłych, nieaktualnych tematów, które często się dublują. Z tego, co się orientuję, ma to jakiś wpływ na pozycjonowanie forum, ale można by zamknąć zostawić kilka takich już przedawnionych tematów, w których toczyła się najciekawsza dyskusja a resztę usunąć. Dałoby to forum pewną świeżość i możliwość złapania oddechu. Raczej nikt z nas z przyjemnością nie wchodzi do zagraconego pokoju, no chyba, że jest nasz. ; )

Moderatorzy to też ludzie, mają życie i obowiązki poza forum. My nie jesteśmy w stanie zauważyć wszystkiego. Wydaje mi się natomiast, że żaden moderator nie będzie zły, kiedy ktoś zaraportuje temat, który w jego mniemaniu jest nieregulaminowy czy się dubluje ;) Użytkownicy drodzy - jesteśmy otwarci na Waszą pomoc. Jeżeli zauważycie dubel, zgłoście nam temat, podając przy okazji link do tematu głównego, tego, który został zdublowany. Jakiś post, temat jest nieregulaminowy? To go zgłoście, jeżeli faktycznie będzie potrzeba, ktoś zareaguje. Zaraz ktoś mi powie, że to nasza, zielonych praca, by dotrzymywać tu porządku. Owszem, tak jest w istocie. Jednak Wy możecie nam pomóc i zamiast wywracać oczami, bo nie widzimy czegoś, co dla Was jest oczywiste i rażące, nie czekajcie na cud - powiedzcie nam, że jest taka i taka treść i według Was jest tu potrzebna nasza ingerencja. Współpracujmy, kochani.

Zdarza się, że człowiek ma ochotę skomentować jakąś wypowiedź schodząc z tematu, jednak nie może tego zrobić, bo grozi mu warn za offtop. Wprowadzenie tej opcji rozwiązałoby ten problem: post wygasałby za dzień czy dwa i spokój. Oczywiście sposób używania tej modyfikacji byłby opisany w Regulaminie. Tych, którzy się boją, że kiedy komuś forum przestanie się podobać, to wygasi swoje posty uspokajam: nie ma możliwości edycji postu, gdy ktoś po nas już coś napisze.

Wygasające posty spowodowałyby, że człowiek w takich postach mógłby pisać, co chce, w tym rażąco łamać regulamin. I wiedziałby dokładnie, że nie dostanie za to ostrzeżenia, bo przecież dowód zniknie za dzień czy dwa. Dlatego chyba nie muszę tłumaczyć, że to nie przejdzie.

Ogólnie uważam, że, jak na forum dyskusyjne, mało tu dyskusji, wymiany poglądów, sporów. Bardziej wygląda to tak, że ktoś wygłosi swoje zdanie w temacie i koniec. Spoko, tematów jest dużo, więc zajmie mi to jakiś czas, ale co potem? Będę wyrażać się obrazkami czy piosenkami? Nie sądzę, by to było interesujące tak na dłuższą metę.

Jesteś na tym forum od 2011, ja Cię kojarzę dopiero od kilku dni, w dodatku masz jedynie 96 postów na koncie. Naprawdę zdążyłeś się tu rozejrzeć na tyle, by z całą stanowczością stwierdzić, że jak na forum dyskusyjne, to mało się tutaj dzieje?

Jak już ktoś bodajże wyżej powiedział - każdy użytkownik ma prawo założyć temat. Jeżeli chcecie o czymś podyskutować, zobaczcie, czy nie ma już o tym tematu na forum. Jeśli nie - załóżcie go, jeśli tak - to go odświeżcie, dodając swoje 3 grosze. Na tym polega forum i udzielanie się na nim. Tylko że chyba nie zauważasz, yaku, bardzo ważnej rzeczy - nikogo do dyskusji nie zmusisz. Choćbyś nie wiem jak ciekawy temat założył, choćbyś nie wiem jak kontrowersyjnym poglądem zabłysnął, ludzie wcale nie muszą tego łyknąć. Nikt nie musi odpowiedzieć na Twój nowy wątek ani odnieść się do żadnej wypowiedzi w istniejących już wątkach. Czasami tak po prostu jest, że np temat o karze śmierci stoi pusty i niemal zapomniany przez x czasu (przy czym mam tu na myśli kilka tygodni a nawet miesięcy), w tym czasie ruch jest gdzieś indziej, a potem wielki boom się odmienia i nie nadążasz czytać postów o karze śmierci, a co tu dopiero mówić o wypowiedzeniu się tak, by w tym gąszczu nowych wpisów ktoś Cię zauważył. Jestem na tym forum już kilka ładnych lat i zauważam takie sytuacje, więc wiem, co mówię.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Moderatorzy to też ludzie, mają życie i obowiązki poza forum. My nie jesteśmy w stanie zauważyć wszystkiego. Wydaje mi się natomiast, że żaden moderator nie będzie zły, kiedy ktoś zaraportuje temat, który w jego mniemaniu jest nieregulaminowy czy się dubluje ;) Użytkownicy drodzy - jesteśmy otwarci na Waszą pomoc. Jeżeli zauważycie dubel, zgłoście nam temat, podając przy okazji link do tematu głównego, tego, który został zdublowany. Jakiś post, temat jest nieregulaminowy? To go zgłoście, jeżeli faktycznie będzie potrzeba, ktoś zareaguje. Zaraz ktoś mi powie, że to nasza, zielonych praca, by dotrzymywać tu porządku. Owszem, tak jest w istocie. Jednak Wy możecie nam pomóc i zamiast wywracać oczami, bo nie widzimy czegoś, co dla Was jest oczywiste i rażące, nie czekajcie na cud - powiedzcie nam, że jest taka i taka treść i według Was jest tu potrzebna nasza ingerencja. Współpracujmy, kochani.

W moim poście nie ma ani jednego słowa krytykującego pracę moderatorów/administratorów. To tylko propozycje zmian, wynikające z moich obserwacji, które nie muszą być zrobione na już, można je wprowadzać stopniowo, o ile w ogóle.

Wygasające posty spowodowałyby, że człowiek w takich postach mógłby pisać, co chce, w tym rażąco łamać regulamin. I wiedziałby dokładnie, że nie dostanie za to ostrzeżenia, bo przecież dowód zniknie za dzień czy dwa. Dlatego chyba nie muszę tłumaczyć, że to nie przejdzie.

Napisałem, że w przypadku wprowadzenia tego rodzaju postów należałoby poczynić odpowiednie poprawki Regulaminu. Argument o znikających dowodach można od razu wyrzucić do kosza, czy w przypadku gdy dajesz komuś ostrzeżenie za np. wulgaryzmy, to nie usuwasz takiej wypowiedzi? Nawet jeśli tego nie robisz: moderator ma możliwość edytowania postu i może zmienić go tak, by wygasł w mniej więcej tym samym czasie co ostrzeżenie. Czyli na czas trwania ostrzeżenia masz też dowód.

Jesteś na tym forum od 2011, ja Cię kojarzę dopiero od kilku dni, w dodatku masz jedynie 96 postów na koncie. Naprawdę zdążyłeś się tu rozejrzeć na tyle, by z całą stanowczością stwierdzić, że jak na forum dyskusyjne, to mało się tutaj dzieje?

Swoją historię na tym forum opisałem w temacie powitalnym, dlatego nie będę się do tego odnosił. Moje spostrzeżenia, o czym zresztą napisałem we wstępie, miały na celu pokazać Wam forum z perspektywy nowego użytkownika. Napisałem również, że mnie to w jakiś sposób dotyka, ale mogę się do tego przystosować, zakładam jednak, że zależy Wam na nowych, stałych użytkownikach.

. Tylko że chyba nie zauważasz, yaku, bardzo ważnej rzeczy - nikogo do dyskusji nie zmusisz. Choćbyś nie wiem jak ciekawy temat założył, choćbyś nie wiem jak kontrowersyjnym poglądem zabłysnął, ludzie wcale nie muszą tego łyknąć. Nikt nie musi odpowiedzieć na Twój nowy wątek ani odnieść się do żadnej wypowiedzi w istniejących już wątkach. Czasami tak po prostu jest, że np temat o karze śmierci stoi pusty i niemal zapomniany przez x czasu (przy czym mam tu na myśli kilka tygodni a nawet miesięcy), w tym czasie ruch jest gdzieś indziej, a potem wielki boom się odmienia i nie nadążasz czytać postów o karze śmierci, a co tu dopiero mówić o wypowiedzeniu się tak, by w tym gąszczu nowych wpisów ktoś Cię zauważył. Jestem na tym forum już kilka ładnych lat i zauważam takie sytuacje, więc wiem, co mówię.

Ta zasada dotyczy nie tylko tego forum, także wiem o czym piszesz. Nie wiem czy udzielałaś się kiedyś na innych forach, ale niektóre ogólne zależności dotyczą praktycznie każdego forum dyskusyjnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W moim poście nie ma ani jednego słowa krytykującego pracę moderatorów/administratorów. To tylko propozycje zmian, wynikające z moich obserwacji, które nie muszą być zrobione na już, tylko stopniowo.

Wiem doskonale, że nie chciałeś nikogo krytykować. Odniosłam się do tego po prostu, napisałam, co można zrobić, jeżeli się widzi takie duble i inne nieregulaminowe wpisy ;)

Napisałem, że w przypadku wprowadzenia tego rodzaju postów należałoby poczynić odpowiednie poprawki Regulaminu. Argument o znikających dowodach można od razu wyrzucić do kosza, czy w przypadku gdy dajesz komuś ostrzeżenie za np. wulgaryzmy, to nie usuwasz takiej wypowiedzi? Nawet jeśli tego nie robisz: moderator ma możliwość edytowania postu i może zmienić go tak, by wygasł w mniej więcej tym samym czasie co ostrzeżenie. Czyli na czas trwania ostrzeżenia masz też dowód.

Nie, nie usuwam postów z wulgaryzmami. Usuwam tylko i wyłącznie spam, więc dowód zawsze jest. Po co takie kombinacje i jakieś wygasające posty? Skoro masz jakąś wzmiankę do osoby, która nie nadaje się do konkretnego tematu - od tego masz PW, tam możesz się odnieść i pisać, co chcesz, o czym chcesz ;)

Swoją historię na tym forum opisałem w temacie powitalnym, dlatego nie będę się do tego odnosił. Moje spostrzeżenia, o czym zresztą napisałem we wstępie, miały na celu pokazać Wam forum z perspektywy nowego użytkownika. Napisałem również, że mnie to w jakiś sposób dotyka, ale mogę się do tego przystosować, zakładam jednak, że zależy Wam na nowych, stałych użytkownikach.

Tylko czy naprawdę jest sens, jako nowy użytkownik, pisać aż tak rozległe wypowiedzi i wnioski, zwlaszcza, jeżeli istnieje szansa, że wiele osób Ci zaraz wytknie, że nieprawdą jest to, co prawisz? Nie lepiej poobserwować dłużej i dopiero potem formułować opinie?

Ta zasada dotyczy nie tylko tego forum, także wiem o czym piszesz. Nie wiem czy udzielałaś się kiedyś na innych forach, ale niektóre ogólne zależności dotyczą praktycznie każdego forum dyskusyjnego.

Zdziwiłbyś się, na ilu forach mam konto. Teraz nie udzielam się regularnie praktycznie na żadnym oprócz tego, ale wiem, jak to wszystko działa. Skoro Ty też wiesz, a wiesz, wnioskuję to z tej wypowiedzi, to tym bardziej nie rozumiem Twojego wniosku, że mało się tu dzieje, ludzie nie dyskutują. Przecież okresy zastoju i wzmożonej aktywności są wszędzie, więc?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tylko czy naprawdę jest sens, jako nowy użytkownik, pisać aż tak rozległe wypowiedzi i wnioski, zwlaszcza, jeżeli istnieje szansa, że wiele osób Ci zaraz wytknie, że nieprawdą jest to, co prawisz? Nie lepiej poobserwować dłużej i dopiero potem formułować opinie?

Odpowiedź masz tu:

Nie chciałbym również, żebyście sobie pomyśleli, że przyszedł nowy i się wymądrza, piszę o tym dlatego, że jestem raczej człowiekiem, który szybko się adaptuje i przyzwyczaja, dlatego podejrzewam, że rzeczy o których piszę teraz w przyszłości nie będą aż tak mi się rzucać w oczy. Ponadto uważam, że administrację powinien interesować punkt widzenia nowych użytkowników.

Zdziwiłbyś się, na ilu forach mam konto. Teraz nie udzielam się regularnie praktycznie na żadnym oprócz tego, ale wiem, jak to wszystko działa. Skoro Ty też wiesz, a wiesz, wnioskuję to z tej wypowiedzi, to tym bardziej nie rozumiem Twojego wniosku, że mało się tu dzieje, ludzie nie dyskutują. Przecież okresy zastoju i wzmożonej aktywności są wszędzie, więc?

Jak już napisałem - moim zdaniem forum nie brakuje aktywności tylko świeżości, dla większości nowych użytkowników może wydawać się ciężkie i chaotyczne. Może źle ubrałem to w słowa, skoro większość osób interpretuje je tak a nie inaczej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak już napisałem - moim zdaniem forum nie brakuje aktywności tylko świeżości, dla większości nowych użytkowników może wydawać się ciężkie i chaotyczne.

Więc co proponujesz, masz jakieś pomysły, by zażegnać ten stan?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Więc co proponujesz, masz jakieś pomysły, by zażegnać ten stan?

2. Porządek w działach.

To przede wszystkim. Zauważ, że np. samych tematów o Bogu jest chyba z pięć, czy wierzysz, dowody na istnienie, wpływ Boga na ludzi i inne takie, podobnie jest np. z tematami o homoseksualistach. Masz kilka oddzielnych tematów. Co o nich sądzisz, co sądzisz o tym, by mogli zawierać związki, co z adopcją dzieci przez nich itd. Ciężko w takich sytuacjach nie offtopować, skoro tematy są aż tak dokładne, w dodatku nie pozwalają na wielowątkową dyskusję. Oczywiście tych przypadków już nie zmienimy, ale takich rzeczy można unikać w przyszłości.

Btw. Również przez mnogość tematów dotyczących tak naprawdę jednej rzeczy ilość moich postów jest jaka jest. To system, który sprzyja ilości, nie jakości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Według mnie takie zawężenie tematu dyskusji jest akurat dobre.

Przepraszam, ze sie wtrace, ale co to za argument? Dobre, bo...?

Akurat w tej kwestii zgadzam sie z yakiem. Zauwazylam, ze nie mozna sie popisac w wiekszosci dyskusji, nawiazac dialogu z innymi uzytkownikami, jako ze tematy sprzyjaja jedynie wygloszeniu jednostronnej opinii. I tyle. Mamy sto odpowiedzi w jakims watku, ale brak wymiany zdan. Oczywiscie sporo zalezy od konkretnych osob, czy wychylaja sie z odwazniejszymi pogladami, ale mimo wszystko fajnie by bylo gdyby forum jednak sprzyjalo szerszym wypowiedziom. A tak - wiekszosc obawia sie odbiegac od glownego watku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2. Porządek w działach.

Sprzątam forum jak mam chwilę czasu. Tego jest ogrom, wy userzy nawet nie zauważacie, że są podejmowanie takie prace porządkowe na forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia pchodzące z podobnych polrali, posty które mają ponad 300 odpowiedzi tworzą grupe osób, która bierze udział w dyskusji, bardzo często niemerytorycznej i automatycznie nic nie można tam znaleźć... 

pozdrawiam,

Helena

Edytowane przez Kerosine
Usunięcie linka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 5.05.2016 at 11:09, Albion4453 napisał:

Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia pchodzące z podobnych polrali, posty które mają ponad 300 odpowiedzi tworzą grupe osób, która bierze udział w dyskusji, bardzo często niemerytorycznej i automatycznie nic nie można tam znaleźć... 

pozdrawiam,

Helena

Zgadzam się, trochę to chaotyczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się